صفحه 416 از 433 نخستنخست ... 316 366 406 412 413 414 415 416 417 418 419 420 426 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,151 تا 4,160 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

و نکته جالب اینجاست که خروجی شارپنس یک لنز، روی دو بدنه که حتی تعداد پیکسل و سایز سنسور اونها برابره (مثل نیکون D800 , D810) متفاوته:
    لینک:
    https://www.dpreview.com/reviews/len...&fl2=24&av2=11

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

دوست گرامی ، اینها نتیجه تست در شرایط آزمایشگاهیه و این تفاوتها در عمل حتی در کراپ 100 در 100 قابل تشخیص نیست

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.R.Sanati نمایش پست ها
    و نکته جالب اینجاست که خروجی شارپنس یک لنز، روی دو بدنه که حتی تعداد پیکسل و سایز سنسور اونها برابره (مثل نیکون D800 , D810) متفاوته:
    لینک:
    https://www.dpreview.com/reviews/len...&fl2=24&av2=11
    بخاطر داشتن و نداشتن AA فیلتر این تفاوت بوجود میاد! معمولا سنسور مشابه تا 99% خروجی مشابه میده!
    Dariush Chegini، Amin.Zallaghi و Ahmad.R.Sanati تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sina1808 آواتار ها
    تشکر کرده
    31

سلام
    اگر بخوام لنز 24-120 فول فریم رو جایگزین 18-140 کنم ( که در این صورت فوکال 36-180 خواهم داشت ) پیشنهادتون برای لنزی دیگر برای پوشش رنج زیر 36 چه لنزی هست ؟
    هدف بهبود کلی کیفیت عکس هاست

Sent from my SM-G800H using Tapatalk

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط sina1808 نمایش پست ها
    سلام
    اگر بخوام لنز 24-120 فول فریم رو جایگزین 18-140 کنم ( که در این صورت فوکال 36-180 خواهم داشت ) پیشنهادتون برای لنزی دیگر برای پوشش رنج زیر 36 چه لنزی هست ؟
    هدف بهبود کلی کیفیت عکس هاست

Sent from my SM-G800H using Tapatalk
    بنظرم سوییچ از 18-140 به 24-120 آنچنان تغییر خاصی در کیفیت خروجی نخواهد داشت. ولی 24-70 چرا !
    نکته ای هم که هست، اجباری به تکمیل رنج نیست. مگر اینکه به یک واید برای منظره یا کارهای دیگر نیاز داشته باشید که الی ماشاله وایدهای با کیفیت داریم.
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    علی جان همونقدر که جذابه همونقدرم میای خونه میبینی فوکوس رفته جایی که نباید بره نه ولی وجدانی لنز خوبیه اگه دوسته که خب هرچه که کمتر بهتر اگه دوست عضو تاپیک هم باشه که دیگه خیلی خیلی کمتر ولی الان قیمت دست اولش 700 تومنه که بر حسب سالم بودن و نگهداری خوب و این موارد از 450 تا دیگه خیلی زیاد میشه 550 شما حد وسط رو بگیر که حدود 500 میشه
    دوستان لازم دونستم تجربیاتی که ازون موقع تاحالا رو بدست آوردم در اختیار دوستان قرار بدم البته قصد ادامه ی بحث قبلی رو ندارم فقط یه سری موارد بود گفتم شاید نیاز باشه اعلام کنم

1- مشکل بک فوکس دوربین رو برطرف کردم و مجددا به لنز 35 م م هجوم آوردم، اما مشکل اصلی به قوّت خود باقیست! یعنی اولین شاتی که میزنه کاملا فوکسش پرته، دومین شات نزدیک تر میشه و سومین و چهارمین شات هستن که عالی ثبت میشن
    2- دوستی پیدا کردم که یه D3200 داره، البته این دوربین دومش بود و نیازش نداشت و دوربین یک مدته دست منه، از همه چی جالب تر که D3200 با لنز 35mm همه چیش عالیه! مشکل فوکس خیلی خیلی خیلی کم مشاهده میشه که همونم فکر کنم به خاطر حرکت دستم باشه و تاحالا فوکس پرت ازش ندیدم! خیلی برام عجیبه که d3200 انقدر با این لنز خوبه و d3300 نیست ؟ نمیدونم، شاید مشکل فقط مربوط به بادی من باشه، شاید هم کلا d3300 چون انقدر جدیده با 35mm سازگار نباشه ... والا هنوز نفهمیدم داستان چیه
    3- قصد خرید لنز 50mm رو دارم، احتمال میدم که دوربینم با این لنز مشکلی نداشته باشه، اما نمیخوام دوباره روی این لنز هم ضرر کنم... پیشنهاد دوستان چیه ؟
    4- سوال) خرید لنز های دوربینای فول فریم مثل 24-85، و استفاده ازشون روی دوربین کراپ، چه مشکلاتی رو میتونه بوجود بیاره که همه ی سایت ها گفتن ازینکار اجتناب کنید ؟ آخه 24-85 دقیقا فوکال هایی هستن که من دوسشون دارم...

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوستان لازم دونستم تجربیاتی که ازون موقع تاحالا رو بدست آوردم در اختیار دوستان قرار بدم البته قصد ادامه ی بحث قبلی رو ندارم فقط یه سری موارد بود گفتم شاید نیاز باشه اعلام کنم

1- مشکل بک فوکس دوربین رو برطرف کردم و مجددا به لنز 35 م م هجوم آوردم، اما مشکل اصلی به قوّت خود باقیست! یعنی اولین شاتی که میزنه کاملا فوکسش پرته، دومین شات نزدیک تر میشه و سومین و چهارمین شات هستن که عالی ثبت میشن
    2- دوستی پیدا کردم که یه D3200 داره، البته این دوربین دومش بود و نیازش نداشت و دوربین یک مدته دست منه، از همه چی جالب تر که D3200 با لنز 35mm همه چیش عالیه! مشکل فوکس خیلی خیلی خیلی کم مشاهده میشه که همونم فکر کنم به خاطر حرکت دستم باشه و تاحالا فوکس پرت ازش ندیدم! خیلی برام عجیبه که d3200 انقدر با این لنز خوبه و d3300 نیست ؟ نمیدونم، شاید مشکل فقط مربوط به بادی من باشه، شاید هم کلا d3300 چون انقدر جدیده با 35mm سازگار نباشه ... والا هنوز نفهمیدم داستان چیه
    درود
    خوب بنده هم خدمتتون گفتم از اول روی بادی دیگه تست بگیرید!
    ممکنه حدستون درست باشه و بادی شما نتونه از نظر فوکوس با این لنز منطبق بشه. روی فوکوس دستی سعی نکردید تست بزنید؟
    اگر قابلیت Adjust در دوربین نیست، شاید تنها راهش تعویض بدنه یا لنز باشه!
    3- قصد خرید لنز 50mm رو دارم، احتمال میدم که دوربینم با این لنز مشکلی نداشته باشه، اما نمیخوام دوباره روی این لنز هم ضرر کنم... پیشنهاد دوستان چیه ؟
    با فروشنده صحبت کنید و لنز رو همونجا تست بگیرید. یعنی قبل از خرید از سلامتش و کارایی درستش روی بدنه خودتون مطمئن بشید.
    4- سوال) خرید لنز های دوربینای فول فریم مثل 24-85، و استفاده ازشون روی دوربین کراپ، چه مشکلاتی رو میتونه بوجود بیاره که همه ی سایت ها گفتن ازینکار اجتناب کنید ؟ آخه 24-85 دقیقا فوکال هایی هستن که من دوسشون دارم...
    این که لنز مورد نظر شما دقیقا چه مشکلی بوجود میاره را دوستان نیکونی پاسخ می دن!
    اما من یک سوال دیگه دارم!
    بادی شما الان در بدترین حالت ممکن بصورت کار کرده فکر نمی کنم کمتر از 700 یا 800 قیمتش باشه! از طرفی یک لنز جدید هم مثل 50 قیمتش کمتر از 500 نیست!
    با ترکیب این دو مورد بادی رو به D7100 یا D7000 یا در بدترین شرایط به D90 ارتقا بدید بنظرم خیلی با ارزش تر از تعویض لنز خواهد بود.
    بادی که به یک رده بالا ارتقاع پیدا کنه خود به خود هم خیلی از مشکلات فعلی شما حل می شه و هم امکان استفاده از لنزهای دیگه براتون بیشتر می شه.
    ارادتمند
    Aier تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    مشكل فوكوس ممكن است از بدنه يا از لنز باشد. به نظر مي رسد براي دوربين شما مربوط به بدنه است. با مراجعه به تعميرگاهي كه نمايندگي رسمي تعميرات نيكون باشد و نرم افزار و سخت افزارهاي مخصوص را داشته باشد مي توان مشكل فوكوس بدنه را رفع كرد.
    تا جائي كه مي دانم، در سيستم فوكوس فازي (سيستمي كه وقتي از ويزور دوربين استفاده مي كنيد فوكوس را تنظيم مي كند) هر نقطه ي فوكوس دو سنسور چپ و راست دارد كه هر كدام يك منحني سيگنال توليد مي كنند. وقتي سيستم فوكوس سالم باشد و سوژه در فوكوس باشد، اين دو منحني منطبق مي شوند و فوكوس تائيد و عكس ثبت مي شود. اگر سيستم فوكوس بدنه مشكل داشته باشد در تطابق دو منحني خطا رخ مي دهد و عكس با مشكل فوكوس ثبت مي شود. يكي از دلايلي بروز خطا در سيستم فوكوس بدنه، بالا رفتن دماي داخلي دوربين است.
    ارادت
    msh2200، mehran2190، S Noora و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali_Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    1274

سلام
    روی لایو ویو هم عکاسی کردین؟
    چطور بود اونجا هم از شارپ نبودنش ناراضی بودین؟
    یکی با F2.8 و با لایو ویو عکس بگیرین بزارید اینجا تا ما هم ببینیم با لایو ویو دیگه نباید خطای فکوس وجود داشته باشه

من با 35 مم عکاسی کردم و ازش راضی بودم ولی خب از 2.8 به بالا شارپتره
    ارادت
    msh2200 و Aier تشکر می‌کنند.
    علی نوری
    ویرایش عکس آزاد است.
    Sony-H20 & D7100+18-140mm
    nouri.aminus3.com

كاربر جديد rezaashk آواتار ها
    تشکر کرده
    17

سلام دوستان عزیز
    بنده یه دوربین کنون d650 دارم و میخوام براش یه لنز 85 میلیمتری با اف 1.8 بخرم . لنز EF 85mm F1.8 usm به قیمت 1310 تومن مخصوص دوربین های فول فریم تو سایتهای مختلف برای فروش مجوده .
    حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که لنزی وجود داره که با همین مشخصات و مخصوص دوربین های کراپ باشه ؟ چون تو یه مقاله خوندم لنزهای فول فریم گرونتر هستن و قسمتی از نور رو روی سنسور بازتاب نمیدن .