صفحه 417 از 433 نخستنخست ... 317 367 407 413 414 415 416 417 418 419 420 421 427 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,161 تا 4,170 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaashk نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    بنده یه دوربین کنون d650 دارم و میخوام براش یه لنز 85 میلیمتری با اف 1.8 بخرم . لنز EF 85mm F1.8 usm به قیمت 1310 تومن مخصوص دوربین های فول فریم تو سایتهای مختلف برای فروش مجوده .
    حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که لنزی وجود داره که با همین مشخصات و مخصوص دوربین های کراپ باشه ؟ چون تو یه مقاله خوندم لنزهای فول فریم گرونتر هستن و قسمتی از نور رو روی سنسور بازتاب نمیدن .
    سلام
    تا جائي كه مي دانم لنز پرايم 85mm f/1.8 براي دوربين كراپدار توليد نشده است (لنزهاي كراپدار در برند كانن با كد EF-S مشخص مي شود پس چنين لنزي بايد EF-s 85mm f/1.8 باشد). لنز 85 f/1.8 گرچه فول فريم است ولي لنز گران قيمتي نيست . ضمناً چون معمولاً گوشه هاي تصوير كيفيت پائين تري از مركز دارند، اين كه بخش هاي خارجي دايره تصوير لنز هاي فول فريم روي سنسور دوربين هاي كراپدار ثبت نمي شود يك حسن محسوب مي شود.
    ارادت
    mehran2190 و rezaashk تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali_Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    1274

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوستان لازم دونستم تجربیاتی که ازون موقع تاحالا رو بدست آوردم در اختیار دوستان قرار بدم البته قصد ادامه ی بحث قبلی رو ندارم فقط یه سری موارد بود گفتم شاید نیاز باشه اعلام کنم

1- مشکل بک فوکس دوربین رو برطرف کردم و مجددا به لنز 35 م م هجوم آوردم، اما مشکل اصلی به قوّت خود باقیست! یعنی اولین شاتی که میزنه کاملا فوکسش پرته، دومین شات نزدیک تر میشه و سومین و چهارمین شات هستن که عالی ثبت میشن
    2- دوستی پیدا کردم که یه D3200 داره، البته این دوربین دومش بود و نیازش نداشت و دوربین یک مدته دست منه، از همه چی جالب تر که D3200 با لنز 35mm همه چیش عالیه! مشکل فوکس خیلی خیلی خیلی کم مشاهده میشه که همونم فکر کنم به خاطر حرکت دستم باشه و تاحالا فوکس پرت ازش ندیدم! خیلی برام عجیبه که d3200 انقدر با این لنز خوبه و d3300 نیست ؟ نمیدونم، شاید مشکل فقط مربوط به بادی من باشه، شاید هم کلا d3300 چون انقدر جدیده با 35mm سازگار نباشه ... والا هنوز نفهمیدم داستان چیه
    3- قصد خرید لنز 50mm رو دارم، احتمال میدم که دوربینم با این لنز مشکلی نداشته باشه، اما نمیخوام دوباره روی این لنز هم ضرر کنم... پیشنهاد دوستان چیه ؟
    4- سوال) خرید لنز های دوربینای فول فریم مثل 24-85، و استفاده ازشون روی دوربین کراپ، چه مشکلاتی رو میتونه بوجود بیاره که همه ی سایت ها گفتن ازینکار اجتناب کنید ؟ آخه 24-85 دقیقا فوکال هایی هستن که من دوسشون دارم...
    سلام
    از رفیقم یه لنز 35 م م که داشت رو قرض گرفتم گفتم یه تست کنم
    لنز فوق العاده شارپ و خوبیه
    ولی خطای CA خیلی زیادی داره که بیشترشو بدون دردسر توی ACR میشه حذف کرد ولی بعضی جاها واقعا خطای زیادی داره که اونم با یه ماسک و تغییر رنگ میشه درست کرد
    لنز روی D7100 بسته شده

این خطای ca در اف 1.8
    1.jpg

بعد از ACR (هنوز خطا به صورت کامل رفع نشده)
    2.jpg

و تو این عکس که کراپ 100% براتون گذاشتم

0000000000.jpg
    اینم کراپ 100% که با ویزور و روی دست هست
    3213.jpg
    mehran2190 تشکر می‌کند.
    علی نوری
    ویرایش عکس آزاد است.
    Sony-H20 & D7100+18-140mm
    nouri.aminus3.com

كاربر آشنا sina1808 آواتار ها
    تشکر کرده
    31

دوستان لازم دونستم تجربیاتی که ازون موقع تاحالا رو بدست آوردم در اختیار دوستان قرار بدم البته قصد ادامه ی بحث قبلی رو ندارم فقط یه سری موارد بود گفتم شاید نیاز باشه اعلام کنم

1- مشکل بک فوکس دوربین رو برطرف کردم و مجددا به لنز 35 م م هجوم آوردم، اما مشکل اصلی به قوّت خود باقیست! یعنی اولین شاتی که میزنه کاملا فوکسش پرته، دومین شات نزدیک تر میشه و سومین و چهارمین شات هستن که عالی ثبت میشن
    2- دوستی پیدا کردم که یه D3200 داره، البته این دوربین دومش بود و نیازش نداشت و دوربین یک مدته دست منه، از همه چی جالب تر که D3200 با لنز 35mm همه چیش عالیه! مشکل فوکس خیلی خیلی خیلی کم مشاهده میشه که همونم فکر کنم به خاطر حرکت دستم باشه و تاحالا فوکس پرت ازش ندیدم! خیلی برام عجیبه که d3200 انقدر با این لنز خوبه و d3300 نیست ؟ نمیدونم، شاید مشکل فقط مربوط به بادی من باشه، شاید هم کلا d3300 چون انقدر جدیده با 35mm سازگار نباشه ... والا هنوز نفهمیدم داستان چیه
    3- قصد خرید لنز 50mm رو دارم، احتمال میدم که دوربینم با این لنز مشکلی نداشته باشه، اما نمیخوام دوباره روی این لنز هم ضرر کنم... پیشنهاد دوستان چیه ؟
    4- سوال) خرید لنز های دوربینای فول فریم مثل 24-85، و استفاده ازشون روی دوربین کراپ، چه مشکلاتی رو میتونه بوجود بیاره که همه ی سایت ها گفتن ازینکار اجتناب کنید ؟ آخه 24-85 دقیقا فوکال هایی هستن که من دوسشون دارم...

سلام
    منم مشکل مشابهی روی دوربین 5300 دارم
    فوکوس با لایو ویو خوب درمیاد اما با چشمی میوفته پشت سوژه
    روی لنز های 18-140 و لنز 35 میلیمتری همین مشکل هست که فکر میکنم لازم بود تنظیم اصلاح فوکوس میداشت روی بدنه که متاسفانه نداره

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

من فكر كنم بدنه شما چون سيستم فكوس جديد و پيشرفته اي داره ٣٥م م جوابگوش نيست:))

تشکر کرده
    268

سلام دوستان
    يه سوال دارم
    با يه لنز ٥٠مم ميشه روي فول فريم عكاسي مهموني و فضاي بسته كرد!؟ فقط با ٥٠مم و يك فول فريم مثل دي ٨١٠
    يه احساس كمبود بسياري به وجود مياد!؟
    من با ٥٠ و كراپ كار كردم و گاهي آزار دهنده ميشد

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    304

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    يه سوال دارم
    با يه لنز ٥٠مم ميشه روي فول فريم عكاسي مهموني و فضاي بسته كرد!؟ فقط با ٥٠مم و يك فول فريم مثل دي ٨١٠
    يه احساس كمبود بسياري به وجود مياد!؟
    من با ٥٠ و كراپ كار كردم و گاهي آزار دهنده ميشد
    کارتیه برسون همه ی عمرش رو با 50 عکاسی کرد (به جز محدودی با تله ) . میشه، من با همین فاصله همیشه میگیرم هرچقدر زمان میگذره احساس نیاز به لنزای دیگه توی کار غیر استدیویی و پروژه ای کمتر و کمتر میشه. خیلی راحت و سبک فقط باید دکمه شاتر رو فشار بدید. به خصوص شما که میرید نیکون بگیرید 50 f1.8 خیلی خوبه، ارزان هم هست نگران خرابیش نمیشید. 50 روی کراپ خیلی متفاوته. اگر تصویر موبایلی رو میپسندید شاید 35 برایتان بهتر باشد وایدتر است و تصاویرش راحت تر به دل خیلی ها میشینه چون وایده و کمی نا آشنا ولی 50 خیلی با چشم آشناست، باید برای اینکه بازخورد خوبی داشته باشید باید عکس بهتری بگیرید . اگر نیکون میگیرد پیشنهاد میکنم یه مدت 50 f1.8 کار کنید اگر نیاز به واید بیشتر داشتید، 28 f2.8 بگیرید. هزینه زیادی رو میخاید متقبل بشید توصیه میکنم لنز ارزان قیمت 18-55 کار کرده بگیرید یه مدت روی فاصله 33 بگذارید تا 50 را تجربه کنید، و روی 20 تا 35 را . اگر هر دو را میخاستید براحتی میتوانید با بدنه دیگری 3 لنز با میانگین 50 بگیرید.

تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط bartash نمایش پست ها
    کارتیه برسون همه ی عمرش رو با 50 عکاسی کرد (به جز محدودی با تله ) . میشه، من با همین فاصله همیشه میگیرم هرچقدر زمان میگذره احساس نیاز به لنزای دیگه توی کار غیر استدیویی و پروژه ای کمتر و کمتر میشه. خیلی راحت و سبک فقط باید دکمه شاتر رو فشار بدید. به خصوص شما که میرید نیکون بگیرید 50 f1.8 خیلی خوبه، ارزان هم هست نگران خرابیش نمیشید. 50 روی کراپ خیلی متفاوته. اگر تصویر موبایلی رو میپسندید شاید 35 برایتان بهتر باشد وایدتر است و تصاویرش راحت تر به دل خیلی ها میشینه چون وایده و کمی نا آشنا ولی 50 خیلی با چشم آشناست، باید برای اینکه بازخورد خوبی داشته باشید باید عکس بهتری بگیرید . اگر نیکون میگیرد پیشنهاد میکنم یه مدت 50 f1.8 کار کنید اگر نیاز به واید بیشتر داشتید، 28 f2.8 بگیرید. هزینه زیادی رو میخاید متقبل بشید توصیه میکنم لنز ارزان قیمت 18-55 کار کرده بگیرید یه مدت روی فاصله 33 بگذارید تا 50 را تجربه کنید، و روی 20 تا 35 را . اگر هر دو را میخاستید براحتی میتوانید با بدنه دیگری 3 لنز با میانگین 50 بگیرید.
    والا من ٢ ساله با ٥٠ روي كراپ دارم عشقبازي ميكنم اما واسه كار حرفه اي تر متاسفانه هزينه آپديت به جفتش رو ندارم يا بادي خوب باي بكيرم و يا لنز خوب روي دي ٥١٠٠
    از اونجايي كه بدنه من كلا توي مهموني و نور كم فكوس خوبي نداره مجبور به آپديت بادي شدم يه جورايي

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    درست كه آنري كارتيه برسون اكثر عكس هايش را با لنز هاي 35 و 50 ثبت كرده ولي در مهماني ها كه عكاسي نمي كرده است. به نظرم براي دوربين كراپدار و براي عكاسي در مهماني ها و در نور كم، لنز زوم سريع وايد-نرمالي مانند ُSigma 18-35 f/1.8 Art يا اگر كانني باشيد 17-55 f/2.8 شايد مناسبتر باشد.
    ارادت
    mehran2190، MohammadRanjbar و Ahmad.R.Sanati تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    304

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    درست كه آنري كارتيه برسون اكثر عكس هايش را با لنز هاي 35 و 50 ثبت كرده ولي در مهماني ها كه عكاسي نمي كرده است. به نظرم براي دوربين كراپدار و براي عكاسي در مهماني ها و در نور كم، لنز زوم سريع وايد-نرمالي مانند ُSigma 18-35 f/1.8 Art يا اگر كانني باشيد 17-55 f/2.8 شايد مناسبتر باشد.
    ارادت
    فکر کنم ایشان برای فول فریم لنز میخاند. بله خوب، فضای محدود و لنز 50 شاید اندکی بلند باشد، برای من نیست. اگر قصد چنین ثبت های رو داشته باشند فکر کنم لنزهای زوم از واید تا تله بیشتر کارامد باشد. در ضمن اگر برای خودشون کار میکنند دردسر تنظیم فاصله کانونی در محیط با این تغییرات دردسر زیادی است. عکاسان خیابانی هم امروزه بیشتر از گذشته از لنزای واید مثل 35 استفاده میکنند چه برسه به عکاسانی که در فضای بسته عکاسی میکنند، به هر حال ایشون باید خودشون تصمیم بگیرند، صرفا تجربه شخصیم با این فاصله کانونی مایوس کننده نیست.
    اگر قصد ثبت صحنه دارند و مستند احتمالا به مشکل برخواهند خورد، اگر صرفا عکاسی میکنند فکر نکنم محدودیت زیادی داشته باشند.
    در جواب امیرحسین، به نظرم اگر با ارگونومی 5100 راحتید، خیلی فکر d810 نباشید، مگر اینکه چاپ های بزرگ بخاید بکنید، d610 یا 750، یا 6d ارزانتراند، شما با پول d810 و لنز 50
    میتونید، d610+ 50 f1.8 g + 85 f1.8 g + tamron 35 f1.8 بگیرید.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    268

فکر کنم ایشان برای فول فریم لنز میخاند. بله خوب، فضای محدود و لنز 50 شاید اندکی بلند باشد، برای من نیست. اگر قصد چنین ثبت های رو داشته باشند فکر کنم لنزهای زوم از واید تا تله بیشتر کارامد باشد. در ضمن اگر برای خودشون کار میکنند دردسر تنظیم فاصله کانونی در محیط با این تغییرات دردسر زیادی است. عکاسان خیابانی هم امروزه بیشتر از گذشته از لنزای واید مثل 35 استفاده میکنند چه برسه به عکاسانی که در فضای بسته عکاسی میکنند، به هر حال ایشون باید خودشون تصمیم بگیرند، صرفا تجربه شخصیم با این فاصله کانونی مایوس کننده نیست.
    اگر قصد ثبت صحنه دارند و مستند احتمالا به مشکل برخواهند خورد، اگر صرفا عکاسی میکنند فکر نکنم محدودیت زیادی داشته باشند.
    در جواب امیرحسین، به نظرم اگر با ارگونومی 5100 راحتید، خیلی فکر d810 نباشید، مگر اینکه چاپ های بزرگ بخاید بکنید، d610 یا 750، یا 6d ارزانتراند، شما با پول d810 و لنز 50
    میتونید، d610+ 50 f1.8 g + 85 f1.8 g + tamron 35 f1.8 بگیرید.
    والا منم به خريد ٦١٠ فكر كردم با همين لنز ها اما ميگن دي ٦١٠ توي نور كم فكوس خوبي نداره نميدونم جرا كسي تاييدش نميكنه
    دي ٥١٠٠ دوربين خوبيه اما به بدنه بهتري احتياج دارم چون واقعا قديمي شده و كم مياره
    من يه مدت ٢٤ مم اف ١.٤ داشتم روي دوربينم با اينكه عالي بود اما باز هم فكوس آزار دهنده اي داشت در بعضي اوقات
    البته اكر دي ٧٥٠ دست دوم پيدا كنم ميخرم اما باز نمي دونم لنز رو چه كنم