صفحه 94 از 112 نخستنخست ... 44 84 90 91 92 93 94 95 96 97 98 104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 931 تا 940 , از مجموع 1119
Like Tree3439تشکر

موضوع: Canon EOS 7D

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram.p52 نمایش پست ها
    سلام
    چند روز قبل براي يكي از دوستان يك 7 دي با كيت 15-85 آكبند خريداري شد.وديروز با توجه به شكايت ايشان مبني بر كم بودن يا تاريك بودن عكسها با دوربين 7 دي و لنز 15-85 خودم در يك فضاي نوري همزمان و تمام المانها مشابه از جمله فوكال لنت،دياف ،شاتر و ايزو عكس گرفتيم اما عكسهاي دوربين جديد واقعن كمي تاريكتر بود.دوستان راهنمائي كنند لطفن كه ايراد كار چه ميتواند باشد؟.
    ممنون
    اگر تیرگی عکس دوربین جدید، فقط بر روی LCD دوربین است و نه مانیتور کامپیوتر، بندهای زیر را دنبال کنید. در غیر اینصورت باید شدت نور LCD دوربین دوستتان را افزایش دهید.

1) ابتدا چک کنید که آیا دوست شما روی لنزش (L2)، فیلتر بسته یا نه ؟ (ممکنه کیفیت نامناسب فیلتر، نورسنج دوربین را تحمیق کند) بنابراین، از روی هر دو لنز (L1 & L2)، فیلترهائی که احیاناً بسته شده است را باز کنید.
    2) دوربین و لنز خودتان را (C1+L1)، روی یک سه پایه بگذارید و روی فوکال 15mm و مثلاً f/8 و ISO 400 ، در Manual Mode نورسنجی کنید تا به EV=0 برسید. سرعت شاتر مرتبط با آن را یادداشت کنید.
    3) بند 2 را برای دوربین و لنز دوستتان (C2+L2) با همان تنظیمات فوق، با سوار کردن آن بر روی سه پایه و بدون جابجاکردن سه پایه و تغییر زوایای هد، مجدداً انجام دهید و سرعت شاتر این حالت را با حالت قبلی مقایسه کنید.
    4) اگر دو سرعت شاتر اختلاف داشتند، لنز دوستتان را بر روی دوربین خودتان (C1+L2) برروی سه پایه قرار دهید، و بند 2 را مجدداً تکرار کنید. اگر سرعت شاتر در این حالت، با عددی که از بند 2 بدست آمد، یکی بود، اشکال از Body جدید (C2) است. برای اطمینان بیتشر، لنز خودتان را بر روی بادی دوستتان (C2+L1) ببندید و تست کنید. در غیر اینصورت، احتمال اینکه اشکال از لنز جدید (L2) باشد، بیشتر است.

بعبارت خلاصه، (اگر لنز جدید، اشکال اپتیکی نداشته باشد، که بعید هم هست) یا اشکال از نورسنج دوربین جدید است و یا از سیستم دیافراگم لنز جدید. به احتمال زیاد، با تست های فوق الذکر، به نتیجه خواهید رسید.

دوستان دیگرمان در فروم نیز، چنانچه پیشنهاد یا تجربه ی مشابه ای داشته باشند، از ارائه آنها به شما، دریغ نخواهند کرد.
    پیروز باشید.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

سلام

اگر مواردی که جناب بیاتی فرمودند مشکل را رفع نکرد در دوربین جدید و قدیم گزینه Lens Peripheral Illumination Correction را هم چک کنید که برای لنز مربوط روشن است و یا خیر
    ممکن است موثر باشد.

yaghoobi، ALI_PO، Ali Bayati و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه industrialphoto آواتار ها
    تشکر کرده
    130

با درود
    دوستان گرامی برای عکاسی اچ دی آر من منوی براکتینگ رو تو این دوربین پیدا کردم اما اصلا جایی برای تنظیم نوردهی با استپ های مختلف نمیبینم ممنون میشم اگر دوستان توضیح بدن در مورد تنظیم منو برای عکاسی اچ دی آر

تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط industrialphoto نمایش پست ها
    با درود
    دوستان گرامی برای عکاسی اچ دی آر من منوی براکتینگ رو تو این دوربین پیدا کردم اما اصلا جایی برای تنظیم نوردهی با استپ های مختلف نمیبینم ممنون میشم اگر دوستان توضیح بدن در مورد تنظیم منو برای عکاسی اچ دی آر
    سلام
    موارد زیر را در دوربین اعمال کنید و لذت ببرید با انتخاب حالت شات متوالی دوربین شما 3 شات با اکسپوز مورد نظر خواهد داشت

انشاله شاد و سالم باشین
    yaghoobi، Javid، Mehdi Rojaie و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

تشکر کرده
    130

خیلی متشکرم از این توضیح مناسب و کامل ولی متاسفانه حلقه چرخنده کنار ال سی دی من کمرنگه و کار نمیکنه

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

سلام
    چند روز قبل براي يكي از دوستان يك 7 دي با كيت 15-85 آكبند خريداري شد.وديروز با توجه به شكايت ايشان مبني بر كم بودن يا تاريك بودن عكسها با دوربين 7 دي و لنز 15-85 خودم در يك فضاي نوري همزمان و تمام المانها مشابه از جمله فوكال لنت،دياف ،شاتر و ايزو عكس گرفتيم اما عكسهاي دوربين جديد واقعن كمي تاريكتر بود.دوستان راهنمائي كنند لطفن كه ايراد كار چه ميتواند باشد؟.
    ممنون
    سلام،
    مدتی قبل برای دوربین من هم این مشکل بوجود آمده بود. با مراجعه به تعمیرگاه مرکزی توسط جناب قاسمی نورسنج دوربین (که البته دوربین کم کارکرد و جدید هم بود) با دستگاه تنظیم گردید.
    shahram.p52 تشکر می‌کند.
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1457

نقل قول نوشته اصلی توسط netwalker نمایش پست ها
    سلام،
    مدتی قبل برای دوربین من هم این مشکل بوجود آمده بود. با مراجعه به تعمیرگاه مرکزی توسط جناب قاسمی نورسنج دوربین (که البته دوربین کم کارکرد و جدید هم بود) با دستگاه تنظیم گردید.
    سلام
    با مراجعه به تعميرگاه آفومار بدون باز كردن دوربين و با نرم افزار نورسنج را اجاست نمودند .از همه دوستام علي الخصوص آقاي بياتي ،مقدم و سيفي تشكر ويژه دارم
    Madjidm و Ali Bayati تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط industrialphoto نمایش پست ها

خیلی متشکرم از این توضیح مناسب و کامل ولی متاسفانه حلقه چرخنده کنار ال سی دی من کمرنگه و کار نمیکنه

مشکل من حل شد و متوجه شدم وقتی روی مود منوال باشه جاگ کنار ال سی دی کار نمیکنه فقط برای کسب تجربه بهتر باید کلی کار کنم با تشکر از دوستان
    Mehdi Rojaie، Madjidm و monomono تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1457

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    سلام
    موارد زیر را در دوربین اعمال کنید و لذت ببرید با انتخاب حالت شات متوالی دوربین شما 3 شات با اکسپوز مورد نظر خواهد داشت

انشاله شاد و سالم باشین

با تشكر از راهنمائي شما دوست خوبم.بنده هم در اين رابطه سوالي داشتم.با روشي كه شما اشاره فرمودين سه عكس در سه استاپ گرفته ميشه اما چطور ميشه كه در همين حالت بجاي سه عكس مثلا پنج عكس يا بيشتر با نورسنجي هاي مختلف ثبت بشه.ممنون

تشکر کرده
    7162

با تشكر از راهنمائي شما دوست خوبم.بنده هم در اين رابطه سوالي داشتم.با روشي كه شما اشاره فرمودين سه عكس در سه استاپ گرفته ميشه اما چطور ميشه كه در همين حالت بجاي سه عكس مثلا پنج عكس يا بيشتر با نورسنجي هاي مختلف ثبت بشه.ممنون
    سلام
    نمیدونم آیا میشه پنج عکس رو اتومات گرفت یا نه ولی یک راه حل ساده برای گرفتن شاتهای بیشتر اینه که بعد از اعمال تنظیم فوق و گرفتن شات اولیه از منوی سریع مقدار جبران نوردهی رو چند لول بالا یا پایین ببرید و دوباره شات بزنید بدیهی است می توانید با کمی تمرین مقادیر دلخواه را حتی در دهها شات اعمال کنید

شاد و سالم باشین
    yaghoobi، faryadprs، morteza khademy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

صفحه 94 از 112 نخستنخست ... 44 84 90 91 92 93 94 95 96 97 98 104 ... آخرینآخرین