صفحه 370 از 433 نخستنخست ... 270 320 360 366 367 368 369 370 371 372 373 374 380 420 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,691 تا 3,700 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط salmanzadehali نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام یه دی5200 نیکون بگیرم
    بیشتر دوست دارم عکسام عمق میدان کمی داشته باشه و همچنین نیاز به ویرایش زیاد نداشته باشه
    به نظر شما دوربین رو مدلشو پایین تر بگیرم و پول لنز بدم و چه نوع لنزی و یا اینکه همین دوربین با یک لنز خوب
    حدود 1.5 هم دارم بیشتر هم بشه مشکلی نیست فقط زیر 2
    یک نکنه مهم رو در نظر بگیرید عکاسی دیجیتال با ویرایش پیوند خورده
    دوربینی که مد نظر دارید دوربین خوبیست برای لنز هم باید ببینید بیشتر به چه ژانری علاقه دارید ولی با توجه به اینکه فقط یک لنز میخواهید داشته باشید
    یک لنز همه کاره مانند 140-18 یا 105-18 برای شما مناسب است
    SHOK53، کوروش، hosseinhmj و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط salmanzadehali نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام یه دی5200 نیکون بگیرم
    بیشتر دوست دارم عکسام عمق میدان کمی داشته باشه و همچنین نیاز به ویرایش زیاد نداشته باشه
    به نظر شما دوربین رو مدلشو پایین تر بگیرم و پول لنز بدم و چه نوع لنزی و یا اینکه همین دوربین با یک لنز خوب
    حدود 1.5 هم دارم بیشتر هم بشه مشکلی نیست فقط زیر 2
    دوست عزیز عمق میدان همچین مبحث دم دستی نیست که بشه یه نسخه کلی براش پیچید بسته به دیافراگم و فاصله لنز با سوژه و پس ضمینه و ..... داره بستگی داره شما تو عکس دنبال چی باشید مثلا برای عکاسی ماکرو یا منظره در حالت کلی عمق میدان کم کاربرد نداره در حالی که تو عکاسی پرتره ( کلوز آپ ) کم بودن عمق میدان یه جور ویژگی به حساب میاد که باز اون هم بستگی به این داره که چی مد نظر باشه در هر حال برای داشتن عمق میدان کم نیاز به عدد دیافراگم پایین تز دارین مثلا 18-55 روی فوکال 18 دیاف 3.5 و رو فوکال 55 دیاف 5.6 خواهید داشت در حالی که تو لنز فیکس 50 دیافراگم 1.8 هست پس عمق میدان تو فاصله کانونی برابر تو لنز فیکس کمتر از لنز کیت خواهد بود
    اگه شما نوع عکاسیتون مشخصه میتونید به لنز تخصصی همون ژانر فکر کنید اما اگه هنوز با این مباحث آشنایی ندارید و اول راه هستید زمان بیشتری بزارین برای مطالعه تا خدای نکرده تو آینده ضرری نکنید البت با توجه به سوالی که دیروز تو مقام مقایسه فول فریم و 5200 پرسیدید پیشنهاد میکنم فعلا فقط مطالعه کنید
    ehsan1 تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

سلام . به نظرتون من نیکون 7100 با یک لنز واید (بدون لنز کیت یا هم اگه واقعا لازم بشه 18-55) یا نیکون 7100 با کیت 18-105 و یه لنز 50 فیکس . بیشتر کارم هم عکاسی منظره هست و کمی پرتره و در مواقع نادری ماکرو . ممنون

كاربر جديد ArtFan آواتار ها
    تشکر کرده
    24

سلام
    دوربین خودش مهم تره امکاناتش بالا باشه یا لنز خوب نقش مهم تری در کیفیت عکس ها داره؟

قصد خرید دوربین DSLR دارم و الان نمیدونم باتوجه به بودجه محدود(1.5 تا 2 جمعا برای خرید دوربین و یه لنز فعلا دارم)
    هزینه بیشتر رو خود دوربین داشته باشم و یا لنزهای بهتری سعی کنم بگیرم؟ کیفیت عکس مهمه برام

یه لنز خوب که بهش باهاش هم عکس پرتره و مدل و هم منظره رو با کیفیت خوبی گرفت چیه؟

چه دوربینی و لنزی پیشنهاد میدید دوستان؟ (فقط از برند کانن و نیکون میخوام دوربین بخرم)

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط ArtFan نمایش پست ها
    یه لنز خوب که بهش باهاش هم عکس پرتره و مدل و هم منظره رو با کیفیت خوبی گرفت
    لنز مناسبی که بتوان هم عکس پرتره گرفت هم منظره، یعنی هم واید داشته باشد (18 میلیمتر یا کمتر) و هم تله (حداقل 85 میلیمتر) و با دهانه مناسب و قیمت مناسب، به نظرم فقط لنزهایی مانند 135-18 stm کنون , 105-18 نیکون در آن جای می گیرند.
    Amin.Zallaghi، ben163s و ArtFan تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط ArtFan نمایش پست ها
    سلام
    دوربین خودش مهم تره امکاناتش بالا باشه یا لنز خوب نقش مهم تری در کیفیت عکس ها داره؟
    قصد خرید دوربین DSLR دارم و الان نمیدونم باتوجه به بودجه محدود(1.5 تا 2 جمعا برای خرید دوربین و یه لنز فعلا دارم)
    هزینه بیشتر رو خود دوربین داشته باشم و یا لنزهای بهتری سعی کنم بگیرم؟ کیفیت عکس مهمه برام
    یه لنز خوب که بهش باهاش هم عکس پرتره و مدل و هم منظره رو با کیفیت خوبی گرفت چیه؟
    چه دوربینی و لنزی پیشنهاد میدید دوستان؟ (فقط از برند کانن و نیکون میخوام دوربین بخرم)
    بطور نسبی کیفیت لنز به مدل دوربین ارجحیت داره. اما!!
    اما اگر قرار دوربینی تهیه کنید که حداقل چند سالی باهاش کار کنید باید سعی کنید دوربینی بخرید که حداقل های روز رو داشته باشه.
    بشخصه دوربین های رده مبتدی رو پینشهاد نمیدم
    بنظرم دوربین هایی مثل 60D کنون و D7000 نیکون به مراتب از سری xxxD کنون و سری D5xxx و D3xxx قوی تر و بالاتر هستن. خرید دست دوم این دوربین ها شروع بسیار خوبی خواهد بود.
    و نکته مهم دیگه برای کسانی که تازه میخوان عکاسی رو شروع کنن اینه که حتماً یک لنز WalkAround با دامنه فوکال متناسب تهیه کنن. در برند کنون 18-135 stm و در نیکون 18-105 یا 18-140 انتخاب هایی عالی هستن.

نقل قول نوشته اصلی توسط FarshidGfx نمایش پست ها
    سلام . به نظرتون من نیکون 7100 با یک لنز واید (بدون لنز کیت یا هم اگه واقعا لازم بشه 18-55) یا نیکون 7100 با کیت 18-105 و یه لنز 50 فیکس . بیشتر کارم هم عکاسی منظره هست و کمی پرتره و در مواقع نادری ماکرو . ممنون
    به قول دوستمون، جدیداً همه تمایل به خرید 50مم دارن !
    پیشنهاد من به شما خرید 7100 با لنز 18-105 یا 18-140 هست و بعد از مدتی اگر واقعاً احساس کردید نیاز به 50مم فیکس دارید میتونید تهیه کنید.
    18 مم به مقدار نیاز واید هست، امتحان کنید ببینید آیا به کادری وایدتر نیاز دارید یا نه...
    SHOK53، ehsan1، ben163s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد ArtFan آواتار ها
    تشکر کرده
    24

ممنون با راهنمایی های شما دوستان دیگه فکر کنم میتونم برم خرید حالا
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

پیشنهاد من به شما خرید 7100 با لنز 18-105 یا 18-140 هست و بعد از مدتی اگر واقعاً احساس کردید نیاز به 50مم فیکس دارید میتونید تهیه کنید.
    18 مم به مقدار نیاز واید هست، امتحان کنید ببینید آیا به کادری وایدتر نیاز دارید یا نه...[/QUOTE]

الان خود شما اگر 3 میلیون داشتید با این بودجه چه لنز و دوربینی میخریدید ؟!
    1 - بدنه رو 3-4 سال دیگه قصد تعویض ندارم و فقط ارتقاء لنز
    2 - کنون و نیکون فرق نمیکنه ولی خوب کنون باشه بهتره چون یکی از دوستان سیگما 10-20 رو 1 تومن میدن که قیمت خوبیه
    3- ّبیشتر هم عکاسی منظره ، عکاسی خیابانی و کمی پرتره و ماکرو است که به ترتیب استفاده گفتم !
    ممنون

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

2 - کنون و نیکون فرق نمیکنه ولی خوب کنون باشه بهتره چون یکی از دوستان سیگما 10-20 رو 1 تومن میدن که قیمت خوبیه
    3- ّبیشتر هم عکاسی منظره ، عکاسی خیابانی و کمی پرتره و ماکرو است که به ترتیب استفاده گفتم !
    ممنون
    7100 نیکون + 18-140
    یا
    70دی کنون + 18-135 STM

اگر از بودجه چیزی باقی موند هم یک کوله خوب و یک سه پایه خوب و یک مموری خوب و یک ریموت خوب !
    SHOK53 و ehsan1 تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

18 مم به مقدار نیاز واید هست، امتحان کنید ببینید آیا به کادری وایدتر نیاز دارید یا نه...
    ممنون
    700 دی کنون + 18-10 کنون + 250-55 کنون + سه پایه
    yaghoobi، Dariush Chegini و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram