صفحه 368 از 433 نخستنخست ... 268 318 358 364 365 366 367 368 369 370 371 372 378 418 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,671 تا 3,680 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    گزینه اول.دلیل:داشتن یک واک اراند با فوکال عالی و کیفیت قابل قبول در کنار یک پرایم خوش قیمت و پر کاربرد.مطمأنا 70-24 به تنهایی برای شما کوتاه خواهد بود
    داشتن فوکال عالی 24-120 با دیاف ثابت 4خیلی وسوسه کننده هست اما کیفیت 24-120 چقدر با تامرون24-70 متفاوته ؟؟ نتایج DXO کیفیت 24-70 تامرون رو نزدیک به یه پرایم استخراج کرده و البته دیاف بازتر ؟؟
    ار طرفی هم بعدا شاید بشه با یه 70-200 یا 70-300 فوکال رو کامل کرد در عوض ؟
    مردد هستم که نتایج و خروجی عکسای 24-120 راضی نکنه یه وقت و دیگه وامتیاز فوکال بهتر دیگه به کارم نیاد و کلی ضرر کنم ؟!!1 از طرفی هم اگر غیر از این باشه و 24-120 کیفیت راضی کننده و دلچسبی رو نتیجه بده خوب حدود 1.5 میلیون بودجه دارم واسه تجهیزات و یا لنز دیگه
    واقعا چی کار کنم ؟؟ ( بعضی وقتا فکر می کنم کیفیت رو فدای 1.5 میلیون نکم مخصوصا که دارم واسه کیفیت این همه هزینه می کنم)!!؟؟؟؟
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

یه پیشنهاد کلی خدمت تمامی دوستانی که قصد تهیه ی لنز یا هر وسیله ی جدید دیگری رو دارند دارم، چیزی که از تمامی اساتید به نام بین المللی هم شنیدم و فقط بازگو می کنم:
    یه وسیله ای رو تا نگرفتید و استفاده نکردید و بعد کامل نشناختینش اقدام به خرید مورد جدیدترش نکنید یا وسیله ی دیگری رو از همون جنس بهش اضافه نکنید؛ حتی در مورد استروب ها که اول یه استروب بگیرید، کار با یه استروب رو بشناسید و بعد دونه دونه اضافه کنید، لنز ابتدا واک اراند بگیرید و بعد لنزای تخصصی و ... .
    مثلاً بنده خودم تجربه در تمامی فوکال ها از 10 تا 300 رو دارم، اگر بگم کاملاً مسلط هستم بر فوکال ها و استفاده هام رو می شناسم شاید اغراق نکرده باشم اما به این توصیه ای که عرض کردم و توصیه ی دوستان حرفه ای قبل از خودم همیشه گوش چشمی دارم که لذت خرید آهسته آهسته ی وسایل رو از خودت نگیر!!! ما با خرید دوربین های مدل بالا، لنزهای حرفه ای، استروب های high-end و ... فقط ذوق عکاسی رو در خودمون می کشیم و زود از عکاسی خسته میشیم و اون وسایل رو هم درست نمی شناسیم! خود من این شتابزدگی ها رو مدت ها پیش داشتم زمانی که لنز 50 ام رو خریده بودم و ازش استفاده نمی کردم، اما وقتی یه بار تصمیم گرفتم همه ی وسایل رو بذارم کنار و فقط با یه لنز برم بیرون، اون لنز برام ارزشمند شد، داستانی که در مورد تک تک وسایل برام رخ داد.
    ویرایش توسط Iman.sh : Sunday 11 October 2015 در ساعت 17:08 دلیل: املا
    SHOK53، Hamed Ziyaei، Behzad43 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Behzad43 آواتار ها
    تشکر کرده
    1203

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    داشتن فوکال عالی 24-120 با دیاف ثابت 4خیلی وسوسه کننده هست اما کیفیت 24-120 چقدر با تامرون24-70 متفاوته ؟؟ نتایج DXO کیفیت 24-70 تامرون رو نزدیک به یه پرایم استخراج کرده و البته دیاف بازتر ؟؟
    ار طرفی هم بعدا شاید بشه با یه 70-200 یا 70-300 فوکال رو کامل کرد در عوض ؟
    مردد هستم که نتایج و خروجی عکسای 24-120 راضی نکنه یه وقت و دیگه وامتیاز فوکال بهتر دیگه به کارم نیاد و کلی ضرر کنم ؟!!1 از طرفی هم اگر غیر از این باشه و 24-120 کیفیت راضی کننده و دلچسبی رو نتیجه بده خوب حدود 1.5 میلیون بودجه دارم واسه تجهیزات و یا لنز دیگه
    واقعا چی کار کنم ؟؟ ( بعضی وقتا فکر می کنم کیفیت رو فدای 1.5 میلیون نکم مخصوصا که دارم واسه کیفیت این همه هزینه می کنم)!!؟؟؟؟
    درود
    جناب اشرفي
    بنده با مطالعه چند پست اخير ،متوجه سردرگمي شما در انتخاب هستم ،كه بنظر من ناشي از عدم آشنائي به نيازهايتان و در نتيجه ندانستن مسير انتخاب است.
    لذا براي اينكه بتوانيم به شما راهنمائي لازم را بكنيم، اول توضيح دهيد كه در چه زمينه هائي مي خواهيد فعاليت كنيد و آيا از قبل لنز و بادي نيكون را داريد.
    آنگاه بخوبي دوستان ميتوانند بنا به نياز عكاسي و توان مالي شما ،بهترين گزينه ها را پيشنهاد دهند.
    اما فعلا، فقط لنز 120-24 نيكون را پيشنهاد ميكنم.
    ارادتمند
    SHOK53، Iman.sh، ben163s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Behzad43 نمایش پست ها
    درود
    جناب اشرفي
    بنده با مطالعه چند پست اخير ،متوجه سردرگمي شما در انتخاب هستم ،كه بنظر من ناشي از عدم آشنائي به نيازهايتان و در نتيجه ندانستن مسير انتخاب است.
    لذا براي اينكه بتوانيم به شما راهنمائي لازم را بكنيم، اول توضيح دهيد كه در چه زمينه هائي مي خواهيد فعاليت كنيد و آيا از قبل لنز و بادي نيكون را داريد.
    آنگاه بخوبي دوستان ميتوانند بنا به نياز عكاسي و توان مالي شما ،بهترين گزينه ها را پيشنهاد دهند.
    اما فعلا، فقط لنز 120-24 نيكون را پيشنهاد ميكنم.
    ارادتمند
    با تشکر خیلی خیلی زیاد از همه و اینکه درد سردرگمی رو می دونن
    بنده حدود 3 سال Nikon D5100 + 18-55 رو استفاده کردم و پایین بودن شارپنس خیلی خیلی آزارم داده در واقع وضوح و شفافیت رو هیچ وقت آنچنان تجربه نکردم مخصوصا تو محیط های داخلی
    فکر کنم 60% فعالت ها پرتره باشه و بقیه به طور متعادل منظره و خیابانی ( در صورتایکه خیلی رو ژانر منظره دوست داشته باشم که کار کنم می دونم که از لنزهای واید و اولترا واید بهتره استفاده کنم اما اینو می زارم واسه بعد که بیشتر کار کردم و با توجه به اینکه می خواهم به لطف خدا فول فریم تهیه کنم واسه لنز جدا در گیرم
    فوکال خوب و شناختن فوکال های مورد کاربرد خیلی خوبه اما می ترسم بازم با کیفیت های متوسط مجبور باشم ادامه بدم خوب 3 سال 18-55 رو که لنز کیت بود داشتم و اگر 24-120 یک پله بالاتر از اون کیت باشه شاید بازم تو اون وضعیت قبلی گیر کنم
    درخواست راهنمایی دارم از همه عزیزان
    البته یه بحث برند هم هست که ممنون م یشم تو صفحه راهنمایی برای خرید دوربین های ِDSLR از تجربیتتون استفاده کنم
    اما فعلا موضوع این بحث لطفا
    ویرایش توسط hossein_ashrafi : Sunday 11 October 2015 در ساعت 17:23 دلیل: املایی

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

شما اگر خيلی به شارپنس بالا علاقه داريد بايد لنز های پرايم بگيريد مثل 85 1.4 جی
    که هم قيمت بالايی داره هم استفاده خاصی داره و همه جا قابل استفاده نيست از طرف ديگه لنز های مثل 24-120 لنز های همه کارست اما تو هيچ کاری عالی نيستند

طبق تجربه اي که با عوض کردن لوازم زياد دارم که تو امضاء هست ، به اين نتيجه رسيدم بهتره يک لنز خوب داشته باشم تا 4 تا لنز معمولی
    شما اگر زياد کار پرتره ميکنيد بهتره يک 85 1.4 نيکون يا سيگما بگيريد و شروع کنيد
    چند وقت بعد يک لنز وايد برای منظره ميگيريد
    خوبی اين کار اينه که به اون تک لنزی که داريد مسلط ميشيد و ديدتون به محيط, از زاويه ديد اون لنز ميشه و قبل از عکس گرفتن ميدونيد چه خروجی اي قراره بگيريد

اگر به عنوان سرگرمی عکاسی ميکنيد 24-70 از خيلی جهات برای شما لنز خوبيه
    SHOK53، a.g g.a و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    1203

دوست عزيز
    آيا طي سه سال ،آموزش و مطالعه در باب عكاسي هم داشته ايد؟
    فكر كنم جوابتان منفي باشد. زيرا در اين مدت طولاني اگر بطور جدي به يادگيري عكاسي مشغول بوديد، هم بخوبي ميتوانستيد از ابزار هايتان استفاده كنيد و عكسهاي نسبتا شارپ بگيريد و هم روي يك لنز كيت ضعيف مثل 55-18 نميمانديد . و شايد بفكر خريد بادي فول فريم نمي افتاديد.
    دانائي در هر زمينه ايي راهگشاي راهي كه در آن هستيم ميباشد. و براي لذت بردن از عكسهايتان بايستي با اين فن و هنر آشنا بشويد.
    اگر هنوز D5100 را داريد، توصيه ميكنم بجاي هزينه اضافي و خريد غير ضروري ، مطالعه و آموزشهاي عكاسي را پيگيري نمائيد و سپس لنز بهتري مثل 105-18 و بعدها بيشتر .....
    آنگاه تصميم گيري براي خريد هم بدون نياز و يا خيلي كمتر به ديگران به درستي برايتان مهيا خواهد بود.
    عذرخواهي بابت آف تاپيك
    موفق باشيد
    SHOK53، Amin.Zallaghi و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    غلامرضا فرخ نسب

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

برای عکاسی منظره نیکون 7100 کدوم گزینه :

1 . SAMYANG 8MM T3.8 FISH-EYE CINE
    2 . SAMYANG 8MM F/3.5 HD FISHEYE
    3 . SAMYANG 8MM F/3.5 ASPHERICAL IF MC FISH-EYE

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

دوست عزيز
    آيا طي سه سال ،آموزش و مطالعه در باب عكاسي هم داشته ايد؟
    فكر كنم جوابتان منفي باشد. زيرا در اين مدت طولاني اگر بطور جدي به يادگيري عكاسي مشغول بوديد، هم بخوبي ميتوانستيد از ابزار هايتان استفاده كنيد و عكسهاي نسبتا شارپ بگيريد و هم روي يك لنز كيت ضعيف مثل 55-18 نميمانديد . و شايد بفكر خريد بادي فول فريم نمي افتاديد.
    دانائي در هر زمينه ايي راهگشاي راهي كه در آن هستيم ميباشد. و براي لذت بردن از عكسهايتان بايستي با اين فن و هنر آشنا بشويد.
    اگر هنوز D5100 را داريد، توصيه ميكنم بجاي هزينه اضافي و خريد غير ضروري ، مطالعه و آموزشهاي عكاسي را پيگيري نمائيد و سپس لنز بهتري مثل 105-18 و بعدها بيشتر .....
    آنگاه تصميم گيري براي خريد هم بدون نياز و يا خيلي كمتر به ديگران به درستي برايتان مهيا خواهد بود.
    عذرخواهي بابت آف تاپيك
    موفق باشيد
    کاملا درسته حدود یک سال اخیر بیشتر مطالعه داشتم و دارم به صورت جدی ادامه می دم مطالعات و کلاس ها و سمینار های مختلف رو و 5100 رو به خاطر علاقه یکی از دوستانم به ورود به عکاسی به ایشون فروختم و الان بعد اینکه تعداد زیادی شات زدم البته شاید با روش های غلط و لی به توجه به هزینه مجدد واسه این تهیه دوربین فکر می کنم فول فریم خیلی کمکم کنه واسه اطمینان از اینکه هر چی هست در دانش عکاسی نهفته هست و ضعف های احتمالی به دوربینم ارتباطی نداره

تشکر کرده
    1203

نقل قول نوشته اصلی توسط FarshidGfx نمایش پست ها
    برای عکاسی منظره نیکون 7100 کدوم گزینه :

1 . SAMYANG 8MM T3.8 FISH-EYE CINE
    2 . SAMYANG 8MM F/3.5 HD FISHEYE
    3 . SAMYANG 8MM F/3.5 ASPHERICAL IF MC FISH-EYE
    هیجکدام
    لنز کیت دوربین خودتان (۱۰۵-۱۸) و در ‌آینده ۱۶-۱۱ یا ۲۰-۱۱ توکینا
    موفق باشید
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    غلامرضا فرخ نسب

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

هیجکدام
    لنز کیت دوربین خودتان (۱۰۵-۱۸) و در ‌آینده ۱۶-۱۱ یا ۲۰-۱۱ توکینا
    موفق باشید
    لنر واید میخوام تا قیمت 1.300 چه پیشنهادی دارید ؟
    ویرایش توسط Farshid.Y : Sunday 11 October 2015 در ساعت 18:43