صفحه 407 از 433 نخستنخست ... 307 357 397 403 404 405 406 407 408 409 410 411 417 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,061 تا 4,070 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    چقدر اين دوستمون من رو ياد خودم در حدود ده سال پيش كه تازه عضو سايت عكاسي شده بودم مي اندازه ، يك لنز كنن 50mm f1.8 خريده بودم و همش از بد بودن اين لنز و فكوس همواره در خطاي اون مي ناليدم . هر چقدر هم دوستان قديمي اون موقع مثل كاوه ، كه مودبانه ، نابلدي و بي تجربگي من رو مشكل اصلي مي دونست و هرچقدر ، آرش عزيز از اهميت ديافراگم باز در كنترل عمق ميدان و فوايد اون بحث مي كرد . من نمي فهميدم كه نمي فهميدم ...
    آخرش هم لنز رو فروختم و بي مصرف ترين كار رو در عكاسي خريد لنز پرايم اونهم با دياف باز مي دونستم ...
    ياد اون دوستان خوب بخير ... بعد ده سال ، تازه حرف اون عزيزان رو فهميدم و امسال لنز پرايم 35mm f1.4 سيگما خريدم و شد بهترين لنزم كه 90 درصد اوقات رو دوربينمه ...
    دوست عزيز براي درك و شناخت نيازهاي خودتون به سالها تمرين و تجربه و مطالعه نيازه و براي درك علم عكاسي ، يك عمر
    والا بنده هم به نوبه خودم خيلي سعي دارم ميكنم كه نفروشه اما متاسفانه ايشون فقط لنز afd دوس داره و با لرزشگير نداشتن ٣٥ م م هم مشكل دارند . واقعا چرا نميزارن لرزشگير وقتي همش ٢٠ تومن فرقشه من هم روي دي ٥١٠٠ مشكل فكوس با ٥٠ م م دارم اما ترجيه ميدم دوربينمو عوض كنم تا لنز رو ؛)
    خزان و Aier تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    والا بنده هم به نوبه خودم خيلي سعي دارم ميكنم كه نفروشه اما متاسفانه ايشون فقط لنز afd دوس داره و با لرزشگير نداشتن ٣٥ م م هم مشكل دارند . واقعا چرا نميزارن لرزشگير وقتي همش ٢٠ تومن فرقشه من هم روي دي ٥١٠٠ مشكل فكوس با ٥٠ م م دارم اما ترجيه ميدم دوربينمو عوض كنم تا لنز رو ؛)
    لازمه بدونید که وجود لرزشگیر خودش به نوعی باعث کاهش شارپنس میشه !
    و دلیل اون هم تکان خوردن مداوم المان اپتیکی مربوط به لرزشگیر هست.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    لازمه بدونید که وجود لرزشگیر خودش به نوعی باعث کاهش شارپنس میشه !
    و دلیل اون هم تکان خوردن مداوم المان اپتیکی مربوط به لرزشگیر هست.
    براي لنز ها استاندارد و وايد لرزشگير خيلي به كار نميياد اگر تله باشه لازمه اما ٣٥ و ٥٠ و حتي ٨٥ هم اصلا لازم نيست داشته باشن كيت لنز ١٨-٥٥ هم كه داره بهخاطر اينه اكثرا مبتدي هستند و هنوز به تسلط نرسيدن براي مهار لرزش دستشون ---- اتفاقا خودم با كيت عكس ميگرفتم احساس ميكردم خاموش باشه وي آر عكس اندكي بهتر و شارپ تره ذاما فكر نميكردم واقعا تاثير داشته باشه

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    اين دوست پاييني هم چون خودشون لنز دارن واسه فروش ٢٠ درصد حساب كردن اما واسه لنزي كه زياد شات خورده و جندين ماه باهاش كار شده ٣٠ درصد كم ميشه
    دوست من، حرفی که بنده زدم "دقیقا" حرف افرنگ بود که گفتن از لنز کم کار 20 درصد کم میشه حالا چه یک شات چه 5 هزار شات!
    وگرنه من خودم نه تخصصی دارم نه علمو دانشی که ازین ارقام از خودم تولید کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    چقدر اين دوستمون من رو ياد خودم در حدود ده سال پيش كه تازه عضو سايت عكاسي شده بودم مي اندازه ، يك لنز كنن 50mm f1.8 خريده بودم و همش از بد بودن اين لنز و فكوس همواره در خطاي اون مي ناليدم . هر چقدر هم دوستان قديمي اون موقع مثل كاوه ، كه مودبانه ، نابلدي و بي تجربگي من رو مشكل اصلي مي دونست و هرچقدر ، آرش عزيز از اهميت ديافراگم باز در كنترل عمق ميدان و فوايد اون بحث مي كرد . من نمي فهميدم كه نمي فهميدم ...
    آخرش هم لنز رو فروختم و بي مصرف ترين كار رو در عكاسي خريد لنز پرايم اونهم با دياف باز مي دونستم ...
    ياد اون دوستان خوب بخير ... بعد ده سال ، تازه حرف اون عزيزان رو فهميدم و امسال لنز پرايم 35mm f1.4 سيگما خريدم و شد بهترين لنزم كه 90 درصد اوقات رو دوربينمه ...
    دوست عزيز براي درك و شناخت نيازهاي خودتون به سالها تمرين و تجربه و مطالعه نيازه و براي درك علم عكاسي ، يك عمر
    دوست من فرمایش شما کاملا متینه و متنون هم واقعا تاثیرگذار بود ، اما اینجا هنوز هیچکس چیزی که من میگم رو درک نکرده

ببینید، دوربینی که من خریدم، d3300 ، با هردو کیت AF-p و AF-S در بازار موجوده، اگه من در خریدم این دوربین رو با کیت AF-S میخریدم، باورکنید از خرید 35mm ذوق زده میشدم
    تفاوت کیفیت، شارپنس و کنتراست 35 نسبت به لنز کیت AF-S انکار نشدنیه فوکسش هم سریعتره، یعنی اصلا حتی اگ دیافراگم بازش رو در نظر نگیریم، خروجی های بهتر بالاخره شمارو قانع میکنه که از 35mm استفاده کنید
    اما چیزی که اینجا برای من مشکل ایجاد کرده کیت AF-P هست که بمن تا 95 درصد یا بیشتر شارپنس و کنتراست لنز پرایم رو میده که هیچ فوکسش به صورت فاحشی برتری داره.
    و از همه ی اینا خارج تر بحثی هست به اسم کیفیت ساخت، باور کنید وقتی لنز AF-P رو دست بگیرید، به بدنش دست بزنید، رینگ فوکس رو بچرخونید و بعد دست به 35mm AF-S بزنید، کاملا تصور میکنید که یک اسباب بازی دست گرفتید! (درمورد فلزی بودن مانت 35mm میدونم اما بحث من احساسی هست که حین دست گرفتن و کارکردن با لنز به آدم منتقل میشه)
    مجدد تماشای این ویدیوی یک مگابایتی پیشنهاد میشه : http://up.vbiran.ir/uploads/12870147..._VIDEO0004.zip
    با این حساب تنها پوینتی که لنز 35 برای من نسبت به AF-P داره، اپرچر بازش هست، که همونم برای اینکه ازش شارپنس مورد نظرم رو بگیرم و فوکس درست حسابی داشته باشم مجبورم حداقل روی 3.5 استفاده کنم
    که این یعنی فقط 2 استپ باز تر از لنز کیت ، و قضیه اینجاست که در شرایط یکسان، با لنز کیت امکان عکسبرداری 1/10 رو دارم و با پرایم 1/100 رو ، حالا حساب کنید چند استپ تفاوتشه

این عکسی که با کیت توی شب گرفتم، به خدا یه لحظه قبل از رد شدن از خیابون به نظرم اومد که عکس بگیرم و بدون آمادگی و بدون تمرکز و بدون ژست گرفتن فقط دوربینو در آوردم و شات زدم ، فقط یک شات، و این شات روی 1/10 کاملا واضح ثبت شد.

تا اونجا که من میدونم فقط لنز های ماکرو کراپ 1:1 شفافیت میدن، حالا عملکرد یه لنز کیت ساده و ارزان رو روی کراپ 1:1 اونم توی شب و اونم روی یه دوربین داغون مثل d3300 بببیند

ویرایش توسط Aier : Thursday 1 September 2016 در ساعت 16:36

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوست من، حرفی که بنده زدم "دقیقا" حرف افرنگ بود که گفتن از لنز کم کار 20 درصد کم میشه حالا چه یک شات چه 5 هزار شات!

دوست من فرمایش شما کاملا متینه و متنون هم واقعا تاثیرگذار بود ، اما اینجا هنوز هیچکس چیزی که من میگم رو درک نکرده

ببینید، دوربینی که من خریدم، d3300 ، با هردو کیت AF-p و AF-S در بازار موجوده، اگه من در خریدم این دوربین رو با کیت AF-S میخریدم، باورکنید از خرید 35mm ذوق زده میشدم
    تفاوت کیفیت، شارپنس و کنتراست 35 نسبت به لنز کیت AF-S انکار نشدنیه فوکسش هم سریعتره، یعنی اصلا حتی اگ دیافراگم بازش رو در نظر نگیریم، خروجی های بهتر بالاخره شمارو قانع میکنه که از 35mm استفاده کنید
    اما چیزی که اینجا برای من مشکل ایجاد کرده کیت AF-P هست که بمن تا 95 درصد یا بیشتر شارپنس و کنتراست لنز پرایم رو میده که هیچ فوکسش به صورت فاحشی برتری داره.
    و از همه ی اینا خارج تر بحثی هست به اسم کیفیت ساخت، باور کنید وقتی لنز AF-P رو دست بگیرید، به بدنش دست بزنید، رینگ فوکس رو بچرخونید و بعد دست به 35mm AF-S بزنید، کاملا تصور میکنید که یک اسباب بازی دست گرفتید! (درمورد فلزی بودن مانت 35mm میدونم اما بحث من احساسی هست که حین دست گرفتن و کارکردن با لنز به آدم منتقل میشه)
    مجدد تماشای این ویدیوی یک مگابایتی پیشنهاد میشه : http://up.vbiran.ir/uploads/12870147..._VIDEO0004.zip
    با این حساب تنها پوینتی که لنز 35 برای من نسبت به AF-P داره، اپرچر بازش هست، که همونم برای اینکه ازش شارپنس مورد نظرم رو بگیرم و فوکس درست حسابی داشته باشم مجبورم حداقل روی 3.5 استفاده کنم
    که این یعنی فقط 2 استپ باز تر از لنز کیت ، و قضیه اینجاست که در شرایط یکسان، با لنز کیت امکان عکسبرداری 1/10 رو دارم و با پرایم 1/100 رو ، حالا حساب کنید چند استپ تفاوتشه

این عکسی که با کیت توی شب گرفتم، به خدا یه لحظه قبل از رد شدن از خیابون به نظرم اومد که عکس بگیرم و بدون آمادگی و بدون تمرکز و بدون ژست گرفتن فقط دوربینو در آوردم و شات زدم ، فقط یک شات، و این شات روی 1/10 کاملا واضح ثبت شد.

تا اونجا که من میدونم فقط لنز های ماکرو کراپ 1:1 شفافیت میدن، حالا عملکرد یه لنز کیت ساده و ارزان رو روی کراپ 1:1 اونم توی شب و اونم روی یه دوربین داغون مثل d3300 بببیند

شما ابتدا باید عمق میدان و کاربرد دیاف باز رو بفهمید ، بعد استفاده از فایل های راو و پردازش اون ها ، بعد مفهوم 1:1 که برای نسبت اندازه واقعی جسم با اندازه در عکس هست نه شفافیت و بعد بیاید اینگونه 35 رو با 18-55 مقایسه کنید . یک مورد دیگه هم اینکه میگید گذاشتن vr (لرزشگیر) روی لنز اینقدر خرج داره ، مطمئن باشید اگر این مقدار هزینه میخواست کمپانی معظم نیکون تمام لنزهاش رو با vr روانه میکرد . d3300 هم مطمئنا داغون نیست و برای بسیاری از اعضای این انجمن من جمله خودم امکانات اضافی ای هم داره . در مورد کسر قیمت هم با توجه به تمیزی و تعداد کارکرد شاتر بین 20 تا 20 درصد هست
    خزان تشکر می‌کند.

كاربر جديد shahinnasiri آواتار ها
    تشکر کرده
    9

سلام دوستان
    کسی میدونه 18-140 AFP کی میاد؟ اصلا ارزششو داره صبر کنم یا همون ورژن AFS جوابگو هست؟

Sent from my iPad using Tapatalk

تشکر کرده
    268

اين عكس كلا اشتباهه اما از ديد كلي بخواي بهش نگاه كني واقعا ضعيف و بده :)
    دوست من فكوس هرچي باشه روي كيفيت خروجي تاثير نداره بعترين لنز دنيا فكوسش دستي هست و پرايم هست
    من ديكه واسم مهم نيست والا با وضعيتي كه تو گفتي و گفتي دانشجويي و ترمي ١٠٠ ت حقوق ميگيري به عقل بود اين ضرر رو نكني اما شما از پايه و درك مفاهيم عكاسي مشكل داري هرچي هم من و دوستان بگيم كار خودتو ميكني تو هنوز ٢٠٠ تا عكس با اون لنز نكرفتي يك سري مبهل ميبافي ميگي برو لا اقل ٢ هفته فقط باهاش عكس بكير تا دستت بياد آخه ١٨ ٥٥ اصلا با پرايم قابل مقايسه نيست بيشتر شبيه شوخيه برو بفروش الكي ١٥٠ ضرر كن
    حالا ميخواي با پولش چي بخري!؟ بگو تا ببينيم ارزش داره يا نه
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط shahinnasiri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه 18-140 AFP کی میاد؟ اصلا ارزششو داره صبر کنم یا همون ورژن AFS جوابگو هست؟

Sent from my iPad using Tapatalk
    بهيد ميدونم حالا حالاها بياد اما اگه بياد ديگه خريد ٨٥مم و ١٠٥مم و ٥٠مم اف ١.٨ كار جالبي مخواهد بود ميدوني كه چون فكوسش باعث كنتراست بالاتر و بهتر ميشه حتي بوكه بهتر :))

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

دوست عزیز! شما بشدت به حرفهای بقیه بی توجه هستید ولی مدام تاکید دارید یه چیز خارق العاده ای کشف کردید که هیچکس متوجه اش نشده! الانم میگید هیچکس شما رو درک نمیکنه! حداقل 90% کسایی که این پستارو میخونن درک میکنن ولی از میزان مبتدی بودن شما پاسخی نمیدن و سعی میکنن از بحث دوری کنند! شما یه سوال میکنی یکی میاد و پاسخ میده! فرضا پاسخ طرف 4قسمت داره! مرحله به مرحله 4قسمت رو جداگونه با تیپ مدعی دوباره زیر سوال میبرید! بعد از هر مرحله که یکی میاد با بدبختی شمارو قانع میکنه میگید ببخشید نمیدونستم و یا اشتباه کردم! من یه بار از شما پرسیدم که وقتی عمق میدان نیاز ندارید و مدعی هستید با لرزشگیر همه چیز حل میشه چرا رفتید DSLR خریدید گفتید که پاسخی ندارید! یعنی چی پاسخی ندارید وقتی دیدشما به عکس و عکاسی در حد کامپت ائه؟ سیستم SLR خریدن مزتیش به versatile بودنه! اگر نخواید از این مزیت استفاده کنید و در ضمن نخواید دانشتون رو بقدر استفاده از SLR برسونید فقط دارید وقت خودتون رو بقیه رو تلف میکنید! هر پستی که میزنید 100 تا تناقض توشه و 500 تا غلط علمی و 1000 تا غلط فلسفی! بر فرض که جایی چیزی رو گذری دیدی یا شنیدید دلیل بر این نیست که میدونید چیه! من مشکلی با سلقیه عکاسی شما ندارما! هر طوری شما فکر میکنید خوبه باید همون کارو بکنید ولی بحث سر اینه که این خوبی که شما میگی اولا کاربردش چیه و دوما چرا با DSLR قراره حل بشه؟ شما یه نکته رو مدام مطرح میکنید ولی در مورد کاربردش توضیح نمیدید! مثلا میگید لرزشگیر مهمه! خوب کاربرد لرزشگیر کجاست؟ فکر میکنید چرا اکثر لنزهای واید لرزشگیر ندارن؟ چون تو واید لرزشگیر فقط بدرد 5% شرایط میخوره و گذاشتن لرزشگیر باعث از دست رفتن کیفیت اپتیکی و گرونتر شدن و احیانا بدتر شدن بعضی شات ها میشه! حالا اگر شما استفاده ات همون 5% کلا و هیچ وقت هیچ کار دیگه ای نمیخوای بکنی برای بقیه توضیح بده تا متوجه بشن که شما راست میگی! واسه اینکه الانم کلی بحث اضافی راه نندازین که 1/10 میشه عکس انداخت و فلان من اول فلسفه سرعت شاتر رو بگم! سرعت شاتر در درجه اول برای ثابت کردن یا ثابت نکردن سوژه است! ممکنه یه شات من بندازم تو زمین فوتبال کندتر از 1/1000 ثانیه جواب کارمو نده ممکنه یه شات بندازم از لب رودخونه تندتر از 5ثانیه جواب کارمو نده! لرزشگیر هیج کاری به سوژه شما نداره! شما 10000000 استاپ لرزشگیرم بزاری سرعت شاتر مورد نیاز برای کار ورزشی سریع زیر 1/1000 نمیاد! لرزشگیر جبران نسبی لرزش دست طرفه به نسبت فوکال لنز! 35 روی کراپ بین 1/25 تا 1/60 شما میتونی شات درست بندازی! زیر 1/25 تقریبا هیچوقت شارپ نمیشه و بالای 1/60 هم هیچوقت بلار نمیشه! فرضا نور سنج دوربین به شما بگه الان شاتر روی 1/20 باید باشه (بماند که اینم جزو همون 5% ائه که سوژه متحرک تو شات نباشه)! شما میای به لرزشگیر دوربین اعتماد میکنی و روی 1.20 شات میندازی! چون شات برای شما حیاتی نیست طبیعتا برات مهم نیست که از 10 تا شات 2تاش خراب بشه! ولی عکاس حرفه ای براش مهمه! میاد از هر 10 تا 10 تاشو شارپ میندازه! در عوض فدا کردن شاتر و اعتماد به لرزشگیر میاد ایزو رو فدا میکنه! 2استاپ ایزو میشه شاتر روی 1/80 و خلاص! یعنی همون 5% هم که شما مدعی هستی شامل 99% شات های شما میشه و سبک جدیدی تو عکاسیه نهایتا قراره فرقش برای طرف ایزو 100 تا 400 باشه روی بدنه ای که تا ایزو 800 اصلا نگران نویز نیستید!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

با سلام به دوستان عزیز
    فکر کنم برای پایان دادن به این بحث لنز ۳۵ ! بد نباشد این دوستمون با دوربین و لنزشون یه سر برن پیش آقای قاسمی تو تعمیر گاه مرکزی ، من خودم تست کردم نتیجه غیر قابل باور بود
    msh2200، Nima Sadigh، خزان و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.