صفحه 59 از 112 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 581 تا 590 , از مجموع 1119
Like Tree3439تشکر

موضوع: Canon EOS 7D

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

من واقعا تعجب می‌کنم از دوستان که چگونه بر اساس این عکس‌های پستهای اخیر می‌خواهند خروجی دوربین را بسنجند.

۱- عکس‌هایی که شارپ نباشد که اصلا نمی‌شود در موردشان حرفی زد. چون علت عدم شارپنس می‌تواند براحتی مساله ای غیر از خروجی دوربین باشد.

۲- عکس هایی که شارپ باشند هم قابل قضاوت نیستند. JPEG که داستانش مشخص است و همگان می‌دانند. تهیه خروجی استاندارد از RAW برای سنجش خروجی دوربین نیز کار هر کسی نیست. یعنی شارپنسی که می بینید ممکن است واقعی نباشد.

۳-دیدن تک عکس از یک دوربین در شرایط غیر استاندارد، چه چیزی را ثابت یا رد می‌کند؟ آن عکسهای پست ۵۷۲ قرار است شارپنس را اثبات کند یا رد کند؟ یعنی اینکه قضاوت افراد در مورد یک عکس نیز ممکن است متفاوت باشد.

پس از این انشاء نتیجه می‌گیریم که خودتان را با این بحث‌ها خسته نکنید که چیزی را اثبات یا رد نمی کند.
    ME، Hajiabadi، infinity و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Hajiabadi نمایش پست ها
    دوستان میبخشید که داره آف تاپیک میشه
    حیات وحش یا ماکروگرافی از فاصله 4 متری با لنز400؟!!!
    معیار اهمیت شارپنس در حیات وحش یا لنسکپ نیست
    صحبت سر خروجی سافت این بدنه هست...
    شارپنسو که میشه شیرشو تا ته باز کرد!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام جناب حاجی آبادی

گفتگو های شما و دوستان را دنبال میکردم. در مورد پست اخیر شما کمی گیج شدم !
    در مورد جمله Bold شده سئوالی داشتم

مگر Sharpness در مقابل Soft بودن نیست؟ (یا شاید بهتر باشه بگم سافت یعنی چی و شارپ یعنی چه؟)
    خروجی Soft منظورتون ، خروجی Jpeg هست ویا فرمت خام ؟

ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    ظاهرا جنگ بين بزرگان در گرفته و جايي براي كوچكترها نيست. و بدتر اينكه بجاي نمونه عكس صحبت از شير شارپنس و ... است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    جناب تهامي عزيز كافيست چند پست به عقب بازگرديد و روند را ببينيد:
    با اين بين پستي ها - پستهاي جناب حاجي آبادي با جناب مبين و بالعكس در كنار جناب حسينيان انجام گرفته.
    جنگ را هم مزاح كردم تا جو دوستانه تري حاكم شده و با ارائه نمونه ما نيز بتوانيم بهره اي را از تجربه اين عزيزان بگيريم.
    سلام جناب مسلمی

جنگ ! چه جنگی !؟
    در ضمن شما بزرگ ما هستید.

جدا من فقط سئوال کردم ! که البته پستم میان انبوه نوشته ها دیده نشد!
    شخصا بر این باورم بسیاری از بحث ها بر سر موضوعات به خاطر نا هماهنگی معنی واژه ها بین طرفین است.یعنی اصولا بهتر است اول تعاریف برای طرفین مشخص باشد.

مثلا ممکن است برداشت مسعود مبین عزیز از شارپنس با من فرق کند.

و مسئله دوم این بود که دقیقا بفهمم چه مشکلی باعث شد جناب حاجی آبادی دوربین را بر گردانند و بادی 5D II بگیرند.

همین!

شاد باشید.
    infinity، M.Mobin و nadersharp تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

با تشکر از جناب دکتر روشن
    این مطلب هم از ایشان منظورشان همین بحث های ماست..

