صفحه 152 از 366 نخستنخست ... 52 102 142 148 149 150 151 152 153 154 155 156 162 202 252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,511 تا 1,520 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

دوستان یعنی واقعا کسی این هد رو حتی ندیده؟!
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

عقیل جان هدی شبیه به این مدل رو استادم داره.
    اما تو پر تر و بزرگتره. اما همین شکله.
    چند بار باهاش کار کردم خیلی راحت و خوبه و تغییر زاویه و جهت روش خیلی آسونه.
    البته مدلها فرق میکنه اما کنترلرهاش عین همین مدله
    lamagra تشکر می‌کند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

تشکر کرده
    12097

والله به فکر یه بال هد محکم و اساسی هستم با کنترل راحت و تحمل وزن بالا...دو مفصله! بودن این هد برام جالب بود که دو تا توپ داره! خواستم ببینم کسی باهاش کار کرده ببینه چه مزایایی داره؟ اصلا میارزه! چون میخوام یه بال بخرم و دیگه تمام! یه خرید عمری...چون پولم به BH55 نمیرسه(که شاهکاره) مجبورم به کمتر راضی بشم...این هد چشمم رو گرفت خلاصه...
    عقیل احمدی

كاربر همراه m like mother آواتار ها
    تشکر کرده
    95

سلام

ممنون میشم راهنمایی کنید
    یه سه پایه و هد که بتونم باهاش فیلمبرداری هم بکنم ( تیلت و پن )

اگر چیزی هست که بعدا بشه کار ماکرو یا کارهای تخصصی تری هم بکنیم معرفی کنید ( دوربینم 7d فعلا با 85-15 )

آیا برای پانوراما هم هد خاصی هست؟
    150 تا 200 می تونم هزینه کنم

كاربر همراه chimeh آواتار ها
    تشکر کرده
    207

امروز رفتم پایتخت یه آمار بگیرم سرم سوت کشید برگشتم!
    اولا که کلا زیاد منفرتو ندارند و یکی دو تا شون داشتن که از اون دو تا یکیشون Manfrotto 055Xprob رو گفت شاید بعد از ظهر برامون بیارن قیمت هم 250
    هد 804 رو هم دوستان 145 تا 155 قیمت میدادند!
    جرات کردم و یه قیمتی هم از لنز 100mm L 2.8 هم گرفتم که اکثرا نداشتن و اونی که داشت گفت 1,800,000
    خدابخیر کنه! من فکر می کنم با این اوضاع تنها اتفاق مثبتی که در آینده خواهد افتاد طبیعی شدن این قیمتها در ذهن من و شماست!
    SinaVT و hmirzaei تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

سلام
    سه پایه کربنی Alta Pro 253CT vanguard همراه با هد سه جهته PH-32 به قیمت 340 هزار تومان خریداری شد.
    عقیل جان منتظر مقایسه شما با 055 هستیم...

پ.ن
    2 پست اخیر حذف شود
    lamagra، illidan و Miri تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر جديد
    تشکر کرده
    92

سلام
    دوستان بین منفورتو 190xproو055کدوم رو انتخاب کنم؟
    و
    بین هد های 804و 808 ؟
    ممنون

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

دوستان عزیز
    سلام
    ممنون میشم کمکم کنین:
    من بعنوان کادوی تولد، یکی از دوستانم یک تک پایه مانفرتو، مدل 682B و یک هد 322RC2 گیرم اومده!

کسی میدونه قیمت الآن این دو تا محصول چنده؟
    هنوز برچسب گارانتی سی گل روی اون باز نشده و آک بند نگهش داشتم، که شاید اگر خواستم بفروشمش، مشکلی نداشته باشه...
    اگر بخوام تک پایه رو با سه پایه ی خوب عوض کنم، چقدر باید اضافه بدم؟
    اصلا کسی خریدار هست؟
    و سوال آخر:
    این هد های "جوی استیکی" بهتر هستن؟ مزیت خاصی دارن نسبت به اونا؟

من یه سه پایه اسلیک پرو 300 داشتم و کارام و باهاش انجام میدادم، اما این مانفرتو ها انگار علمشون فرق میکنه...
    ممنون

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmuod نمایش پست ها
    سلام
    دوستان بین منفورتو 190xproو055کدوم رو انتخاب کنم؟
    و
    بین هد های 804و 808 ؟
    ممنون
    سلام
    دوست عزیز ابتدا باید
    1-نوع و وزن تجهیزات
    2-انتظاری که از سه پایه دارید (مانند سبکی یا استحکام)
    3- شرایط استفاده ( ایا زیاد حملش میکنید یا ..)
    4- نوع عکاسی
    را مشخص کنید بعد دوستان راهنمایی کنند .
    در مورد هد ها هم همینطور...
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

تشکر کرده
    12097

بعد از چند روز کمی وقت پیدا کردم تا در مورد 2 سه پایه ای که در اختیار دارم چند خطی بنویسم و مواردی که تا این لحظه دیدم رو اینجا منعکس کنم شاید برای دوستان جالب و راهگشا باشه...
    دو سه پایه مورد بحث مانفروتو 055 محبوب و ونگارد Alta pro 253 ct هستند که از خیلی جهات به هم نزدیکن و از جهاتی هم متفاوت!
    اولین چیزی که در مورد این مدل از ونگارد توجه شما رو جلب میکنه وزن بسیار کم و طراحی ظریف اون هست.که به خاطر کربنی بودن اون هست در مقابل پایه های آلومینیمی 055.ظاهر 253 در لحظات اول ضعیف و شکننده به نظر میاد،به طوریکه در لحظات اول کاملا به انتخاب خودتون شک میکنید و فکر میکنید که آیا واقعا این سه پایه تحمل 7 کیلوگرم بار رو داره؟!... اما این طور نیست! سه پایه از هر جهت یک سه پایه محکم و خوش ساخت هست.((این حرکت رو توصیه نمیکنم ولی فشار زیادی به پایه ها آوردم ولی هیچ اتفاقی نیافتاد! به 055 چنین فشاری وارد نکردم از ترس خم شدن.یکجورهایی شبیه تست چوب ماهیگیری!!! )
    وزن 055 برابر با 2.4 کیلوگرم و 253 برابر 1.66 کیلوگرم هست.این به این معنی است که اگر من هر کدام از هدهای موجود(مانفروتو 488 آر سی0 یا 222 ویا ونگارد جی اچ 100 ) رو روی این سه پایه ببندم وزن مجموعه در هر حال کمتر از 055 به تنهایی خواهد بود! این اختلاف در پیاده روی های طولانی کوه نوردی و اصولا فعالیتهای زیاد و استقامتی کاملا محسوس هست و کسی که به دنبال محصول سبک و کم دردسرتر میگرده حتما باید این مورد رو مد نظر قرار بده.
    مورد دیگه که میتونه مورد توجه قرار بگیره تفاوت ارتفاع این دو محصول در حالت حداکثر هست.تفاوت برای من با قد 185 سانتیمتر چندان محسوس نیست و اگر مثلا هد 488 رو روی هر دو ببندم برای استفاده با 253 کمی باید سرم رو خم کنم.در نهایت در عمل محدودیتی ایجاد نمیکنه.و این موارد در حالتی هست نخواهیم ستون مرکزی رو بالا بکشیم،چون در این صورت کاستی ارتفاع به راحتی قابل جبرانه!
    تفاوت دیگری که بین این دو هست تفاوت زاویه پایه ها در باز ترین حالت خودشون هست که در 055 معادل 90 درجه و در 253 برابر با 80 درجه است.

در کل به نظر من این مورد چندان محسوس نیست اما خب از این جهت من 055 رو برتر میبینم.
    هر دو سه پایه قابلیت قرار گرفتن در وضعیت ماکرو رو دارن اما یک مورد در 253 وجود داره که 055 از اون بی بهره اس،اونهم تغییر زاویه در حد 180 درجه و قرار گرفتن هد و یا دوربین به صورت معکوس هست:

برای من پیش نیومده که از این قابلیت استفاده کنم اما در جای خودش میتونه مفید واقع بشه.
    منتها یک نکته ای که رو مورد قابلیت ماکرو در این دو قابل توجه هست سهولت استفاده و سرعت عمل برای رسیدن به این وضعیت هست که در این مورد مانفروتو کلا سریعتر و راحت تر هست.ضمن اینکه مفصلی که میله رو به صورت افقی نگه میداره در مانفروتو به طرز قابل توجهی محکمتر و مقاومتر به نظر میاد.ولی برای 253 هم جای نگرانی نیست،چون بعید میدونم کسی از میله اون در این حالت برای حرکت بارفیکس استفاده کنه!!! فکر میکنم برای تجهیزات عکاسی کاملا مقاوم و قابل اطمینان باشه.
    مورد دیگه مکانیزم قفل پایه ها در زمان تغییر ارتفاع هست که در این مورد من امتیاز بالاتری به 253 میدم!
    قفلها به راحتی با چرخش 1/4 دور باز و بسته میشه و هیچ ضامن و مفصل اضافی روی سطح پایه ها برای کنترل دیده نمیشه.از نظر من کار با 253 و باز و بسته کردن پایه ها در 253 راحت تر هست.ممکنه وجود داشته باشن کسانی که سیستم 055 رو ترجیح بدن اما برای من اینطور بود.
    قسمت انتهایی پایه ها و محل تماس با زمین هم در این دو مدل کاملا متفاوت هست.میشه قطعات رو تعویض کرد و پایه های مختلف برای استفاده های گوناگون تهیه کرد اما اونچه که به صورت مادر در سه پاسه وجود داره امتیاز رو ونگارد میده.اونهم به خاطر یک قابلیت اضافه در این سه پایه.
    با چرخاندن لاستیکها به داخل یک میخ تیز از میون لاستیک بیرون میاد که در جای خودش اگر لازم بود پایه ها رو در زمین محکمتر جا بدید کمک میکنه که پایه ها راحت تر به زمین فرو برن که در مواقع لازم قطعا مفید واقع میشه.این در حالیه که 055 لاستیکهای معمولی و البته بسیار محکمی داره و خبری از این قابلیت در اون نیست.

در نهایت آخرین مورد عملیاتی که به نظر میرسه سیستم ضامن پایه ها و زوایای قرار گرفتن اونهاست که در این مورد آخری هر کدام در مواردی به دیگری برتری دارن! از نظر سهولت استفاده و روانی پایه ها در هنگام کار با اونها 253 بهتر و راحت تر هست چون ضامن خیلی نرمتر و فشردن و آزاد کردن اون راحت تر هست.اما در مورد قرار گرفتن پایه ها در زوایای مختلف مانفروتو عملکرد بهتری داره.به این دلیل که مانفروتو در 3 نقطه متوقف میشه و سه ضامن اون رو در زوایای مختلف نگه میدارن اما در ونگارد تعداد ضامنها 2 عدد هست در زوایای 50 و 80 درجه.
    آخرین نکته هم اسفنجهای روی پایه ها هست که در 253 قسمت بالایی هر 3 پایه از یک اسفنج فشرده پوشیده شده ولی در مانفروتو فقط دو عدد از پایه ها.اما فشردگی استحکام و مقاومت اسفنجهای مانفروتو به راحتی دو برابر ونگارد هست.به طوریکه با مقداری بی احتیاطی ممکنه اسفنجهای ونگارد پاره بشن اما این اتفاق در مورد مانفروتو به این راحتی ها نخواهد افتاد.

در کل به نظر من ایستایی و استحکام 055 بیشتر از 253 هست ولی از اون طرف امکانات و وزن 253 هم مهم و قابل توجهه! اگر قطعا به دنبال سه پایه محکم با استحکام بالا هستید 055 انتخاب بهتریست اما اگر وزن تجهیزات و قابلیتهای اون براتون مهمه 253 مقداری برتری داره.به نظر من این سه پایه میتونه بین 055 و 190 مانفروتو قرار بگیره(البته مقایسه کلی هست و نظر شخصی).
    فعلا مورد دیگری به نظرم نمیرسه.اگر باز هم موردی به ذهنم رسید حتما مینویسم.اگر هم دوستان سوالی داشتند در خدمتم.

نا گفته نماند که لوازم جانبی که در جعبه ونگارد دیده میشه بهتر هست مثل یک کیف نسبتا خوب برای سه پایه یا اون کیسه ای که بین پایه ها بسته میشه که میتونه برای قرار دادن تجهیزات یا حتی وزنه برای کمتر کردن لرزش در حین کارهای حساس(مثل نجومی) مورد استفاده قرار بگیره.همینطور تعدادی آچار و غیره...اما در جعبه 055 شما فقط 055 رو خواهید دید و بس!
    ویرایش توسط lamagra : Monday 6 February 2012 در ساعت 19:06
    Niaz، Daruosha، reza_Bahman و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی