صفحه 228 از 433 نخستنخست ... 128 178 218 224 225 226 227 228 229 230 231 232 238 278 328 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,271 تا 2,280 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

خیر؛
    برخلاف سرعت شاتر، استاپ های اپرجر (با توجه به فرمول تعریف‌ش) با عدد هاش نسبت خطی ندارند… مثلا اگه تو مثال شما بخوایم شاتر ۱/۸ بشه، باید بریم به F3.5… و اگر F2.8 رو بخواید، شاتر میشه ۱/۱۳.
    ترتیب استاپ های کامل به این قرار‌ه: ۱ - ۱.۴ - ۲ - ۲.۸ - ۴ - ۵.۶ - ۸ - ۱۱ - ۱۶ - ۲۲ - ۳۲ - ۴۵ - ۶۴
    و البته بسته به تنظیم دوربین (گه پله های نیم استاپی داشته باشه یا یک سوم استاپی) بین این اعداد یک یا دو عدد دیگه هم میاد.
    چون در خیلی از موارد دونستن خود عدد ها اهمیتی نداره و فقط میخواید به یه زوج زمان-اپرچر معادل برید، (برای رسیدن به زمان یا اف دلخواه) کافیه پله هایی که چرخ های دوربین رو میچرخونید رو یه اندازه بگیرید،
    مثلا اگه در F8 و 1/60 هستید و میخواید سرعت رو به 1/250 برسونید تا سوژه فریز بشه (با فرض پله های یک سوم استاپی)، چون هفت بار چرخ شاتر رو چرخوندید، باید چرخ اپرجر رو هم هفت بار بچرخونید و به F3.5 میرسید… یه برعکس‌ش اگه روی سه پایه دارید از یه منظره عکس میگیرید و شاتر مهم نیست و اپرچر ۸ رو می‌خواید که عمق میدان و شارپنس خوبی داشته باشید، از زمان ۲۵۰ باید به ۶۰ برید…
    این مساله در مورد ایزو هم صادقه و خلاصه اینکه وقتی یکی از این سه تا رو در یک جهت تغییر میدید، کافیه دو تای دیگه در مجموع به همون اندازه در جهت عکس تغییر کنند.
    و البته در خیلی از موارد راحت‌تره که کار رو به دوربین بسپارید و بسته به نیازتون از مود های A یا S (T( دوربین در کنار قابلیت اصلاح نورسنجی استفاده کنید.
    msh2200 و S Noora تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید
    اگر منظور اینه که این نسبت چطوره باید خدمتون عرض کنم بله با ایزوی ثابت اگر دیاف شما 4 و بخواهید دیافراگم را تا اندازه 2.8 باز کنید باید سرعت شاتر را زیاد کنید تا نوردهی ثابت بماند، برای اینکه بدانید به چه میزان ، به ازای هر STOP افزایش یا کاهش دیافراگم بصورت معکوس دیگری را کاهش یا افزایش میدهید امیرجان گامها (Stop) را گفتند
    جدول نوردهی میتواند راهگشا برای درک موضوع باشد
    ویرایش توسط siosha : Tuesday 16 September 2014 در ساعت 21:40
    tahers96i تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

ممنون از راهنماییتون دوستان میخواستم یه لنز 18-35 1,8 سیگما بگیرم بخاطر همین این سوالو مطرح کردم در حال حاضر لنزم 24-105 که رو 60دی بستم می خواستم ببینم لنز سیگما چقدر تو نور کم کمکم میکنه
    siosha و doki تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

ممنون از راهنماییتون دوستان میخواستم یه لنز 18-35 1,8 سیگما بگیرم بخاطر همین این سوالو مطرح کردم در حال حاضر لنزم 24-105 که رو 60دی بستم می خواستم ببینم لنز سیگما چقدر تو نور کم کمکم میکنه
    دو گام و اندی :D یعنی سرعت شاتر شما بیشتر از 4 برابر میتواند سریع شود یعنی از 1/4 میرسید به 1/16
    البته اگر سیستم لرزش گیر را درنظر نگیریم چون لنز فعلی شما حداقل 3 گام در نور کم به شما کمک میکند پس باید مدلی رو انتخاب کنید که لرزشگیر دارد
    سوال اینجاست آیا دیافراگم سریع این ارزش را دارد؟
    جواب مثبت است در نور کم بسیار باارزش است البته این لنز کیفیت مطلوبی دارد یا خیر دوستان پاسخ خواهند داد(به نظرم ارزش هزینه را ندارد)
    ضمن اینکه فوکال این لنز واید و محدود است
    نیاز خودتون رو مطرح کنید دوستان به بهترین شکل راهنمایی خواهند کرد
    ویرایش توسط siosha : Tuesday 16 September 2014 در ساعت 21:59

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود
    دقت داشته باشید که دیاف باز باعث کاهش عمق میدان هم می شود! و اینطور نیست که شما مثلا در یک عکاسی منظره لزوما همیشه بتوانید از کمینه F# لنز استفاده کنید!
    تازه این را هم در نظر داشته باشید که معمولا لنزهای F پایین الزاما و همیشه در پایین ترین میزان دیاف دارای بیشترین شارپی نیستند و باید یک یا دو استپ دیافتون بسته تر باشه تا نتیجه شارپی لنز مشاهده شود!
    مثلا برای عکاسی در شب که فکر کنم مورد نظر جنابعالی باشه، زمانی که هدف ثبت جزئیات هست معمولا از F/4.5 تا F/5.6 استفاده می شود و زمانی که هدف ثبت جزئیات در تاریکی (بدون در نظر گرفتن شارپی باشه و یا ملاک و فوکوس تصویر روی بخش خاصی از کادر باشه) باشد از F/1.8 تا F/2.8 استفاده می شود.
    بنابراین این مهمه که شما در کجا و در چه فاصله ای از دوربین قصد دارید با این F مورد نظر عکاسی کنید!

اما بعنوان مثال قابل لمس با دوربین و لنز فعلی تون!
    معمولا برای عکاسی در روز قبل از ظهر (ساعت 10 الی 12) اگر فرض کنیم هوا کاملا صاف باشد با این تنظیمات معمولا تصویر از مناظر می توان گرفت:
    F/8 , Sutter: 1/250
    یا F/11, Shutter: 1/125
    در شرایط فوق معمولا نورسنج دوربین شاخص یکسانی را برای کادر نشان خواهد داد.
    و برای زمانی که تابش خورشید شدید باشه، مجددا هر دو تنظیمات زیر (علی رغم تفاوت در سرعت و دیاف) نتیجه یکسانی خواهد داشت! مضاف بر اینکه در F های بالاتر عمق میدان شما افزایش می یابد.
    F/8, Shutter: 1/500
    F/11, Shutter: 1/250
    ارادتمند
    AmirS، ata_m3، S_Mahdi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

فکر میکنم این لنز 18-35 1.8 شارپنس خوبی تو دیاف های پایین داره نظرتون چیه در مورد استفاده شم من برای عکاسی تو شب میخوام

927351298.jpg
    msh2200 و doki تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

فکر میکنم این لنز 18-35 1.8 شارپنس خوبی تو دیاف های پایین نداره نظرتون چیه در مورد استفاده شم من برای عکاسی تو شب میخوام 927351298.jpg
    کاربری چیست
    انسان ،آسمان و یا همه کاره؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

بیشتر کاربریم انسانه
    doki تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

بیشتر کاربریم انسانه
    بنابراین کلا این لنز را از ذهن بیرون کنید
    لنز فعلی شما بهترین و کم هزینه ترین گزینه است
    برای انسان شما نیاز به فاصله کانونی بیشتر از 50 دارید که لنز خودتان بسیار مناسب است کمبود نور خود را با فلاش جبران کنید
    برای نور کم از لنز پرایم معروف 50mm 1.8 استفاده کنید
    اگر بودجه را اعلام کنید گزینه ها گرانتر هم موجود است ولی واقعا نیاز نیست
    گزینه سریع و ارزان Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM ولی کیفیت به لنز شما نمیرسد
    گزینه نهایی حرفه ای Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM
    تامرون هم گزینه قابل توجهی در این فوکال دارد

دوستان هم حتما راهنمایی بیشتری خواهند کرد
    tahers96i تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

من در حال حاضر یه لنز 15-85 و یه لنز سیگما 30mm f1.4سری قدیم دارم که استفاده نمیکنم میخوام اونارا بفروشم و نهایت 1تومان هم میتونم روش بزارم و یه لنز با f1.4 or f1,8بگیرم چون گاها تو فیلمبرداری هم استفاده میکنم
    doki تشکر می‌کند.