صفحه 44 از 87 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 431 تا 440 , از مجموع 867
Like Tree3318تشکر

موضوع: Nikon D750

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    با تشکر
    الان شما از Nikon D750 استفاده می کنید ؟؟
    برای کسی مثل بنده که تصمیم قطعی واسه تهیه این بادی دارم چه توصیه هایی می فرمایید و نکات خوب و شاید کم پسندش چی ها هست ؟ از بقیه عزیزان هم ممنون میشم اگر در این مورد و یا موارد دیگه ای که به نظرشون میرسه لطفا ارایه نظر بفرمایند ؟
    و اگر مکان سوال صحیح نیست عذر می خوام - برای خرید چه توصیه هایی رو اساتید و دوستان و شما لطف می کنید ؟؟
    و گارانتی چی باشه و یا نباشه هم فرقی نمی کنه ؟
    من در حال حاضر از D610 استفاده میکنم
    بجز موردی که عرض کردم کوچک تر شدن ال سی دی بالایی دوربین و حذف قسمتی از تنظیماتی که در بدنه های قبلی میشد در آن انجام داد مساله ای بود که متعجبم کرد! و به نوعی دوستش نداشتم
    و در مورد ال سی دی اصلی دوربین هم به انداره کافی در موردش در همین تاپیک بحث و گفتگو شده و من همچنان این ال سی دی را برای یک بدنه حرفه ای جذاب نمیدانم ( نظر کاااملا شخصی من ).
    چگینی عزیز هم به نکته خوبی اشاره کردن در سری های اولیه این دوربین مشکل انعکاس داخلی نور وجود داشت که در سریال های بعدی مشکل برطرف شد.
    SHOK53، obsidiyan، ata_m3 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    من در حال حاضر از D610 استفاده میکنم
    بجز موردی که عرض کردم کوچک تر شدن ال سی دی بالایی دوربین و حذف قسمتی از تنظیماتی که در بدنه های قبلی میشد در آن انجام داد مساله ای بود که متعجبم کرد! و به نوعی دوستش نداشتم
    و در مورد ال سی دی اصلی دوربین هم به انداره کافی در موردش در همین تاپیک بحث و گفتگو شده و من همچنان این ال سی دی را برای یک بدنه حرفه ای جذاب نمیدانم ( نظر کاااملا شخصی من ).
    چگینی عزیز هم به نکته خوبی اشاره کردن در سری های اولیه این دوربین مشکل انعکاس داخلی نور وجود داشت که در سریال های بعدی مشکل برطرف شد.
    درود
    ایراداتی که فرمودین بخاطر حفظ فروش d610 به این بدنه اضافه شده!!!
    در مقابل سیستم فوکوس بسیار عالی که حتی از d810 هم تو نور کم قویتره و ال سی دی متحرک و سرعت عکاسی پیاپی و .... رو بهش اضافه کردن.

ضمنأ امروز بنده با بدنه d810 زیر نور فلورسنت و زمینه سفید با سرعت بالای 60 عکاسس کردم. دقیقأ مانند d750 بود. یعنی دمای رنگ عکس ها با هم متفاوت بود که دلیلش رو نوسان نور فلورسنت عنوان کردند. ولی با سرعت شاتر 60 به پایین مشکلی وجود نداشت.
    اولش فکر میکردم فقط d750 این مشکل رو داره ولی d810 هم همینجوری بود. و البته شنیدم d4s هم اینجوریه.
    نمیدونم d610 این مشکل رو داره یا نه؟
    اگه امکان داره دوستان چه نیکونی و چه کنونی امتحان کنند و نتیجه رو اعلام کنند. شاید این مسأله عادی باشه و من تازه فهمیده باشم.

مرسی
    ben163s، MohammadRanjbar و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    درود
    ایراداتی که فرمودین بخاطر حفظ فروش d610 به این بدنه اضافه شده!!!
    در مقابل سیستم فوکوس بسیار عالی که حتی از d810 هم تو نور کم قویتره و ال سی دی متحرک و سرعت عکاسی پیاپی و .... رو بهش اضافه کردن.

ضمنأ امروز بنده با بدنه d810 زیر نور فلورسنت و زمینه سفید با سرعت بالای 60 عکاسس کردم. دقیقأ مانند d750 بود. یعنی دمای رنگ عکس ها با هم متفاوت بود که دلیلش رو نوسان نور فلورسنت عنوان کردند. ولی با سرعت شاتر 60 به پایین مشکلی وجود نداشت.
    اولش فکر میکردم فقط d750 این مشکل رو داره ولی d810 هم همینجوری بود. و البته شنیدم d4s هم اینجوریه.
    نمیدونم d610 این مشکل رو داره یا نه؟
    اگه امکان داره دوستان چه نیکونی و چه کنونی امتحان کنند و نتیجه رو اعلام کنند. شاید این مسأله عادی باشه و من تازه فهمیده باشم.

مرسی
    بله تفاوت در وایت بالانس تقریبا در تمام بدنه ها وجود دارد! منتها در بعضی شرایط خودش رو بیشتر نشان میدهد.
    اما زیر نور فلورسنت یا همان لامپ های مهتابی درواقع مشکل از منبع نور هستش نه دوربین! این لامپ ها سیستم کارشون به این صورت هستش که با سرعت خیلی زیاد در حال خاموش و روشن شدن هستن اما سرعت به قدری بالاست که چشم و انسان قادر به تشخیص آن نیست! وقتی از سرعت شاتر بالا استفاده میکنید در واقع این خاموش و روشن شدنها را در عکس فریز میکنید! و در هر فریم تفاوت نور و وایت بالانس بوجود می آید ، در تمام دوربینها این مساله یکسان است.
    yaghoobi، vahidshah، ALI.Barutkub و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    بله تفاوت در وایت بالانس تقریبا در تمام بدنه ها وجود دارد! منتها در بعضی شرایط خودش رو بیشتر نشان میدهد.
    اما زیر نور فلورسنت یا همان لامپ های مهتابی درواقع مشکل از منبع نور هستش نه دوربین! این لامپ ها سیستم کارشون به این صورت هستش که با سرعت خیلی زیاد در حال خاموش و روشن شدن هستن اما سرعت به قدری بالاست که چشم و انسان قادر به تشخیص آن نیست! وقتی از سرعت شاتر بالا استفاده میکنید در واقع این خاموش و روشن شدنها را در عکس فریز میکنید! و در هر فریم تفاوت نور و وایت بالانس بوجود می آید ، در تمام دوربینها این مساله یکسان است.
    درود بر شما
    کاملأ درست میفرمایید. این مسأله را بعنوان هرتز میشناسند. و چون هرتز برق شهر 50 تا 60 میباشد در نتیجه این نوسانات در سرعت شاتر 60 به پایین قابل تشخیص نیست. البته قبلأ توی نت به این نتیجه رسیده بودم ولی خواستم. ببینم از طرف دوستان هم تأیید میشه یا نه.

ممنون از اشتراک اطلاعات خوب تان.

یا حق
    yaghoobi، davoud maani، shahbazi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

درود بر شما
    کاملأ درست میفرمایید. این مسأله را بعنوان هرتز میشناسند. و چون هرتز برق شهر 50 تا 60 میباشد در نتیجه این نوسانات در سرعت شاتر 60 به پایین قابل تشخیص نیست. البته قبلأ توی نت به این نتیجه رسیده بودم ولی خواستم. ببینم از طرف دوستان هم تأیید میشه یا نه.

ممنون از اشتراک اطلاعات خوب تان.

یا حق
    سلام به همه دوستان و بابت آف تاپیک عذر بنده را بپذیرید. این مساله فرکانس هست . هرتز واحد فرکانسه
    yaghoobi، aidin594، Amin.Zallaghi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5057

یکی از عکاسان حیات وحش که با این بدنه عکسهای بسیار زیبایی از دنیای حیات وحش را به ثبت رسانده ست. این عکسها قابلیت بالای این بدنه برای ژانر ورزشی و حیات وحش را بخوبی نشان میدهد.

https://i.instagram.com/untamedimagesbyjl/
    saber.pix، کوروش، MEHRDAD.D و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

یکی از عکاسان حیات وحش که با این بدنه عکسهای بسیار زیبایی از دنیای حیات وحش را به ثبت رسانده ست. این عکسها قابلیت بالای این بدنه برای ژانر ورزشی و حیات وحش را بخوبی نشان میدهد.

https://i.instagram.com/untamedimagesbyjl/
    به شرطی که همه حيوانات و بازيکن ها در مرکز کادر به صورت آهسته حرکت کنند يا اينکه همه عکس ها رو کراپ کنيم

من با کنون 1000D با لنز 70-200 از سنجاقک در حال حرکت رو به جلو تونستم عکس بگيرم اما دليل نميشه اين دوربين قابليت عکاسی ورزشی داشته باشه

zIMG_6188.jpg
    Dariush Chegini، Amin.Zallaghi، davood و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    به شرطی که همه حيوانات و بازيکن ها در مرکز کادر به صورت آهسته حرکت کنند يا اينکه همه عکس ها رو کراپ کنيم

من با کنون 1000D با لنز 70-200 از سنجاقک در حال حرکت رو به جلو تونستم عکس بگيرم اما دليل نميشه اين دوربين قابليت عکاسی ورزشی داشته باشه

zIMG_6188.jpg
    یعنی هر کسی خواست عکاسی حیات وحش انجام بده باید ابتدا بالای 15 میلیون پول بدنه حرفه ای مثل 1D یا D4s بده یا احتمالا بره سراغ بدنه های کراپدار مثل 7D(هزینه لنز و تجهیزات جانبی که بماند). نمونه عکسهایی که دوستمون گذاشته "قابلیت بالای این بدنه برای ژانر ورزشی و حیات وحش" رو نشون می ده و سوژه ها نه همه وسط کادر هستند نه همه آهسته حرکت می کنند.هر چند در بازه قیمتی بالاتر انتخابهای بهتری هم وجود داره.

این هم نظر یک عکاس حیات وحش حرفه ای در مورد این بدنه.

https://photographylife.com/nikon-d7...pe-photography

در این صفحه نمونه عکسهایی از این بدنه به همراه ترکیب 800mm f5/6 + TC1.7 (اپرچر واقعی f/9.5)وجود داره که نشان از توان بالای سیستم اتوفوکوس این بدنه داره.
    ویرایش توسط peacekeeper : Saturday 17 October 2015 در ساعت 18:27
    ashkan 78، کوروش، hosseinhmj و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

من نگفتم نميشه با اين دوربين عکس حياط وحش گرفت ، اما قابليت خاصی هم برای حياط وحش نداره شما با اکثر دوربين ها ميتونی اين عکس ها رو بگيری ، چيزی که عکس ها رو زيبا کرده محيط و سوژه بوده
    تو لينک نسيم کدوم عکس شرايط چالش برنگيزی برای دوربين داشته که بقيه دوربين ها از پسش بر نميآن؟
    عکاسی از يک پرنده نشسته رو با فکوس دستی هم ميشه انجام داد (کاری که سالهای قبل مجبور بودن انجام بدن)
    (نسيم هم به عنوان کسی که اسپانسرش نيکون بوده نميشه انتظار داشت تعريف نکنه ، که ديديم چند روز پيش هم زد زير همه چيز و شروع کرد به انتقاد از همه مدل های نيکونی که قبلاً همه رو بهترين معرفی ميکرد)

الان 5 دی کلاسيک دوربين ورزشی حساب ميشه؟ سرعت حرکت سوژه تو اين عکس ها 3-4 برابر عکس های شماست
    5Dc + EF 400 f2.8L MKII + 2.xII
    https://www.flickr.com/photos/patric...57643372384213
    peacekeeper و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    من نگفتم نميشه با اين دوربين عکس حياط وحش گرفت ، اما قابليت خاصی هم برای حياط وحش نداره شما با اکثر دوربين ها ميتونی اين عکس ها رو بگيری ، چيزی که عکس ها رو زيبا کرده محيط و سوژه بوده
    تو لينک نسيم کدوم عکس شرايط چالش برنگيزی برای دوربين داشته که بقيه دوربين ها از پسش بر نميآن؟
    عکاسی از يک پرنده نشسته رو با فکوس دستی هم ميشه انجام داد (کاری که سالهای قبل مجبور بودن انجام بدن)
    (نسيم هم به عنوان کسی که اسپانسرش نيکون بوده نميشه انتظار داشت تعريف نکنه ، که ديديم چند روز پيش هم زد زير همه چيز و شروع کرد به انتقاد از همه مدل های نيکونی که قبلاً همه رو بهترين معرفی ميکرد)

الان 5 دی کلاسيک دوربين ورزشی حساب ميشه؟ سرعت حرکت سوژه تو اين عکس ها 3-4 برابر عکس های شماست
    5Dc + EF 400 f2.8L MKII + 2.xII
    https://www.flickr.com/photos/patric...57643372384213
    منظور شما از قابلیت خاص رو متوجه نمی شم. اگه منظورتون توانایی سیستم فوکوس این بدنه است باید بگم ماژول فوکوس این بدنه مشابه D4 و بسیار پیشرفته است. در باب بافر و سرعت عکاسی پیاپی هم متوسطه که برای این رنج قیمت کاملا طبیعی است.
    ریویو رو هم منصورف ننوشته و مضافا اینکه بدنه خیلی وقته که تو بازاره و ریوی های زیادی از سایتهای معتبر تا کاربران آمازون ازش موجوده.ترکیب لنز تاریک(لنز با اپرچر بسته)و تله کانورتور چالش بر انگیزه حتی اگر از سوژه ثابت عکاسی بشه.

با ترکیب این بدنه(و بدنه های مشابهی مانند MARK III) و تله های بلند نسبتا ارزانی مثل 600-150 از تامرون و سیگما و یا 500-200 نیکون میشه با بودجه در حدود 10 تومن توی این ژانرها عکاسی کرد در حالی که با این بودجه بدنه حرفه ای هم قابل تهیه نیست چه برسد به بدنه و لنز. به عبارت دیگر اگر شما نیم نگاهی به این ژانرها داشته باشید هزینه کمی بیشتر نسبت به D610(یا 6D) برای این بدنه قابل توجیه خواهد بود در حالی که مثلا برای عکاسی منظره این اختلاف عملکرد ناچیز است.
    ashkan 78، کوروش، Majix و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

صفحه 44 از 87 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 ... آخرینآخرین