صفحه 299 از 366 نخستنخست ... 199 249 289 295 296 297 298 299 300 301 302 303 309 349 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,981 تا 2,990 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها
    متاسفانه شمارهد سی گل را ندارم قیمت دلاریش 12 دلاره اینا دارن سواستفاده میکنن
    اگر گذرتون به دست دومی های ناصرخسرو افتاد یه پرس و جو کنید ممنون میشم
    البته یکی از دوستان هم فرومی نیز لطف کردن و برام جستجو خواهند کرد
    درود
    پست های فروم نمی دونم چرا گاها غیب می شوند.

براتون پیگیری کردم!
    قمیت کفشک تو باب همایون 80 هست.
    فروش نمایندگی هم همینه
    از طریق یک رابطه تونستم حدود 65 براتون پیدا کنم. اگر تمایل به تهیه داشتید پیام خصوصی کنید در خدمتتون هستم
    ارادتمند
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

با درود و عرض تبریک به مناسبت راه افتادن مجدد فروم

با توجه به راهنمایی های دوستان در چند صفحه اخیر سه پایه mefoto A1350 به قیمت 470 هزار تومان خریداری شد.
    واقعأ با این قیمت خیلی عالیه. تو یوتیوپ و سایت آمازون هم صدها کامنت مثبت ازش دیدم.

فعلأ که بشدت ازش راضیم مخصوصأ از کارآیی و کیفیت هد که کار رو لذتبخش میکنه.

ممنون از دوستان و اساتید عزیز
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

با سلام
    جدیدا یه دوربین کنن 70D با لنز 18-135 گرفتم میخواستم سه پایه و هد بگیرم بیشتر نظرم رو منفرتو مدل های 190 و 055 هست و هد هم طحقخ و 808RC ممنون میشم راهنماییم کنید کدوم مدل ها بهتر و دقیق تر هستند در ضمن تازه شروع کردم و میخوام با یک هزینه بتونم تا مدت ها ازش استفاده کنم اگر هم چیز دیگه ای پیشنهاد دارید ممنون میشم.

با سپاس از فروم عالیتون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    127

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    همه چیز تحمل وزن نیست!
    در برخی موارد درسته که شما ممکنه با یک سه پایه سبک تصویر ثبت کنید ولی نداشتن لرزش در اثر وزش باد یا لرزش زمین در اثر عبور خودرو های سنگین هم باید در نظر بگیرید!
    این مبحث علاوه بر ساختار سه پایه به جنس سه پایه هم بستگی داره!
    اصولا این کلاس سه پایه بیشتر به درد دوربین های بریج و کامپکت می خوره.
    بخصوص مشکلی که رخ می ده با گذشت زمان در هد این سه پایه هاست که ضعیف هستند.
    بنده از نزدیک یکی از این مدلها رو دیدم. شاید اگر قیمتش 200 لی 250 هزار تومان بود تهیه کی کردم ولی به قیمت 400 هزار تومان آن هم با این هد ها اصلا توجیح ندارند.

همین مبلغ 300 الی 400 هزار تومان دست شما را برای خرید سه پایه باز می گذاره!
    مواردی مثل Mefoto A1350Q1 یا A0350Q0
    و Hahnel Triad C5 Compact
    اگر هم مانفرتو می خواهید با حدود قیمت 450 تا 550 امکان تهیه سه پایه های سری Befree را خواهید داشت.
    اشاره داشتید به اینکه قصد تهیه فیلتر ND دارید! اگر این فیلتر قرار باشه از غلظت بالایی برخوردار باشه، خرید یک سه پایه نامناسب مثل اینه که یک لنز فوق العاده بی کیفیت روی بادی ببنیدید. چون با لرزشی که از سه پایه دریافت می کنید، عملا تصویر مناسبی با استفاده از فیلتر ثبت نخواهید کرد.

بستگی داره چه جنسی خریداری کنید!
    در مورد مدلهایی که مثال زدم و همچنین محصولات بال هد مانفرتو اصولا این مشکل پیش نخواهد آمد! البته به شرط استفاده صحیح و عدم دستکاری و مهندسی هد.
    قطعات داخل هد را اصلا نباید چه برای تمیز کردن و چه کنجکاوی باز کنید. اگر این کار را انجام دهید هد مشکل پیدا می کنه.
    ولی در کل بال هد قابلیت های نتظیم ساده زیادی در اختیار فرد قرار می ده. در ضمن قیمت یک هد مناسب و حرفه ای Pan هم کمتر از یک بال هد نیست!
    معمولا هد های شرکت های معتبر مثل مانفرتو دارای جنس منیزیم و تحمل وزن بالا هستند.
    بنابراین شرکت ها در تولید این نوع هد ها تمام دقت و ظرافت را بکار می برند.

نکته دیگه ای که در خصوص هد ها وجود داره، پیچ و قفل های تنظیم بال هد هاست!
    این پیچ در بال هد ها از 1 الی 3 عدد می باشد که اگر تعداد پیچ ها بیشتر باشه قابلیت تنظیم دقیق و مجزا را به شما عرضه خواهد کرد.

یک بار دیگه بررسی کنید ببینید نهایتا چقدر برای یک سه پایه می توانید هزینه کنید،
    بنظر من فعلا اولویت را روی سه پایه و فیلتر بگذارید، بعد لنز!
    ارادتمند

سلام
    بر مصطفی عزیز و سایر دوستان،
    من بعد از ماه ها پس انداز بلاخره برای خرید سه پایه اقدام کردم و الان این عزیز رو با قیمت حدودی 500ت، سفارش دادم:

BeFree compact tripod for travel photography MKBFRA4-BH

برای 700D و لنز 18-135mm و یه شاتری احتمالا. برای عکاسی منظره، سلف پرتره و اگه خدا بخواد عکاسی در شب.الان چیزی که توجه من رو به خودش جلب کرده این بال هد ش هست:

uuid-1800px-inriverimage_378220.jpg

من تا به حال با بال هد کار نکردم و الان به شدت استرس گرفتم که همه حرکات مورد نظرم رو میتونم باهاش داشته باشم یا نه؟ چون دسته نداره و من از بچگی به سه پایه دسته دار برای حرکت نرم به طرفین (البته بیشتر موقع فیلم برداری بود ولی الان احساس میکنم پاناروما هم همین حرکت رو میخواد) و اصولا تنظیم ساده اش عادت داشتم.. الان این هیچی نداره چطور تنظیم میشه؟ میشه لطفا کسی از دوستان بهم اطمینان بده که اشتباه نکردم ؟ در ضمن من هیچ ترازی روش نمیبینم... مگه میشه؟ لطفا بگید که اگه اشتباه کردم سفارش رو کنسل کنم

متشکر
    ویرایش توسط Sobinian : Sunday 15 November 2015 در ساعت 01:34 دلیل: استرس زیاد
    msh2200 تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Sobinian نمایش پست ها
    سلام
    من بعد از ماه ها پس انداز بلاخره برای خرید سه پایه اقدام کردم و الان این عزیز رو با قیمت حدودی 500ت، سفارش دادم:

برای 700D و لنز 18-135mm و یه شاتری احتمالا. برای عکاسی منظره، سلف پرتره و اگه خدا بخواد عکاسی در شب.الان چیزی که توجه من رو به خودش جلب کرده این بال هد ش هست:

من تا به حال با بال هد کار نکردم و الان به شدت استرس گرفتم که همه حرکات مورد نظرم رو میتونم باهاش داشته باشم یا نه؟ چون دسته نداره و من از بچگی به سه پایه دسته دار برای حرکت نرم به طرفین (البته بیشتر موقع فیلم برداری بود ولی الان احساس میکنم پاناروما هم همین حرکت رو میخواد) و اصولا تنظیم ساده اش عادت داشتم.. الان این هیچی نداره چطور تنظیم میشه؟ میشه لطفا کسی از دوستان بهم اطمینان بده که اشتباه نکردم ؟ در ضمن من هیچ ترازی روش نمیبینم... مگه میشه؟ لطفا بگید که اگه اشتباه کردم سفارش رو کنسل کنم

متشکر
    سلام
    اين بال هد يك پيچ تنظيم دارد بنابر اين به نظرم قابليت پانوراما ندارد. نه هد و نه سه پايه تراز هم ندارند.
    msh2200، yaghoobi، M.Kazemi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

سلام

برای 700D و لنز 18-135mm و یه شاتری احتمالا. برای عکاسی منظره، سلف پرتره و اگه خدا بخواد عکاسی در شب.
    درود
    مبارکتون باشه.
    برای ژانرهایی که ذکر کردید، پاسخگوی نیازتون هست.
    البته برای ژانر شب شاید با کمی لرزش مواجه شوید که برای حلش باید ارتفاع سه پایه را خیلی زیاد نکنید و از زاویه پایه باز استفاده کنید.
    این سه پایه برای دوربین شما مناسبه.
    سری Befree به عنوان سه پایه کامپکت و سفری شناخته می شه و به همین دلیل دارای سبکی وزن بیشتری نسبت به سه پایه های دیگه مانفرتو هست.

الان چیزی که توجه من رو به خودش جلب کرده این بال هد ش هست:
    من تا به حال با بال هد کار نکردم و الان به شدت استرس گرفتم که همه حرکات مورد نظرم رو میتونم باهاش داشته باشم یا نه؟ چون دسته نداره و من از بچگی به سه پایه دسته دار برای حرکت نرم به طرفین (البته بیشتر موقع فیلم برداری بود ولی الان احساس میکنم پاناروما هم همین حرکت رو میخواد) و اصولا تنظیم ساده اش عادت داشتم..
    مشکلی برای استفاده از هد نیست! خیلی سریع به استفاده ازش عادت می کنید.
    الان این هیچی نداره چطور تنظیم میشه؟
    تمام تنظیمات این هد با همان تک پیج انجام میشه که در تصویر مشخصه. (سمت، ارتفاع و تراز)
    در واقع دوربین را با دست در محلی که قصد می دارید کادر بسته شود نگه می دارید بعد پیچ را محکم می کنید.
    بال هد های حرفه ای تر بدلیل داشتن چندی (2 یا 3 پیچ تنظیم) قابلیت کنترل راحت تری به شما خواهد داد. مثل هد های هنل و Mefoto که خدمتتون عرض کرده بودم.
    برای اینکه مشکل هد برطرف بشه می توانید اگر سه پایه قابلیت تنظیم هد داره (که باید از فروشنده و یا سایت خود مانفرتو پیگیر باشید) آن را تعویض کنید که متحمل هزینه خواهید شد.
    بنابراین بنظرم اگر همان سه پایه ها را با هد حرفه ای تر تهیه کنید شاید مقرون به صرفه تر می بود. البته اون ها برند مانفرتو نیستند!!

میشه لطفا کسی از دوستان بهم اطمینان بده که اشتباه نکردم ؟
    این بستگی به نوع استفاده شما داره و ژانر های کاریتون. اگر برای مثلا پانوراما قصد دارید ازش زیاد استفاده کنید شاید کمی مشکل فنی استفاده داشته باشید ولی برای استفاده عمومی سه پایه خوبیه.

در ضمن من هیچ ترازی روش نمیبینم... مگه میشه؟
    این هد ترازی نداره ولی برای رفع مشکل تراز می توانید از ترازهایی که بر روی کفشک فلاش نصب می شود استفاده کنید.

لطفا بگید که اگه اشتباه کردم سفارش رو کنسل کنم

متشکر
    خوب اشتباهی که نیست! سلیقه است و استفاده.
    بنظر شخصی بنده برای مصارف عمومی و به عنوان یک سه پایه همه کاره مدلهایی که دارای هد های حرفه ای تر هستند مناسبت ترند! مثلا همان Mefoto ها.
    البته این نقص سه پایه Befree نیست و اگر ژانر پانوراما را فاکتور بگیرید گزینه خوبی برای بقیه فعالیت های شماست.
    این سه پایه هم سه پایه ارزشمندیه.
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Sunday 15 November 2015 در ساعت 09:44
    yaghoobi، M.Kazemi، Mahdi.A.Tabar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط bahador001 نمایش پست ها
    با سلام
    جدیدا یه دوربین کنن 70D با لنز 18-135 گرفتم میخواستم سه پایه و هد بگیرم بیشتر نظرم رو منفرتو مدل های 190 و 055 هست و هد هم طحقخ و 808RC ممنون میشم راهنماییم کنید کدوم مدل ها بهتر و دقیق تر هستند در ضمن تازه شروع کردم و میخوام با یک هزینه بتونم تا مدت ها ازش استفاده کنم اگر هم چیز دیگه ای پیشنهاد دارید ممنون میشم.

با سپاس از فروم عالیتون
    درود
    منظورتون از کدوم مدل دقیقتر و بهتره چیه؟
    مد 808RC قدیمیه. باید به فکر هد جدیدتر باشید.
    در خصوص سه پایه هم هر دو مدل خوب هستند ولی حتما دقت کنید سری جدید باشند و نه قدیمی.
    مگر اینکه قصد خرید کالای کار کرده داشته بشید.
    ارادتمند.
    bahador001 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا sina1808 آواتار ها
    تشکر کرده
    31

سلام
    برای انتخاب نهایی سه پایه سردرگم شدم بخصوص اینکه تهران نیست برم مدل هارو از نزدیک ببینم و انتخابم یکم محدوده
    الان یه نیکون d5300 دارم که معمولا لنز 18-140 روش نصبه و لنز سنگین تر از این ندارم فعلا
    بیشتر هم عکاسی طبیعت ، پانوراما و HDR علاقه دارم
    مدل هایی که به ماکرویی معروفه نظرم رو جلب کرده به دلیل اینکه میشه از ارتفاع خیلی پایین و نزدیک زمین هم عکاسی کرد
    البته نمیدونم با مدل های معمولی مثل بنرو a1682-tb0 هم میشه از ارتفاع پایین عکاسی کرد ؟ ( مثلا با 2 تا پایه کوتاه و زاویه بازتر و یک پایه بلند )
    ونگار altapro هم مد نظرم هست
    بنرو A1980T هم ماکرویی هست
    نمیخوام سه پایه و هدش خیلی سنگین بشه و حمل و نقلش مشکل بشه
    ممنون میشم راهنمایی کنید

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

سلام

متشکر
    سلام بر شما و دیگر دوستان

سه پایه شما هم خوبه ولی چون فرمودین میشه کنسل کرد اگه ضرری مالی در کار نیست با توجه به موارد ذیل سفارش رو کنسل کنید و مدل MEFOTO A1350 Q1 رو سفارش بدین. با توجه به نظرات ارزشمند دوستان و تجربه دو سه روزه بنده با این سه پایه برتری هایی که دارد رو عرض میکنم - البته از دید شخصی - :
    1- وزن بسیار بیشتری تحمل میکنه (8 کیلوگرم)
    2- عمل باز و بسته شدن پایه ها بسیار راحت تر انجام میشه ( وقتی پایه ها در حالت جمع شده هستند میشه هر 4 پیچ پایه را با یک حرکت دست باز کرد و دیگه نیاز به باز کردن تک به تک قفل ها ندارین!)
    3- قابلیت تبدیل به مونوپاد که بسیار سریع تبدیل میشه و خیلی خیلی کاربردیه مخصوصأ در مکان های شلوغ که امکان باز کردن سه پایه وجود نداره!
    4- بال هد بسیار کارآمد با تنظیمات مختلف و مناسب برای پانوراما و تا حدودی فیلمبرداری - گفتم حدودی چون دسته نداره-
    و دارای تراز (البته باید قبل از نصب دوربین، سه پایه رو تراز کنید چون وقتی دوربین روی سه پایه باشه تراز مخفی میشه!)
    5- ارتفاع بیشتری بهت میده.
    6- قابلیت تنظیم زوایای مختلف برای پایه ها، جهت عکاسی در شرایط خاص

یا حق
    msh2200 و Sobinian تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    127

از دوستان متشکرم،
    ولی فروشنده مدل benro mefeto رو نداشت و یه جوری توفیق اجباری شد این رو خریداری کنم.
    حقیقتش نداشتن تراز برام شوک هست. مگه میشه؟ ابتدایی ترین هر سه پایه است. یکی از دوستان یه سه پایه 40 هزارتومنی خریده بود ، روش تراز داشت. واقعا عجیبه برام. به خاطر اینکه احتمالا ریموت giga t pro بذارم رو کفشک فلاش، ترجیح میدم استفاده از اون ترازهای رو کفشکی لازم نشه.
    بیشتر ترجیح میدادم که همه نیازهام رو برطرف کنه تا اینکه بهترین جنس رو بگیرم. هرچند فرقشون نباید اینقد باشه که تاثیر داشته باشه تو ماندگاری ولی تصور اینکه بخوام هر یه شاتی که نتونم بگیرم و به این دلیل که اشتباه خریدم، به خودم فحش بدم خیلی تصور آزاردهنده ای هست. الان با خودم یکبار کنار بیام خیلی بهتره فک کنم.

احتمالا ببرم یه فروشگاهی جایی با مدل بنرو a1350q1 عوض کنم. اگه کسی فروشگاه منصف تو تهران سراغ داره که بتونم عوض کنم، متشکر میشم (تو پی وی) معرفی کنه بهم.

بازهم متشکر
    ویرایش توسط Sobinian : Monday 16 November 2015 در ساعت 01:05