صفحه 81 از 143 نخستنخست ... 31 71 77 78 79 80 81 82 83 84 85 91 131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 801 تا 810 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

البته این سوال ربطی به بدنه ندارد شما از این منظره امکان ندارد بدون ترکیب دوشات یکی با یک تله بلند مثلا 300 میلیمتر از ماه و دیگری یک واید مثلا 18 تا 24 میلیمتر از منظره مورد نظر و ادغام این دو عکس به نتیجه برسید . تنها تکنیک همین هستش .
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

فکر کنم منظور ایشون این بود که چیکار کنیم در همچین موقعیتی ماه اوراکسپوز نشه. بهتره که نورسنجی نقطه ای رو ماه انجام دهید. با این کار سرعت شاتر شما چیزی در حدود 1/125 تا 1/250 میشه که اگر برای نور محیط سرعت بالایی باشه، بک گراند سیاهی خواهید داشت. در شرایط خاصی (اگر هوا به اندازه کافی روشن باشد) با دقت به هایلایت وارنینگ، که ماه اوراکسپوز نشود. می توانید آسمان و کوهها را هم داشته باشید. مثل عکس زیر.
    البته سئوال را در جای درستی مطرح نکردید.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    K_NMT، Christ Melikian و Viper تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

بله ممکنه سوال دوست ما در باره نور سنجی بوده و من احتمالا بد برداشت کردم ناگفته نماند عکس ارسالی شما مانند همیشه بسیار زیباست و ممنونم که قرار دادید البته من تجربه کردم که با فوکال واید که اصولا برای منظره هستش ماه تنها یک نقطه در عکس ثبت خواهد شد هر چند چشم ما چیز دیگری را میبیند این پدیده یکی بارزترین خطا های دید هستش من فکر میکنم شما بافوکال حدود 200 تا 300 این تک شات را با استفاده از نورسنجی نقطه ای گرفتید البته نباید موقعیت ماه در نقطه افق را هم فراموش کرد که ممکنه تمام حدسیات منو به اشتباه بندازه چون نقطه کاملا بحرانی از نظر خطای دید ماه به حساب میاد

اگر از دوستان در باره این پدیده کنجکاوند در این صفحه توضیحات خوبی داده .

کد:
    http://www.grand-illusions.com/opticalillusions/moon/
    بخاطر اف تاپیک بودن پوزش میخواهم .
    Kholeno و Soheil Qoddusi تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

من یه مشکلی دارم با استفاده از نقاط فوکوس، اونم اینه که وقتی نقطه فوکوسی غیر از نقطه فوکوس مرکزی انتخاب می کنم ، می تونم بگم تقریبا دوبینم اصلا نمی تونه فوکوس کنه ولی همون سوژه رو با نقطه فوکوس مرکزی می تونه فوکوس کنه. لامپ کمکی اتوفوکوسشم فقط در حالت نقطه مرکزی روشن میشه.

حالا می خواستم بپرسم مشکل از منه؟ تنظیمات دیگه ای رو باید لحاظ کنم؟ یا از دوربینه؟

كاربر همراه Halalzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    7988

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    من یه مشکلی دارم با استفاده از نقاط فوکوس، اونم اینه که وقتی نقطه فوکوسی غیر از نقطه فوکوس مرکزی انتخاب می کنم ، می تونم بگم تقریبا دوبینم اصلا نمی تونه فوکوس کنه ولی همون سوژه رو با نقطه فوکوس مرکزی می تونه فوکوس کنه. لامپ کمکی اتوفوکوسشم فقط در حالت نقطه مرکزی روشن میشه.

حالا می خواستم بپرسم مشکل از منه؟ تنظیمات دیگه ای رو باید لحاظ کنم؟ یا از دوربینه؟
    نخير
    لامپ كمكي فكوس فقط در حالت نقطه ي مركزي فعال ميشه!
    سعي كنيد محلي كه ميخواهيد فكوس انجام دهيد، داراي كنتراست باشه تا دوربين بتونه سريع فكوس كنه.
    درضمن همونطور هم كه گفته شده، براي فكوس در فضاهاي كم نور، لنز هاي با ديافراگم باز خيلي مفيدند.

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط Al3l3@S@li نمایش پست ها
    نخير
    لامپ كمكي فكوس فقط در حالت نقطه ي مركزي فعال ميشه!
    سعي كنيد محلي كه ميخواهيد فكوس انجام دهيد، داراي كنتراست باشه تا دوربين بتونه سريع فكوس كنه.
    درضمن همونطور هم كه گفته شده، براي فكوس در فضاهاي كم نور، لنز هاي با ديافراگم باز خيلي مفيدند.
    مسئله فكر نمي كنم كم نور بودن و بحث كنتراست سوِژه باشه. براي اطمينان روي چند تا سوژه اين موضوع رو بررسي كردم وقتي نقطه فوكوسي غير از نقطه فوكوس مركزي استفاده ميكنم نمي تونه فوكوس كنه در حالي كه همون سوژه رو با نقطه فوكوس مركزي مي تونم روش فوكوس كنم .
    منظور شما اينه كه همين لامپ كمكي اتو فوكوس باعث ميشه كه امكان فوكوس در نقطه مركزي محيا بشه؟

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

مسئله فكر نمي كنم كم نور بودن و بحث كنتراست سوِژه باشه. براي اطمينان روي چند تا سوژه اين موضوع رو بررسي كردم وقتي نقطه فوكوسي غير از نقطه فوكوس مركزي استفاده ميكنم نمي تونه فوكوس كنه در حالي كه همون سوژه رو با نقطه فوكوس مركزي مي تونم روش فوكوس كنم .
    منظور شما اينه كه همين لامپ كمكي اتو فوكوس باعث ميشه كه امكان فوكوس در نقطه مركزي محيا بشه؟
    به دلیل اینکه cross-type این دوربین تک نقطه ای و روی نقطه مرکزی است. و این یکی از تفاوتهای بزرگ D90 , D300 است که D300 پانزده نقطه دارد
    A_Maddah، Halalzadeh، KHAKSAR و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام
    من به تازگی یه d90 خریدم یه سوال دارم اونم اینه که چطوری با سرعت شاتز بالا و فلاش عکس بگیرم آخه وقتی فلاش رو فعال میکنم سرعت شاتر از 1/200 بالا تر نمیره

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamhf نمایش پست ها
    سلام
    من به تازگی یه d90 خریدم یه سوال دارم اونم اینه که چطوری با سرعت شاتز بالا و فلاش عکس بگیرم آخه وقتی فلاش رو فعال میکنم سرعت شاتر از 1/200 بالا تر نمیره
    باید به حالت High-Speed Sync بروید. در منوی Custom Settings، تنظیم Auto FP (کد e5) را روی on بگذارید. البته فلاش pop-up خود دوربین در حالت High-Speed Sync عمل نمیکند و تنظیم FP مخصوص زمانی است که از فلاش خارجی استفاده کنید.
    hesamhf تشکر می‌کند.
    آرش شاهکار

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

هنوز نمیدونم چطور میشه فلاش پاپ آپ را در حالت کامند مود خاموش کرد که فقط از طریق فلش خارجی به صورت وایرلس استفاده کنم..

امروز در هر حالت ممکن نحوه خاموش کردن پاپ آپ فلش را در مد وایرلس چک کردم که اصلا نمیشد
    ویرایش توسط vbigdeli : Sunday 2 May 2010 در ساعت 21:52
    وحید بیگدلی

صفحه 81 از 143 نخستنخست ... 31 71 77 78 79 80 81 82 83 84 85 91 131 ... آخرینآخرین