صفحه 14 از 38 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 377
Like Tree674تشکر

موضوع: Canon EOS 450D/ Digital Rebel XSi

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

پیش فرض پاسخ: مشکل فوکوس در Canon 450D

نقل قول نوشته اصلی توسط usef نمایش پست ها
    اگر در DP جستجو کنید بیشتر از 20 تاپیک با موضوع مشابه پیدا خواهید کرد مشکل فوکوس در Canon 450D

من از مدتها قبل به خرید این دوربین فکر میکردم مشخصات خوب این دوربین در کنار وزن اندک و قرار گرفتن برخی ویژگیهای کلیدی مانند:
    - نورسنجی نقطه ای
    -سیستم فوکوس خوب (صفحه فکوس مشابه 30ِD که در کنار پردازنده سریعتر DigicIII حداقل در تئوری نوید سرعت فوکوس سریعتر و دقیقتر نسبت به دوربین خوب 30ِD را میداد)
    -سیستم لایو ویو بهتر از 40D
    - عملکرد عالی در ISO های بالا
    -کیفیت تصویر عالی و رزولوشن بالا

حداقل برای من ایده ال محسوب میشد اما همانطور که شما هم اشاره فرمودید زمزمه های زیادی از اینجا و آنجای نت مبنی بر مشکلات سیستم فوکوس این دوربین شنیده میشود. مشکلاتی نظیر فوکوس نادقیق - BACK FOCUS - FRONT FOCUS ...

من تقریبا تمام این تاپیک ها را با دقت خوانده ام و اگر بخواهم نتیجه گیری کوتاهی در این باره خدمت دوستان فروم عرض کنم باید به موارد زیر اشاره کنم
    -خیلی از این تاپیک ها ناشی از عدم شناخت ابزار از سوی کاربرانی است که به تازگی از دنیای SLR LIKE و p&s مهاجرت کرده اند (مثلا استفاده از زمان نور دهی طولانی و لرزش -1/10S)
    - مشکل در بدنه که باستفاده از گارانتی و تعوض آن با بدنه جدید مشکل حل شده (پس مشکلات واضح در سیستم AF این دوربین عمومیت ندارد)
    - ایراد در لنز کیت که در این موارد پس از جایگزینی لنز مشکل حل شده است
    - مقایسه تصاویر حاصل از AF معمولی این دوربین با عکسهای که در حالت contrast-detect auto-focus ثبت میشود(که اصولا به دلیل ماهیت فوکوس نوع دوم معمولا بهترین و دقیقترین فوکوس نتیجه میشود هرچند فرایند فوکوس در این حالت بسیار طولانی تر است)
    -و بلاخره اینکه متاسفانه سیستم فوکوس این دوربین سرعت , دقت و اطمینان برادر بزرگتر خود (40D ) را ندارد( سیستم AF در 40D واقعا بی نظیر است -سری باین لینک بزنید و مقایسه AF آنرا با غولی همانند EOS-1D Mark II ببینیدwww.wlcastleman.com-همین مسئله سطح توقعات را از دوربین 450D بیجهت بالا برده است)

خوب تا این لحظه کنن هیچ اظهار نظر رسمی در این باره نداشته و البته در همه سایتهای معتبری که به نقد این دوربین پرداخته اند از سیستم فوکوس آن تعریف شده سایتهایی نظیر POP PHOTO- THE DIGITAL PICTURE و ... از این بین تنها دو سایت به مشکلاتی در این خصوص اشاره کرده اند که مهمترین آنها DP معروف است که به نظر من درست ترین نقد هم در باره AF در 450D این نقد میباشد -که بطور خلاصه اینچنین است خطاهایی هر چند خیلی اندک وجود دارد و بهتر است برای فوکوس دقیق از نقطه مرکزی استفاده شود.

البته خیلی ها اعتقاد دارند بانتشار FIRMWARE جدید خیلی از این نقائص بر طرف میشود ولی نکته ای که خریدار احتمالی این دوربین را همچنان در انتظار و بلاتکلیف نگه میدارد عدم اظهار نظر از سوی CANON در خصوص این مشکل است

از زمان تصمیم من برای خرید 450D و اعلام مشکلات کاربران دوربین با سیستم فکوس آن نزدیک به دو ماه میگذرد در طول این مدت قیمت 40D به شدت افت کرده ولی قیمت 450D همچنان ثابت مانده است بنابراین خریدن 40D با قیمتهای فعلی برای من بهترین انتخاب است ظاهرا بهتر است بنحوی با وزن بیشتر و ابعاد بزرگتر آن کنار بیایم.
    بنده هم تقريبا" تصميم به خريد اين دوربين داشتم . اما به چند دليل شايد تجديد نظر كنم :
    1- اصلي ترين دليل قيمت بسيار نامعقول اين دوربين و افت نكردن اوون پس از مدتهاست . (البته در مقايسه با دوربينهايي نظير 40d يا 30d نه برندهاي ديگر)
    2- مشكلاتي كه درخصوص فوكوس عنوان فرموديد و بلاتكليفي اوونا از سمت كانن معظم
    3- در نمايشگاه دوربين امسال براي اولين بار 40d رو در كنار 450d همزمان مقايسه كردم (البته بيشتر از نظر ارگونومي ) و .... ديدم تفاوت بدنه و قابليت قرارگيري در دست اي دو دوربين از زمين تا آسمان است .(كاش 40d كمي سبك تر بود )

بنظرم بزرگترين اشتباه كانن اين بود كه با قراردادن بعضي امكانات40d در اين دوربين باعث شد كه همه اين دوتا رو با هم مقايسه كنن و همچنين سطح توقعات از اين دوربين بالابره .
    شايد سكوت كانن و ارائه مدلي مانند 1000d نشان از قبول مشكلات و غيرقابل رفع بودن آنها توسط كانن باشد . درست مثل اتفاقي كه روي g7 وg9 افتاد
    ویرایش توسط shabab : Tuesday 1 July 2008 در ساعت 11:45
    usef تشکر می‌کند.

كاربر آشنا mohammad b آواتار ها
    تشکر کرده
    31

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 450D/Digital Rebel XSi

با عذر خواهی از دوستان

من از عکاسی هیچ سر در نمی یارم فقط یکسالی با سونی اچ 5 كار كردم الآن هم یك 450 دی گرفتم و و به نظر خودم هیچ گونه مشكلی اتو فوكوسش ندارد و در سرعت فوكوس هم فوق العاده كار میكند. اما با این صحبت ها كه می شود انگار با یك پتك تو سرم كوبیده می شود:confused: دوستان لطفا راهنمایی بفر مایید اگه این دوربین خطای فوكوس دارد چطوری می تونم به آن پی ببرم؟

با تشكر

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad b نمایش پست ها
    با عذر خواهی از دوستان

من از عکاسی هیچ سر در نمی یارم فقط یکسالی با سونی اچ 5 كار كردم الآن هم یك 450 دی گرفتم و و به نظر خودم هیچ گونه مشكلی اتو فوكوسش ندارد و در سرعت فوكوس هم فوق العاده كار میكند. اما با این صحبت ها كه می شود انگار با یك پتك تو سرم كوبیده می شود:confused: دوستان لطفا راهنمایی بفر مایید اگه این دوربین خطای فوكوس دارد چطوری می تونم به آن پی ببرم؟

با تشكر
    دوست عزیز اگر واقعا در این حد باشید كه میفرمایید پس اصلا نگران نباشید چون اگر هم دوربین شما دارای خطای فوكوس باشد شما متوجه نخواهید شد!

این مورد كه به عنوان مشكل مطرح میشود مطمئنا یك خطای جزیی است(اگر باشد) و اینطور نیست كه مثلا یك تصویر مات یا غیر شارپ به شما تحویل دهد

پس آسوده باشید:cool:
    shabab تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

با عذر خواهی از دوستان

با تشكر
    اين مشکل که براي تمام دوربينها نيست پس نگران نياشيد اما اگر تو مشاهده عکسها تو کراپ 100درصد احساس کرديد که عکسها بلر هستن و سرعت عکاسيتون هم مناسب بوده در ايزو 100 بد نيست تست فرانت و بک فوکوس رو انجام بديد
    روش تست رو بچه ها تو سايت نوشتن اگر مشکل وجود داشت بازهم ممکنه که مشکل از لنز بوده باشه نه از دوربين براي مشخص شدن موضوع بايد لنز رو با يه دوربين ديگه تست کنيد بعد نتيجه گيري کنيد
    من اينو نوشتم که فقط به بچه ها اطلاع رساني کرده باشم نه اينکه تذکر بدم همه دوربينهاي اين مدل اينجورين و همونطور که دوستمون نوشتن دلايل زيادي ميتونيم براش متصور بشيم
    پس فعلا با دوربين حالتون رو بکنيد
    shabab و DELL تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر آشنا mohammad b آواتار ها
    تشکر کرده
    31

با تشكر فراوان از دوستان

اگر ممكن است لینك تست كردن را قرار بدهید.

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

با تشكر فراوان از دوستان

اگر ممكن است لینك تست كردن را قرار بدهید.

دوست عزیز این لینک را ملاحظه بفرمایید البته موضوع بحث Canon 30D است اما به موضوع مورد نظر شما مربوط است

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3959
    babakdin543 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1522

دستت در نکنه يوسف جان هر چي گشتم پيدا نکردم
    اون روز خيلي از بچه ها ويرشون گرفت تست کردن و همه هم گفتن مشکل فوکوس داريم و دوربينهاشونو دست کاري کردن بعد هم اکثرا برگردوندن سر جاش
    usef تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    4817

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    دستت در نکنه يوسف جان هر چي گشتم پيدا نکردم
    اون روز خيلي از بچه ها ويرشون گرفت تست کردن و همه هم گفتن مشکل فوکوس داريم و دوربينهاشونو دست کاري کردن بعد هم اکثرا برگردوندن سر جاش

جناب دیناروند عزیز بنده هم لینک این تاپیک را در یکی از پستهای اخیر جناب محبی دیدم برای من خیلی جالب بود که مشابه مشکلات کاربران 450d را قبلا کاربران 30d هم به نوعی تجربه کردند و از طرفی سیستم فوکوس این دو دوربین بسیار با یکدیگر شباهت دارند. احتمالا مشکل 450d در فکوس خیلی به حساسیت آن روز دوستان نسبت به سیستم فوکوس دوربینشان (30d) شبیه است.

فکر میکنم جا دارد کاربران 30ِD در فروم در این باره کمی بیشتر صحبت کنند.
    ویرایش توسط usef : Wednesday 2 July 2008 در ساعت 17:36

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط usef نمایش پست ها
    جناب دیناروند عزیز بنده هم این تاپیک را در یکی از پستهای اخیر جناب محبی دیدم برای من خیلی جالب بود که مشابه مشکلات کاربران 450d را قبلا کاربران 30d هم به نوعی تجربه کردند و از طرفی سیستم فوکوس این دو دوربین بسیار با یکدیگر شباهت دارند. احتمالا مشکل 450d در فکوس خیلی به حساسیت آن روز دوستان نسبت به سیستم فوکوس دوربینشان (30d) شبیه است.

فکر میکنم جا دارد کاربران 30ِd در فروم در این باره کمی بیشتر صحبت کنند.
    باور کنيد فوکوس هيچ يک از دوربينهاي دوستان اون زمان مشکل نداشت اگر هم مشکلي بود يا از لنزها بوده يا از تست يکي از ان دوستان تمام تنظيمات رو برگردوند سر جاش چون وقتي با اون پيچها بازي ميکنيد جاي ديگر رو از تنظيم خارج ميکنيد مثلا ممکنه تو تله مشکل حل بشه اما تو وايد فوکوس دچار مشکل بشه يکي ديگر از دوستان هم دوربين رو فروخت و يکي ديگه خريد
    usef تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    4817

پیش فرض Review جدید از مایکل ریچمن

REVIEW جدید برای 450D از مایکل ریچمن
    کد:
    http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/xsi-field.shtml
    yusefreza، shabab و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.

صفحه 14 از 38 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین