صفحه 42 از 87 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 411 تا 420 , از مجموع 867
Like Tree3318تشکر

موضوع: Nikon D750

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    با سلام دوباره دوست عزیز آیا در مورد بادی های قیبلی که باهاشون کار کردین چه تفاوت هایی رو احساس می کنین ؟؟ و در کل کارایش چطوره ؟
    ضمنا چه ژانری فعالیت می کنین و از چه لنزی استفاده می کنید ؟/
    من فقط با 70D کنون کار کرده بودم که اصلأ متوجه موضوع وایت بالانس نبودم که بخوام باهاش تست کنم. این رو یکی از دوستان آتلیه دار فهمیده بود.
    با خرید این بادی نسبت به 70D به سه هدف مهم رسیدم

1- عکاسی با ایزو بالا (که طبیعی ست)

2- ریکاوری سایه ها ( خیلی ها این قابلیت رو برای عکاسی از طبیعت ارزشمند میدونن که درسته. ولی پس از استفاده متوجه میشی که این موضوع برای ژانرهایی مثل حیات وحش، خبری، اجتماعی ، اسنپ شات و ... هم خیلی بدرد بخوره. چون شما هیچ کنترلی بر جهت نور و یا پوز سوژه نداری که با توجه به شرایط برای شما ژست مناسب بگیرند! لذا توانایی بازیابی سایه ها برای نقاطی که بر اثر جهت نامناسب نور بر روی بدن و مخصوصأ سر و گردن سوژه افتاده، یک مزیت بزرگه.

3- سرعت بالای فوکوس در نور کم. بنده 30% عکسهام در شب گرفته میشه. مخصوصأ وقتی در شهر بازی هستیم. 70% دیگه هم در نور معمولی روز اتفاق میوفته. مثل ماکرو ، طبیعت و یا خانوادگی.

بنده چون درآمدم از راه عکاسی نیست و برای دل خودم عکس میگیرم، دوست دارم به هر ژانری یه ناخنک بزنم! به همین خاطر سبک خاصی ندارم. به حیات وحش خیلی علاقه داشتم و هنوزم دارم ولی شرایط محیط زندگی من اصلأ مناسب اینکار نیست. نه تالابی در اطراف هست و نه وقتی برای برنامه دو سه روزه عکاسی در اطراف شهر!
    ولی بیشتر مناسب عکاسی ماکرو و گل و تا حدودی منظره ست. عکاسی از بچه ها و خانواده هم که جای خود دارد.

لنز مورد استفاده من 24-70 تامرون هستش. کیفیت عکس هاش هم خوبه ولی خب مثل تمام 24-70 های دیگه (البته بغیر از کنون ورژن دو) تو فوکال 70 اف 2.8 مخصوصأ تو نور کم شارپنس خیلی خوبی نمیده. اما در روز خیلی بهتره. در بقیه موارد شارپنس خوبی داره و کاملأ ازش لذت میبرم. البته بنده چون قبلش کراپ داشتم با رنج 18-135، رنج 24-70 اولش برام کم بود! ولی حالا بهش عادت کردم.

شرمنده شاید آف تاپیک باشه ولی از پست هایی که شما میزنی معلومه که تو دو راهی سختی گیر کردی! D7200 یا D750
    ببین برادر من، قبلأ هم بهتون توصیه کرده بودم حالا هم میگم:
    در رابطه با شارپنس و بازیابی سایه ها تفاوتی بین این دو بادی نیست. سیستم فوکوس D7200 هم خیلی عملکرد خوبی در نور کم داره و برای ورزش و حیات وحش هم خوبه.
    تنها تفاوت این دو در عکاسی در نور کم و ایزوی بالاست. واقعأ با خودت فکر کن چقدر ممکنه در شب نیاز به عکاسی پیدا کنی؟ البته اینم بگم شما با ایزوی بالا در شب بخوای عکاسی کنی هیچوقت دیتیل و شارپنس نور روز رو نخواهی داشت! اینو گفتم که فکر نکنی چون ایزوی بالای D750 بدون نویزه میتونی کیفیت عکسی که تو نور روز گرفتی رو بدست بیاری. مخصوصأ اگه سوژه هم متحرک باشه!
    یکی دیگه از تفاوتها همون کمبودهای بدنه D7200 هستش. نبود هیستوگرام و تغییرات دیافراگم و ال سی دی متحرک.

پس اگه با دو مورد فوق مشکلی نداری باور کن خرید D750 هیچ توجیهی برای شما نداره مگر هزینه اضافی!

اگر باز هم نمیتونی تصمیم بگیری شدیدأ توصیه میکنم قبل از خرید با هر دو بادی در شرایط مختلف اعم از روز و شب عکاسی کنید. (با توجه به بودجه اندک شما این امر بسیار مهم و حیاتی است) چون یک مسیر شما خرجش زیاده ولی مسیر دیگه هزینه ش خیلی خیلی بالاست. یقینأ تست این دو بدنه در تصمیم گیری صحیح به شما کمک بزرگی خواهد کرد.

یا حق
    ehssanehs، yaghoobi، MAHDINK و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    من فقط با 70D کنون کار کرده بودم که اصلأ متوجه موضوع وایت بالانس نبودم که بخوام باهاش تست کنم. این رو یکی از دوستان آتلیه دار فهمیده بود.
    با خرید این بادی نسبت به 70D به سه هدف مهم رسیدم

1- عکاسی با ایزو بالا (که طبیعی ست)

2- ریکاوری سایه ها ( خیلی ها این قابلیت رو برای عکاسی از طبیعت ارزشمند میدونن که درسته. ولی پس از استفاده متوجه میشی که این موضوع برای ژانرهایی مثل حیات وحش، خبری، اجتماعی ، اسنپ شات و ... هم خیلی بدرد بخوره. چون شما هیچ کنترلی بر جهت نور و یا پوز سوژه نداری که با توجه به شرایط برای شما ژست مناسب بگیرند! لذا توانایی بازیابی سایه ها برای نقاطی که بر اثر جهت نامناسب نور بر روی بدن و مخصوصأ سر و گردن سوژه افتاده، یک مزیت بزرگه.

3- سرعت بالای فوکوس در نور کم. بنده 30% عکسهام در شب گرفته میشه. مخصوصأ وقتی در شهر بازی هستیم. 70% دیگه هم در نور معمولی روز اتفاق میوفته. مثل ماکرو ، طبیعت و یا خانوادگی.

بنده چون درآمدم از راه عکاسی نیست و برای دل خودم عکس میگیرم، دوست دارم به هر ژانری یه ناخنک بزنم! به همین خاطر سبک خاصی ندارم. به حیات وحش خیلی علاقه داشتم و هنوزم دارم ولی شرایط محیط زندگی من اصلأ مناسب اینکار نیست. نه تالابی در اطراف هست و نه وقتی برای برنامه دو سه روزه عکاسی در اطراف شهر!
    ولی بیشتر مناسب عکاسی ماکرو و گل و تا حدودی منظره ست. عکاسی از بچه ها و خانواده هم که جای خود دارد.

لنز مورد استفاده من 24-70 تامرون هستش. کیفیت عکس هاش هم خوبه ولی خب مثل تمام 24-70 های دیگه (البته بغیر از کنون ورژن دو) تو فوکال 70 اف 2.8 مخصوصأ تو نور کم شارپنس خیلی خوبی نمیده. اما در روز خیلی بهتره. در بقیه موارد شارپنس خوبی داره و کاملأ ازش لذت میبرم. البته بنده چون قبلش کراپ داشتم با رنج 18-135، رنج 24-70 اولش برام کم بود! ولی حالا بهش عادت کردم.

شرمنده شاید آف تاپیک باشه ولی از پست هایی که شما میزنی معلومه که تو دو راهی سختی گیر کردی! D7200 یا D750
    ببین برادر من، قبلأ هم بهتون توصیه کرده بودم حالا هم میگم:
    در رابطه با شارپنس و بازیابی سایه ها تفاوتی بین این دو بادی نیست. سیستم فوکوس D7200 هم خیلی عملکرد خوبی در نور کم داره و برای ورزش و حیات وحش هم خوبه.
    تنها تفاوت این دو در عکاسی در نور کم و ایزوی بالاست. واقعأ با خودت فکر کن چقدر ممکنه در شب نیاز به عکاسی پیدا کنی؟ البته اینم بگم شما با ایزوی بالا در شب بخوای عکاسی کنی هیچوقت دیتیل و شارپنس نور روز رو نخواهی داشت! اینو گفتم که فکر نکنی چون ایزوی بالای D750 بدون نویزه میتونی کیفیت عکسی که تو نور روز گرفتی رو بدست بیاری. مخصوصأ اگه سوژه هم متحرک باشه!
    یکی دیگه از تفاوتها همون کمبودهای بدنه D7200 هستش. نبود هیستوگرام و تغییرات دیافراگم و ال سی دی متحرک.

پس اگه با دو مورد فوق مشکلی نداری باور کن خرید D750 هیچ توجیهی برای شما نداره مگر هزینه اضافی!

اگر باز هم نمیتونی تصمیم بگیری شدیدأ توصیه میکنم قبل از خرید با هر دو بادی در شرایط مختلف اعم از روز و شب عکاسی کنید. (با توجه به بودجه اندک شما این امر بسیار مهم و حیاتی است) چون یک مسیر شما خرجش زیاده ولی مسیر دیگه هزینه ش خیلی خیلی بالاست. یقینأ تست این دو بدنه در تصمیم گیری صحیح به شما کمک بزرگی خواهد کرد.

یا حق
    خیلی خیلی ممنون جناب تبار
    سعی می کنم از فرمایشاتتون استفاده کنم
    ما رو از تجربیاتتون با 750 بی بهره نزارید لطفا

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

راستی جناب تبار آیا با توجه به دو اسلات کارت حافظه به صورت همزمان امکان ذخیره تصویر Raw و Jpeg هر کدام همزمان بر یک کارت حافظه 1و 2 امکان پذیر هست؟؟
    در واقع با یک شات دوتا ثبت تصویر بر روی هر یک از کارت های حافظه ؟؟

تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    راستی جناب تبار آیا با توجه به دو اسلات کارت حافظه به صورت همزمان امکان ذخیره تصویر Raw و Jpeg هر کدام همزمان بر یک کارت حافظه 1و 2 امکان پذیر هست؟؟
    در واقع با یک شات دوتا ثبت تصویر بر روی هر یک از کارت های حافظه ؟؟
    بله دوست عزیز
    امکانپذیر هست
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

بله دوست عزیز
    امکانپذیر هست
    ضمن عرض سلام و تشکر فراوان بابت راهنمایی های خوب شما دوست عزیز، سوالی داشتم ازتون و اون اینه که: تو عکاسی ماکرو حالا بیشتر حشرات دیتیلی که این بدنه میده بهتره یا 7200 و کلا کراپدارها ، من در حال حاضر 7100 دارم و قصد تهیه این بدنه را دارم ضمن اینکه ایزوی بالا هم واسه ماکرو واقعا نعمتی محسوب میشه همینطور ال سی دی چرخان، لنز من هم نیکون 105 ماکرو لرزشگیر دار هست
    با تشکر از توجه شما
    Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام و تشکر فراوان بابت راهنمایی های خوب شما دوست عزیز، سوالی داشتم ازتون و اون اینه که: تو عکاسی ماکرو حالا بیشتر حشرات دیتیلی که این بدنه میده بهتره یا 7200 و کلا کراپدارها ، من در حال حاضر 7100 دارم و قصد تهیه این بدنه را دارم ضمن اینکه ایزوی بالا هم واسه ماکرو واقعا نعمتی محسوب میشه همینطور ال سی دی چرخان، لنز من هم نیکون 105 ماکرو لرزشگیر دار هست
    با تشکر از توجه شما
    دوست عزیز مسلماً دیتایل و نورگیری فول فریم بیشتر از سنسور کراپدار است. اما این به سایزی که قرار شما عکس رو مشاهده کنید یا چاپ کنید نیز بستگی داره.
    فقط بنده ارتباط ایزوی بالا و عکاسی ماکرو رو متوجه نشدم...

پ ن : بنظرم اپدیت از 7100 به 7200 با این تفاوت قیمت توجیح نداره.
    ویرایش توسط Amin.Zallaghi : Sunday 20 September 2015 در ساعت 21:40
    a.g g.a، hosseinhmj، Mahdi.A.Tabar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دوست عزیز مسلماً دیتایل و نورگیری فول فریم بیشتر از سنسور کراپدار است. اما این به سایزی که قرار شما عکس رو مشاهده کنید یا چاپ کنید نیز بستگی داره.
    با تشکر از شما دوست عزیز. فکر کنم منظور ایشون اینه که با بالاتر بردن ایزو میتوان به سرعت شاتر بالاتری دست یافت که برای عکاسی از حشرات زنده یک نعمته!

تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    با تشکر از توجه شما
    با سلام به شما رفیق عزیز
    خوشبختانه لنز خوبی در اختیار دارید. همونطور که امین عزیز اشاره فرمودن دیتیل بالاتری خواهید داشت. البته بشرطی که بتونید به سوژه به اندازه کافی نزدیک بشید. که اون هم فوت و فن های خاصی داره.
    یا حق

تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها

پ ن : بنظرم اپدیت از 7100 به 7200 با این تفاوت قیمت توجیح نداره.
    ضمن عرض سلام
    البته این بحث آف تاپیک حساب میشه
    باید عرض کنم تفاوت بدنه 7100با7200 در چند چیز خیلی مهم هست، اول دامنه رنگی کمی بالاتر، 2 سنسوری کاملا متفاوت با نوع قبلی، هرچند همان 24 مگا پیکسل،3 بافر بالاتر برای حالت عکاسی پیاپی که برای بعضی شرایط عکاسی از مهمترین مذیتها محسوب میشه،4 ایزوی بالاتر که بزرگترین نعمته، 5 تعداد شات بیشتر نسبت به مدل قبلی ( مصرف بهینه تر) 6 ارتقا پردازنده به سری4 که قطعا تو رفتار نویزی دوربین تاثیر بسزایی خواهد داشت چرا که نویز تنها با بالا بردن ایزو ایجاد نمیشود، ضمن اینکه تولید 2015 هم هست. پس اینهارو که در نظر بگیریم قطعا اختلاف قیمت توجیه پذیر خواهد بود.

درمورد ایزو باید به عرضتون برسونم که: یکی از مهمترین مسائل در عکاسی بویژه ماکرو گرافی میزان کنتراست هست که رابطه مستقیمی با ایزو داره ، استفاده از دیافراگمهای بسته، احیانا عکاسی زیر نور مستقیم خورشید، استفاده از انواع فلاشها مخصوصا فلاشهای ماکرو ، همه و همه باعث افزایش کنتراست و عدم مشاهده جزییات اصلی در سوژه میشود که این مساله با بالا بردن ایزو ( به شرطی که نویز حاصله تاثیر منفی نداشته باشه ) میشه کنتراست حاصله را کم کرد، این مساله بسیار مهمی هست که خیلی از عکاسان یا از آن بی اطلاعند و یا به آن بی توجهند.
    مساله بعدی استفاده از ایزو هم در شرایط نوری کم هست که دیگه اکثرا دوستان با اون آشنایی دارند مخصوصا در عکاسی ماکرو که مجبورید دیافراگمهای بسته را انتخاب کنید و قطعا ایزوی بالاتر البته به شرط نویز کمتر بسیار حیاتی خواهد بود.

شاد و موفق باشید
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

تشکر کرده
    4122

با سلام به شما رفیق عزیز
    خوشبختانه لنز خوبی در اختیار دارید. همونطور که امین عزیز اشاره فرمودن دیتیل بالاتری خواهید داشت. البته بشرطی که بتونید به سوژه به اندازه کافی نزدیک بشید. که اون هم فوت و فن های خاصی داره.
    یا حق
    ممنون از توجه شما ، باید عرض کنم شاخه اصلی عکاسی من ماکرو حشرات هست و چون تابحال تجربه استفاده از فول فریم در این سبک عکاسی را نداشتم و مهمترین مساله در عکاسی ماکرو داشتن دیتیل عالی هست این سوال چند وقته که ذهنمو درگیر خودش کرده بود، البته از دوستان راجع به دیتیل بهتر فول فریمها نسبت به کراپ دار ها شندیده بودم ولی اینکه کسی واقعا از تجربه خودش در ماکرو با این بدنه ها به من بگه پیش نیومده بود، مساله دیگه اینه که دی 750 لو پس فیلتر هم داره و این خودش ممکنه کمی از شارپنس کم کنه، بازهم ممنون از شما
    Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کند.

صفحه 42 از 87 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 ... آخرینآخرین