صفحه 14 از 433 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 64 114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض پاسخ: چه لنزي يخرم؟

با سلام
    نظرتون درباره لنز Sigma 70 - 300mm f/4 - 5.6 APO DG Macro چیه؟ من بیشتر برای عکس نزدیک از سوژه میخوام یا پرتره.قیمتش هم خوبه
    ممنون

كاربر آشنا ali_farzam آواتار ها
    تشکر کرده
    63

با درود.
    بعد از ماهها تحقیق بالاخره CANON 7D را انتخاب کردم. در طی این مدت دنبال تک لنز 18-200 بودم ولی بالاخره از خر شیطون پیاده شدم و فهمیدم که این لنز به جز رنج گسترده عملا نیازهای مرا براورده نمیکند.الان به دنبال بهترین کیفیت با حدود 2 میلیون بودجه برای لنز هستم.که برای تحقق این امر به کمک و راهنمایی های گرامیان این فروم نیازمندم.
    قطعا لنز تله انتخابی من CANON 70-200 F4 L IS می باشد.اما در رنج واید-نرمال به دنبال بهترین کیفیت با بودجه خودم هستم و بین سه لنز زیر مرددم.
    EF-S CANON 15-85 که در ISO 12233 Chart 100% Crops سایت THE DIGITAL PICTURE یک سرو گردن از لنزی مثل 55-17 بالاتر است و 55-17 جز سرعت بالا حرفی دیگر برای گفتن ندارد.
    EF CANON 24-105 F4 L که در این فروم بسیار بسیار از این لنز تعریف شده است ولی در ISO 12233 Chart 100% Crops سایت THE DIGITAL PICTURE هیچ حرفی برای گفتن پیش 15-85 ندارد!!!! (تازه نمونه عکسهای 105-24 با CANON 1 DS MARK III گرفته شده و 15-85 با 50D!!!!!!!!!!)می خواستم از دوستان بپرسم چرااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
    و لنز سوم SIGMA 17-70 OS است که در DIGITAL PICTURE برای مقایسه قرار داده نشده ولی در تاپیک لنزهای با ارزش از نسخه بدون لرزشگیر دار آن بسیار بسیار تعریف شده.
    شخصا به 105-24 عللاقه ذارم و مخصوصا خط قرمزش کور کننده است و حسنش این است که EF است و در کوچ احتمالی آینده به فول فریم قابل استفاده است.ولی عیبش این است که رنج واید در APS-SENSOR ندارد و یک خرج برای 10-22 یا 10-20 روی دستم می گذارد.ولی اگر کیفیتش بسیار بهتر از 85-15 باشد واقعا می ارزد.(که در تست THE DIGITAL PICTURE کاملا بر عکس است)
    ولی اگر دوستان نظر بدهند که مقایسه THE DIGITAL PICTURE درست است و 85-15 کیفیت بهتر یا اقلا مساوی دارد صرف با خرید 85-15 است.کلا به REWEW های یک سایت نمی تونم اعتماد کنم و رأی دوستان صاحب نظر این فروم را مقدم میشمارم و بنا به همین دلیل از عزیزان تقاضای یاری نمودم.
    ضمنا تمامی نظرات بالا مربوط به مقایسه ISO 12233 Chart 100% Crops سایت THE DIGITAL PICTURE است و بنده در حدی نیستم که پیش بزرگان این هنر که تعدادشان در این فروم کم هم نیست بیام و نظر شخصی خودم را ارائه دهم.
    با سپاس فراوان.
    فرزام.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

نظر شخصي من اين است كه وقتي 2 ميليون براي لنز گذاشته ايد و لنز تله را نيز كه 1300 قيمت دارد انتخاب كرده ايد بهترين انتخاب براي تكميل رنج همانا 85-15 است و بس. ضمنا شما مي توانيد اصلا كيت 7D را با 85-15 بخريد و خيال خودتان را راحت كنيد. 85-15 به غير از Build Quality و سيلينگ چيزي از 105-24 كم ندارد.
    ashkan 78، E.Fattahi، Hamid Moradi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه ARA-RF آواتار ها
    تشکر کرده
    496

پیش فرض پاسخ: راهنمایی برای خرید لنز

سلام
    اینطور که متوجه شدم برای عکاسی در داخل ساختمان و در شب ( به عنوان مثال مجالس جشن و ... ) به علت نور کم وجود لنز با دیافراگم باز ضروری است و با توجه به تصاویری که با 55-18 در f3.5 گرفتم این مطلب رو حس کردم که این دیاف جوابگو نیست! حالا از شما دوستان تقاضا دارم لنزی مناسب برای این کار به من معرفی کنید البته هر چه قیمت پائین تر باشد بهتر. میخوام با توجه به قیمت ارزش خرید رو داشته باشه نه کیفیت پائینی داشته باشه و نه قیمت نجومی (که بالطبع کیفتش هم خوب هست!!)
    gioumtell تشکر می‌کند.
    Canon 500D + 18-55 + 55-250

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط ARA-RF نمایش پست ها
    سلام
    اینطور که متوجه شدم برای عکاسی در داخل ساختمان و در شب ( به عنوان مثال مجالس جشن و ... ) به علت نور کم وجود لنز با دیافراگم باز ضروری است و با توجه به تصاویری که با 55-18 در f3.5 گرفتم این مطلب رو حس کردم که این دیاف جوابگو نیست! حالا از شما دوستان تقاضا دارم لنزی مناسب برای این کار به من معرفی کنید البته هر چه قیمت پائین تر باشد بهتر. میخوام با توجه به قیمت ارزش خرید رو داشته باشه نه کیفیت پائینی داشته باشه و نه قیمت نجومی (که بالطبع کیفتش هم خوب هست!!)
    با شرایطی که شما میخواین 17-70 جدید سیگما به نظر من

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

سلام
    با بودجه حدودی 400 هزار تومان به 50 اف 1.4 می تونید فکر کنید
    و یا با بودجه حدود 100 تومان 50 اف 1.8

نقل قول نوشته اصلی توسط elend نمایش پست ها
    با شرایطی که شما میخواین 17-70 جدید سیگما به نظر من
    دوست عزیز این لنز فقط در واید ترین رنج خود اف 2.8 داره . ایشان به لنز های سریع تر از اف 2.8 نیاز دارند
    gioumtell و ARA-RF تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا gioumtell آواتار ها
    تشکر کرده
    369

سلام
    وجود لنز با دیافراگم باز ضروری است و با توجه به تصاویری که با 55-18 در f3.5 گرفتم این مطلب رو حس کردم که این دیاف جوابگو نیست! پائین تر باشد بهتر. میخوام با توجه به قیمت ارزش خرید رو داشته باشه نه کیفیت پائینی داشته باشه و نه قیمت نجومی
    Canon EF 50mm f/1.8 Lens
    فی 110~120

دیگه از این قیمت پایینتر با این دیاف فکر نمیکنم پیدا کنی!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ARA-RF تشکر می‌کند.
    محمــــــــــــــدی

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.دوست من پیشنهاد میکنم یک فلاش خوب بخرید!

با دیاف 1.8 شما عملا در یک مهمانی یا مجلس عروسی عکس هایی با بوکه یا پس زمینه ی تار شدید خواهید داشت.

موفق باشید
    farhad44، raffi، farzadafzali و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

تنها جواب شما جوابي است كه آقاي قدوسي دادند. لنزهاي ديافراگم باز براي عكسهاي خاص و هنري با عمق ميدان كم مناسبند. براي عكسهاي مورد نظر، شما فلاش نياز داريد نه لنز با دياف باز.
    Kaveh Ghobadi، Hamid-P، Soheil Qoddusi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه farzadafzali آواتار ها
    تشکر کرده
    201

سلام
    دوست عزیز
    عکاسی با دیاف های بسیار باز کار مشکلی است چرا که عمق میدان بسیار کمی دارند.
    به عنوان مثال لنز با دیاف 1.4 که من خودم دارم هنگام عکسبرداری پرتره فقط چند میلی متر در دیاف 1.4 عمق میدان دارد و اگر روی چشم سوژه فوکوس کنید بینی و گوش ها تار هستند.
    گذشته از آن به علت این عمق میدان بسیار کم اگر در فاصله زمانی که نینم شاتر می گیرید و شاتر را می چکانید سوژه چند میلی متر عقب و جلو برود از فوکوس خارج می شود
    کلا این لنزها کاربردهای هنری دارند و به نظر من دیاف کمتر از 2.8 برای پرتره های مهمانی ها چندان مناسب نیستند و همانطور که دوستان گفتند فلاش یا افزایش ایزو تا حدی که نویز مزاحم نباشد بهترین چاره است.
    ARA-RF تشکر می‌کند.

صفحه 14 از 433 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 64 114 ... آخرینآخرین