و عکسی که خدمت دوستان عرض کرده بودم:
    دوربین 40D و لنز 17-85

من دیگه صحبتی ندارم،فرض هم بر این میگذارم که بدنه ای که دستم بوده در پردازش تصویر خروجی مشکل داشته!
    دوستان خود این عکس را با عکس پست 572 مقایسه کنند.
    موفق باشید
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 2938.jpg‏ (108.6 کیلو بایت, 442 بازدید)
    Persian، A. Mohammadi، SinaVT و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نويد جان عزيز
    با تشكر از نوشته هاي خوبت كه بنده هميشه استفاده زيادي را از نوشته هاي شما برده ام.
    شما درست ميفرماييد و بنده با فرمايشات شما كاملا موافق هستم.
    بنده اگر صحبتي را انجام دادهام فقط به صرف اين مسئله بوده كه نوشتن مطالب وقتي با نمونه دقيق همراه نباشد ( كه متاسفانه با اين اينترنت هاي كم سرعت امكان ارائه نمونه هاي واقعي وجود ندارد) ممكن است برداشت دقيقي را هم به همراه نداشته باشد.
    بنده نيز به كار علمي تر معتقد هستم و مطمئن هستم نوشتن مطالب از طرف شما و جناب حاجي آبادي عزيز - مبين عزيز و ديگر دوستان باعث ميگردد تا من و امثال بنده استفاده هاي زيادي را از اين مطالب بنماييم.
    باز هم با تشكر از همه دوستان خوبم.
    Navid7h و king4 تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

سلام به همه

با عرض معذرت از همه دوستان ...من دقیقا متوجه این چندین پست آخر نشدم.....منظور دوستمون اینه که خروجی 40دی با لنز 17-85 بهتر از خروجی 7دی با لنز 15-85 هست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟

كاربر همراه Haji Shahkaram آواتار ها
    تشکر کرده
    1206

بله اینگونه به نظر میرسه

یک سوال جناب حاجی ابادی این عکسی که شما آپ نمودی از چه فاصله ای گرفته شده است
    خودتان میدانید که تصویری که جناب مبین آپ نموده بودند از فاصله 4 متری گرفته شده بود
    و به نسبت کل کادر دیتیل مناسبی داشت اما عکس شما اگزیف نداردو احتمالا از فاصله بسیار
    نزدیک تری گرفته شده است که اصلا برای مقایسه مناسب نیست
    اگر عکس با اگزیف را بگذارید ممنون میشوم
    hosein.moonligh تشکر می‌کند.
    «موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
    محمد حسین حاجی شاه کرم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

با سلام
    ای کاش عکس شما EXIF داشت ولی بدون در نظر گرفتن شرایط یکسان عکس شما در ارائه دیتیل موفق تر بوده، ولی به فرموده آقای روشن بدون شرایط یکسان و استاندارد این مقایسه ها اگر به جایی هم برسد (که بعید است) ارزشی نخواهد داشت .دیگر این بحث را ادامه نخواهم داد و در انتظار نتیجه خواهم بود.
    یکی از دوستان دور 40D دارد اگر روزی شانس گرفتن دوربینشان را داشتم حتما یک تست برای خودم هم که شده در شرایط یکسان خواهم گرفت.

ولی جدا از این بحث ها، در کل این اتفاق برای شما خیلی هم میمون بوده با فقط 100 تومان ضرر الان 5DMII دارید!! :)

با تشکر از همه دوستان
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط Haji Shahkaram نمایش پست ها
    بله اینگونه به نظر میرسه

یک سوال جناب حاجی ابادی این عکسی که شما آپ نمودی از چه فاصله ای گرفته شده است
    خودتان میدانید که تصویری که جناب مبین آپ نموده بودند از فاصله 4 متری گرفته شده بود
    و به نسبت کل کادر دیتیل مناسبی داشت اما عکس شما اگزیف نداردو احتمالا از فاصله بسیار
    نزدیک تری گرفته شده است که اصلا برای مقایسه مناسب نیست
    اگر عکس با اگزیف را بگذارید ممنون میشوم
    این عکس از فاصله تقریبا 3 متری گرفته شده..
    اتفاقا با توجه به فاصله ,عکس آقای مبین و همینطور پست 572 detail لازم رو نداره شاید بدنه این دوستان هم مثل بدنه ای که دست من بوده مشکل داره!
    عزیزان بزرگوار از عکاسی لذت ببرید این بحث ها بی فایدست، 7D مسلما مشخصات بارز خوبی داره که در هیچ یک از بدنه های کانن این امکانات با هم نیستند..

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

برای یک عکاس حرفه‌ای دیجیتال، سوئیچ کردن از 40D به 7D هیچ‌گاه به علت نیاز به رزولوشن بیش‌تر نخواهد بود. احتمالاً وی به دنبال خصوصیات حرفه‌ای این بدنه مثل سرعت و دقت فوکوس و کلاً قابلیت تنظیمات دوربین (مثلاً تنظیم خطای لنزها) و قابلیت‌های خاص (قابلیت ریموت تریگر) است.

والا رفتن از 40D به 7D ... چیز دندان‌گیری به قدرت تفکیک شما اضافه نمی‌کند.

در اینجا باب‌اتکینز به خوبی نشان داده که در رزولوشن‌چارت‌ها و به طور تئوری ممکن است این سوءتفاهم یش بیاید که نسیت به 25% 40D رزولوشن بیش‌تر خواهیم داشت، اما در عکس‌های واقعی این تفاوت به حداقل خود می‌رسد(شاید 5 درصد به نظر من). و در نهایت می‌گوید

کد:
    we've probably hit the point of diminishing returns when it comes to  cramming ever more pixels on an APS-C sensor. I really wouldn't expect  to see any practical improvement in image quality if we go to 20MP or  even 25MP
    به همین خاطر و با وجود چندین مسئله مختلف که روی میزان ثبت جزئیات اثر می‌گذارند (مثل کیفیت نور، شرایط عکاسی از لحاظ لرزش دست، عدد دیافراگم و سرعت، کنتراست سوژه، کنتراست نور، ...) به راحتی و بدون هیچ تعجب ممکن است عکسی از 40D ببینیم که جزئیات بیش‌تری را به نمایش می‌گذارد.(البته منظورم مثال‌های این تاپیک نیست به هیچ وجه)
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Friday 8 October 2010 در ساعت 11:44
    NASSIRI4080، ME، Amir Tavakoli و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه MH.Rahmani آواتار ها
    تشکر کرده
    24

یه نکته توی این مدت و کار کردن با دوربین و این بحث ها واسم فوق العاده روشن و درخشان شده.
    دوربین 7D تشنگان کیفیت تصویر رو سیراب نخواهد کرد.
    امروز شارپنس، فردا نویز، پس‌فردا هم چگالی بالای پیکسل ها شاید حتی!
    اما از طرف دیگه، بهترین (و بهترین و بهترین) بادی هست که میتونین تهیه کنید. (قاعدتا در مورد سری 1 و نیکون حرف نمیزنم)
    متاسفانه این دوربین شدیدا شما رو بد عادت میکنه. تا جایی که هر دوربین دیگه‌ای دستتون بگیرید به نظر زمخت و بدقلق میاد.
    این دوربین پر از قابلیت های به درد خور و رنگارنگ هست که کنون میتونست به راحتی روشون مانور تبلیغاتی بده.
    همینطور توی طول زمانه که قابلیتهای دوربینتون رو درست کشف میکنید و بعد از اینکه چطور دوربینهای دیگه همچین قابلیتی ندارند تعجب میکنید.
    مثل همین قابلیتی که چند صفحه پیش لینکشو گذاشتن (و من هم نمیدونستم حقیقتش) و واسه من واقعا عجیبه که چطور همچین چیزیو ندارن دوربینای دیگه
    خداروشکر تا بوده از این بحث های کیفیتی! همشونم تفاوت بین 90و 100.
    برید 7D بخرید پشیمون نمیشید!
    باتشکر...
    Babak Borhani، Fereidoon، saeid1354 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Owning: Canon EOS 7D + EF-S 15-85 IS USM + EF-S 10-22 USM + Manfrotto (Bogen) 055CXPRO4 + Manfrotto 322RC2 Ballhead + Lowepro Primus AW Black + Tamrac Aero SpeedPack85

صفحه 59 از 112 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 109 ... آخرینآخرین