صفحه 162 از 213 نخستنخست ... 62 112 152 158 159 160 161 162 163 164 165 166 172 212 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,611 تا 1,620 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

در بازار فعلی فقط خرید از نمایندگی های اصلی و رسمی و ترجیحا مرکزی شرکت ها توصیه می شود.

دوم اینکه سونی ها به شدت تقلبی دارند اما اصلی هایشان سالها ( یک دو سال ) مشکلی ندارند.

سوم اینکه بسته به اینکه مدت زمان شارژ مهم است یا توان دو انتخاب دارید یا باطری های 2500 میلی سونی یا 2000 میلی ( با شارژ سریع و مدت زمان طولانی نگهداری شارژ که بعد از یک سال 20% افت توان دارند اما باطری های 2500 معمولی بعد از 2 ماه تخلیه خواهند شد )

چهارم اینکه کاملیون اصلی هم توصیه می شود.دقیقا مشابه تذکر سونی در مورد آنها هم وجود دارد.

از برند هایی مثل فوجی ، کداک ، انرجایزر ، دوراسل و امثال آنها ترجیحا پرهیز کنید ( دلایل خاص و مفصلی دارد )

اگر و تنها اگر ! این امکان را داشتید و یا در جایی باتری با برند Sanyo eneloop دیدید در خرید اش شک نکنید با هر توان و قیمتی هم که عرضه شده بود!

SANYO eneloop | Ready to use Rechargeable Battery - The only battery you will ever need

هیچ اشکالی ندارد اگر مجبور شدید برای یک ست چهار تایی 2500 میلی سانیو 20 هزار تومان پرداخت کنید.یقینا ارزش اش را دارد.

متاسفانه سانیو در ایران عرضه نمی شود.
    netwalker، ahmad.abaee، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من از سری های طوسی 2500 سونی استفاده کردم . من قبلا دوربین فوجی داشتم و برای همین از این باتری های قلمی ( ابتدا سونی و بعد کاملیون ) استفاده میکردم و همه رو از نمایندگی گرفته بودم . همون موقع و بعد از مدتی به دلیل تعداد بیشتر شات زدن و شارژ سریع تر از کاملیون هام بیشتر استفاده می کردم . بعد از گرفتن دوربین های جدیدم ، هم اکنون از اونها برای فلاش استفاده میکنم : 900-SB . اما بعد از چند بار کار کردن و طول کشیدن شارژ و همچنین احساس اینکه باتری های سونی ام به نظر تعداد کمتری شات کار میکنن ، اونها رو از رده کاری ام خارج کردم و همون باتری های کاملیون رو استفاده میکنم و البته آخرین بار دو سری سیصد و چند تایی عکس داخلی و با فلاش گرفتم و هنوز کار میکنه . و یک مزیت دیگه اونها اینه که حالت استندبای بیشتری شارژ رو حفظ میکنن .
    مدل شارژرم Super fast Charger BC1007
    ویرایش توسط کوروش : Friday 27 January 2012 در ساعت 17:14
    netwalker و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    توجه داشته باشید که سونی ها تقلبی دارند ... اون مدلهائی که هولوگرام ایران-رهجو دارند، متوسط بین 2:30 الی 3:30 ساعت شارژ میشن ... و نیم-قلمی هاشون کمتر از سه ساعت.
    مدلهای قدیمیشون نقره ای نارنجی بود، سری جدید طوسی و یشمی شده

حدود 12 عدد قلمی از سونی دارم که همه 2500mA هستند، و برای حدود 600 شات (دو جلسه عکاسی، هر کدام متوسط 300 شات) جواب سه تا 580EXII را داده اند ... البته احتمالاً بیش از این هم (تا 700 شات) هم باید بزنند، ولی در همین مرحله میبرمشون زیر شارژ ...
    ممنون. من این باتری های سونی رو هم دارم (همین نارنجی و نقره ای ها) اما هیچ تعریفی ندارند و حدود هفت الی هشت ساعت زمان شارژشان طول می‌کشد و سریع هم خالی می شوند! بسته بندی‌ای که داشتند به تقلبی نمی‌زد! اما ظاهرا به گفته شما تقلبی باشند! (هلوگرام هیچ شرکتی هم ندارند!)
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

تشکر کرده
    1003

کاوه خان من این باتری های سونی که عرض کردم را از یکی از نمایندگی سونی در جمهوری خریداری کردم!
    این کاملیون ها چطور؟ تقلبی دارند؟ ازکجا اصلی‌شان را می شود تشخیص داد؟ (هم سونی و هم کاملیون)
    .
    محسن سيفي

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط netwalker نمایش پست ها
    چگونه متوجه پایان شارژ می شوید؟
    این مدلی که خدمت شماعرض کردم در بالای هر باتری یک چراغ ال ای دی دارد که هنگام خالی بودن قرمز و بعد از شارژ به رنگ سبز در می آید .
    netwalker تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط netwalker نمایش پست ها
    کاوه خان من این باتری های سونی که عرض کردم را از یکی از نمایندگی سونی در جمهوری خریداری کردم!
    این کاملیون ها چطور؟ تقلبی دارند؟ ازکجا اصلی‌شان را می شود تشخیص داد؟ (هم سونی و هم کاملیون)
    باتری توسط ایران رهجو عرضه می شود و نه توسط بازرگانی ایران.اغلب ( 99% ) نمایندگی های جمهوری نمایندگی بازرگانی ایران هستند.برای خرید باتری بهتر است از پایتخت و فروشندگان لپ تاپ های سونی خرید کنید آنها نمایندگی ایران رهجو هستند.

در مورد کاملیون هم در سایت اش دفتر مرکزی و نمایندگی های اصلی اش هست.
    1986، netwalker و کوروش تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    اصولا این چند پست آخر را به تاپیک باطری ها منتقل کنیم بهتر است

اما در تایید فرمایشات دوستان عزیز.

نسل های مختلف Li iOn ها رفتار های خاص خودشان را دارند.

اما یک سری چیز ها در بین آنها یکسان است

مثلا دمای کاری ( بین -10 تا +50 ) و در بهترین شرایط +7 تا +35 درجه بهترین و پر بازده ترین دمای کاری است.

دمای شارژ ( که تاثیر مستقیمی در میزان شارژ و ماندگاری آن دارد ) که بین +5 تا +30 است و در بالاتر و پایین تر از این دما هرگز شارژ کامل صورت نمی گیرد.

نداشتن حافظه و نداشتن break-in که باعث می شود شما در هر شرایطی و با هر میزان شارژی ( از 10% تا 99% ) آن را دوباره فول شارژ کرد یا حتی نیازی نیست یک چرخه کامل طی شود و حتما باطری را شارژ کنید.مثلا اگر میزان شارژ 10% بود و یک ساعت آن را شارژ کردیم و تبدیل شد 70% هیچ اشکالی در عمر باطری نخواهد داشت.

داشتن چرخه عمر محدود.بین 400 تا 1500 بار شارژ و دشارژ کامل در بسیاری از انواع جدید عمر و زمان کاربرد جایگزین چرخه شارژ شده که این عمر بین 12 تا 24 ماه ( میانگین 18 ماه ) در نظر گرفته می شود.

افت کاری پس از طی شدن نیمی از عمر حدود 20% است.یعنی بعد از اینکه نیمی از عمر باطری طی شود توان خروجی آن حدود 20% افت خواهد کرد.

افزایش زمان شارژ کامل پس از طی نیمی از عمر ( با افزایش 10% )

افزایش دما در هنگام شارژ و در هنگام کار طبیعی است ( که در برخی موارد بسیار شدید ممکن است اشکالی در سیستم باشد و خطرناک به دلیل خروجی بیش از توان باطری )

ولتاژ ثابت در هر شرایط و میزان شارژ

در باطری های جدید نوعی از شارژ و ذخیره وجود دارد که حتی اگر توان بر روی 0% باشد باز هم 3.5% تا 5% توان در باطری وجود دارد اما اجازه مصرف آن را نمی دهد مگر دیوایس های ضروری که می توانند به چیپ باطری دستور دهند کامل تخلیه شود که این دیوایس ها اغلب لوازم پزشکی و امنیتی مثل ریموت خودرو و GPS و ... است.اما دوربین ها این امکان را ندارند نوعی شارژ که به آن شارژ با حافظه مصرفی می گویند که بنا به دیوایس و مدت زمان تخلیه در هم چرخه مدت زمان شارژ را با توان ورودی کمتر افزایش می دهد برای افزایش عمر کارکرد

و نکته آخر چرخه دو گانه شارژ

به این معنا که وقتی باطری به صورت 90% شارژ شود عدد 100% نمایش داده می شود به جهت افزایش عمر باطری اما اگر یک سوم زمان فول شارژ به شارژ کردن ادامه دهید باطری به صورت واقعیا 100% شارژ خواهد شد اما این مورد قدری عمر باطری را کم می کند.90% دوربین های عکاسی این قابلیت را دارند و در یوزر مانوآل به آن اشاره شده است که برای فول شارژ مثلا 30 دقیقه بیشتر شارژ کنید اما این مورد توصیه نمی شود چرا که با هر بار شما یک بار چرخه باطری را طی کرده و عمر آن را کاهش می دهید.
    راهنمای مراقبت از باطری وسایل الکترونیکی‎ | نارنجی

یک هم زمانی جالب !

مثل اینکه خیلی ها فروم عکاسی دات کام را می بینند!
    1986 تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    1003

کاوه خان سایت کاملیون را نگاه کردم ولی آدرسی از نمایندگی های ایران پیدانکردم!
    .
    محسن سيفي

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

دقیقاً نمیدانم باتری های کاملیون اصل و فرع دارد یا خیر
    اما من خیلی خیلی از این باتری راضی هستم و بسیار قابل قبول خواهد بود البته من در فلاش استفاده نکردم اما در تمام موارد دیگر از باتری های دیگری که داشتم بهتر عمل میکند.

تشکر کرده
    14101

از اینجا تهیه کنید :

http://www.mylavan.com/Customers/Sea...Value=camelion

قبلا دو تا سایت داشت که الان یکی Down است.

http://www.camelionbattery.ir/

و فقط www.camelion.ir فعال است.

اگر بنده قصد خرید داشته باشم این را می خرم هم AlwaysReady است هم 2300 میلی است و توان مناسبی دارد.

http://www.camelionbattery.com/index...id=115&lang=en

227_image_1.jpg
    شاهین اکبری، M. Beyrami، 1986 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir