صفحه 168 از 433 نخستنخست ... 68 118 158 164 165 166 167 168 169 170 171 172 178 218 268 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,671 تا 1,680 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر همراه AliHamze آواتار ها
    تشکر کرده
    97

رفقا یه لینک معرفی میکنید که ساختار لنز 35مم رو شرح داده باشه ؟خودمم دارم میگردم اما دنبال یه چیز کاملم که تصویرم داشته باشه.
    ممنون.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط AliHamze نمایش پست ها
    رفقا یه لینک معرفی میکنید که ساختار لنز 35مم رو شرح داده باشه ؟خودمم دارم میگردم اما دنبال یه چیز کاملم که تصویرم داشته باشه.
    ممنون.
    LensRentals.com - Lens Genealogy – Part 2
    شجره نامه ی لنزهای امروزی
    usef، AliHamze و M.smaelnedjad تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

سلام به دوستان و اساتید گرامی
    چند وقتیست ذهنم به شدت مشغول انتخاب لنزه و حقیقتاً تصمیم گیری برام سخت شده! خوشحال می شم وستان کمکی کنند
    در حال حاضر 50 1.8 جی و 18-105 رو دارم(نیکون- کراپدار)، بسیار از 50 راضیم و با لنز دیگه هم می سازم فعلاً. مشکل اینه که برای سوپرتله لنز 70-300 قدیمی دی اکس رو داشتم که چند تا عکس باهاش گرفتم و ازش ناراضی یودم و ردش کردم رفت حالا من موندم و علاقه ای که به عکاسی از سوژه های دور دارم و البته پرتره! ابتدا خواستم 70-200 بسیار خوب مثل تمرون جدید تهیه کنم(بر اساس دی اکس او) بعد به ذهنم رسید یک لنز بلندتر مثل 70-300 وی ار تهیه کنم + 85 1.8 جی به این دلیل که کاربرد و کیفیت بسیار بالایی داره و از طرف دیگه 70-200 به تنهایی به کیفیت مناسبی می رسونه و هم تا جایی سوپرتله رو جواب می ده، خلاصه هر چی مزایا و معیب رو بر می شمره، بیشتر وسواسی می شم.
    خوشحال میشم دوستان باتجربه تر بگن کدوم گزینه راضی کننده تر خواهد بود.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    سلام به دوستان و اساتید گرامی
    چند وقتیست ذهنم به شدت مشغول انتخاب لنزه و حقیقتاً تصمیم گیری برام سخت شده! خوشحال می شم وستان کمکی کنند
    در حال حاضر 50 1.8 جی و 18-105 رو دارم(نیکون- کراپدار)، بسیار از 50 راضیم و با لنز دیگه هم می سازم فعلاً. مشکل اینه که برای سوپرتله لنز 70-300 قدیمی دی اکس رو داشتم که چند تا عکس باهاش گرفتم و ازش ناراضی یودم و ردش کردم رفت حالا من موندم و علاقه ای که به عکاسی از سوژه های دور دارم و البته پرتره! ابتدا خواستم 70-200 بسیار خوب مثل تمرون جدید تهیه کنم(بر اساس دی اکس او) بعد به ذهنم رسید یک لنز بلندتر مثل 70-300 وی ار تهیه کنم + 85 1.8 جی به این دلیل که کاربرد و کیفیت بسیار بالایی داره و از طرف دیگه 70-200 به تنهایی به کیفیت مناسبی می رسونه و هم تا جایی سوپرتله رو جواب می ده، خلاصه هر چی مزایا و معیب رو بر می شمره، بیشتر وسواسی می شم.
    خوشحال میشم دوستان باتجربه تر بگن کدوم گزینه راضی کننده تر خواهد بود.

دوست عزیز با سلام،

قطعا بهترین لنز زوم تله نیکون همون 200-70 f/2.8 هست و کیفیت عالی این لنز بر کسی پوشیده نیست. به نظر من اگه کیفیت و شارپنس تصویر براتون خیلی خیلی اهمیت داره و می خوایین که تصاویر بسیار شارپی بگیرید 200 میلیمتر هم براتون کافی هست، به فکر 200-70 باشید حتی به قیمت زوم کمتر در مقابل 300-70. اما اگه 100 میلیمتر اضافه لنز 300-70 براتون مهمه و به عبارتی می خوایین که لنزتون بیشتر تله تر باشه در کنار کیفیت تصویر خوب، اونوقت به 300-70 فکر کنید.

این رو هم در نظر داشته باشید که کیفیت 200-70 به مراتب از 300-70 بیشتر هست و قیمت بالایی هم داره.
    Iman.sh، hamed.baheri و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا arianvalipoor آواتار ها
    تشکر کرده
    95

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    سلام بر شما
    این بررسی متعلق به وبلاگ سایت lensrental است. برای نتیجه گیری بر اساس این نمودار باید توضیحات مربوطه اش را هم مطالعه کرد. اگر حوصله خواندن توضیحاتش را ندارید من نکته های اصلیش را خدمتتون عرض میکنم:

1-با دیدن این نمودار دچار هراس نشوید
    1-عدم یکنواختی بین خروجی نسخه های مختلف لنز 24-70 ورژن 2 با ورژن 1 تفاوتی ندارد.
    2-در بین 70 نسخه از ورژن دوی این لنز، فقط 3 نسخه نتایج کمتر از انتظار دارند.

LensRentals.com - Canon 24-70 Mk II Variation
    توضیحات فنی:
    LensRentals.com - The Limits of Variation
    سلام
    تشکر بابت لینکها..هر دو لینکها مطالعه شد..۳ عدد از ۷۰ کپی Bad Copy بودند که باید به شرکت کنون پس فرستاده شوند! اما بقیه نیز با هم تفاوت چشمگیری دارند! جالب است شرکت بزرگی مانند کنون توانایی ساخت با کیفیت بالاتر را ندارد! آن هم لنزی که جایگزین یکی از پرفروش ترین لنزهای خود شرکت است(نسخه یک هم دقیقا همین مشکل را داشت)

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز با سلام،

قطعا بهترین لنز زوم تله نیکون همون 200-70 f/2.8 هست و کیفیت عالی این لنز بر کسی پوشیده نیست. به نظر من اگه کیفیت و شارپنس تصویر براتون خیلی خیلی اهمیت داره و می خوایین که تصاویر بسیار شارپی بگیرید 200 میلیمتر هم براتون کافی هست، به فکر 200-70 باشید حتی به قیمت زوم کمتر در مقابل 300-70. اما اگه 100 میلیمتر اضافه لنز 300-70 براتون مهمه و به عبارتی می خوایین که لنزتون بیشتر تله تر باشه در کنار کیفیت تصویر خوب، اونوقت به 300-70 فکر کنید.

این رو هم در نظر داشته باشید که کیفیت 200-70 به مراتب از 300-70 بیشتر هست و قیمت بالایی هم داره.
    سلام

وباز اگر تلۀ بلندتر خواستند، می تونند به 80-400 معروف هم نیم نگاهی داشته باشند...
    ata_m3 و Iman.sh تشکر می‌کنند.
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط arianvalipoor نمایش پست ها
    سلام
    تشکر بابت لینکها..هر دو لینکها مطالعه شد..۳ عدد از ۷۰ کپی Bad Copy بودند که باید به شرکت کنون پس فرستاده شوند! اما بقیه نیز با هم تفاوت چشمگیری دارند! جالب است شرکت بزرگی مانند کنون توانایی ساخت با کیفیت بالاتر را ندارد! آن هم لنزی که جایگزین یکی از پرفروش ترین لنزهای خود شرکت است(نسخه یک هم دقیقا همین مشکل را داشت)
    تفاوت ها ابدا چشمگیر نیستند. همین طوری که در توضیخات آمده، این اختلاف بالا در اعداد در واقعیت خیلی جزیی است و دیدن این تفاوتها در واقعیت غیر ممکن است!
    در همان لینک کراپ 100 درصد یکی از بهترین نسخه ها با یکی از بدترین نسخه ها مقایسه شده است:

جالبه که انتخاب اینکه کدوم لنز از بهترینهاست و کدوم از بدترینهاست خیلی سخته!!

خیلی ها اعتقاد دارند نسخه دوی لنز 24-70 کنون خروجی مشابه لنزهای پرایم دارد.
    K_NMT و arianvalipoor تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

در ابتدا تشکر می کنم ازتون.
    شاید خواستم رو با همون حالت سردرگمی و البته به دلیل تند تند تایپ کردن همراه اشتباهات تایپی مطرح کردم. بنابر کاربردی که برای لنز برای خودم تصور کردم شاید بیشترین استفاده از لنز مذکور در پرتره باشه و سوژه های دورتر نسبت به اون کمتر مورد استفاده قرار بگیره؛ اینجا سردرگمی ایجاد میشه که 1. یه لنز 70-200 2.8 بسیاری از خواسته ها رو برآورده می کنه در عین حال قیمت بسیار بالایی رو هم باید براش هزینه کنم حالا تمرون یا سیگما(مخصوصاً اگر نسخه های نیکونی مد نظر باشه که البته با این قیمتای فضایی من ازش حذر دارم) 2. یه لنز 70-300 یا 70-200 ورژن های قدیمی تر سیگما(چون از 70-300 حداقل در دی اکس او بالاتر هستند و قیمت کارکرده هاش هم به نسبت مناسبند) رو با قیمت پایین تر تهیه کنم و برای پرتره به طور اختصاصی 85 رو بگیرم که پرتره رو با کیفیت بسیار بالاتر کسب کنم و سوژه های دورتر رو با کیفیت خوب و قابل قبول با توجه به اینکه همیشه در دسترس و کاربرد نیستند و البته هزینه ی کمتر. فقط نمی دونم این کار می تونه معقول باشه یا نه؟ دوستی از این ترکیب ها استفاده کرده که پشیمون شده باشه یا تجربه ای در این زمینه داشته باشه.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    348

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    در ابتدا تشکر می کنم ازتون.
    شاید خواستم رو با همون حالت سردرگمی و البته به دلیل تند تند تایپ کردن همراه اشتباهات تایپی مطرح کردم. بنابر کاربردی که برای لنز برای خودم تصور کردم شاید بیشترین استفاده از لنز مذکور در پرتره باشه و سوژه های دورتر نسبت به اون کمتر مورد استفاده قرار بگیره؛ اینجا سردرگمی ایجاد میشه که 1. یه لنز 70-200 2.8 بسیاری از خواسته ها رو برآورده می کنه در عین حال قیمت بسیار بالایی رو هم باید براش هزینه کنم حالا تمرون یا سیگما(مخصوصاً اگر نسخه های نیکونی مد نظر باشه که البته با این قیمتای فضایی من ازش حذر دارم) 2. یه لنز 70-300 یا 70-200 ورژن های قدیمی تر سیگما(چون از 70-300 حداقل در دی اکس او بالاتر هستند و قیمت کارکرده هاش هم به نسبت مناسبند) رو با قیمت پایین تر تهیه کنم و برای پرتره به طور اختصاصی 85 رو بگیرم که پرتره رو با کیفیت بسیار بالاتر کسب کنم و سوژه های دورتر رو با کیفیت خوب و قابل قبول با توجه به اینکه همیشه در دسترس و کاربرد نیستند و البته هزینه ی کمتر. فقط نمی دونم این کار می تونه معقول باشه یا نه؟ دوستی از این ترکیب ها استفاده کرده که پشیمون شده باشه یا تجربه ای در این زمینه داشته باشه.
    شما یک توجهی نیز میتوانید به لنز ارزشمند 200-80 نیکون با دیاف ثابت 2.8 بدون لرزشگیر با قیمت بسیار مناسب ساخت ژاپن نیز داشته باشید .
    من این لنز رو 1 سال هست که دارم و کاملا ازش راضی هستم .
    عمده کار من با این لنز پرتره هستش .
    موفق باشید .
    b2012688653673.jpg
    Iman.sh و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا masoudfk آواتار ها
    تشکر کرده
    1366

دوستان من در امر خرید تخصص کمی دارم! (البته بهتره بگم به خاطر وضعیت بازار حساسیت زیادی دارم) مهمترین مسئله ای که در زمان خرید لنز باید تست کرد چیه البته بجز موارد ظاهری؟ منظورم فوت کوزه گری در امر خرید لنزه!
    و اگر ترجیحا دوستان فروشگاه منصف و با اعتمادی رو میشناسند پیشنهاد کنند!
    :)