صفحه 16 از 48 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 478
Like Tree479تشکر

موضوع: Canon S5IS

كاربر جديد hanika آواتار ها
    تشکر کرده
    24

پیش فرض پاسخ: Canon S5IS

سلام! و ممنون از راهنمائیتون! من به دلائلی دیگه اچ فایوم مال خودم نیست! و همچنین از مود اتوماتیك هم استفاده نمیكنم! بیشتر دوست دارم عكسهائی كه میشه روشو فوكوس كرد و سوژه رو از تصویر جدا كرد بگیرم! البته عكاسی رو به صورت كاملا تفننی شروع كرده ام ! خیلی هم علاقه دارم! در دوربین اچ فایو این كار رو خیلی خوب نتونستم انجام بدم شاید هم من ناشی بودم! ولی خیلی مقالات آموزشی خوندم! و خیلی روی دوربین كار كردم! عكسهای با پشت زمینه تار رو فقط در آخرین حد زوم تونستم بگیرم! آخرین بودجه ای هم كه میتونم كنار بذارم 500 تومنه! اگر اس فایو رو رد میكنید دلائلشو بگید! و پیشنهادتون رو برای دوربین جدید ! اگر دوربین جدیدی در راهه خبر دارم كنید! بازم خیلی ممنونم!

KIA
    KIA آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    207

نقل قول نوشته اصلی توسط hanika نمایش پست ها
    سلام! و ممنون از راهنمائیتون! من به دلائلی دیگه اچ فایوم مال خودم نیست! و همچنین از مود اتوماتیك هم استفاده نمیكنم! بیشتر دوست دارم عكسهائی كه میشه روشو فوكوس كرد و سوژه رو از تصویر جدا كرد بگیرم! البته عكاسی رو به صورت كاملا تفننی شروع كرده ام ! خیلی هم علاقه دارم! در دوربین اچ فایو این كار رو خیلی خوب نتونستم انجام بدم شاید هم من ناشی بودم! ولی خیلی مقالات آموزشی خوندم! و خیلی روی دوربین كار كردم! عكسهای با پشت زمینه تار رو فقط در آخرین حد زوم تونستم بگیرم! آخرین بودجه ای هم كه میتونم كنار بذارم 500 تومنه! اگر اس فایو رو رد میكنید دلائلشو بگید! و پیشنهادتون رو برای دوربین جدید ! اگر دوربین جدیدی در راهه خبر دارم كنید! بازم خیلی ممنونم!
    سلام
    این جور كه معلومه عمق میدان دوربین برای شما خیلی اهمیت داره ولی دوست من دوربینهایی كه شما اسم بردین اس ال آر لایک هستن و لز لحاظ عمق میدان به خاطر استفاده از سنسور کوچک مثل هم.
    شما یا باید از طریق فوتوشاپ عمق میدان رو کم کنید یا سراغ دوربینهای اس ال آر برین
    آموزش ایجاد عمق میدان توسط دکتر روشن عزیز در مقالات سایت موجود هست .
    ویرایش توسط KIA : Sunday 30 December 2007 در ساعت 11:26
    Mashhadi Vahid، amir_h_madadi، Kheradmand و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Farhood آواتار ها
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط hanika نمایش پست ها
    من در این مورد از S5 راضی هستم. با فوکوس دستی و دیافراگم باز عکسهای خوبی میشه گرفت.
    هرچند که به دوربینهای SLR نمیرسه.
    با بودجه ای که شما دارین فکر می کنم بتونین یه S5 با تجهیزات کامل بگیرین.
    ولی اگه بخایین عکاسیتون یکم از حالت تفننی در بیارین و یکم حرفه ای تر کار کنید، میتونین به یه دوربین SLR مثل
    canon EOS 350D
    Nikon D40
    Nikon D50
    که حدودا 600 - 700 دلار هستن فکر کنید. که فکر کنم فعلا تمام خواسته های شما رو براورده کنه.
    البته باید مسئله استهلاک دوربینهای SLR رو هم در نظر بگیرین.
    ویرایش توسط Farhood : Friday 4 January 2008 در ساعت 23:00
    hanika تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان
    بنده فرید هستم و این اولین پست من در این فروم.
    همین چند دقیقه پیش با این فروم و سایت آشنا شدم.

اول جا داره که بخاطر داشتن این فروم خوب به همتون تبریک بگم.

من دو سه ماه پیش دوربین S5is خریدم.
    ولی این دوربین ارضام نمیکنه !!!

احساس میکنم 8 مگاپیکسلی که زده واقعی نیست،اینم باید بگم که من یک عکاس کاملا آماتور هستم!!!
    در شب با این دوربین عکس های خوبی نمیتونم بگیرم.

لطفا منو بیشتر راهنمایی کنید و به من عکاسی مخصوصا از آبجکت های متحرک را یاد دهید.
    ممنونم

كاربر آشنا Mohsen_design آواتار ها
    تشکر کرده
    133

Unhappy پاسخ: Canon S5IS

با عرض سلام ...
    من چند ماهی این دوربین رو با متعلقاتی مثل :
    4باطری قابل شارز بهمراه شار}ر با نمایشگر میزان باطری + برچسب مانیتور + كیف +رم دو گیگا بایتی ...
    440 تومان خریدم ( به نظر شما مناسبه ؟ حدوداَ 3-4 ماه پیش)
    قبل از این دوربین یك BenQ داشتم، دوربین مبتدی 3 مگا پیكس
    من با گرفتن و مطالعه تمامی مطالب این سایت ( نه فرم ) ...
    هنوز از واژه های عكاسی و یا اطلاع از لنزهایی كه می توانم به سر دوربین وصل كنم اطلاعی ندارم
    فقط در سایت های خارجی و یك قسمت دیدم كه انگار میشه لنز تله زد ...
    حالا دقیقاَ كه چه مدلی و چه نزهایی و كارایی این لنزها به طور جداگانه چیست اطلاعی ندارم
    در مورد اس 3 هم گشتم اما باز جایی كه منوهای داخل دوربین و چگونگی استفاده از متدهایی عكاسی با این دوربین را آموزش داده باشد خبری نبود
    من چندین عكس بسیار زیبا گرفته ام كه حتماَ می دانم اگر ببینید با من هم عقیده اید
    اما هنوز ارضا نشده ام چون میدونم كه می توان خیلی بالاتر از این حرف ها عكس زیبایی گرفت
    دفترچه انگلیسی این دوربین رو هم دانلود كردم اما نتوانستم سر دربیارم به جز چند نكته كه تصویری متوجه آن شدم
    اگر بخواهم دقیقاَ بگویم
    بهتره اینجوب بگم كه ...
    من برای گرفتن یك عكس با نور مناسب باید چندین عكس بگیرم كه تازه نور معمولی را داشته باشد
    دقیقاَ نمی دونم عدد F به چه دلیل هست ( دیافراگم ؟ ) و چگونه این عدد و دیگر عددی كه كنارش نوشته می شود رو باید تنظیم كرد ( جدا از اینكه قلق دوربین دستم بیاد )
    از مقاله هیستو گرام این سایت هم چیزی متوجه نشودم و میدانم كه خیلی به درد می خوره ولی هنوز كاربردش رو نمی دانم!
    از لرزشگیرش هنوز بی خبرم كه باید فعال كنم یا فعال هست ...
    البته جایی دیدم كه گقته شده گزینه ای برای گرفتن لرزش های افقی و گزینه ای برای گرفتن لررزش هنگام شات و ... هست
    ولی باز به دلیل سرمای زمستان و لرزش اندك عكس ها در شب تاریك ( حتی با فلش ) با لرزش همراه هست !
    می توانید قسمتی رو هم كه نوشته Conver بگید برای چی هست ؟؟؟ برام خیلی جالب شده !
    خواهشن اگر می شه در مورد لنز هم یكسری اطلاعات بدهید( گرچه slr نیست اما در آینده به درد می خورد )
    من كارم گرافیكی هست و احتیاج دارم عكاسی را در حد دوربینم یاد بگیرم
    لطفاَ راهنمایی بفرمائید
    × كامل گفتم كه كمتر سوال بشه ×

كاربر همراه Kheradmand آواتار ها
    تشکر کرده
    323

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen_design نمایش پست ها
    با عرض سلام ...
    من چند ماهی این دوربین رو با متعلقاتی مثل :
    4باطری قابل شارز بهمراه شار}ر با نمایشگر میزان باطری + برچسب مانیتور + كیف +رم دو گیگا بایتی ...
    440 تومان خریدم ( به نظر شما مناسبه ؟ حدوداَ 3-4 ماه پیش)
    قبل از این دوربین یك BenQ داشتم، دوربین مبتدی 3 مگا پیكس
    من با گرفتن و مطالعه تمامی مطالب این سایت ( نه فرم ) ...
    هنوز از واژه های عكاسی و یا اطلاع از لنزهایی كه می توانم به سر دوربین وصل كنم اطلاعی ندارم
    فقط در سایت های خارجی و یك قسمت دیدم كه انگار میشه لنز تله زد ...
    حالا دقیقاَ كه چه مدلی و چه نزهایی و كارایی این لنزها به طور جداگانه چیست اطلاعی ندارم
    در مورد اس 3 هم گشتم اما باز جایی كه منوهای داخل دوربین و چگونگی استفاده از متدهایی عكاسی با این دوربین را آموزش داده باشد خبری نبود
    من چندین عكس بسیار زیبا گرفته ام كه حتماَ می دانم اگر ببینید با من هم عقیده اید
    اما هنوز ارضا نشده ام چون میدونم كه می توان خیلی بالاتر از این حرف ها عكس زیبایی گرفت
    دفترچه انگلیسی این دوربین رو هم دانلود كردم اما نتوانستم سر دربیارم به جز چند نكته كه تصویری متوجه آن شدم
    اگر بخواهم دقیقاَ بگویم
    بهتره اینجوب بگم كه ...
    من برای گرفتن یك عكس با نور مناسب باید چندین عكس بگیرم كه تازه نور معمولی را داشته باشد
    دقیقاَ نمی دونم عدد F به چه دلیل هست ( دیافراگم ؟ ) و چگونه این عدد و دیگر عددی كه كنارش نوشته می شود رو باید تنظیم كرد ( جدا از اینكه قلق دوربین دستم بیاد )
    از مقاله هیستو گرام این سایت هم چیزی متوجه نشودم و میدانم كه خیلی به درد می خوره ولی هنوز كاربردش رو نمی دانم!
    از لرزشگیرش هنوز بی خبرم كه باید فعال كنم یا فعال هست ...
    البته جایی دیدم كه گقته شده گزینه ای برای گرفتن لرزش های افقی و گزینه ای برای گرفتن لررزش هنگام شات و ... هست
    ولی باز به دلیل سرمای زمستان و لرزش اندك عكس ها در شب تاریك ( حتی با فلش ) با لرزش همراه هست !
    می توانید قسمتی رو هم كه نوشته Conver بگید برای چی هست ؟؟؟ برام خیلی جالب شده !
    خواهشن اگر می شه در مورد لنز هم یكسری اطلاعات بدهید( گرچه slr نیست اما در آینده به درد می خورد )
    من كارم گرافیكی هست و احتیاج دارم عكاسی را در حد دوربینم یاد بگیرم
    لطفاَ راهنمایی بفرمائید
    × كامل گفتم كه كمتر سوال بشه ×
    سلام دوست عزیز،
    خوش آمدید.

کامل گفتید ولی تمام اینها در فروم قرار داره که هر کدوم جای خودش کامل بحث شده.اگه یه جستجو کنید حتما پیدا میکنید. ولی چند تا چیز رو من میگم.

1. به نظرم قیمت خوبی دادن به شما. :cool: نمی دونم چطوری شده 440 چون من خود دوربین رو تازگی ها قیمت گرفتم 410 تومان.
    2. این دوربین لنز کامل نمی خوره فقط با کانورتور میتونید جلوی لنز خود دوربین چند نوع اندک لنز واید ، تله و کلوز آپ بذارید که به نظر من فایده ای ندارن.
    3. دفترچه فارسی این دوربین در بازار هست ، اگه دوست داشتید میتونید تهیه کنید.
    4. کلا این دوربین در شب یا نور کم خوب عکس نمیگیره ، البته نباید در حد دوربین های حرفه ای از آن توقع داشت.
    5. F ، میزان باز یا بسته بودن دیافراگم را نمایش میدهد که میتوان میزان نوردهی به سنسور را کنترل کرد.
    6. در مورد لنز ها در بخش لنز کامل گفته شده.

دوست من ، بهتره کمی صبور باشید و وقت بیشتری بذارید برای جستجوی اطلاعات. که در همین فوروم بسیاری از اطلاعات مورد نیاز شما فراهم است.
    amir_h_madadi تشکر می‌کند.
    اینستاگرام - [لبخند بزن]
    Canon 6D - Lowepro 140AW
    My Phone

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان
    چه جوری میشه Iso این نوع دوربین رو Off کرد؟؟
    اصلا امکان پذیر هست یا نه؟
    و
    چه جوری میشه یک فتوبلاگ درست کرد؟
    لطفا منو راهنمایی کنید.

ممنونم

كاربر همراه KingArash آواتار ها
    تشکر کرده
    1226

Wink پاسخ: Canon S5IS

نقل قول نوشته اصلی توسط FaFa نمایش پست ها
    چه جوری میشه Iso این نوع دوربین رو Off کرد؟؟
    اصلا امکان پذیر هست یا نه؟
    ISO رو off كرد؟ اگه مي خواهيد كه حساسيت سنسور رو خاموش
    كنيد، اونوقت با چي ميخواهيد عكس بگيريد ؟؟؟
    در اين دوربين دو حالت وجود دارد :
    Auto Mode : كه در اين حالت با كمك دكمه ISO مي توانيد حالت ايزو معمولي با HI‌ رو انتخاب كنيد
    Creative Zone : شامل Av, Tv, P, M كه در اينجا مي توانيد با فشار دادن پشت سرهم دكمه ISO
    مقدار آن رو از 80 تا 1600 تنظيم كنيد
    Mashhadi Vahid، Rofougaran و FaFa تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

سلام به تمامی دوستان واساتید محترم
    میشه گفت که من چند ماهیه این دوربینو خریدم ولی متاسفانه همش با مد pعکس میگیرم والبته بنظرم عکسهای خوبیه جند بار هم از عکاسی در شب ویکبار هم از حالت ورزشی آن استفاده کردم ولی متاسفانه در حالت دستی روی یک سوژه که با حالت اتوماتیک ویا پی عکس گرفتم همون تنظیماتو انجام بدم عکس افتضاحی از آب در میاد دلم میخواد با بقیه مدها و کارائی آنها بیشتر آشنا بشم ---البته در این نوع دوربین--- آیا جائی در این سایت با عکس در مورد مدهای این دوربین توضیح داده شده--
    ضمنا در عکسهای مسافرت ودسته جمعی با دوستان من عقیده دارم که از قانون ---اگه اشتباه نکنم --- یک سوم استفاده بشه ولی کلیه دوستام میگن خیر وباید در وسط کادر بیفتیم نظر شما در اینمورد چیه؟

اگه میشه در مورد فوکوس اتوماتیک ودستی این دوربین یکم راهنمائی کنید ممنون میشم
    با تشکر رضا

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

امكانش هست كه كار با دوربين رو مرحله به مرحله تو اين تايپيك آموزش بدين؟ من هم يه S5IS گرفتم ولي فقط دارم با حالت Auto كار مي كنم!
    reza00 تشکر می‌کند.

صفحه 16 از 48 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... آخرینآخرین