صفحه 13 از 41 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 406
Like Tree306تشکر

موضوع: Sony Cyber-Shot DSC-H50

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: Sony Cyber-Shot DSC-H50

نقل قول نوشته اصلی توسط JiNi نمایش پست ها
    jpeg یک استاندارد فشرده سازی است و این فشرده سازی هم ارتباطی به دوربین و سنسور آن ندارد. در واقع اگر یک دوربین 9 مگاپیکسل را detect کرده باشد(حالا با هر اندازه خطا) مجبور است موقع فشرده سازی همه این پیکسلها را لحاظ کند. سایز فایلهای عکس هم به رزولوشن، استاندارد فشرده سازی و اندکی هم الگوریتم بکار گرفته شده مرتبط است و نه به دوربین و مارک و این چیزها.دوستانی که در این رشته تخصص دارند بهتر می توانند موضوع را توضیح دهند. تا جایی که اطلاع دارم استاندارد jpeg هم انعطاف پذیری زیادی ندارد و حالا باید دید که آیا الگوریتمی که سونی از آن برای فشرده سازی بهره می برد یک الگوریتم بهینه شده است یا در این بین جزئیات حذف می شوند...بنابراین نگرانی من هم از بابت سایز عکسها آنقدرها هم بی منطق نبود...

البته اول خیلی شوکه شدم وقتی دیدم یک مموری 4 گیگابایتی 1200 عکس با بالاترین رزولوشن ذخیره می کند اما دلیل آن اندکی هم بر می گردد به عادت این چند وقت که از raw+jpeg استفاده می کرده ام و هرچه مموری می خریدم کم می آمد. اما به هر حال سایز این عکسها هم در مقایسه با رزولوشن آنها کم است...
    دوست عزیزم...

فرمایش شما کاملا صحیح...

اما عرض بنده این است که!

3تا 4 مگابایت برای یک دوربین 9 مگاپیکسلی بسیار بیشتر از حد معمول نیز هست!حالا فرمایش شما چیست را دقیقا متوجه نمی شوم.شاید بنده شما در درک نمی کنم و شاید شما بنده را درک نمی کنید.

عرض بنده این است که در جایی که دوربین هاب 12 مگاپیکسلی مثل Canon 5D و Nikon D3 و Nikon D300 در بهترین حالت عکاسی با فرمت JPEGحجمی حدود 3 تا 4 مگابایت دارند چطور حجم 4مگابایت برای یک دوربین 9 مگاپیکسلی کم است؟

دوستان مقداری بیشتر دقت بفرمایید و سپس اظهار نظر کنید.گاهی کاربران دیگر را هم دچار اشتباه می کنید....!
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond300/page13.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond3/page13.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos5d/page11.asp
    JiNi تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    دوست عزیزم...

فرمایش شما کاملا صحیح...

اما عرض بنده این است که!

3تا 4 مگابایت برای یک دوربین 9 مگاپیکسلی بسیار بیشتر از حد معمول نیز هست!حالا فرمایش شما چیست را دقیقا متوجه نمی شوم.شاید بنده شما در درک نمی کنم و شاید شما بنده را درک نمی کنید.

عرض بنده این است که در جایی که دوربین هاب 12 مگاپیکسلی مثل Canon 5D و Nikon D3 و Nikon D300 در بهترین حالت عکاسی با فرمت JPEGحجمی حدود 3 تا 4 مگابایت دارند چطور حجم 4مگابایت برای یک دوربین 9 مگاپیکسلی کم است؟

دوستان مقداری بیشتر دقت بفرمایید و سپس اظهار نظر کنید.گاهی کاربران دیگر را هم دچار اشتباه می کنید....!
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond300/page13.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond3/page13.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos5d/page11.asp
    احتمالاً من اشتباه برداشت کردم و فکر کردم اینطور می گویید که حجم فشرده سازی مربوط است به سایز سنسور و قیمت دوربین و این حرفها lool.
    مقایسه شما مفید بود و باعث شد که بیشتر روی سایز عکسهای دوربین های دیگر دقت کنم. در واقع ملاک مقایسه من سایر دوربین های سونی بودند که قائدتاً باید از الگوریتم مشابهی برای فشرده سازی استفاده کرده باشند و سایز فایل های jpeg در A700 که 12 مگاپیکسلی است را دیدم که در صورت رعایت نسبت H50 می بایست عکسهایی به حجم 6.7 مگابایت تولید می کرد. بدون مراجه به specification تصور کردم که در اینجا باید مشکلی وجود داشته باشد. حالا کمی دقیق تر شدم و با مراجعه به specification های مربوطه یادم افتاد که سونی در A700 از فرمت الگوریتم دیگری هم استفاده می کند به نام X.Fine که قطعاً حجم خروجی متفاوت خواهد بود و اساساً مقایسه سایز فایلهای خروجی دو الگوریتم صحیح نیست.
    کاوه عزیز در جایی که استاندارد و عدد و آمار وجود دارد مساله درک کردن و درک نکردن نمی تواند وجود داشته باشد و مقایسه شما هم مفید بود و قابل درک. ممنون از شما.
    ویرایش توسط JiNi : Wednesday 21 May 2008 در ساعت 03:22
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14101

احتمالاً من اشتباه برداشت کردم و فکر کردم اینطور می گویید که حجم فشرده سازی مربوط است به سایز سنسور و قیمت دوربین و این حرفها lool.
    مقایسه شما مفید بود و باعث شد که بیشتر روی سایز عکسهای دوربین های دیگر دقت کنم. در واقع ملاک مقایسه من سایر دوربین های سونی بودند که قائدتاً باید از الگوریتم مشابهی برای فشرده سازی استفاده کرده باشند و سایز فایل های jpeg در A700 که 12 مگاپیکسلی است را دیدم که در صورت رعایت نسبت H50 می بایست عکسهایی به حجم 6.7 مگابایت تولید می کرد. بدون مراجه به specification تصور کردم که در اینجا باید مشکلی وجود داشته باشد. حالا کمی دقیق تر شدم و با مراجعه به specification های مربوطه یادم افتاد که سونی در SLR ها از فرمت الگوریتم دیگری هم استفاده می کند به نام X.Fine که قطعاً حجم خروجی متفاوت خواهد بود و اساساً مقایسه سایز فایلهای خروجی دو الگوریتم صحیح نیست.
    کاوه عزیز در جایی که استاندارد و عدد و آمار وجود دارد مساله درک کردن و درک نکردن نمی تواند وجود داشته باشد و مقایسه شما هم مفید بود و قابل درک. ممنون از شما.
    JINI عزیز..

خوشحالم که به یک رویه خوب رسیدیم.

بلکه منظور بنده دقیقا همین بود که داشتن تصاویری بین 3 تا 4 مگابایت برای یک دوربین 9 مگاپیکسلی نه تنها کم نیست بلکه به نظمر کافی است و شاید هم زیاد است.

و خوشبختانه شما بخوبی منظور بنده را متوجه شدید.

می دانید علت اینکه قدری عصبانی می شوم چیست؟

روزی یک عزیزی از آنسوی دنیا ( امریکا ) یک دوربین H9 خریده بودند.( سال گذشته )

بعد از مدتی آن را پس داده بودند ( با توجه به نوع خرید و امکان تست کردن و پس فرستادن دوربین ) و بعد از آن یک دوربین پنتاکس DSLR خریده بودند.

یک تاپیک ایجاد نمودند که دقیقا نامش خاطرم نیست.اما یک چیزی توی مایه های خروجی های بد و افتضاح و نویزی سونی اچ 9!

بنده کلی با ایشان صحبت و گفتمان کردم.ایشان بر روی حرف خودشان بودند که تصاویر سونی از پنتاکس!!! نویزی تر و سافت تر و تیره تر است!

بنده استدلال می آوردم که این یک SLR Like است و آن یک DSLR اما ایشان به خرجشان نمیرفت. و دایما این دوربین را نقد می کرد.تا آنجا که در نظر دوستان اینطور ثابت شده بود که تصاویر H9 بسیار نویزی است.

و بنده مجبور شدم در تاپیک H9 این دوربین را با تمام دوربین های آن زمان بازار مثل FZ18 و S5IS و SP-560UZ و ... مقایسه کنم و ثابت کنم که این دوربین نویز بسیار بسیار کمتری دارد و هرچقدر سافت است بدلیل این نویز کم است و اگر سافتنش و نویز کم را با هم داشت دیگر برای سطل زباله مناسب بود.

خلاصه اینکه خواستم پیش از اینکه باز هم یک بحث راه بیافتد که ای آقا خروجی Jpeg سونی H50 بسیار کم حجم است و زیادی فشرده سازی صورت می گیرد و کیفیت ندارد این موضوع را در ریشه خاتمه دهم....
    Navids، Payman87، MMahyar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

ممنون کاوه جان.
    من هم کاملا متقاعد شدم.

من هم نظرات شما و هم نظرات اون بنده خدا رو خوانده بودم.
    البته هرچند تازه عضو شدم ولی از مدت ها قبل مطالب این سایت را می خواندم.

خدمت پیمان عزیز عرض کنم که من تا حالا به مشکل خیلی جدی برخورد نکردم. فقط در چند مورد تصاویرم کمی نویزی بودند که مشکل از خود من است تا دوربین!!!

چون اولین دوربین نیمه حرفه ای من است و هنوز هم دستم به آن عادت نکرده و در طی تنها 3 روز نمی شود قلق یک دوربین مانند H50 رو بدست آورد...
    Kaveh Ghobadi و Payman87 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا MMahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    43

من هم از بحث هر دو عزیز تشکر میکنم، و باید بگم که تو این بحث کوتاه نکات جالبی ردو بدل شد که آموزنده بود!!

اما جناب jini عزیز من امروز تک تک مغازه های ناصرخسرو رو زیرو رو کردم، و هیچ اثری از باطری fg1 پیدا نکردم! :(خیلی برام جالبه که شما چطور به این راحتی پیدا کردید!!!

كاربر آشنا MMahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    43

دوستان از یک دوربین نیمه حرفه ای چقدر میشه انتظار داشت؟؟ مثلآ تا چند برار زوم دیجیتال میشه انتظار بجا داشت که تصویر واضح و شفاف بماند؟؟؟ نویز پدیدار نشه و غیره؟؟؟ 8x خود دوربین توقع زیادییه؟؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

مشکل تازه ای که این دوربین برای من ایجاد کرده سایز دهانه آن است که 74 میلیمتری است و فقط خود سونی برای این سایز کانورتور لنز و فیلتر تولید می کند. اگر سونی همه کانورتورها و فیلترها را تولید می کرد مشکلی پیش نمی آمد چون معمولاً کیفیت محصولات خود سونی برای این رده دوربین ها خوب است. اما الان می خواهم یک لنز close up تهیه کنم که می بینم در محصولات سونی چنین چیزی وجود ندارد و سایر تولید کنندگان هم اصلاً برای چنین سایز دهانه ای محصولی تولید نمی کنند. در مورد فیلتر ND هم وضع همین گونه است. شاید راهنمایی دوستانی که قبلاً با H7/H9 کار کرده اند بتواند مفید باشد. راه حلی که به ذهن خودم می رسد استفاده از step down ring است که دهانه 74 میلیمتری را به 72 میلیمتری یا 58 میلیمتری تبدیل کند اما:
    1- به نظرم جالب نیست که با دوربینی مواجه باشیم که چند سایز دهانه دارد و من این را یک ضعف برای این دوربین تلقی می کنم.
    2- آیا تقلیل سایز دهانه از 72 میلیمتر به 58 میلیمتر اشکالی ایجاد نمی کند؟! هرچند که خودم قصد استفاده از کانورتور 72 میلیمتری کانن را دارم اما برایم جالب است بدانم آیا واقعاً این رینگ های کاهنده با کاهش 14 میلیمتری(58-72) سایز دهانه مشکلی ایجاد نمی کنند؟!
    3- احتمالاً افزایش فاصله فیلتر با لنز اصلی مهم نیست اما آیا تغییر فاصله ایجاد شده بین دهانه و لنز اصلی به واسطه اتصال رینگ کاهنده مشکلی برای استفاده از لنزهای کانورتور ایجاد نمی کند؟

تشکر کرده
    14101

مشکل تازه ای که این دوربین برای من ایجاد کرده سایز دهانه آن است که 74 میلیمتری است و فقط خود سونی برای این سایز کانورتور لنز و فیلتر تولید می کند. اگر سونی همه کانورتورها و فیلترها را تولید می کرد مشکلی پیش نمی آمد چون معمولاً کیفیت محصولات خود سونی برای این رده دوربین ها خوب است. اما الان می خواهم یک لنز close up تهیه کنم که می بینم در محصولات سونی چنین چیزی وجود ندارد و سایر تولید کنندگان هم اصلاً برای چنین سایز دهانه ای محصولی تولید نمی کنند. در مورد فیلتر ND هم وضع همین گونه است. شاید راهنمایی دوستانی که قبلاً با H7/H9 کار کرده اند بتواند مفید باشد. راه حلی که به ذهن خودم می رسد استفاده از step down ring است که دهانه 74 میلیمتری را به 72 میلیمتری یا 58 میلیمتری تبدیل کند اما:
    1- به نظرم جالب نیست که با دوربینی مواجه باشیم که چند سایز دهانه دارد و من این را یک ضعف برای این دوربین تلقی می کنم.
    2- آیا تقلیل سایز دهانه از 72 میلیمتر به 58 میلیمتر اشکالی ایجاد نمی کند؟! هرچند که خودم قصد استفاده از کانورتور 72 میلیمتری کانن را دارم اما برایم جالب است بدانم آیا واقعاً این رینگ های کاهنده با کاهش 14 میلیمتری(58-72) سایز دهانه مشکلی ایجاد نمی کنند؟!
    3- احتمالاً افزایش فاصله فیلتر با لنز اصلی مهم نیست اما آیا تغییر فاصله ایجاد شده بین دهانه و لنز اصلی به واسطه اتصال رینگ کاهنده مشکلی برای استفاده از لنزهای کانورتور ایجاد نمی کند؟
    چرا برعکس اش را انجام نمی دهید تا با مشکل کمتری مواجه شوید؟

دهانه 74 را بزرگ تر کنید.

به راحتی در ناصر خسرو می توانید تبدیل هایی از هر سایزی به سایز دیگر ( حتی سایز های عجیب و غریب پیدا کنید ) و بعد فیلتر بزرگ تر را تهیه کنید.

استفاده از فیلتر کوچتر بسیار اشکال دارد.هم در فوکوس و هم در ویگنتیگ بسیار بسیار شدید و ....

در مورد فیلتر ND هم می شود از فیلتر های صفحه ای استفاده کرد که دیگر مهم نیست دهانه شما چقدر باشد.
    kamarikan، MMahyar و JiNi تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

تا آنجایی که از پست ها برمی آید در بین ما H50 داران جناب JiNi عزیز از بقیه حرفه ای تر هستند.
    ممنون میشم به ما آماتورها برای گرفتن عکس های بهتر کمک کنید.
    یک مشکلی که من دارم این است که هنگامی که با فلاش عکس میگیرم فقط سوژه ی مورد نظر روشن می افتد و پشت زمینه ی آن تیره ی تیره است.
    مشکل از تنظیمات فلاش است یا خیر؟ در ضمن در تاریکی هم نیستم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط Maziar-H50 نمایش پست ها
    تا آنجایی که از پست ها برمی آید در بین ما H50 داران جناب JiNi عزیز از بقیه حرفه ای تر هستند.
    ممنون میشم به ما آماتورها برای گرفتن عکس های بهتر کمک کنید.
    یک مشکلی که من دارم این است که هنگامی که با فلاش عکس میگیرم فقط سوژه ی مورد نظر روشن می افتد و پشت زمینه ی آن تیره ی تیره است.
    مشکل از تنظیمات فلاش است یا خیر؟ در ضمن در تاریکی هم نیستم.
    مازیارجان شما باید اول با تکنیک ها و تنظیمات مختلف نوردهی و تنظیم حساسیت آشنا شوید. برای این منظور هم مقالات و مطالبی در همین سایت هست.
    Mashhadi Vahid و Maziar-H50 تشکر می‌کنند.

صفحه 13 از 41 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین