صفحه 56 از 112 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1119
Like Tree3439تشکر

موضوع: Canon EOS 7D

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط ghanbar نمایش پست ها
    سلام

من كه نتوانستم از لينك شما استفاده كنم . آيا ديگر دوستان توانستند صفحه مورد نظر را ببينند !؟
    براي من هم بدون مشكل باز شد. فقط مشكل اينجاست نتيجه ارائه شده كمي با سايتهاي ديگر بنظر مي آيد متفاوت باشد.
    يك سوال مهم براي من پيش آمده.دوستان اگر ياري كنند ممنون خواهم شد:
    من شنيده ام مثلا دوربين 5دي با لنزهاي گران قيمت سافتي ناشي از نويز بالا كه نتيجه عملكرد نرم افزاري دوربين براي كاهش نويز است را بسيار كمتر نشان ميدهد اگر اين بحث درست باشد در تست آيا گر از لنزهاي گران قيمت استفاده شود و يا برعكس بي كيفيت آيا بر نتيجه آزمايش روي همين دوربين 7دي به عنوان مثال تاثيري خواهد گذاشت يا خير؟
    دوستان در نظر داشته باشند در مقايسه دوربين ها اين مشكل وجود دارد.پس اگر لنز عالي را بگذاريم حتما روي 50 دي اثرگذارتر از 7دي خواهد بود و نتيجه آيا قابل قبول هست؟
    ضمن اينكه در تست لنز اين مشكل وجود ندارد ولي در تست دوربين اين مشكل پابرجاست.
    دوستان نظر خودشان را ميتوانند اعلام كنند؟
    نادر مسلمی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

مقایسه کیفیت تصویر دوربین 7D با دوربینهای 1ds III- 450D G9 G11 D300s: در دیافراگم های بسته ( 13 به بالا)

کد:
    http://darwinwiggett.wordpress.com/2009/11/11/the-canon-7d/

و مقایسه دیگری بین کیفیت عکس دوربینهای 7d با 450D :

کد:
    http://www.prophotohome.com/news/2009/11/19/canon-7d-worse-than-canon-rebel-xsi/
    ویرایش توسط jebrahim : Wednesday 6 October 2010 در ساعت 16:07 دلیل: اضافه کردن لینک دوم در راستای توضیحات آقای قشقایی
    Hajiabadi، Persian، QashQai و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

مشکلاتی که در لینک پست قبل به آن اشاره شده رو تایید میکنم. در 48 ساعتی که این ذوربین در اختیارم بود،علی رغم کیفیت ساخت عالی این دوربین،بخاطر همین کیفیت پایین در ثبت جزئیات، دوربین رو مرجوع کردم و از خیر 7دی گذشتم. لنزهایی که من با این بدنه تست کردم 50 اف 1.8 و 24-105 معروف بود اما متاسفانه در ثبت جزئیات و وضوح در کراپ 100درصد مغلوب حتی دی40 نیکون شد!
    king4 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    مقایسه کیفیت تصویر دوربین 7D با دوربینهای 1ds III- 450D G9 G11 D300s: در دیافراگم های بسته ( 13 به بالا)

سلام:

این لینک قبلا در همین تاپیک ارسال شده و صحبت مختصری پیرامون این لینک شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    کد:
    http://darwinwiggett.wordpress.com/2009/11/11/the-canon-7d/
    .

نقل قول نوشته اصلی توسط rima نمایش پست ها
    با سلام
    من شما رو نمی دونم ولی فکر کنم این سایتی که این بررسی رو انجام داده و شما اینجا گذاشتین منظورش با این نمونه عکسها و کراپ هاش چیه؟ یعنی می خواد اینو بگه که 7دی از 450 دی هم کیفیت عکساش و شارپنسشون کمتره!! که به نظر من این سایتها که هر روز یکیشون مثل قارچ از وب سر در می یارن اصلا هیچ چیزشون معتبر نیست و من فکر نمی کنم که زیاد قابل توجه باشن
    .

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام بر شما دوست خوب:

بنده عرض کردم معتبر است؟ یا عرض کردم قابل توجه؟ وقتی لینکهایی اینگونه میبینید که ارسال کننده آن متنی پای آن ننوشته رد یا قبول آن بعهده خواننده خواهد بود.

هر چند اگر هم متنی به تاکید در تایید آن لینک باشد بازهم رد یا قبول آن بعهده خواننده خواهد بود

به این پست دقت بفرمایید:

یکی از دوستان خوب فروم نظر خود را نسبت به این دوربین گفتند دوستان هم بخاطر این نظر در اشتراک تجربه از ایشان تشکر کردند.

به همین روال خیلی ساده میتوانید نظر آن لینک ( که پیش تر قرار داده شد ) را ببینید

حال اگر میخواهید نظر دیگران را در مورد آن لینک بدانید بحث آنرا اینجا پیگیری کنید.

Canon EOS 7D tested, retested and reretested

کد:
    http://photo.net/canon-eos-digital-camera-forum/00UzSw

اصلا در فروم هستیم برای همین تبادل اطلاعات و دیدن نظر دیگران ....

اما با شما موافق هستم که در کل هر ریویوویی که از نت بقول فرمایش شما مثل قارچ در می آید الزاما معتبر نیست. منتها بشرطی که ارسال کننده پست اشاره به: یک رویوو جالب یا یک تست معتبر ( یا مفاهیمی از این دست ) کرده باشد

موفق باشید
    آدرس Photo.net صحبت پیرامون لینک مورد نظر است
    jebrahim و hite_alireza تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

Exclamation

سلام...

در مورد شارپنس 7دی زود قضاوت نکنید!

این اشتباهی بود که من هنگامی که خواستم دوربین سونی A300خودم را عوض کنم ، انجام دادم و بعد ناچار شدم با کلی ضرر D300s رو با 7 عوض کنم...

در مورد شارپنس دو نکته رو توجه داشته باشید که اولا شارپ بودن یا نبودن یک تصویر بستگی مستقیمی به لنز انتخوابی شما هم دارد ( دوستان و اساتید به این موضوع آگاهند.) صد در صد نمی توان شارپی 100-400 کنون را با 75- 300 مقایسه کرد...

نکته بعدی اینکه معمولا تنظیمات شارپنس دوربین روی حالت نرمال (میانگین) است ، که از منوی مربوطه میتوان آنرا افزایش داد... این کاری بود که به سادگی باعث شد نظر من راجب به این دوربین زمین تا آسمان عوض شود!!!

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط arash.am نمایش پست ها
    سلام...

در مورد شارپنس 7دی زود قضاوت نکنید!

این اشتباهی بود که من هنگامی که خواستم دوربین سونی A300خودم را عوض کنم ، انجام دادم و بعد ناچار شدم با کلی ضرر D300s رو با 7 عوض کنم...

در مورد شارپنس دو نکته رو توجه داشته باشید که اولا شارپ بودن یا نبودن یک تصویر بستگی مستقیمی به لنز انتخوابی شما هم دارد ( دوستان و اساتید به این موضوع آگاهند.) صد در صد نمی توان شارپی 100-400 کنون را با 75- 300 مقایسه کرد...

نکته بعدی اینکه معمولا تنظیمات شارپنس دوربین روی حالت نرمال (میانگین) است ، که از منوی مربوطه میتوان آنرا افزایش داد... این کاری بود که به سادگی باعث شد نظر من راجب به این دوربین زمین تا آسمان عوض شود!!!
    سلام.
    دوست عزیز توضیحات پست من رو مجددا بخونید. تاکید کردم که این تست برای دیافراگم های بسته هست. وگرنه در دیافراگم های باز این مساله سافت بودن وجود نداره.
    صحبت شما در مورد لنز هم اگر چه صحیح هست اما در مورد این تست و با توجه به اینکه عکس های گرفته شده توسط دوربین های کنن همگی با لنز یکسانی گرفته شده, بی ربط هست. توجه کنید که در مقایسه 7D با G9 یا G11 یقینا لنز مورد استفاده بر روی 7d لنز بهتری بوده. اینکه شما این 75-300 و 100-400 رو از کجا آوردید من نمیدونم.
    به هر حال قرار دادن 18 میلیون پیکسل در سنسور کراپدار باعث میشه که پدیده دیفرکشن در دیافراگم های بسته پیش بیاد و کاریشم نمیشه کرد.
    تنها کار ممکن اینه که کلا از دیافراگم های خیلی بسته تا حد ممکن اجتناب کرد. یا دست به دامن پست پراسس شد که در حالت دوم باید مراقبت بیشتری برای جلوگیری از تخریب عکس نمود.
    یه سر هم به این تاپیک بندازید:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=5033
    ج.ابراهیمی
    instagram

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

معیار ذکر شده شما برای مقایسه خروجی دوربینها کاملا اشتباه است.
    Kamal، QashQai، jebrahim و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

در مورد DL و شارپنس و ... درباره این دوربین در همین تاپیک صحبت های زیادی شده ...

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    البته این DLA به این معنا نیست که از این دیافراگم به بعد دیگر نمی‌توان عکس گرفت. در همان سایت هم توضیح داده است. در تاپیک 50D هم در این باره صحبت شده است. موضوع این است که از این دیافراگم به بعد، رزولوشن واقعی کمتر از مقدار اسمی خواهد شد. این مساله باید دقیقا باید بر اساس دیافراگم و رزولوشن مورد توجه قرار گیرد. این کاهش شدید نیست. مثلا کسی که از 40D در دیافراگم‌ 5.6 استفاده می‌کند در این دیافراگم با 7D می‌تواند از افزایش رزولوشن به مقدار اسمی این دوربین استفاده کند. اما در دیافراگم مثلا 11 اختلاف رزولوشن 7D و 40D کمتر خواهد شد. و در دیافراگم 16 باز هم کمتر. اما هنوز 7D رزولوشن بیشتری نسبت به 40D خواهد داشت اما همانطور که ذکر شد این رزولوشن واقعی 18 مگاپیکسل نخواهد بود.

بنابراین نباید با این دید به دوربین نگاه کرد که مثلا در دیافراگمهای بیش از 6.8 قابل استفاده نیست و یا شارپنسش قابل قبول نیست. قضیه اصلی در رزولوشن واقعی و Detail قابل سنجش در دیافراگمهای مشخص خواهد بود.

با نرم‌افزار می‌توان رزولوشن و جزئیات را در دیافراگم‌های بسته بهتر کرد. الگوریتم های خاصی برای این منظور وجود دارند و بخصوص در ایزوهای پایین نتایج خوبی خواهند داشت.

این لینک را هم ببینید. که در آن تاثیر Diffraction را در دوربینهای مختلف بر حسب لنز و دیافراگم می‌توانید مقایسه کنید:
    کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=458&FLI=0&API=4&LensComp=458&FLIComp=0&APIComp=6&Camera=474&CameraComp=474&Sample=0&SampleComp=0

برای در جریان قرار گرفتن آن مباحث پیشنهاد من آنست یک بار این تاپیک از اول مرور شود. اگر ابهامی این میان بود از ادامه آن بحث ها پیگیری کنیم.
    nmroshan، Ali Reza Aslani، Navid7h و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط Hajiabadi نمایش پست ها
    مشکلاتی که در لینک پست قبل به آن اشاره شده رو تایید میکنم. در 48 ساعتی که این ذوربین در اختیارم بود،علی رغم کیفیت ساخت عالی این دوربین،بخاطر همین کیفیت پایین در ثبت جزئیات، دوربین رو مرجوع کردم و از خیر 7دی گذشتم. لنزهایی که من با این بدنه تست کردم 50 اف 1.8 و 24-105 معروف بود اما متاسفانه در ثبت جزئیات و وضوح در کراپ 100درصد مغلوب حتی دی40 نیکون شد!
    جالب اینجاست در همین آخرین ریویو مورد بحث در این تاپیک :
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/E7DA.HTM

در قسمت نقاط قوت این دوربین قید شده : ارائه باور نکردنی دیتیل در فایل raw

حالا چه جوری دوستان به نتیجه دیگه میرسند که دی40 نیکون هم پیروز میدان ثبت جزئیاته از عجایبه.
    با اجازه آقای قشقایی بذارید من اون برداشتی رو که از صحبتهای آقای روشن کردم رو واسه دوستانی که خیلی دنبال این اعدادن بنویسم:
    7d به علت DLA پایینتر در مثلا دیافراگم 16 شاید 10 درصد (عدد 10 فرضیست) ثبت جزئیاتش رو نسبت به خودش در دیافراگم باز از دست میده و فرضا 40dدر همون شرایط فقط 7 درصد نسبت به خود40d با دیافراگم باز.اما نکته مهم اینجاست که اون 90 درصد باقیمانده جزییات در 7d همچنان بیشتر از 93 درصد باقیمانده در 40d هستش.

باز تکرار میکنم اعداد فرضی هستن و منظور منطق مقایسه میباشد.
    Hajiabadi، Walkman و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

من مصرف کننده این اعداد و محاسبات کارمو راه نمیندازه ..
    من این بدنه رو تست کردم و اتفاقا با گارانتی آفومار هم بود(اینو ازین جهت میگم که فکر نکنید جنس ریفر یا غیره بوده) و مشاهدات خودمو اینجا بیان کردم، اگر غیر ازین بود با 100 تومن ضرر در 48 ساعت ردش نمیکردم و جاش مارک2 نمیگرفتم. این بدنه با دوتا از شارپترین لنزهای کنن نتونست خروجی خوبی بده و البته لنزها سالم و روی مارک2 پاسخ دادند..
    ویرایش توسط Hajiabadi : Wednesday 6 October 2010 در ساعت 22:55
    amir.g و king4 تشکر می‌کنند.

صفحه 56 از 112 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 106 ... آخرینآخرین