صفحه 40 از 64 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 391 تا 400 , از مجموع 638
Like Tree1691تشکر

موضوع: Nikon D300

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Nikon D300

سلام

جناب سامعی :

1- اولا من هیچ زنگ زدگی ای در عكس ها نمی بینم. هرچه دیده می شود رسوب و تاثیر نمك است.

2- مطابق قوانین فیزیك و شیمی 4 ساعت زیر آب بودن دلیل زنگ زدن نیست چون فعالیت اكسیداسیون بدون وجود اكسیژن انجام نمی گیرد پس نه تنها 4 ساعت بلكه 40 ساعت غوطه وری هم باعث زنگ زدن نمی شود. چیزی كه با عث زنگ زدن می شود مجاورت فلز مرطوب با هوا ( اكسیژن) است. اگر به جای 4 ساعت فقط 4 ثانیه آهن ( نه منیزیوم) را داخل آب فرو كنید و بعد در مجاورت هوا (بدون خشك كردن) قرار دهید 100% زنگ خواهد زد ولی اگر فلز را بعد از 4 ساعت از آب (آب بدون املاح) بیرون بیاورید و بلافاصله با هوای گرم خشك كنید زنگ زدگی نخواهید دید.

3- كدام توطئه ؟ كدام انسان عاقلی انتظار دارد دوربینش را داخل دریاچه بیندازد و سالم بیرون بیاورد ؟
    Arash، Amir Mohebi، rezakh و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آقای غفاری توضیحات کاملی دادند... در ادامه توضیحات ایشون بگم که دی ۲۰۰ و دی ۳۰۰ سیلینگ کاملی دارند.... بهتر از ۳۰ دی و ۵ دی کانن اما ۴۰ دی رو نمی‌دونم.
    و اینکه نیکونها اصولا مقاومت بسیار بسیار بالایی نسبت به سرما دارند...(احتمالا برمی‌گرده به همکاری نیکون و ناسا!)

اما این پوششها نسبت به چه چیزی مقاوم هستند؟
    رطوبت، گرد و خاک.. (که البته این جریان هم حد و حدودی داره)
    این وسط المپیوس در بدنه جدید خودش ادعا کرده می‌تواند نسبت به باران و تگرگ هم مقاومت نشون بده.

حالا تستهای عملی چی میگه؟
    من با اس ۲ پرو فوجی چندین سال متوالی زیر برف و باران عکاسی کردم... اتفاقی هم نیافتاد.(چنین توصیه‌ای به هیچ کس نمی‌کنم!)
    توجه داشته باشید که بدنه اس ۲ پرو ی فوجی رو نیکون ساخته و در حقیقت بدنه چیزی مثل همون دی ۱۰۰ هستش (که کمپانی هیچ ادعایی حتی در رابطه با ضد گرد و غبار و رطوبت بودن این بدنه نکرده)

دی ۲۰۰ هم که تکلیفش مشخص تره... پوششهای مناسبی داره ... البته بلاهایی که سر اس ۲ آوردم رو سر این یکی نیاوردم و نسبت به قبلی تو پر قو نگهداری شده.

حالا چه بلایی سر این دوربین بدبخت اومده؟
    من اطلاعات دقیقی در مورد اتفاق پیش آمده ندارم... فقط یه جایی این عکسها رو دیدم به این عنوان که دوربین در آب غرق شده بوده.... گویا آقا رضای خلیلی اطلاعات بیشتری دارند.

چیزی که مشخص هست... دوربین در آب غرق شده.(زمان هم اینقدر زیاد بوده که آب و نمک به تمام سوراخ سنبه های دوربین نفوذ کرده) اثر نمک بر روی بدنه بسیار شدید بوده. چیزی که مشخص تره اینه که دوربین بعد از بیرون آورده شدن از آب درست خشک نشده! و این تغییرات شیمیایی یقینا در ۴ ساعت رخ نمی‌ده و در طی چندین روز پیش میاد!

و گمانم توطئه خاصی هم در میان نبوده...

راستی! یه گروهی بودن که هر وسیله جدیدی میومد مینداختنش توی مخلوط کن؟ فیلمی از این گروه و دوربین ندیدین؟!!! (من با موبالهای مختلف دیدم چنین جنایتی رو می‌کنن! از جمله آی فون در همون روزهای اول!)
    Amir Mohebi، rezakh، Persian و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد mhsamei آواتار ها
    تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

جناب سامعی :

1- اولا من هیچ زنگ زدگی ای در عكس ها نمی بینم. هرچه دیده می شود رسوب و تاثیر نمك است.

2- مطابق قوانین فیزیك و شیمی 4 ساعت زیر آب بودن دلیل زنگ زدن نیست چون فعالیت اكسیداسیون بدون وجود اكسیژن انجام نمی گیرد پس نه تنها 4 ساعت بلكه 40 ساعت غوطه وری هم باعث زنگ زدن نمی شود. چیزی كه با عث زنگ زدن می شود مجاورت فلز مرطوب با هوا ( اكسیژن) است. اگر به جای 4 ساعت فقط 4 ثانیه آهن ( نه منیزیوم) را داخل آب فرو كنید و بعد در مجاورت هوا (بدون خشك كردن) قرار دهید 100% زنگ خواهد زد ولی اگر فلز را بعد از 4 ساعت از آب (آب بدون املاح) بیرون بیاورید و بلافاصله با هوای گرم خشك كنید زنگ زدگی نخواهید دید.

3- كدام توطئه ؟ كدام انسان عاقلی انتظار دارد دوربینش را داخل دریاچه بیندازد و سالم بیرون بیاورد ؟
    ممنون از توضيحات شما
    در اين فاصله مشغول خواندن فروم اصلي در اين رابطه بودم
    در مورد آيتم اول اگر به لينك زير سري بزنيد متوجه عرض بنده خواهيد شد
    http://homecinemaman.smugmug.com/gal...11/1#235838232

در مورد دوم داخل فروم بحثهاي جالبي است كه بد نيست ببينيد
    البته صاحب دوربين اسمي از درياچه نمك نياورده و نام اقيانوس در آنجا ديده ميشود

درمورد سوم هم پس از كلي بده بستان در فروم مربوطه گويا كسي مطلبي مانند حقير متعرض شده كه صاحب دوربين را حسابي بر افروخته بود

نه برادر من به عنوان يك دانشجو كه البته از شما بزرگواران درس مي گيرم در درسهاي خود انواع كلاهبرداري ها و مسائل حاشيه اي را ميخوانم.

گاه براي خراب كردن يك بازار حاضرند ميليونها خرج كنند چه برسد به يك دوربين دو هزارتائي

دليل ديگر اين لينك است
    http://homecinemaman.smugmug.com/gal...11/1#235840165
    دقت كنيد كه اين موضوع وقتي ميتواند اتفاق بيافتد كه اين دريچه باز باشد و حسابي به داخلش ماسه بريزيد.

شما قبول نفرمائيد
    اما من تقريبا معتقدم كاسه اي زير نيم كاسه است.
    ویرایش توسط mhsamei : Thursday 27 December 2007 در ساعت 19:54
    reza_Bahman تشکر می‌کند.

amirsooki
    Guest

سلام.

در ادامه توضیحات ایشون بگم که دی ۲۰۰ و دی ۳۰۰ سیلینگ کاملی دارند.... بهتر از ۳۰ دی و ۵ دی کانن اما ۴۰ دی رو نمی‌دونم.
    و اینکه نیکونها اصولا مقاومت بسیار بسیار بالایی نسبت به سرما دارند...(احتمالا برمی‌گرده به همکاری نیکون و ناسا!)
    آرش جان .
    این جملات مستند هم هستند ؟ منظورم با دلیل و مدرک بودنه ؟

ممنون.

بیربط : بالاخره یکی باید هوای کنون رو داشته باشه !
    Arash، ME، rezakh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

. . .و اینکه نیکونها اصولا مقاومت بسیار بسیار بالایی نسبت به سرما دارند. . .
    حالا تا جناب عاشوری نیا تشریف بیاورند عرض می کنم که این قسمت رو ( یعنی مقاومت نسبت به سرما) رو من شخصا امتحان کردم شاید حدود 2 ساعت تو هوای منفی 20 درجه با این دی پنجاه فکسنی خودم عکاسی می کردم و در حالیکه گریه خودم از سرما در اومده بود این دوربین حتی یک آخ هم نگفت ( یا من نشنیدم)

بیربط : بالاخره هستند کسانی که بی جیره و مواجب هوای نیکون رو دارند! :biggrin:
    Arash و mhsamei تشکر می‌کنند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

تشکر کرده
    4010

یقینا امیرجان

کافیه نگاهی به اینجا بیندازی:

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/NikonD200/page3.asp

و برای اینکه کسی زیاد خسته نشه؟ بریم سراغ ریویو ۴۰ دی!

توی جدول ساید بای ساید خط اول اگر نگاه کنید؟ نوشته :
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos40d/
    Weatherproof
    ۳۰ دی : No
    ۴۰دی: Battery door and storage compartment

پس با این وضعیت میشه حساب کرد دی ۲۰۰ نسبت به ۳۰ دی و حتی ۴۰ دی پوشش کاملتری داره.

و اما ۵دی؟
    یه کوچولو گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.... اما یادمه یکی از تفاوتهای مهم ۵دی(نخواستم بگم اشکال ... چون اشکال نیست) با بدنه‌های ۱دی کانن حساسیت این دوربین نسبت به شرایط آب و هوایی است.... همون چیزی که بهش
    Weatherproof ویا چیزهای دیگه گفته میشه ... که این ضعف رو نسبت به دی ۲۰۰ و دی ۳۰۰ هم داره.... البته من به هیج وجه ۵دی رو در کلاس کاری دی ۲۰۰ و دی ۳۰۰ نمی‌دونم... و گمان می‌کنم این دوربینها برای آدمهای متفاوتی با نیازهای متفاوت ساخته شده و مقایسه اینها خیلی درست نیست.

خلاصه اگر جایی پیدا کردی که در مورد Weatherproof بودن 5d اطلاعات داشت مارو در جریان بگذار.
    ME، amirsooki، expose و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4010

محض تکمیل پست قبلی...
    اینهم دو تصویر از 1ds III و طرحی از پوششهای محافظ اون:

چنین چیزی در ۳۰ دی و ۵ دی وجود نداره... در ۴۰ دی یه کوچولو در جاهای مهم هست
    ME و mhsamei تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

amirsooki
    Guest

سلام .
    مرسی آرش جان .
    راجع به سرما هم منظورت همون سیلینگ بوده ؟ یا باز هم مثلا جایی نوشتن که این دوربین در زیر منفی 30 درجه عکاسی میکنه و دوربین دیگه نمیکنه ؟

ممنون.

حالا تا جناب عاشوری نیا تشریف بیاورند عرض می کنم که این قسمت رو ( یعنی مقاومت نسبت به سرما) رو من شخصا امتحان کردم شاید حدود 2 ساعت تو هوای منفی 20 درجه با این دی پنجاه فکسنی خودم عکاسی می کردم و در حالیکه گریه خودم از سرما در اومده بود این دوربین حتی یک آخ هم نگفت
    سلام.
    من هم زیر بارون با 400دی عکاسی کردم ، و در دمای منفی 10 درجه 45 دقیقه نوردهی داشتم ، حتی با 400دی زیر بارون دویدم . من بیشتر منظورم نوشته یا سند و مدرکی که جایی منتشر شده باشه .
    ممنون میشم اگه دیدید بگید .
    Deniro و mhsamei تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4010

درین مورد تست درست حسابی ندارم.
    ولی بارها در سایتهای معتبر سفرنامه‌هایی نوشته شده بود در مورد سفر به قطب...که میشد نمونه ای از مردن دوربینهای مختلف رو در اونها دید.
    و البته نگفتم کاننها مشکلی دارند... ولی خیلی خوش سابقه هم نیستند!

و از اینور کافیه اندکی در فرومهای نیکون بازان دور بزنید... کسانی که به قطب سفر می‌کنند اکثرا نیکون دارند.
    کافیه چند صفحه قبل رو هم نگاهی بیندازید... آقای روشن یه سری عکس از دی ۳۰۰ و پنگوئنها گذاشته بود... و عکسهای دیگری هم پیدا می‌کنم و میگذارم...
    ولی ریویو دقیقی در این مورد ندارم که لینک کنم.
    ME، Persian، amirsooki و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

سلام

من دو بار رفتم کویر، و هر دو بار با مراقبت کامل و استفاده از کش و کیسه پلاستیکی و این جور چیزها، با این که اصلا" لنز عوض نکردم سنسور دوربینم هر بار یکی دو برابر کثیف تر شد.
    به گمانم 5d از این نظر کمی نازک نارنجی تر است! البته هوای کویر هم حسابی توفانی بود.
    Arash، rezakh، Persian و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 40 از 64 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین