صفحه 12 از 22 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 216

موضوع: Canon S2IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: Canon S2 is

سلام

جناب سرکارفرشي متشکرم که مثل هميشه اين حقير را مورد لطف قرار ميدهيد کاري که گفتيد انجام دادم 250تا عکس جديد گرفتم و چندين بار از روي کارت به کامپيوتر و بالعکس منتقل کردم هيچ اشکالي ديده نشد.متاسفانه کارت ديگري نداشتم ولي در اولين فرصت با يک کارت ديگه هم آزمايش ميکنم ولي اين آزمايشي که گفتم را با يک رم ريدر ديگه انجام دادم

جناب بابک
    متاسفانه عکسهاي خراب را ديگه روي کارت نداشتم اما وقتي از روي کامپيوتر دوباره به روي کارت منتقل شد همانطور مشکل دار باقي موند و فرقي نکرد

جناب شهبازي
    متاسفانه عکس خراب را ديگه روي کارت نداشتم که کاري رو که شما گفتيد انجام بدم اما متشکرم از راهنمايتون

امکان داره اين مشکل مثلا به ايرادي نرم افزاري يا سخت افزاري در کامپيوتر برگرده و اصلا ربطي به دوربين نداشته باشه.باز هم ممنونم که من را راهنمايي کرديد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

سلام
    در مورد Continius Shooting ميخواستم بدونم همين که اون دکمه کوچولو پشت شاتر باتوم را فشار دهيم تا نماد چند صفحه کنار هم روي نمايشگر پيدا بشه کافيه و اون موقع بطور مثال از يک سوژه چندين عکس گرفته ميشه و اگر مثلا ۵ تا عکس گرفته بشه در شمارهاي عکسها هم يکدفعه ۵ عدد اضافه ميشه يا نه.نميدونم تونستم خوب سوالم را بپرسم يا نه و يک گزينه هم داريم در menu که حرف H را هم داره اون چيه؟ممنونم

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط fc bayern
    سلام
    در مورد Continius Shooting ميخواستم بدونم همين که اون دکمه کوچولو پشت شاتر باتوم را فشار دهيم تا نماد چند صفحه کنار هم روي نمايشگر پيدا بشه کافيه و اون موقع بطور مثال از يک سوژه چندين عکس گرفته ميشه و اگر مثلا ۵ تا عکس گرفته بشه در شمارهاي عکسها هم يکدفعه ۵ عدد اضافه ميشه يا نه.نميدونم تونستم خوب سوالم را بپرسم يا نه و يک گزينه هم داريم در menu که حرف H را هم داره اون چيه؟ممنونم
    سلام ...

اون گزینه ای که توی منو هست و حرف H داره سرعت Continious Shooting رو تعیین می کنه. اگه حالت H به معنی High رو انتخاب کنید سرعت عکسبرداری پیاپی بالاتر می ره و البته طبیعتا بافر دوربین هم زود تر پر میشه. بنابراین اگه از این حالت استفاده می کنید و می خواین تعداد زیادی عکس متوالی مثلا 20 تا بگیرین، بهتره از بالاترین رزولوشن دوربین استفاده نکنین.

ضمنا دکمه مورد نظر هم همون دکمه ای هست که اشاره کردین و روش استفادش هم همونطوره که گفتین.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

جناب سرکارفرشي سلام و متشکرم که زحمت ميکشيد و پاسخ ميدهيد
    ميدونم شايد جاي اين مطلب اينجا نباشه من چند تا تاپيک که در مورد سه پايه بود را خوندم قصد دارم يک سه پايه معمولي تا 30 تا ۴۰ تومان بخرم ميشه کمي از سه پايتون و نقاط ضعف و قوتش بگوئيد و در صورت امکان يک عکس هم ازش بگذاريد چون کمي سرچ کردم اين پايه را جايي نديدم در آخر سر اگر قيمتش را هم بگوئيد خيلي خوب ميشه و چون تجربه کار با اين دوربين را داريد اگر ميخواستيد يک سه پايه غير حرفه اي بخريد اون داراي چه مشخصه هاي بايد باشه.و يک پيشنهاد هم دارم و اون اينکه شما فکر نمي کنيد اگر يک تاپيکي بود که با تصوير هر کدوم از دوستان شرحي از سه پايشون ميدادند بد نميشد.راستش من استفاده کاملا معمولي ازش ميخواهم بکنم و تو مطالبي که خوندم خيلي متوجه نشدم اين هد چيه؟منظور همون قسمتي که به دوربين وصل ميشه.در کل خوشحال ميشم نظرتون را بدونم چند جا هم خوندم که دوستان slik u 6000 را به همديگه پيشنهاد داده بودند
    متشکرم

تشکر کرده
    1

سلام ...

البته سه پایه من هم کاملا معمولی هست، یه مارک غیر معروف و طبیعتا ارزون. Data خاصی ازش ندارم، ولی نسبتا مقاومه، یه کم هم سنگینه، و برای دوربینهای سنگین تر از S2 هم خوب جواب می ده. دو تا تراز (شبیه ترازهای بنایی!) هم روش داره که بشه از صافی دوربین مطمئن شد، و به عنوان یه سه پایه غیر حرفه ای و با توجه به قیمتش ازش راضیم. قیمتش هم حدود 20 تومن هست. کلا اگه می خواین یه سه پایه معمولی بخرین می تونین برین ناصر خسرو و از روی مشخصات ظاهری ساخت تا حدی کیفیت سه پایه رو ببینید. به وزن هم خیلی توجه کنید. سه پایه خیلی سنگین یا خیلی سبک می تونه دردسر ساز باشه. اما اگه دنبال سه پایه ای با مارک معتبر هستین بهتره بقیه دوستان راهنمایی کنن.

اینم عکسش:

تو بازار هم این مارک رو به اسم WF می شناسن.

ضمنا در مورد هد هم بله همون قسمت بالای سه پایه که دوربین هم بهش وصل میشه هست، که تو بعضی سه پایه ها هم قابلیت تعویض و نصب هد های مختلف هست.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

جناب بايرن، ايندفعه اگر آن مشکل پيش آمد حتما عکسهاي خراب را روي کارت نگه داريد که بهتر بشه علت يابي کرد

يک فکري هم که به نظر من ميرسد اين است که با ويندوز کارتتان را اسکن ديسک کنيد، شايد اگر موردي باشد تعمير کند يا نشان دهد

براي اين کار پس از اتصال کارت به کمک کارت خوان:
    my computer>righ click> properties>tools>check now> set and start

فکر ميکنم اگر پر باشد بهتر است

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

سلام

جناب سرکارفرشي خيلي ممنون بابت توضيحاتتون اما سوالي که در مورد Continious Shooting کردم از اينجا سرچشمه ميگرفت که تو دوربين قبلي من فقط کافي بود اين گزينه انتخاب بشه و بعد ۵ تا عکس متوالي ميگرفت ولي ظاهرا اين حالت درs2 وجود نداره و بايد بعد از انتخاب اين گزينه شاتر باتوم را نگر داريم و هر وقت که شاتر باتوم را رها کنيم عمل عکسبرداري متوالي تمام ميشه.
    در مورد سه پايه متشکرم در پايه وسط اون قلاب به چه کار مي آيد ؟و معمولا در سه پايه هاي معمولي هد در چه محورهاي قابل حرکت است منظورم اينه که مسلما بالا و پائين که ميشه آيا زاويه هم ميشه بهش داد يا نه؟و اينکه توي تاپيکهاي سايت خوندم که رابطي وجود داره که با استفاده از اون ديگه لازم نيست هر بار پيچ را به دوربين ببنديم و باز کنيم خيلي اين موضوع مهمه

جناب bf سلام و متشکرم کاري را که گفتيد انجام ميدهم ببينم آيا مشکل حل ميشه يا نه؟ولي از راهنمايتون ممنون هستم

تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط fc bayern
    سلام

جناب سرکارفرشي خيلي ممنون بابت توضيحاتتون اما سوالي که در مورد Continious Shooting کردم از اينجا سرچشمه ميگرفت که تو دوربين قبلي من فقط کافي بود اين گزينه انتخاب بشه و بعد ۵ تا عکس متوالي ميگرفت ولي ظاهرا اين حالت درs2 وجود نداره و بايد بعد از انتخاب اين گزينه شاتر باتوم را نگر داريم و هر وقت که شاتر باتوم را رها کنيم عمل عکسبرداري متوالي تمام ميشه.
    در مورد سه پايه متشکرم در پايه وسط اون قلاب به چه کار مي آيد ؟و معمولا در سه پايه هاي معمولي هد در چه محورهاي قابل حرکت است منظورم اينه که مسلما بالا و پائين که ميشه آيا زاويه هم ميشه بهش داد يا نه؟و اينکه توي تاپيکهاي سايت خوندم که رابطي وجود داره که با استفاده از اون ديگه لازم نيست هر بار پيچ را به دوربين ببنديم و باز کنيم خيلي اين موضوع مهمه

جناب bf سلام و متشکرم کاري را که گفتيد انجام ميدهم ببينم آيا مشکل حل ميشه يا نه؟ولي از راهنمايتون ممنون هستم
    سلام ...

بله بعضي دوربينها تو عكاسي متوالي تعداد مشخصي عكس مي گيرن، كه البته به نظر من اينكه تا وقتي دكمه شاتر رو نگه دارين عكس بگيره خيلي بهتره.

قلاب وسط سه پايه ميتونه براي مثال جايي باشه براي آويزون كردن كيف دوربين يا كاپشني كه دستتونه! و تو اين سه پايه و اكثر سه پايه هاي ديگه كه ديدم بجز حركت بالا و پائين قابليت چرخش و زاويه دادن در هر سه محور فضايي وجود داره. البته بعضي سه پايه ها فقط تو دو محور مي چرخن ولي فكر نمي كنم سه پايه اي باشه كه تو يه محور يا كمتر بچرخه. در مورد اون رابط هم كه گفتين بيه اين سه پايه اين رابط رو داره. اون رو به دوربين مي بيندين و وقتي بخواين دوربين رو به سه پايه متصل كنيد خيلي راحت با فشار يه زائده فنري اين كار رو انجام ميدين و به همين راحتي هم دوربين رو جدا مي كنين. مخصوصا براي دوربينهايي مثل S2 كه محل اتصال پيچ سه پايشون فلزي نيست اين رابط خيلي به درد مي خوره.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    دوستان و اساتيد زيادي عکسهاي خوشگل و زيبايي تو سايت قرار ميدهند من هم سعي کردم ديروز چندتايي عکس گرفتم ولي نميدونم چرا اينجوري شد من کاملا روي گنجشک فوکوس کردم و از مد av استفاده کردم براي اينکه زمينه به حالت مات در بياد از پائين ترين مقدار ديافراگم f2.7 استفاده کردم ولي بعد که از زوم استفاده کردم مقدار شد f 3.5 .لطفا راهنمايي کنيد که چه اشتباهي را مرتکب شدم(جناب سرکارفرشي يادم مونده که گفتيد تو تاپيک لطفا نظر بدهيد عکس بگذارم ولي اين عکس صرفا جهت آموزشه گفتم همينجا باشه کمتر آبرو ريزي ميشه)
    راستي اگر گفتنش مهمه فاصله ام با سوژه فکر کنم ۶ متر بود

تشکر کرده
    1

سلام ...

در مورد دیافراگم، شما از کمترین عدد دیافراگم ممکن استفاده کردین، ولی باز ترین دیافی که دوربین میتونه به شما بده تو فاصله های کانونی مختلف متفاوته. مثلا تو S2 توی واید ترین حالت باز ترین دیافراگم 2 و توی تله ترین حالت باز ترین دیافراگم 3.5 هست(اگه عددها درست یادم باشه). برای همینه که وقتی شما روی سوژه زوم کردین دیگه دوربین نمی تونه از دیاف 2 استفاده کنه و کمترین دیاف ممکن توی فاصله کانونی جدید (که 3.5 بوده) رو به شما می ده.

در مورد فوکوس هم وقتی می خواین روی یه سوژه کوچیک تو یه فضای بزرگ فوکوس کنید، باید دقت کنید که حتما سوژه توی کادر فوکوس (مربع وسط صفحه) باشه. و قسمت اعظم اون مربع رو هم پر کنه. در غیر اینصورت دوربین به اشتباه میفته و روی بک گراند فوکوس می کنه. توی عکسی که گذاشتین مشخصا دوربین روی زمین فوکوس کرده به جای پرنده. تو این جور عکسها موقع نگه داشتن دکمه شاتر برای فوکوس یکم باید دقت کنید که فوکوس روی سوژه اصلی انجام بشه. مخصوصا اگه از زوم بالا استفاده کنید لرزش دوربین می تونه باعث بشه که تو لحظه فوکوس، سوژه بیرون مربع فوکوس باشه و این اتفاق بیفته.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D

صفحه 12 از 22 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین