صفحه 115 از 366 نخستنخست ... 15 65 105 111 112 113 114 115 116 117 118 119 125 165 215 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط elder نمایش پست ها
    حالا ا توجه به تجهیزات سنگین
    5ِِD - Extender 1.4x - EF 24-105mm - EF 100-400mm
    BG-E6 Battery Grip - 580EX II Flash

190XPROB + 804RC2
    140.000 + 85.000 تومان

و

055XPROB + 808RC4
    160.000 + 130.000 تومان

کدوم رو پیشنهاد میکنید

قیمت ها از دفتر مرکزی سی گل - چهارشنبه 31 فروردین 1390 ساعت
    درود

خوب تجهیزات شما مشخص هستند اما برای چه ژانر عکاسی؟

اگر بنا باشد در آتلیه استفاده کنید سنگینی وزن سه پایه و هد و... مشکلی نیست چون قرار نیست حمل گردند.

اما اگر بنا باشد حمل کنید و به جایی برای عکاسی بروید مطمئنا سنگین بودن وزن تجهیزات برای شما بسته به توانتان ازار دهنده خواهد بود.

1- اگر مشکل وزن ندارید خوب هر چه سه پایه تحمل وزن بیشتری را داشته باشد از استقرار بهتری برخوردار خواهد بود: 055

2- اگر استقرار خوب میخواهید و وزن هم برایتان مهم است سری کربن فریبر 055 را تهیه کنید. که البته گرانتر است.حرف C نشان دهنده سری کربن فیبر است

3- اگر نمیخواهید گران شود و وزن زیادی هم داشته باشد 190 را انتخاب کنید. به شرط اینکه وزن تجهیزات بیشتر از 3.5 نشود یعنی از آستانه تحمل آن استفاده نشود

اما گذشته از اینها نهایت وزن وارده به هد : وزن بدنه به اضافه لنز 100-400 شما به همراه تله کانورتر خواهد بود و مجموع وزن همه به اضافه وزن هد هم به سه پایه وارد میشود. ضمنا استانه تحمل هد 804 چهار کیلو گرم است. و کلا سعی نکنید که از آستانه تحمل وزن هد و سه پایه استفاده کنید چون استقرار خوبی نخواهید داشت.

و کلا فکر میکنم هد های جوی استیکی برای بسته شدن لنز های بزرگ راحت تر باشند تا هدی که سه تا اهرم داشته باشد. در بین هد های جوی استیکی حداقل دو مدل 322RC2 و 327RC2 به درد شما خواهند خورد

ضمنا میتواند یک منوپاد هم برای بستن لنز های تله که راحت بتوانید حرکت کنید هم داشته باشید که بستگی به جنس عکاسی شما خواهد داشت.( خیلی ها از لنز های تله روی سه پایه ها هم استفاده میکنند و برای عکاسی حیاط وحش خود را استتار کرده و مخفی می شوند و یکجا منتظر میمانند پس در نتیجه وزن زیاد سه پایه به این شرط برای آنها هم خیلی تعیین کننده نیست اما در غیر این صورت اولویت با منوپاد است)

اگر قصد تهیه منوپاد داشتید سعی کنید پلیت هد که زیر دوربین بسته میشود هم RC2 باشد یعنی مشابه هد سه پایه تان که به مشکل بر نخورید.

ضمنا از چند جا قیمت بگیرید چون این روز ها به هر کسی یک قیمت میگویند!

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 20 April 2011 در ساعت 16:34
    Daruosha، MMehdikhani، shabab و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

با سلام انوش جان خیلی زحمت کشید و جواب رو نوشت.
    در یک جمله اگر برای کار ثابت و داخلی میخواهید ترکیب 055 و 808
    اگر برای حمل و نقل میخواهید 190 و 804

با توجه به اینکه 100-400 فقط کاربرد طبیعت دارد و اجبار در پیاده روی ... قطعا انتخاب پایه فیبرکربن بسیار نقش مهمی رو داره.
    MMehdikhani، F.KamranNia، Anoosh-Em و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر آشنا pooria-ir آواتار ها
    تشکر کرده
    74

سلام

خوب من تازه واردم،هرچی گشتم دیدم جوابمو پیدا نمیکنم،ماشالله اینجا همه حرفه ایین :)

من دوربین Canon sx210 دارم،میخوام واسش یه 3 پایه بگیرم تا سقف 50 تومن،میدونم پول کمی هستش واسه سه پایه،اما واقعا بیشتر از این نمیتونم،ممنون میشم راهنماییم کنین که چی بگیرم،از کجا ؟ (تهران هستم)

بیشتر کارام هم عکاسی از طبیعت و ماکرو هستش

بازم ممنون
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

برای دوربین کامپکت 50 تومن هم برای خرید سه پایه زیاده !!!
    برای دوربینهای کامپکت لازم نیست در سطح حرفه ای سه پایه بخرید .
    دوربینهای کامپکت چون وزن کمی دارند احتیاجی به سه پایه های بزرگ و سنگین ندارند .
    به این مبلغ هم سه پایه های زیادی می توانید بگیرد و مبلغ خوبی برای تهیه سه پایه می باشد
    بهترین راه مرور سایتهای فروش لوازم جانبی عکاسی می باشد که در انجا سه پایه لازم خود را اول پیدا کنید بعد به دنبال خرید ان باشید .

http://www.chare.ir/index.php?dispat...tegory_id=2343

و پیشنهاد من برای شما
    http://www.chare.ir/index.php?dispat...roduct_id=5443
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    593

پیش فرض پن هد

سلام

دوستان این پن هد ها بنرو روی سه پای های معمولی هم نصب میشه یا نه :confused:
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    برای دوربین کامپکت 50 تومن هم برای خرید سه پایه زیاده !!!
    برای دوربینهای کامپکت لازم نیست در سطح حرفه ای سه پایه بخرید .
    دوربینهای کامپکت چون وزن کمی دارند احتیاجی به سه پایه های بزرگ و سنگین ندارند .
    به این مبلغ هم سه پایه های زیادی می توانید بگیرد و مبلغ خوبی برای تهیه سه پایه می باشد
    بهترین راه مرور سایتهای فروش لوازم جانبی عکاسی می باشد که در انجا سه پایه لازم خود را اول پیدا کنید بعد به دنبال خرید ان باشید .

http://www.chare.ir/index.php?dispat...tegory_id=2343

و پیشنهاد من برای شما
    http://www.chare.ir/index.php?dispat...roduct_id=5443

خیلی ممنون از کمکتون
    اتفاقا پیش از مطرحکردن این مساله تو سایت خودم این مدل رو دیدم
    واقعا نمیدونم که باید برای خرید 3 پایه برای این دوربین و برای اهداف عکاسیم(پرتره،طبیعت،ماکرو)چ ه نکاتی رو در نظر بگیرم ؟
    ممنون میشم بازم راهنماییم کنین و اگر ممکنه دل های دیگه هم بهم معرفی کنین ، و اینکه همین مدلی که معرفی کردین قیمتش همین جا درسته یا بالا گفته ؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

وظیفه اصلی سه پایه نوعی نگهدارنده دوربین می باشد حال انکه خواسته شما از این نگهدارنده چیست !؟
    اینکه دوربین کوچک و کم وزنی دارید
    به نکات زیر توجه کنید
    خیلی ساده توضیح می دهم
    1- سه پایه بعد از نصب دوربین در هنگام بستن یا قفل کردن و یا سفت کردن جابه جا نشود
    2- ارتفاع سه پایه زیاد کوتاه نباشد ( اندازه و ارتفاع سه پایه ها با هم فرق می کنند )
    3- سه پایه دارای هد حالت عمودی و افقی باشد
    4- سه پایه به هنگام نصب لرزشی نداشته باشد هر چه ارتفاع سه پایه بلندتر باشد قدرت مقاومت ان کمتر می شود بنابراین از سه پایه هایی که ساختار بهتری دارند استفاده کنید
    5- به اندازه سه پایه در هنگام بسته بودن توجه کن که زیاد بزرگ نباشد ( در موارد سفری دست و پا گیر می شود )
    6 - وزن سه پایه هم فاکتور مهمی می باشد ( در موارد حمل و نقل طولانی در دست خسته کننده می شود )

در مورد اختلاف قیمت هم در فروشگاها و سایتها بهترین راه مراجعه به مرکز فروش می باشد که هم تنوع کالا زیاد است و هم قیمت مطلوبتر .
    ویرایش توسط behzad_milad : Friday 22 April 2011 در ساعت 00:41
    Anoosh-Em، Walkman، pooria-ir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط elder نمایش پست ها
    اشتباه تایپی بود Manfrotto
    +
    بی سوادی بنده (بالا که گفته بودم بی سوادم)
    10
    کیلو که اغراق بود .... (میخوام بچه ام رو روش بشونم-شوخی)

فکر کنم تا 4 یا 5 کیلو باشه خوب باشه

5ِِD - Extender 1.4x - EF 24-105mm - EF 100-400mm
    BG-E6 Battery Grip - 580EX II Flash

سه پایه داشتم ترکید
    سلام
    چون فرموديد مانفرتو بنده پيشنهاد ميكنم مدل 190 رو بگيريد (همين مدلي كه توي امضاي آقاي مهدي خاني- پست قبلي) موجود است
    براي هد هم هد ايشون كه سه جهته است مناسب خواهد بود.
    البته اگه تعصب خاصي به اين برند نداريد پيشنهاد ميكنم يه سرچي توي نت راجع به مدل هاي giottos بفرماييد. نمايندگيشون هم مركز تجهيزات هستش ميتونيد از نزديك ببينيد و همونجا نسبت به مانفرتو مقايسه كنيد (هر دو برند رو دارند)
    با اينكه يك شركت آسيايي هستش كيفيت ساخت بسيار بالايي در محصولاتش ديده ميشه.
    موفق باشيد

توضيح: ظاهرا ايشون جوابشون رو گرفتند البته من پستم رو دوتا بعد از پست نقل قول شده فرستادم الان ميبينم كه چندين پست بعد از اون زده شده- علت چيست؟
    ویرایش توسط M.Kazemi : Friday 22 April 2011 در ساعت 09:42 دلیل: عرض توضيح
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

خوب تجهیزات شما مشخص هستند اما برای چه ژانر عکاسی؟

اگر بنا باشد در آتلیه استفاده کنید سنگینی وزن سه پایه و هد و... مشکلی نیست چون قرار نیست حمل گردند.

اما اگر بنا باشد حمل کنید و به جایی برای عکاسی بروید مطمئنا سنگین بودن وزن تجهیزات برای شما بسته به توانتان ازار دهنده خواهد بود.

اما گذشته از اینها نهایت وزن وارده به هد : وزن بدنه به اضافه لنز 100-400 شما به همراه تله کانورتر خواهد بود و مجموع وزن همه به اضافه وزن هد هم به سه پایه وارد میشود. ضمنا استانه تحمل هد 804 چهار کیلو گرم است. و کلا سعی نکنید که از آستانه تحمل وزن هد و سه پایه استفاده کنید چون استقرار خوبی نخواهید داشت.

و کلا فکر میکنم هد های جوی استیکی برای بسته شدن لنز های بزرگ راحت تر باشند تا هدی که سه تا اهرم داشته باشد. در بین هد های جوی استیکی حداقل دو مدل 322RC2 و 327RC2 به درد شما خواهند خورد

ضمنا میتواند یک منوپاد هم برای بستن لنز های تله که راحت بتوانید حرکت کنید هم داشته باشید که بستگی به جنس عکاسی شما خواهد داشت.( خیلی ها از لنز های تله روی سه پایه ها هم استفاده میکنند و برای عکاسی حیاط وحش خود را استتار کرده و مخفی می شوند و یکجا منتظر میمانند پس در نتیجه وزن زیاد سه پایه به این شرط برای آنها هم خیلی تعیین کننده نیست اما در غیر این صورت اولویت با منوپاد است)

اگر قصد تهیه منوپاد داشتید سعی کنید پلیت هد که زیر دوربین بسته میشود هم RC2 باشد یعنی مشابه هد سه پایه تان که به مشکل بر نخورید.

ضمنا از چند جا قیمت بگیرید چون این روز ها به هر کسی یک قیمت میگویند!

موفق باشید

انوش
    انوش عزیز کامل ترین جواب رو دادن من واقعا لذت بردم ( بدون اغراق)
    ولی چند مورد استفاده از سه پایه های سنگین همون جوری که انوش هم گفت چندین مزیت داره یکی استفاده از وزن زیاد و نرسیدن به آستانه تحمل سه پایه چرا که ما همیشه از سه پایه در حالت معمولی استفاده نمیکنیم ممکنه سر هد را به همراه پایش در یک جهت افقی روی سه پایه نصب کنیم و دوربین رو روی کفشک ببنیدیم در این صورت فشار بالایی داریم به سه پایه میاریم ولی برای حمل و نقل این سه پایه های سنگین برای بنده که قدرت خرید فیبر کربن را نداشتم حدود 60 هزار تومن آب خورد و یک کیف مخصوص مانفروتو رو خریداری کردم که + تجهیزاتم که توی کوله پشتم آویزان میشه چندان آزار دهنده نیست
    استفاده از هدهای جویستیک برای لنزهای بلند خیلی سخته چون به محض اینکه کلید آزاد کردن هد رو فشار میدید شدیدا دوربین حرکت میکنه پس باید خیلی مراقب باشید که چپ نکنید در ضمن موردی که هست تنظیم دقیقی با این هد ها امکان نداره ولی سرعت عملکرد بالای این این هدها برای حیاط وحش فوق العاده است
    نهایتا توصیه برای منوپاد رو بنده هم تایید میکنم اصلا فکر کنم منوپاد رو مخصوص برای لنزهای تله و بلند با وزن بالا طراحی کردن سریع ، قابل حمل و خوب
    موفق و پیروز باشید/
    Anoosh-Em، nadersharp، amin_bmu و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

تشکر کرده
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    وظیفه اصلی سه پایه نوعی نگهدارنده دوربین می باشد حال انکه خواسته شما از این نگهدارنده چیست !؟
    اینکه دوربین کوچک و کم وزنی دارید
    به نکات زیر توجه کنید
    خیلی ساده توضیح می دهم
    1- سه پایه بعد از نصب دوربین در هنگام بستن یا قفل کردن و یا سفت کردن جابه جا نشود
    2- ارتفاع سه پایه زیاد کوتاه نباشد ( اندازه و ارتفاع سه پایه ها با هم فرق می کنند )
    3- سه پایه دارای هد حالت عمودی و افقی باشد
    4- سه پایه به هنگام نصب لرزشی نداشته باشد هر چه ارتفاع سه پایه بلندتر باشد قدرت مقاومت ان کمتر می شود بنابراین از سه پایه هایی که ساختار بهتری دارند استفاده کنید
    5- به اندازه سه پایه در هنگام بسته بودن توجه کن که زیاد بزرگ نباشد ( در موارد سفری دست و پا گیر می شود )
    6 - وزن سه پایه هم فاکتور مهمی می باشد ( در موارد حمل و نقل طولانی در دست خسته کننده می شود )

در مورد اختلاف قیمت هم در فروشگاها و سایتها بهترین راه مراجعه به مرکز فروش می باشد که هم تنوع کالا زیاد است و هم قیمت مطلوبتر .

خیلی خیلی ممنون از توضیحات کامل و گیراتون

خوب حالا با توجه به این توضیحات به جز این مدل لطف میکنین چند تا دیگه هم معرفی کنین به من که در صورت نبود این مدل برم سراغ اون ها ؟
    ممنون میشم اگه هم قیمت رو بگین هم مدل های مد نظرتون رو الویت بندی کنین

و اینکه اینجا چند تا 3 پایه رو دیدم که هدشون بصورت وارونه هم میشد یعنی دوربین کاملا برعکس نزدیک به سطح زمین بود،برای هزینه ای هم که من میخوام بکنم امکان خرید این جور چیزی هست ؟
    NetNegar تشکر می‌کند.