صفحه 62 از 87 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 72 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 611 تا 620 , از مجموع 867
Like Tree3318تشکر

موضوع: Nikon D750

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    این داستان سریال نامبر‌های ۸ رقمی مشکوکه! هنوز مطمئن نیستم ولی ظاهرا فیک هستند. شماره درست رو از روی اگزیف دوربینتون چک کنید باید هفت رقمی باشه. بعد این لینکی که دوستان برای چک کردن مشکل گذاشتند مربوط به همین مشکل قفل کردن شاتر هست یا اون مشکل قبلی؟ چون در این لینک که میگه روی عکس سایه می‌اندازه!
    obsidiyan، amir.komeily، hosseinhmj و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه alpacinohs آواتار ها
    تشکر کرده
    1465

نقل قول نوشته اصلی توسط Kholeno نمایش پست ها
    سلام
    این داستان سریال نامبر‌های ۸ رقمی مشکوکه! هنوز مطمئن نیستم ولی ظاهرا فیک هستند. شماره درست رو از روی اگزیف دوربینتون چک کنید باید هفت رقمی باشه. بعد این لینکی که دوستان برای چک کردن مشکل گذاشتند مربوط به همین مشکل قفل کردن شاتر هست یا اون مشکل قبلی؟ چون در این لینک که میگه روی عکس سایه می‌اندازه!
    درود
    سريال هاي اين دوربين هفت رقميه منم تا حالا هشت رقمي نديدم كه دوستان گفتن
    اين لينك اخيرم واسه مشكلات قبليه و واسه قفل شاتر هنوز نيكون هيچ اطلاعيه اي نداده...
    چون اون دوستي كه به مشكل قفل شاتر خورده بود همه اين تستاي سريال انجام داده بود و بدون مشكل اعلام شده بود
    yaghoobi، Kholeno، -shahram و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط Kholeno نمایش پست ها
    سلام
    ضمن عرض سلام
    گمان کنم 8 رقمی ها ریفر باشند، این آخرین فراخوان نیکون هست که 2016 اعلام شده، من تقریبا 2 هفته پیش از تهران خریدم 5600 و هیچ مشکلی هم نداره واقعا یک بدنه تمام عیاره واسه خودش، من قبلا 7100 داشتم که با این اصلا هم تو شارپ سازی در مرحله پروسس و هم تو نوز اصلا قابل مقایسه نیست، ضمن اینکه در مود لایو امکان نمایش زنده نور محیط را به شما میده
    شاد و موفق باشید
    peacekeeper و Electro_officer تشکر می‌کنند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

سلام و دورد

من Canon 6D داشتم و فروختم و در حال حاضر به چند دلیل میخوام کوچ کنم به دی 750 که ریویو های جالبی در موردش هست. چند سوال هم این بین دارم که ممنونم میشم پاسخ بدید .

بنده دوربین رو با کارایی فیلمبرداری میگیرم . البته به این دلیل اس ال ار انتخاب شده که هم قیمت بهتری ( در کیفیت تقریبا یکسان ) نسبت به دوربین های فیلمبرداری داره و هم یک تیر دو نشون هست ( باهاش میشه کار عکسبرداری و اتلیه هم انجام داد )

مهمترین مساله کوچ من به دی 750 این هست که با 6 دی یکسری ایتم نمایشی ساختم . در این دوربین همونطور که قبل از خرید توی ریویو ها دیده بودم Moire بشدت نمود داره و برای فیلمبرداری حرفه ای بشدت آزار دهنده هست . چیزی که در ریویو های 750 متوجه شدم اینه که Moire کمتری به نسبت 6 دی داره . آیا واقعا اینطور هست ؟ و اینکه این پدیده بعلت Low Pass Filter هست . آیا دی 750 Low Pass Filter داره یا حذف شده ؟

مساله دوم اینکه ، 6 دی خروجی مونیتورینگ صدا نداره ولی دی 750 داره .

اما یک سوال خیلی مهم هم دارم که پاسخ دقیقی براش پیدا نکردم . در مود فیلمبرداری ، آیا دی 750 فوکوس ترکینگ اتوماتیک مثل 70D داره یا خیر ؟ در دوربین 70 دی همونطور که اطلاع دارید صفحه لمسی هست و با یک ضربه روی سوژه در صفحه نمایش با جابجایی سوژه یا دوربین از هم ، خود دوربین فوکوس رو بصورت اتوماتیک روی سوژه نگه میداره و نیازی به چرخاندن رینگ نیست . درسته که دی 750 لمسی نیست ، اما آیا به نرمی 70D میتونه این کار رو انجام بده و کلا فوکوس ترکینگ داره ؟ چند جا خوندم که نیم شاتر کار ترکینگ رو انجام میده ، اما نمیدونم دقیقا کارایی 70D رو داره و یا این نیم شاتر چند ثانیه ای برای پیدا کردن سوژه و فوکوس روی اون هدر میده .کلا نیم شاتر که میگیرید باعث چرخش اتوماتیک رینگ فوکوس بصورت پیوسته میشه یا خیر ؟
    6 دی که قربونش برم بخواید روی سوژه فوکوس کنید حدود 3 ثانیه طول میکشه که سوژه رو پیدا کنه و کار فوکوس رو انجام بده .در نهایت هم با کوچکترین جابجایی دوربین یا سوژه فوکوس به هم میریزه . اما توی 70D همین کار توی کسری از ثانیه و بی سر و صدا انجام میشه و مهم تر از همه ترک فوکوس بصورت پیوسته هست و با جابجایی سوژه و دوربین خود دوربین فوکوس رو همچنان روی سوژه نگه میداره .

و یکی دو سوال دیگه

اول اینکه باتری های اصلی کنون توی بازار خیلی سخت پیدا میشه و غالب باتری ها فیک هستن .مگر اینکه از جعبه برداشته باشن . آیا نیکون هم به همین مشکل دچاره یا باتری رسمی پک شده اضافی توی بازار موجوده ؟

و سوال اخر اینکه آیا دی 750 و اصولا نیکون ، نرم افزاری مثل مجیک لنترن کنون دارند که بشه به قابلیت های دوربین اضافه کرد یا خیر ؟

پیشاپیش تشکر میکنم بابت پاسخ هاتون

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_a نمایش پست ها
    سلام و دورد

من Canon 6D داشتم و فروختم و در حال حاضر به چند دلیل میخوام کوچ کنم به دی 750 که ریویو های جالبی در موردش هست. چند سوال هم این بین دارم که ممنونم میشم پاسخ بدید .

بنده دوربین رو با کارایی فیلمبرداری میگیرم . البته به این دلیل اس ال ار انتخاب شده که هم قیمت بهتری ( در کیفیت تقریبا یکسان ) نسبت به دوربین های فیلمبرداری داره و هم یک تیر دو نشون هست ( باهاش میشه کار عکسبرداری و اتلیه هم انجام داد )

مهمترین مساله کوچ من به دی 750 این هست که با 6 دی یکسری ایتم نمایشی ساختم . در این دوربین همونطور که قبل از خرید توی ریویو ها دیده بودم Moire بشدت نمود داره و برای فیلمبرداری حرفه ای بشدت آزار دهنده هست . چیزی که در ریویو های 750 متوجه شدم اینه که Moire کمتری به نسبت 6 دی داره . آیا واقعا اینطور هست ؟ و اینکه این پدیده بعلت Low Pass Filter هست . آیا دی 750 Low Pass Filter داره یا حذف شده ؟

مساله دوم اینکه ، 6 دی خروجی مونیتورینگ صدا نداره ولی دی 750 داره .

اما یک سوال خیلی مهم هم دارم که پاسخ دقیقی براش پیدا نکردم . در مود فیلمبرداری ، آیا دی 750 فوکوس ترکینگ اتوماتیک مثل 70D داره یا خیر ؟ در دوربین 70 دی همونطور که اطلاع دارید صفحه لمسی هست و با یک ضربه روی سوژه در صفحه نمایش با جابجایی سوژه یا دوربین از هم ، خود دوربین فوکوس رو بصورت اتوماتیک روی سوژه نگه میداره و نیازی به چرخاندن رینگ نیست . درسته که دی 750 لمسی نیست ، اما آیا به نرمی 70D میتونه این کار رو انجام بده و کلا فوکوس ترکینگ داره ؟ چند جا خوندم که نیم شاتر کار ترکینگ رو انجام میده ، اما نمیدونم دقیقا کارایی 70D رو داره و یا این نیم شاتر چند ثانیه ای برای پیدا کردن سوژه و فوکوس روی اون هدر میده .کلا نیم شاتر که میگیرید باعث چرخش اتوماتیک رینگ فوکوس بصورت پیوسته میشه یا خیر ؟
    6 دی که قربونش برم بخواید روی سوژه فوکوس کنید حدود 3 ثانیه طول میکشه که سوژه رو پیدا کنه و کار فوکوس رو انجام بده .در نهایت هم با کوچکترین جابجایی دوربین یا سوژه فوکوس به هم میریزه . اما توی 70D همین کار توی کسری از ثانیه و بی سر و صدا انجام میشه و مهم تر از همه ترک فوکوس بصورت پیوسته هست و با جابجایی سوژه و دوربین خود دوربین فوکوس رو همچنان روی سوژه نگه میداره .

و یکی دو سوال دیگه

اول اینکه باتری های اصلی کنون توی بازار خیلی سخت پیدا میشه و غالب باتری ها فیک هستن .مگر اینکه از جعبه برداشته باشن . آیا نیکون هم به همین مشکل دچاره یا باتری رسمی پک شده اضافی توی بازار موجوده ؟

و سوال اخر اینکه آیا دی 750 و اصولا نیکون ، نرم افزاری مثل مجیک لنترن کنون دارند که بشه به قابلیت های دوربین اضافه کرد یا خیر ؟

پیشاپیش تشکر میکنم بابت پاسخ هاتون
    سلام
    Low Pass Filter رو داره حالا چقد نسبت به 6دی بهتر عمل میکنه تو Moireرو نمیدونم من مشکلی نداشتم البته خیلی کم فیلم میگیرم
    ترکینگ فوکوس داره ولی مثل 70 دی نرم و سریع نیست و تقریبا مثل 6دی جلو وعقب میکنه برا فوکوس و کمی کنده
    وضعیت باتریش هم مثل کانن هست،مجیک لانترن و یا برنامه مشابهی برای نیکون من ندیدم و نیازی هم نداره خودش کامله
    ولی برا فوکوس فیلمبرداری سیستم فوکوس کانن 70دی یا 80دی کامل، 750 مناسب نیست
    obsidiyan و alpacinohs تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

ممنون بابت پاسخ

کلا ترکینگ داره ؟ یعنی شما فرض اولش اصلا دوربین 10 ثانیه طول بده که روی سوژه فوکوس کنه ( تایم اولیه مهم نیست )
    آیا بعد از فوکوس کردن ، مکان دوربین یا سوژه رو ( در فیلمبرداری ) تغییر بدید موتور فوکوس بصورت خودکار کار میکنه و سوژه رو فوکوس نگه میداره ؟ یا اینکه هر بار که فاصه جابجا میشه دوباره باید فوکوس کشی انجام بشه ؟

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

خواهش میکنم
    بله، پست قبلی هم عرض کردم ترکینگ داره
    روی هرچی قفل کنید فوکوس در صورت جابجایی سوژه یا دوربین ،بصورت اتومات فوکوس روی سوژه انجام میشه و واینقدرا هم کند نیست تو دو ثانیه فوکوس انجام میشه.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

دوستان یه سوال دیگه هم داشتم فراموش کردم در پست قبلی بپرسم
    لنز کیتی که با D750 هست ( 24-120 ) ، از نظر کیفیت ساخت در چه دسته ای از لنر های نیکون قرار میگیره ؟

کلا آیا نیکون هم مثل کنون یک سری لنز با کیفیت ساخت خوب که گرد و غبار داخلشون نمیره و ساخت فوق العاده ای دارند ( سری L کنون ) داره ؟

در مجموع با 2 میلیون میشه یک لنز 24-105 L کنون که خوش ساخت هست خرید . آیا از نظر کیفیت ساخت ( جدای کیفیت و شفافیت لنز ) 24-120 نیکون که حتی گرانتر از 24-105 کنون هست به پای سری L کنون میرسه ؟

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_a نمایش پست ها
    دوستان یه سوال دیگه هم داشتم فراموش کردم در پست قبلی بپرسم
    لنز کیتی که با D750 هست ( 24-120 ) ، از نظر کیفیت ساخت در چه دسته ای از لنر های نیکون قرار میگیره ؟

کلا آیا نیکون هم مثل کنون یک سری لنز با کیفیت ساخت خوب که گرد و غبار داخلشون نمیره و ساخت فوق العاده ای دارند ( سری L کنون ) داره ؟

در مجموع با 2 میلیون میشه یک لنز 24-105 L کنون که خوش ساخت هست خرید . آیا از نظر کیفیت ساخت ( جدای کیفیت و شفافیت لنز ) 24-120 نیکون که حتی گرانتر از 24-105 کنون هست به پای سری L کنون میرسه ؟
    24-105 کنون و 24-120 نیکون دقیقا هر دو در یک رده هستن
    لنزهای دارای حلقه طلایی نیکون که به لنزهای نانو معروفن، همتای لنزهای سری L کنون هستن.
    ویرایش توسط Amin.Zallaghi : Monday 15 August 2016 در ساعت 23:36
    yaghoobi، M.Nouri، obsidiyan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه :hamid: آواتار ها
    تشکر کرده
    426

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    24-105 کنون و 24-120 نیکون دقیقا هر دو در یک رده هستن
    لنزهای دارای حلقه طلایی نیکون که به لنزهای نانو معروفن، همتای لنزهای سری L کنون هستن.
    بله لنزهای سری N:nano coat crystal همتای سری L:luxury هستند
    ولی همه ی لنزهای gold ring سری N نیستند و لنزهای با کیفیت دیگری هم غیر از سری N هستند که دارای حلقه طلایی هستند

Nikon_2144_12_24mm_f_4G_ED_IF_AF_S_277227.jpg
    yaghoobi، alirezasabaghi، MEHRDAD.D و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 62 از 87 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 72 ... آخرینآخرین