صفحه 52 از 366 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 102 152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 511 تا 520 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر همراه Akazemi آواتار ها
    تشکر کرده
    303

پیش فرض پاسخ: سه پايه ها و هدهاي آنها...

نقل قول نوشته اصلی توسط ME نمایش پست ها
    من فکر کنم 486 با يک ضامن هم بال هدش آزاد ميشه هم کل هد بصورت همزمان
    ولي تو 488 تنظيم بال هد با کل هد با 2 ضامن جدا صورت ميگيره که به نظر من کارا تره
    آقای امدادی حق با شماست با ضامن به صورت همزمان هم بال هد آزاد میشه و هم کل هد.( این بحثهای اخیر من رو بعد از 2 سال استفاده از این هد به شک انداخت رفتم دوباره هد رو وارسی کردم.( فک کن!) )
    اما در مورد کارایی بستگی به استفاده و هدف عکاس داره که کدوم کاراتره...
    ME و QashQai تشکر می‌کنند.
    Canon Digital Body With Canon & Sigma Lenses
    Mamiya 35mm Gear

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Akazemi نمایش پست ها
    آقای امدادی حق با شماست با ضامن به صورت همزمان هم بال هد آزاد میشه و هم کل هد.( این بحثهای اخیر من رو بعد از 2 سال استفاده از این هد به شک انداخت رفتم دوباره هد رو وارسی کردم.( فک کن!) )
    اما در مورد کارایی بستگی به استفاده و هدف عکاس داره که کدوم کاراتره...
    سلام:

به این صورت اگر در یک زاویه ای فرضا 180 درجه تصمیم داشته باشید دوربین را در یک سطح تراز روی بال هد جابجا کنید با مشکل ازدست دادن تراز (یا بهم خوردن تراز کادر ) روبرو نیستید؟

البته HYDROSTATIC BALL HEADS بنوعی همین عملکرد را خواهند داشت اما شاید هد 488 مورد استفاده آقای امدادی اینگونه عمل نکند؟!

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

پیش فرض فرق بین سری 055 و 190

درود

در خصوص Tripod های منفرتو فرق بین سری 055 و 190 اگر اشتباه نکرده باشم ، 055 ها ارتفاع بیشتری دارند و همینطور وزن بیشتر گاها تا 600 گرم سنگین تر :

سوال من این است که آیا این ارتفاع بیشتر سری 055 مزیتی دارد که وزن بیشتر آنرا بشود نادیده گرفت؟

با سپاس

انوش

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

در خصوص Tripod های منفرتو فرق بین سری 055 و 190 اگر اشتباه نکرده باشم ، 055 ها ارتفاع بیشتری دارند و همینطور وزن بیشتر گاها تا 600 گرم سنگین تر :

سوال من این است که آیا این ارتفاع بیشتر سری 055 مزیتی دارد که وزن بیشتر آنرا بشود نادیده گرفت؟

با سپاس

انوش
    سلام: این موضوع به کاربرد و نوع استفاده شما بستگی خواهد داشت. فرضا ممکن است برای فردی در ارزش گذاری روی این موضوع M.Load Capacity سه پایه 055 به میزان 2 گیلوگرم بیشتر، آنقدر ارزشمند باشد که تفاوت وزن 3 پایه و اختلاف های دیگر این میان کمرنگ تر باشد.

در کل بنظرم این ارزش گذاری ها ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با مصرف کنندگان خواهد داشت.

موفق باشید
    A_Maddah، yasin-m، farsad و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: فرق بین سری 055 و 190

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

با سپاس

انوش
    همان طور که در تصویری مقایسه هم ذکز شده است 055 تحمل وزن بیشتری را دارد و به دلیل 3 پله بودن ( در مقابل 4 پله بودن 190 ) استحکام بیشتری هم دارد.این استحکام وقتی خود را نشان می دهد که وزن دوربین و لنز و هد به حد بالای لود برسد ( مثلا اگر دوربین و لنز و هد 4 کیلو هستند و سه پایه 5 کیلوگرم تحمل دارد یقینا در موارد یکسان ان سه پایه ای که تعداد مفاصل کمتری دارد تحمل بهتری از خود تنشان می دهد )

اما اینکه اختلاف نیم کیلویی در وزن سه پایه ها برایتان قابل تحمل است داستان دیگری است.

اصولا 055 قدری حرفه ای تر است ( به نظر بنده )
    A_Maddah، Saadat و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

به این صورت اگر در یک زاویه ای فرضا 180 درجه تصمیم داشته باشید دوربین را در یک سطح تراز روی بال هد جابجا کنید با مشکل ازدست دادن تراز (یا بهم خوردن تراز کادر ) روبرو نیستید؟

البته HYDROSTATIC BALL HEADS بنوعی همین عملکرد را خواهند داشت اما شاید هد 488 مورد استفاده آقای امدادی اینگونه عمل نکند؟!
    دقیقا همین مشکل پیش میاد (البته شاید بعضی ها مشکل ندونن)
    وحید هم فکر کنم از داستان شاکیه
    و همچنین تو یک تجربه عکاسی پاناروما مسعود مبین علی هم با یک بال هد مشابه 486 اما خیلی کوچیکتر (اسمش رو نمیدونم) همین مشکل رو داشت
    A_Maddah، Jesmi و QashQai تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

آقا عجب حکایتی شد!! فکر کنم مجبور بشیم کلیپ ویدیویی از طرز کار این هدها درست کنیم! :)

یعنی وقتی میخواهی کل هد رو در جهت افقی بچرخونی در واقع اونو کمی از روی 3 پایه شل میکنی ؟!!!
    کف هد 486 (و احتمالا ً بعضی هدهای دیگر) یک صفحه فلزی نقره ای رنگ است که پیچ 3 پایه در آن بسته میشود (تقریباً)

با آزاد کردن ضامن, علاوه بر اینکه گوی درون غلاف (که کفشک روی آن سوار است) میتواند در غلاف به هر جهتی بچرخد, خود غلاف هم میتواند روی آن صفحه نقره ای دوران کند.

اون چرخش افقی که من گفتم فقط برای استفاده از شیار ها و پرتره بود که خوب شما ظاهرا به جای چرخوندن کل 3 پایه کمی هد 486 رو شل میکنی یا اینکه در 3 پایه 486 با یک ضامن هم زمان بال هد و کل هد ازاد میشه ؟
    دومی درسته

سلام:

این سوال واسه من هم ایجاد شده ...

این تصویر هد 486 در وضعیتی که دوربین روی کادر افقی است
    اگر یک نفر روبروی این دوربین باشد و شما بخواهید یک پرتره با کادر عمودی داشته باشید ( با دقت به شیارها ) تنظیمات این هد چگونه شما را به این حالت خواهند رساند؟

این ضامن دو حالت دارد ؟ یا قسمت زیر آن هرزگرد است؟ البته تجربه کار با آنرا ندارم فقط سوال ایجاد شده است. بنظرم باید این هد را از نزدیک دید.
    ضامن رو آزاد کرده, در حالی که با یک دست دوربین رو نگه داشتیم؛ با دست دیگر غلاف هد را مثلا ً 90 درجه میچرخانیم تا شیار به سمت راست-چپ بیفتد, بعد با همان دستی که دوربین را نگه داشتیم؛ دوربین را در وضعیت پرتره قرار میدهیم, همه اینها در دو ثانیه :)

من فکر کنم 486 با يک ضامن هم بال هدش آزاد ميشه هم کل هد بصورت همزمان
    ولي تو 488 تنظيم بال هد با کل هد با 2 ضامن جدا صورت ميگيره که به نظر من کارا تره
    در این که کارآیی 488 بالاتر است شکی نیست, ولی در 486 سرعت عمل و راحتی کار بیشتر است.

سلام:

چرا, این مشکل هست, ولی خب چون در بال هدها دقت در حد درجه و ... وجود ندارد, به طور چشمی تراز خیلی سریع بدست می آید.

در کل هر روز که بیشتر میگذرد, بیشتر قدر این ترکیب سه پایه ام Manfrotto (190XPROB+486RC2) را میدانم و از اینکه به خاطر مقداری اختلاف قیمت و .... سه پایه دیگری (بخصوص اسلیک) نگرفتم, خوشحالم
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Amir Mohebi، A_Maddah، Amir Tavakoli و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: فرق بین سری 055 و 190

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    همان طور که در تصویری مقایسه هم ذکز شده است 055 تحمل وزن بیشتری را دارد و به دلیل 3 پله بودن ( در مقابل 4 پله بودن 190 ) استحکام بیشتری هم دارد.این استحکام وقتی خود را نشان می دهد که وزن دوربین و لنز و هد به حد بالای لود برسد ( مثلا اگر دوربین و لنز و هد 4 کیلو هستند و سه پایه 5 کیلوگرم تحمل دارد یقینا در موارد یکسان ان سه پایه ای که تعداد مفاصل کمتری دارد تحمل بهتری از خود تنشان می دهد )

اما اینکه اختلاف نیم کیلویی در وزن سه پایه ها برایتان قابل تحمل است داستان دیگری است.

اصولا 055 قدری حرفه ای تر است ( به نظر بنده )
    سلام

کاوه جان, 190 هم سه پله است. :)
    انوش خان, حتی حمل 190 هم در راهپیمایی ها و برنامه های عکاسی کمی عذاب آور است, 055 که دیگر اشک آدم را در می آورد, خرید 3 پایه های سنگین ممکن است برای همیشه انسان را از نعمت داشتن 3 پایه در بیرون از منزل و یا آتلیه محروم کند.

برای بسیاری از تجهیزات و اغلب شرایط , 190 به خوبی از پس کارها بر می آید.
    Amir Mohebi، A_Maddah، Amir Tavakoli و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

ممنون از همه دوستان که تجربیات خودشون را بیان می کنند.

من سه پایه و هد ندارم.یعنی یک سه پایه قدیمی دارم که سنگین است و هد مجزا ندارد.
    برای نصب کردن هم باید پیچ زیر هد سه پایه را به زیر دوربین ببندیم.

می خواستم از دوستان راجع به این Release Plate ها سئوال کنم.
    چقدر قابل اطمینان است؟ و آیا یک ضامن دارد و یا دو ضامن.

خوشحال خواهم شد اگر دوستان راهنمایی بفرمایند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

انوش خان, حتی حمل 190 هم در راهپیمایی ها و برنامه های عکاسی کمی عذاب آور است, 055 که دیگر اشک آدم را در می آورد, خرید 3 پایه های سنگین ممکن است برای همیشه انسان را از نعمت داشتن 3 پایه در بیرون از منزل و یا آتلیه محروم کند.
    من 055 دارم با هد 804RC2
    جدیدا /Gorillapod Focus با هد 482 گرفتم همیشه همراهم هستن و فکر کنم کمتر کسی از دوستان فروم به اندازه من فرصتهای عکاسی و طبیعت گردی و کوهنوردی داشته باشه... باری
    در بیشتر مواقع احساس میکنم سه پایه و هدی که دارم به اندازه کافی قوی و محکم نیستن خصوصا زمانی که باد شدیدی هست و یا یا زمانی که لنز سیگما 300-100 رو بدنه نصبه و سه پایه در ارتفاع زیادی از زمین تنظیم شده باشه و یا زمانی که از فیلتر ND و کلا سرعت پایین شاتر استفاده بشه کوچکترین تاثیر باد و لرزش کار را خراب میکند.
    البته بیشتر به نوع استفاده مربوط میشه ولی من ترجیح میدم تجهیزاتم یک کیلو سنگین تر باشن تا .....

صفحه 52 از 366 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 102 152 ... آخرینآخرین