صفحه 64 از 87 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 631 تا 640 , از مجموع 867
Like Tree3318تشکر

موضوع: Nikon D750

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

خیلی موافق مقایسه هایی که توی چند پست اخیر شد نیستم. خیلی از شرایط میتونن در نتیجه موثر باشن

اما بی شک سنسور 36 مگاپیکسلی تنها وتنها در شرایطی میتواند از نظر رزلوشن بر سنسور 24 مگاپیکسلی بی نظیر بکار رفته در d750 و d610 ( که یکسان هستن) برتری داشته باشد که پیکسلها با نور بسیار خوبی تغذیه گردند ( در محیط آتلیه) یا روی سه پایه و دیگر شرایط مشخص ، در نتیجه اساسا نه d800 ( که البته لوپس فیلتر هم داشت ، D800E لوپس فیلتر نداشت ) و نه d810 دوربین مناسب برای عکاسی روی دست نیستند. و کاملا بستگی به نوع عکاسی مورد نظر دارد انتخاب هر یک از دوربین های نام برده.

استفاده از دوربین D810 مثلا برای عکاسی خیابانی با لنز هایی با دیافراگم باز ، حرام کردن هزینه است.
    درحالی که میتواند گزینه بسیارمناسبی برای چاپ های بزرگ تر باشد یا برای عکاسی منظره ( که به ندرت دوربین از سه پایه جدا میگردد! )
    این نیمه تاریک ماجرا بود که به آن پرداخته نشده

برای اطلاعات بیشتر

پاینده باشید
    yaghoobi، obsidiyan، jamal.s و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

دوربین نیکون D750 از نظر همه چیز فوق العاده هست فقط اگر مثل جد خودش یعنی دوربین قدیمی D700 حداکثر سرعت شاترش 1/8000 بود دیگه همه چیز حل بود. احتمالا این طور کرده که آمار فروش برادر کوچکتر یعنی D610 پایین نیادش! البته این دوربین واسه عکاسی آسمان شب حرف نداره ولی خوب سرعت شاتر در عکاسی لنداسکب در برخی عکس های هنری خیلی کاربردی هست***
    گویا قیمت این دوربین هم رفته بالا!!

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط mack1 نمایش پست ها
    دوربین نیکون D750 از نظر همه چیز فوق العاده هست فقط اگر مثل جد خودش یعنی دوربین قدیمی D700 حداکثر سرعت شاترش 1/8000 بود دیگه همه چیز حل بود. احتمالا این طور کرده که آمار فروش برادر کوچکتر یعنی D610 پایین نیادش! البته این دوربین واسه عکاسی آسمان شب حرف نداره ولی خوب سرعت شاتر در عکاسی لنداسکب در برخی عکس های هنری خیلی کاربردی هست***
    گویا قیمت این دوربین هم رفته بالا!!
    سرعت شاتر 750دقیقا در کدام عکس هنری منظره کم میاره
    M.Nouri، amir.komeily، Kasrajam و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    256

نقل قول نوشته اصلی توسط Jalal Parsa نمایش پست ها
    سرعت شاتر 750دقیقا در کدام عکس هنری منظره کم میاره
    ایده های عکاسی خیلی مختلفه و بعضی وقتا برای رسیدن به عمق میدان کم در خلق یک تصویر مورد نظر هنرمند(عکاس)، سرعت شاتر حتی به مرز 5000 و بالاترم دست پیدا کنه بنابراین سرعت شاتر 8000 برای اینجانب و ممکن است برای دیگران امری حیاتی محسوب بشه/ نیکون D750 دوربین خوبیه ولی به علت بیشینه سرعت شاتر 1/4000 از خرید این دوربین منصرف شدم.
    ویرایش توسط mack1 : Friday 19 August 2016 در ساعت 21:33

كاربر همراه :hamid: آواتار ها
    تشکر کرده
    426

سلام خوب ایده های عکاسی خیلی مختلفه و بعضی وقتا برای رسیدن به عمق میدان کم در خلق یک تصویر مورد نظر هنرمند(عکاس)، سرعت شاتر حتی به مرز 5000 و بالاترم دست پیدا کنه بنابراین سرعت شاتر 8000 برای اینجانب و دیگران امری حیاتی محسوب میشه/ نیکون D750 دوربین خوبیه ولی به علت بیشینه سرعت شاتر 1/4000 از خرید این دوربین منصرف شدم.
    جالب شد ! من نمیدونستم سرعت شاتر هم در عمق میدان موثره !
    میشه درباره این موضوع بیشتر توضیح بدین ؟

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط :hamid: نمایش پست ها
    خوب ایده های عکاسی خیلی مختلفه و بعضی وقتا برای رسیدن به عمق میدان کم در خلق یک تصویر مورد نظر هنرمند(عکاس)، سرعت شاتر حتی به مرز 5000 و بالاترم دست پیدا کنه بنابراین سرعت شاتر 8000 برای اینجانب و دیگران امری حیاتی محسوب میشه/ نیکون D750 دوربین خوبیه ولی به علت بیشینه سرعت شاتر 1/4000 از خرید این دوربین منصرف شدم.
    منظور دوستمون احتمالا اینه که در شرایط نوری روز وقتی از دیافراگم های خیلی باز استفاده میکنیم، سرعت شاتر از 1/4000 تجاوز میکنه.
    لازمه ذکر کنم فیلتر ان ای این نقیصه رو براحتی جبران میکنه و حتی جلوه هنری بیشتری به این دست از عکس ها میده.
    بهرحال نداشتن سرعت شاتر 1/8000 نکته ای نیست که بخوایم بخاطرش دور این امکانات عالی و این قیمت مناسب رو خط بکشیم !
    NASSIRI4080، Anoosh-Em، M.Nouri و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    فیلتر ان ای این نقیصه رو براحتی جبران میکنه و حتی جلوه هنری بیشتری به این دست از عکس ها میده.

بله و حتی فیلتر پلاریزه هم بیشتر از یک استاپ جلوی نور ورودی را میگیرد، اختلاف بین 1/4000 و 1/8000 که یک استاپ هست
    NASSIRI4080، Dariush Chegini، Behzad43 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    256

نقل قول نوشته اصلی توسط :hamid: نمایش پست ها
    ببینید من میخوام از یک منظره عکس بگیرم ولی با عمق میدان کم، نور هم در محیط زیاده پس تنظیمات رو روی اپچر باز میزارم و سرعت شاتر هم توسط دوربین سنجیده میشود. البته با ایزوی پایین حداقل 100. و این تنظیمات برای این هدفی است که هنرمند میخواد به اون برسه/ پس سرعت 1/4000 برای بنده توجیهی نداره.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

ببینید من میخوام از یک منظره عکس بگیرم ولی با عمق میدان کم، نور هم در محیط زیاده پس تنظیمات رو روی اپچر باز میزارم و سرعت شاتر هم توسط دوربین سنجیده میشود. البته با ایزوی پایین حداقل 100. و این تنظیمات برای این هدفی است که هنرمند میخواد به اون برسه/ پس سرعت 1/4000 برای بنده توجیهی نداره.
    این فقط یک تئوری ست. بنده خودم منظره رو با عمق کم میدان تجربه کردم. ابتدا به عکس زیر نگاه کنید:

DSC_3582.jpg

این عکس در منطقه سردشت، ساعت 14:30 و زیر نور مستقیم خورشید ثبت شده. ایزو 100، دیافراگم 2.8 و سرعت 1/1600. در نظر بگیرید دیافراگم کمتر از این عدد بقدری دارای عمق میدان پایینی ست که عملاً عنصر خاصی از منظره بصورت تماماً واضح ثبت نخواهد شد. و نیز در نظر بگیرید هنوز فرصت برای استفاده از دیافراگم بازتر تا رسیدن به همون سرعت شاتر 1/4000 فراهم هست.
    به قول دوستمون امیر، کسی که اینقدر پول پای این بدنه میده و تخصصاً منظره هم کار میکنه حتما فیلتر پلاریزه و ان دی هم داره. ( ممنون از انوش عزیز بابت اشاره به کاهش نور در فیلتر پلاریزه )
    اینکه در محیطی که کلمه تخصصی رو با خودش یدک میکشه، صرفاً بر اساس تئوری حرف بزنیم صحیح نیست دوست عزیز من. در نظر بگیرید 4 نفر ناآشنا به عکاسی هم ممکنه این مطالب رو بخونن و بر اساس همین صحبت ها تصمیم به خرید بگیرن ! لطفا دلمون به حال اونا هم بسوزه !

و البته سعی من برای برگردوندن رای شما و خرید این بادی بسیار عالی نیز هست
    ویرایش توسط Amin.Zallaghi : Friday 19 August 2016 در ساعت 22:28
    yaghoobi، M.Nouri، :hamid: و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    256

سلام برادر زلقی درست میفرمائید شما خیلی تند رفتم. همیشه شعارم این بوده بنده و دیگران به تمام عکس های هنرمندان عکاسان و آثار نقاشان و غیره... احترام قائل هستم. مهم نیست با چه دوربینی عکس میگیری و مهم این هست احساس درونی تو (هنرمند) را ارزش قائل هستم و به اون ثبت هنری با خوبیت نگاه میکنم.
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.

صفحه 64 از 87 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 ... آخرینآخرین