صفحه 82 از 366 نخستنخست ... 32 72 78 79 80 81 82 83 84 85 86 92 132 182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 811 تا 820 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

به همه دوستانی که قصد دارند تا برای دوربین SLR خود یک سه پایه خوب خوشدست دقیق و مرغوب با قیمتی نه چندان گران تهیه کنند مارک مانفروتو رو توصیه میکنم. سه پایه 190xProB که تحمل وزن تا 5 کلیو را دارد و ابدا هم به تحمل وزن بیشتری نیاز نیست. چون برای لنز های تله باید از منو پاد استفاده کرد که بشود راحت این طرف و آن طرف رفت. در نتیجه پس عملا سه پایه ها با تحمل وزن بیشتر هم مصرف کمتری دارند و هم خودشان سنگین تر میشودند و حمل و نقل آنها دست و پا گیر چیزی که اصلا فکرش را هم نمیتوان کرد.

ممکن است اختلاف وزن بیشتر برای چند ثانیه که وسیله ای را در دست میگیرم به نظر مهم نیاد اما اگر قرار باشد با آن بیشتر از 10 دقیقه راه برویم عمق فاجعه مشخص میگردد. مثلا من چندی پیش سه پایه مانفروتو 055xProB را خریده بودم به وزن 2.4 کیلو وزن هد 0.5 کیلو بود با کیفش جمع وزن سه پایه و هد و کیفش 3 کیلو میشد. همین قدر بگویم از نمایندگی سیگل تا جایی که ماشین پارک شده بود در هنگام حمل آن نه تنها پشیمان شده بودم بلکه داشتم کم کم راضی میشدم که بندازمش توی جوب!

گذشته از این بعدا متوجه شدم که اگر هم زمانی لنز های تله حرفه ای داشتم که وزن زیادی داشتند در آن صورت که اصلا سه پایه لازم نیست بلکه فقط منو پاد لازم است.

پس سه پایه 190xPro B عملا کارا ترین سه پایه ممکن خواهد بود که هد جداگانه هم باید برایش تهیه کنید.
    هد ها بسته به نوع عکاسی که قرار است انجام گیرند انواع مختلفی دارند. هد هایی برای ماکرو گرافی ، هد هایی برای عکاسی پانوراما ... اما عمومی ترین هد و راحت ترین هد مانفروتو هد 322RC2 است. که جوی استیکی هست.

البته اگر از دوربین های SLR استفاده نمیکنید ( یا اگر SLR دارید اما لنز های سنگینی قرار نیست روی آن ببنید) میتوانید از مدلهایی از مانفروتو که هد و سه پایه با هم هست و قیمتی هم حدود 90 تا110 هزار دارند استفاده کنید مثل:
    کد:
    http://www.manfrotto.com/product_list/8374.58969.76932.0.0/M-Y

مقایسه 4 مدل از سه پایه های مانفروتو ( دو مدل 190 , 055 مدل ساده و کربن فیبر ):

حرف C جلوی اسم مدل نشان دهند کربن فیبر بودن جنس سه پایه برای وزن کمتر است

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 8 October 2010 در ساعت 10:52
    Niaz، Sama01، Herati و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    162

نقل قول نوشته اصلی توسط saadi126 نمایش پست ها
    سلام
    به اين مدل از ونگارد 233+ هم نگاهي بيندازيد كه من 90 گرفتم و به نظرم به نسبت قيمتش خيلي كيفيت خوبي داره كيف هم همراهشه.
    http://www.vanguardgb.com/details.php?id=759

با سلام
    دوست عزیز اگه ممکنه میگید از کجا تهیه کردید و اگر زحمتی نیست تلفن مغازه رو پیام خصوصی بدید ممنون میشم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    162

از اساتید گرامی کسی میتونه بهم کمک کنه؟
    تفاوت هدهای سه پایه وانگارد مدل 263ap و 264ao چیه و کدامیک بهتره؟
    با تشکر
    http://www.vanguardgb.com/details.php?id=759
    CANON 7D+CANON 550D+18-135 STM LENS+55-250 LENS+MANFROTTO 7301

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

انوش جان ضمن تاييد فرمايشات شما
    من هم همين تصور را داشتم ولي به دو دليل نظرم عوض شد:
    - يك بار در منجيل با همين تفكر نزديك بود دوربينم با لنز با وزش باد بر روي سطح صاف به زمين بخورد. لذا حس كردم پايه سنگينتري بايد داشتم.
    - دوست خوبم جناب فتحي اشاره نمودند با خود وزنه حمل ميكنند تا از پايه آويزان كنند. لذا در صورت حمل پايه سبك تر و وزنه نتيجه نزديك به آن خواهد بود.
    ضمن اينكه خود ميدانيد لرزش خفيف حتي روي خروجي تاثيرگذار است چه رسد به اين تكانها.
    دوستان ممكن هست نظر خود را اعلام كنند كه كدام گزينه به تجربه دوستان بهتر نتيجه داشته.
    Anoosh-Em و siavash_f تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    انوش جان ضمن تاييد فرمايشات شما
    من هم همين تصور را داشتم ولي به دو دليل نظرم عوض شد:
    - يك بار در منجيل با همين تفكر نزديك بود دوربينم با لنز با وزش باد بر روي سطح صاف به زمين بخورد. لذا حس كردم پايه سنگينتري بايد داشتم.
    - دوست خوبم جناب فتحي اشاره نمودند با خود وزنه حمل ميكنند تا از پايه آويزان كنند. لذا در صورت حمل پايه سبك تر و وزنه نتيجه نزديك به آن خواهد بود.
    ضمن اينكه خود ميدانيد لرزش خفيف حتي روي خروجي تاثيرگذار است چه رسد به اين تكانها.
    دوستان ممكن هست نظر خود را اعلام كنند كه كدام گزينه به تجربه دوستان بهتر نتيجه داشته.
    درود

بله فرمایش شما صحیح است. اما راه حل هم برای جاهایی که باد شدید می وزد هست.
    اگر یک کیسه( پارچه ای مشکی برای زیبایی بیشتر ) که به یک بند دوخته شده باشد درست کنیم ، (که البته وزنی هم نخواهد داشت ) و میتواند همیشه توی جیب کیف تجهیزات عکاسیمان باشد. در مواقع لزوم میتوان آنرا در آورد و پر از سنگ کرد و از مرکز سه پاسه آویزان کرد. خوشبختانه سنگ هم که معمولا در همه جا یافت میشود.

پی نوشت : البته فکر میکنم باید سه تا بند دیگر هم داشته باشد که به هر سه تا پایه سه پایه گره زده شود

اگر نه باد میتواند خود آن کیسه آویزان را به حرکت درآورد و لرزش را بیشتر کند.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 11 October 2010 در ساعت 08:49
    Mehdi Rojaie و siavash_f تشکر می‌کنند.

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    اگر یک کیسه( پارچه ای مشکی برای زیبایی بیشتر ) که به یک بند دوخته شده باشد درست کنیم ، (که البته وزنی هم نخواهد داشت ) و میتواند همیشه توی جیب کیف تجهیزات عکاسیمان باشد. در مواقع لزوم میتوان آنرا در آورد و پر از سنگ کرد و از مرکز سه پاسه آویزان کرد. خوشبختانه سنگ هم که معمولا در همه جا یافت میشود.
    انوش
    سلام به دوستان
    دقیقا موضوع همینه که هرچیزی که بتونه سنگین کنه مرکز سه پایه رو میشه استفاده کرد من از یک تکه سرب و یک کیسه بند دار ( مال موس وایرلس کامپیوترم هست ) استفاده میکنم ولی بیرون میشه بجای وزنه از سنگ استفاده کرد و توی کیسه رو پر کرد
    Anoosh-Em، Mehdi Rojaie و nadersharp تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

Cine DSLRاینم سه پایه هد ساچلر برای کسانیکه با dslr میخوان فیلم برداری کنند قیمتشم مثل بقیه محصولات ساچلر بالاست حدود ۱۳۰۰$
    http://www.sachtler.com/en/fluid-head-cine-dslr.html
    milad_iut و nadersharp تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Pedram Veisi آواتار ها
    تشکر کرده
    29

سلام دوستان.

من برای خرید 190X PROB + 322RC2 رو انتخاب کردم.بیشتر هم عکاسی از طبیعت و بناهای تاریخی انجام میدم.
    اگر پیشنهادی دارید یا ایرادی در این انتخاب می‌بینید٬ ممنون میشم مطرح کنید.

ضمن این که من شیراز هستم و باید سفارش بدم.تجهیزات حرفه‌ای رو پیشنهاد می‌دید یا سیگل؟ (البته تجهیزات حرفه‌ای توی سایتش زده فعلاً موجود نداره)

متشکرم.
    ویرایش توسط Pedram Veisi : Friday 15 October 2010 در ساعت 20:26
    Canon EOS 40D + Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM + Manfrotto 190XPROB + Manfrotto 322RC2 + Lowepro Compurover AW

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram Veisi نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من برای خرید 190X PROB + 322RC2 رو انتخاب کردم.بیشتر هم عکاسی از طبیعت و بناهای تاریخی انجام میدم.

ضمن این که من شیراز هستم و باید سفارش بدم.تجهیزات یا سیگل؟ .
    درود

نماینده این محصول سیگل هست و قیمتهاش فرق قابل توجهی داره. مدل خوبی رو انتخاب کردید رایج ترین هست. فقط اگر زمانی خواستید عکسهای پانوراما بگیرید یا ماکرو هد 804RC2 برای این دو نوع عکاسی ایده ال هست و در کنار 322 تکمیل خواهد شد. اما به عنوان تک هد 322 بیشترین کارایی را دارد.

موفق باشید

انوش
    Pedram Veisi، siavash_f و nadersharp تشکر می‌کنند.

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram Veisi نمایش پست ها
    سلام دوستان.

ضمن این که من شیراز هستم و باید سفارش بدم.تجهیزات حرفه‌ای رو پیشنهاد می‌دید یا سیگل؟ (البته تجهیزات حرفه‌ای توی سایتش زده فعلاً موجود نداره)

متشکرم.
    انتخاب خوبی کردی گفته هارو انوش عزیز گفت ولی من هم برای خرید هد با تجهیزات حرفه ای تماس گرفتم متاسفانه نداشت و با سیگل تماس گرفتم تمام مدلها رو داره و قیمتهاش هم به نظرم بهتر بود
    موفق باشی/
    Pedram Veisi، hite_alireza و nadersharp تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

صفحه 82 از 366 نخستنخست ... 32 72 78 79 80 81 82 83 84 85 86 92 132 182 ... آخرینآخرین