صفحه 133 از 366 نخستنخست ... 33 83 123 129 130 131 132 133 134 135 136 137 143 183 233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,321 تا 1,330 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

سلام

غیر از تجهیزات حرفه ای ، فروشگاه پیکسل هم گفت نداریم و هفته آینده میاریم(میگفت 160 بوده ولی معلوم نیست هفته آینده چندباشه)، منم بشدت نیاز دارم، حالا میخواست یکیو اونجا بفرستم برام بگیره ; میخواستم بدونم کجا برای خرید معتبرتره و قیمتش همین حدوده 160- 170 تومنه؟؟ (پایتخت؟ ناصرخسرو؟ پاساژ ایران پگاه؟.....؟؟)

خواهشا کمکم کنید
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

این سه پایه به دلیل محدودیت در موجودی بازار به 175 تا 180 به تعدادی بسیار محدود رسیده.
    (قیمت پاساژ حافظ)
    البته جسارته ولی من باشم 190 همچنان میخرم و با وزنه های تعادلی داخل کیسه لنز و آویزان کردن تحکیمش میکنم.
    وزن تجهیزات بعید میدونم به حد بالای پایه برسه.
    SinaVT، illidan و Miri تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid نمایش پست ها
    ظاهرا وجود يك چيزي شبيه به عنوان خلاصه در بعضي تاپيكها اجتناب ناپدير است. بنده مطالعه اين تاپيك را آنهم از ابتداتوصيه ميكنم ولي مثل اينكه كسي حوصله اين كار را ندارد. خلاصه اين تاپيك براي دوستاني كه قصد خريد سه پايه دارند:

اگر هزينه مسئله خاصي نيست Gitzo شماره يك و نوع كربني آن كه به قول معروف آخرش خواهد بود ولي فكر ميكنم كلا يكي دو نفر از بچه ها اين سه پايه را خريده باشند.

شماره 2 manfrotto دو مدل 190 و 055
    كه مدل اول يعني 190 رايج ترين و پرفروشترين سه پايه هاست و تقريبا تمام نياز ها را پوشش مي دهد با قيمت حدودي 140 در سال 90مدل دوم 055 با وزن و مقاومت بيشتر مدل گردن كلفت تر 190 است با قيمت حدودي 160 در سال 90. مدلهاي كربني هم دارند كه قيمت تقريبا دو برابري دارند ولي وزن كمتر. باز Money Talks
    اين نوع سه پايه ها هد ندارند و بايد به صورت جداگانه هد براي آنها تهيه شود كه براي آن با توجه به نوع كاربرد اصلا هيچ مدلي به عنوان پيش فرض توصيه نمي شود و لي باز مدلهاي معروف به بال هد بيشترين مصرف رو دارند و فكر ميكنم ارزان ترين آن حدود 45 تومان باشد براي تهيه هد هم بايد در بين مدلها جستجو كنيد.

ساير سه پايه ها ي ارزان تر كه كيف و مقداري جايزه دارند اصلا بد نيستند ولي وقتي از نزديك مقايسه كنيد و چند روز هر دو را داشته باشيد افسوس اينكه چرا مانفروتو نخريدم را هميشه خواهيد خورد خصوصا اينكه قيمت تمام شده حدود 50 تومان معمولا تفاوت خواهد داشت. كيف هم مورد خاصي نيست در حال حاضر كيس لاجيك مدلهاي خوبي حدود 20 تومان دارد با لايه ضربه گير و بند حمل.
    برندهاي Slik,Velbon,Benro و... در اين سطح هستند.

اگر قصد استفاده فقط به عنوان سه پايه و نگهدارنده دوربين در ارتفاع را داريد و ماكرو نمي گيريد هرگز بيشتر از 20 هزار تومان هزينه نكنيد و يك مدل داراي سه پا با قابليت كم و زياد شدن ارتفاع بخريد حدود 20 تومان.

البته آنقدر از 190 تعريف شده خصوصا در اين تاپيك كه بار اول كه از نرديك مي بينيد ممكن است فكر كنيد اين كه خيلي هم آش دهان سوزي نبود ولي در نهايت بهترين انتخاب در اكثر موارد است.
    سلام
    من داشتم این تاپیک رو میخوندم به پست شما رسیدم که خیلی بهم کمک کرد. فقط با یک قسمتش اصلا موافق نیستم. با این جمله که گفتید :

اگر قصد استفاده فقط به عنوان سه پايه و نگهدارنده دوربين در ارتفاع را داريد و ماكرو نمي گيريد هرگز بيشتر از 20 هزار تومان هزينه نكنيد و يك مدل داراي سه پا با قابليت كم و زياد شدن ارتفاع بخريد حدود 20 تومان.
    من این اشتباه رو کردم و نزدیک بود به قیمت وارد شدن ضربه شدید به دوربینم تموم بشه. موقع خرید دوربین یک سه پایه با مارک Takara گرفتم که حدود 20 تومن شد. بعد از مدت یک ماه پیچ اون هرز شد و دوربین وقتی به صورت عمودی روی سه پایه نصب بود به یک باره رها شد و اگه زود نجنبیده بودم و دوربین رو نگرفته بودم به شدت با بدنه سه پایه برخورد میکرد.
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

تشكر از اينكه نتيجه استفاده رو اعلام كرديد. البته بنده يك مدل ارزان تر دارم "14 تومان"و هنوز برخي مواقع ازش استفاده ميكنم بعد از حدود 2 - 3 سال پيچي ازش شل نشده اگر فرصت شد يك عكس ازش ميگيرم . اميدوارم كس ديگري با اين مشكل روبرو نشود ولي اگر بيشتر توضيح بفرماييد چطور به سقوط نزديك شده چون در حالت عادي دوربيني كه روي سه پايه هست اگر اتفاقي مثل گير كردن پا براش بوجود نياد بايد تا سالها همونجا بمونه.
    امير
    Instagram

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

کلا هیچ‌وقت سعی نکردم وسیله‌ای ارزون و بی‌کیفیت بخرم.(البته ارزان بودن لزوما دلیل کیفیت بد و گران بودن اثر کیفیت خوب نیست.)
    اما نوع استفاده‌ی شما مشخص می‌کنه که به چه چیزی نیاز دارید. آیا فرار است ۲ بار از ۳ پایه در میهمانی! استفاده کنید و بعد ببینید اصلا چه کاریه؟ و گوشه‌ی خانه بماند؟ و یا اینکه قرار است این ۳ پایه کار کند؟
    الان یه ۰۵۵ مانفرتو دارم که بر اثر استفاده‌ی زیاد خراب شده! و یکی دیگه گرفتم.
    ۱۹۰ هم دارم ولی کاملا انگشت شمار ازش استفاده کردم. چون هربار بردم برای عکاسی درنهایت احساس کمبود کردم.(تجهیزات من روش لق می‌زنه و پایه کوتاه است و به سختی به قد من می‌رسد. بلندتر که هیچ)

خلاصه اینکه قبل از خرید ۳ پایه خوب فکر کنید که آیا واقعا نیاز دارید؟
    در چه جاهایی؟
    با چه حجم کاری؟
    چه وزنی را باید تحمل کند؟
    چه قدی داشته باشد؟
    چه‌قدر تحمل حمل بار دارید؟(الان در ۹۰ درصد اوقات دستیار دارم برای حمل وسایل)
    چه امکاناتی باید به شما بدهد؟ (استفاده داخل آتلیه؟ ماکرو؟)
    اگر عکاسی براتون مهم است حتما از برندهای معتبر خرید کنید و مطمئن باشید که ۳ پایه‌ی خوب واقعا لازم است.(یعنی کیفیت باز و بسته شدن بستها و پایه‌ها در عکاسی شما تاثیر خواهد گذاشت.)

نکات بالا رو می‌شه تکمیل کرد.
    Daruosha، Javid، Amin Zarif و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

تشكر از اينكه نتيجه استفاده رو اعلام كرديد. البته بنده يك مدل ارزان تر دارم "14 تومان"و هنوز برخي مواقع ازش استفاده ميكنم بعد از حدود 2 - 3 سال پيچي ازش شل نشده اگر فرصت شد يك عكس ازش ميگيرم . اميدوارم كس ديگري با اين مشكل روبرو نشود ولي اگر بيشتر توضيح بفرماييد چطور به سقوط نزديك شده چون در حالت عادي دوربيني كه روي سه پايه هست اگر اتفاقي مثل گير كردن پا براش بوجود نياد بايد تا سالها همونجا بمونه.
    یک موردی هست جناب جاوید.اونهم قیمت تجهیزات نسبت به زمانی که خرید صورت گرفته.الان یک سه پایه با مارک وی اف توی خونه دارم که 4 سال پیش خریداری شده به قیمت 15 تومان.با کیف و یک کیف دوربین اضافه! نسبت به قیمتش استحکام و ایستایی خوبی داره بلنده و یکسری امکانات دیگه هم داره.در عوض مثلا مدتی پیش یک سه پایه از همین مارک تاکارا به قیمت 30 تومن دیدم(مدلش یادم نیست) که در کل توانایی تحمل وزن یک گنجشک رو هم به زور داشت! (ارتفاع بسیار کوتاه و مسخرش به کنار) اصلا نمیدونم با چه رویی تولید شده بود؟!! همین سه پایه باعث شد فلاش 430 دوستم به شدت زمین بخوره چون با یک نسیم ملایم غش کرد!!!یا مورد دیگه سه پایه سومیتای یکی از دوستان که 35 تومن خریداری شده بود با بدنه استیل بسیار محکم و مناسب برای خیلی از عکاسان که کلا بعیده با این قیمت نزدیک به همچین چیزی رو توی بازار پیدا کنید.
    صحبتم روی اینه که شاید 3 سال پیش میشد با 14 تومن یک سه پایه کار راه بنداز خرید ولی در حال حاضر با 30 تومن هم نمیشه اصلا 3پایه قابل استفاده خرید!
    آرش خان جان مطلب رو بیان کردن.سه پایه برای کسی که استفاده داره یک وسیله ضروری و مستهلک شونده اس.پس بهتره یکبار برای سالهای آینده یک خرید مطمئن انجام بشه.
    M. Beyrami، Walkman، ahmad.abaee و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    کلا هیچ‌وقت سعی نکردم وسیله‌ای ارزون و بی‌کیفیت بخرم.(البته ارزان بودن لزوما دلیل کیفیت بد و گران بودن اثر کیفیت خوب نیست.)
    اما نوع استفاده‌ی شما مشخص می‌کنه که به چه چیزی نیاز دارید. آیا فرار است ۲ بار از ۳ پایه در میهمانی! استفاده کنید و بعد ببینید اصلا چه کاریه؟ و گوشه‌ی خانه بماند؟ و یا اینکه قرار است این ۳ پایه کار کند؟
    الان یه ۰۵۵ مانفرتو دارم که بر اثر استفاده‌ی زیاد خراب شده! و یکی دیگه گرفتم.
    ۱۹۰ هم دارم ولی کاملا انگشت شمار ازش استفاده کردم. چون هربار بردم برای عکاسی درنهایت احساس کمبود کردم.(تجهیزات من روش لق می‌زنه و پایه کوتاه است و به سختی به قد من می‌رسد. بلندتر که هیچ)

خلاصه اینکه قبل از خرید ۳ پایه خوب فکر کنید که آیا واقعا نیاز دارید؟
    در چه جاهایی؟
    با چه حجم کاری؟
    چه وزنی را باید تحمل کند؟
    چه قدی داشته باشد؟
    چه‌قدر تحمل حمل بار دارید؟(الان در ۹۰ درصد اوقات دستیار دارم برای حمل وسایل)
    چه امکاناتی باید به شما بدهد؟ (استفاده داخل آتلیه؟ ماکرو؟)
    اگر عکاسی براتون مهم است حتما از برندهای معتبر خرید کنید و مطمئن باشید که ۳ پایه‌ی خوب واقعا لازم است.(یعنی کیفیت باز و بسته شدن بستها و پایه‌ها در عکاسی شما تاثیر خواهد گذاشت.)

نکات بالا رو می‌شه تکمیل کرد.
    با سلام

با قسمت بولد شده ی آرش خان موافقم

همین چند وقت یه سه پایه بالاجبار از یکی قرض گرفتم، رفتیم جایی عکاسی، وقتی کادر رو که عمودی میگرفتم بخاطره لق بودن پیچ و بسط هاش دوربین تراز نمیشد، آخر سر هم که تو کامپیوتر مجبور بودم برای تراز کردن عکس قسمتی از عکس رو کراپ کنم، حالا اینجا مهم بنود ولی فرض کنید پروژه هایی مثل عکاسی صنعتی، آیا واقعا اونجا که نیاز به مگاپیکسل بالاست می شود عکس را همچین کراپ بی خودی کرد ؟!

شاد باشید.....
    M. Beyrami و Miri تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

جناب احمدي
    اول عرض ميكنم كه فرمايشات شما و جناب عاشوري نيا رو كاملا قبول دارم و اگر اشتباهي در حرفم هست ضمن عذر خواهي فكر ميكنم برداشت درستي نشده باشه. به طور كلي هر چقدر پول بديم آش ميخوريم. نكته كوچكي كه در معرفي سه پايه هاي ارزان قصد بيانش رو داشتم و ظاهرا موفق نبودم اشخاصي هستند كه يا تازه دوربين خريده و نياز خود را نمي دانند يا كلا عادت دارند بيشتر از نياز خريد كنند مثلا براي كسي كه فقط يك G12 دارد ممكن است داشتن يك سه پايه 200 هزار توماني با هد RC4 بزرگ، حس خوبي داشته باشه ولي خريد خوبي نبوده.

دوم اين مطلب را 2 پست پايين تر عرض كردم و اجازه مي خوام تكميل كنم :
    معمولا و براي كارهايي از قبيل پرتره (با دوربين سبك و كلا كار غير حرفه اي) يا ثابت نگه داشتن براي فيلمبرداري كافي خواهند بود.
    منظور دقيقا موارد غير حرفه اي و خصوصا استفاده هاي كم از سه پايه است براي كسي كه نياز به سه پايه را در حد ثابت نگه داشتن دوربين روي يك چيز ثابت بخواد و اونهم كاركرد كم، كه استفاده غير حرفه اي ممكنه براي هر كس تعريف خاصي داشته باشه ولي فكر ميكنم بشه اينجا به استفاده سبك و غير مداوم معني كرد.

درخصوص اون سه پايه كه عرض كردم 14 به دليل اينكه اخيرا در بازار يك مدل مشابه ديدم 17. فكر ميكنم هنوز موجود باشه با همون حدود سعي ميكنم اسمش رو به عرض برسونم.

جمع بندي كه قصد دارم بهش برسم خريد درست بر حسب نياز است نه خريد ارزان يا حتي گران با كيفيت پايين، يا امكانات بالاتر از نياز، كه در برخي مواقع خريد بالاتر از نياز باعث از بين رفتن كارايي خواهد شد مثل داشتن فقط يك سه پايه و هد سنگين كه در پياده روي از حملش منصرف بشيم.
    M. Beyrami، lamagra، Ali Bayati و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

حالا جدای بحث کج بودن عکس و اینها منظورم این است که کیفیت ابزار همراه در کیفیت کار تاثیر می‌گذارد. کیف ابزارتان، لباسی که شما می‌پوشید و ...
    M. Beyrami، lamagra، 1986 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    35

پیچی که برای کنترل زاویه با خط افق در نظر گرفته شده هرز شده بود و من اطلاع نداشتم. وقتی کادر مورد نظرم رو بستم دستم رو که از سه پایه برداشتم دوربین حول محوری که پیچ باید اونو کنترل میکرد چرخید و اگه سریع دستم رو زیر لنز و دوربین نگرفته بودم لنز و بدنه با پایه خود سه پایه به شدت برخورد می کرد.
    Javid تشکر می‌کند.