صفحه 118 از 433 نخستنخست ... 18 68 108 114 115 116 117 118 119 120 121 122 128 168 218 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,171 تا 1,180 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    این لنز در رده لنزهای نرمال هست...اگر روی کراپدار استفاده بشه که دیگه میشه 75 و نرمال هم رد میکنه.....من این رو برای پرتره میخوام....رنج مناسب برای پرتره روی کراپدار 35 تا 100 هست (50 تا 150 روی فول فریم)

البته این به این معنا نیست که مکروه است از فاصله کانونی دیگری خارج از این رنج استفاده شود بلکه بیشترین کاربرد در پرتره این رنج هست.....وگرنه برای پرتره تا 300 هم مجاز به استفاده هستید (کلا محدودیتی وجود ندارد....در هنر هیچ قانون و قاعده قطعی وجود ندارد)
    البته کمتر از 85mm برای پرتره زیاد مناسب نیست
    Majix تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    حالا که بحث کامل در باره این لنز شد استفاده اصلی این لنز در چه ژانریه؟ طبیعت یا portrait ؟ احیانا چون لنز واید هست برای نجوم هم استفاده میشه؟ ( شرمنده دیگه تازه کاریه و یک دنیا علامت سوال! )
    سپاس
    گاهي ازاين لنز براي طبيعت ديدم بچه هااستفاده ميكنند. ولي براي پرتره نيم تنه يا ازفاصله نزديك استفاده ميشود. من روي d7000 ازفاصله نزديك گاهي عكس ميگرفتم بخصوص از بچه ها و مشكلي ازقبيل اعواج يا... به ندرت ديدم.بخصوص اينكه براي عكاسي ازكودكان لنزسريع لازمه. كلا اين لنزهاي ٥٠ خيلي به درد خورن باتوجه به قيمتشون وبه طورحتم اگرخريديد پشيمان نميشيد. البته شما٨٥ روهم داريد ولي كساني كه مثلا با دي٧٠٠٠ فقط ١٨-١٠٥ دارند بعدازخريداين لنزكاملا مزه عكاسي را ازنو خواهندچشيد.
    ، من همينجا فتوا ميدم براي هرعكاس ايراني كه مشكل دلار وخريد ٢٤-٧٠ دارند ،خريد ٥٠ م م واجب عيني ست.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    همشهري جان :
    در نيكون كلا ما چهارتا ٥٠ بيشتر نداريم؛
    سري D و
    سري G
    سري دي نسل قبلي هست كه هنوزتوليدميشه وسري جي نسل جديد هست. هركدوم ازاين سري ها هم دوتا ورژن بيشترنداره. يكي ١.٤ ويكي هم١.٨.
    قيمت هاشون هم؛
    nikon 50 1.4 D : 950
    nikon 50 1.8 d : 600
    nikon 50 1.4 G : 1800
    nikon 50 1.8 G : 1000
    قيمتهارو هم باتقريب ٥٠ تومن كم وزياد نوشتم البته.
    در تکمیل صحبت دوستان، اگر مشخصات این لنزها رو در فتوزون ببینید ، همه اینها در بازترین دیافراگمها هم در مرکزشون کیفیت خیلی بالایی دارند. به نظرم ارزان ترینشان برای استفاده روی کراپ دار مناسب هست . حتی ارزانترینشان روی فول فریم هم بد نیستند.
    yaghoobi و Digital Lover تشکر می‌کنند.
    Nikon D750

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

گاهي ازاين لنز براي طبيعت ديدم بچه هااستفاده ميكنند. ولي براي پرتره نيم تنه يا ازفاصله نزديك استفاده ميشود. من روي d7000 ازفاصله نزديك گاهي عكس ميگرفتم بخصوص از بچه ها و مشكلي ازقبيل اعواج يا... به ندرت ديدم.بخصوص اينكه براي عكاسي ازكودكان لنزسريع لازمه. كلا اين لنزهاي ٥٠ خيلي به درد خورن باتوجه به قيمتشون وبه طورحتم اگرخريديد پشيمان نميشيد. البته شما٨٥ روهم داريد ولي كساني كه مثلا با دي٧٠٠٠ فقط ١٨-١٠٥ دارند بعدازخريداين لنزكاملا مزه عكاسي را ازنو خواهندچشيد.
    ، من همينجا فتوا ميدم براي هرعكاس ايراني كه مشكل دلار وخريد ٢٤-٧٠ دارند ،خريد ٥٠ م م واجب عيني ست.
    خوب پس کیاوش عزیز من باز یک سوال دیگه تو ذهنم اومد. از فروم فهمیدم یکی از بهترین لنزهای نیکون 85 هست ولی شما 24-70 رو هم نام بردید. اگه بنا فقط به عکاسی portrait باشه ( فرض بر اینکه لنز 18-200 داشته باشیم) پیشنهاد شما رو کدومه؟
    پ ن: دوباره شرمنده اگه احیانا سوالم کلا از اساس مشکل داره چون فقط در حال یادگیری هستم
    یا حق

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

خوب پس کیاوش عزیز من باز یک سوال دیگه تو ذهنم اومد. از فروم فهمیدم یکی از بهترین لنزهای نیکون 85 هست ولی شما 24-70 رو هم نام بردید. اگه بنا فقط به عکاسی portrait باشه ( فرض بر اینکه لنز 18-200 داشته باشیم) پیشنهاد شما رو کدومه؟
    پ ن: دوباره شرمنده اگه احیانا سوالم کلا از اساس مشکل داره چون فقط در حال یادگیری هستم
    یا حق
    لنز 85mmf1.8 یه چیز خاصه ! علاوه بر فاصله کانونی، دیافراگمش هم خیلی عالیه. که همچین دیافی رو شما در 18-200 ندارید
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    Nikon D750

تشکر کرده
    8926

یا حق
    عكاسي پرتره يه رنج وفوكال حدودي داره كه معمولا هركسي متناسب با دوربينش، محل عكاسيش وبه نوعي اندازه اتليه(اگرداشته باشه) سوژه وكلا نيازهاش يه محدوده خاصترازاون رنج رو بيشتراستفاده ميكنه .
    معمولا ازحدود٧٠ تا بالاتراز١٥٠ بيشتر... ٨٥ مثل ٥٠ يه لنز تقريبا ارزان ولي با كيفيت فوق العاده هست. براي همين خريداري ميشه زياد. ولي اگربحث قيمت نبود واونقدرپول مي داشتم كه براي پرتره خصوصا يه لنزانتخاب كنم ، بي شك وترديد ١٣٥ ميخريدم(اين نظرمنه) الان هم يه ورژن قديم دارم كه خيلي ميخوامش.
    اما٧٠-٢٠٠ يا ٢٤-٧٠ لنزهاي گراني هستند كه براي عكاس مراسم تقريبا واجب است. كسي كه ميخواهد مثلا در يك جلسه فرمانداري عكاسي كند امكان عقب جلورفتن ندارد ازطرفي تقريبا درهمه فوكال ها كيفيت مطلوبي دارند. بنابراين زوم و پرايم دو بحث جداگانه اند، كه متناسب با تعاريف كاري و شرايط شخصي هر كس يكي انتخاب ميشود. شايدازنظركيفي هم نهايتا ١٠ درصديا كم وبيش متفاوت باشند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

50 1.8G که حدود 1000 هست و 1.8D هم حدود 600 . مگراینکه بخواید دسته دو جی رو پیدا کنید با حدود700 تومن . میتیونید 35mm 1.8G رو هم بگیرید.(گرچه خیلی هم با50که روی7000 هم حدود75درمیادسنخیتی نداره)
    فکر کنم 50F1.8 دی زیر 500 باشه نوش
    عکاسی با لنز های پرایم سختی های خاص خودش را داره که بعضی مواقع ادم قید استفاده اش را میزنه
    بهتره قبل از خرید این جور لنز ها یک چند روزی از کسی که داره قرض بگیرید و باهاش استفاده کنید و بعد خرید کنید
    کیفیت بالا و قیمت کم اش گولتون نزنه .

تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    فکر کنم 50F1.8 دی زیر 500 باشه نوش
    عکاسی با لنز های پرایم سختی های خاص خودش را داره که بعضی مواقع ادم قید استفاده اش را میزنه
    بهتره قبل از خرید این جور لنز ها یک چند روزی از کسی که داره قرض بگیرید و باهاش استفاده کنید و بعد خرید کنید
    کیفیت بالا و قیمت کم اش گولتون نزنه .
    اون سختی که میفرمایین رو قبول دارم ولی بیشتر برای فوکال های ۸۰ به بالا. تا۵۰ م م فکرنمیکنم بامشکل مواجه بشید. من که مشکلی نمیبینم باهاش. نهایتا با ۳-۴ قدم وکمتر کادر بسته میشه.
    yaghoobi و Digital Lover تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    این لنز در رده لنزهای نرمال هست...اگر روی کراپدار استفاده بشه که دیگه میشه 75 و نرمال هم رد میکنه.....من این رو برای پرتره میخوام....رنج مناسب برای پرتره روی کراپدار 35 تا 100 هست (50 تا 150 روی فول فریم)

البته این به این معنا نیست که مکروه است از فاصله کانونی دیگری خارج از این رنج استفاده شود بلکه بیشترین کاربرد در پرتره این رنج هست.....وگرنه برای پرتره تا 300 هم مجاز به استفاده هستید (کلا محدودیتی وجود ندارد....در هنر هیچ قانون و قاعده قطعی وجود ندارد)
    سلام تا بحث این لنز داغه ، من هم سوالم رو بپرسم ،من چند وقتی هست برای تهیه ی اولین لنز خودم میخوام 35mm f1.8 رو بگیرم ، چون 50 mm خیلی تله میشه و یک سری کادر ها رو نمیشه بست ، من برای خیلی کار از عکاسی داخل خونه تا عکاسی از همایش ها و جاهایی که نیاز به شارپ بالا دارم میخواستم ازش استفاده کنم ، حالا بنظرتون همون 35 رو بگیرم یا برم دنبال 50 چون میگن 50 شارپ تره و برای فول فریم هاست ، آیا تفاوت شارپ نس این 35 کوچولو با 50 مثلا 1.4 سری دی زیاد هست؟ آیا من دارم انتخاب خوبی میکنم ؟ من از تمام این لنز ها فقط 50 1.4 D نیکون رو دیدم رو ی 5D canon خیلی عالی بود حالا این 35 هم اینطور کیفیت و شارپی داره ؟ آیا تجربه ی استفاده از این 2 رو دارید؟
    در این لینک شارپ نس 35 1.8 رو با 18-105 خودم یکی دونسته و این یعنی اگر 35 رو بخرم نباید روی شارپ نس اون فکر کنم ولی 50 1.8 رو خیلی خوب دونسته ، حالا نظرتون چیست ای دونسان عزیز
    راستی من D7000 دارم
    ممنون
    ویرایش توسط mohammad bagher : Thursday 23 May 2013 در ساعت 19:49

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad bagher نمایش پست ها
    سلام تا بحث این لنز داغه ، من هم سوالم رو بپرسم ،من چند وقتی هست برای تهیه ی اولین لنز خودم میخوام 35mm f1.8 رو بگیرم ، چون 50 mm خیلی تله میشه و یک سری کادر ها رو نمیشه بست ، من برای خیلی کار از عکاسی داخل خونه تا عکاسی از همایش ها و جاهایی که نیاز به شارپ بالا دارم میخواستم ازش استفاده کنم ، حالا بنظرتون همون 35 رو بگیرم یا برم دنبال 50 چون میگن 50 شارپ تره و برای فول فریم هاست ، آیا تفاوت شارپ نس این 35 کوچولو با 50 مثلا 1.4 سری دی زیاد هست؟ آیا من دارم انتخاب خوبی میکنم ؟ من از تمام این لنز ها فقط 50 1.4 D نیکون رو دیدم رو ی 5D canon خیلی عالی بود حالا این 35 هم اینطور کیفیت و شارپی داره ؟ آیا تجربه ی استفاده از این 2 رو دارید؟
    ممنون
    درود
    دوست من مطمین هستید همچین چیزی رو دیدید چون این لنزی که نام بردید برای نیکون هست و روی دوربین های کنون سوار نمی شود که اگر میشد که شاید بهشت عکاسان بود(ازنظر خرید لنز و انتخاب های بی نهایت)
    دوست من شما برای عکاسی از همایش ها به نظرم به لنزهای همه کاره با رنج مناسب احتیاج دارید ، برای مثلا جاهایی که سخنران روی سن هست و شما می خواهید یک کادر بسته از ایشان بگیرید قطعا به بالای سن و یا روبروی ایشان نمی توانید بروید .....
    البته در مجموع لنز 50 d 1.4 با توجه به قیمت مناسبی که دارد و دیاف بازی که در اختیار شما می گذارد برای جاهای کم نور بسیار عالیست و لنز بسیار ارزشمندیست هرچند فوکالی در حدود 75 م م به شما خواهد داد
    kiavash و darkness_land تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography