صفحه 59 از 433 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 109 159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 581 تا 590 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    والا من که کنون سوار هستم و اطلاعات زیادی در مورد لنزهای نیکون ندارم ولی قطعا 50 مم از لنزهای زوم اپتیک بهتر دارد. لنز 18-105 رنج خوبی برای پرتره دارد. من پیشنهاد میکنم مدتی با انتهای فاصله کانونی 105 عکاسی پرتره کنید تا هم به رفتار فاصله کانونی بلندتر در پرتره آشنا شوید و هم نیازتان را بهتر بشناسید بعد اقدام به خرید کنید. چون در اتلیه همان 18-105 مناسبتر از 50 مم و 70-300 است.
    اما اگر به لنز تله علاقه دارید بحث دیگریست. میتوانید عکسهای پرتره خوبی هم با آن بگیرید بعلاوه لنز 50 1.8 را فکر میکنم زیر 200 تومن بعدا هم میتوانید خرید کنید.
    متاسفانه d5100 موتور فکوس ندارد و باید لنز های سری afs خریداری بشه که قیمتش حدود 350 هست اگر قیمتش زیر 200 بود سوال نمیکردم و جفتشو میخریدم ولی امان از بودجه

1:متاسفانه الان که دوباره پستم خوندم دیدم اسمایلی که گذاشته در جای صحیحی نبود و شاید سوء تفاهم میشد امیدوارم که نشده باشه
    ویرایش توسط M.Moghadam : Tuesday 15 November 2011 در ساعت 01:19 دلیل: 1
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

تشکر کرده
    3146

دوستان میخواستم منو در خرید یک لنز راهنمایی کنید
    بین دو لنز 50 mm afs و 70-300 موندم!!!!!!!
    البته میدانم که کاربری هاشون فرق میکنه و هر کدوم برای کاربردی خوب است ولی میخوام شما هم کمکم کنید
    در ضمن من یک 18-105 نیز دارم و اولویت اولم پرتره است حالا نمیدونم که دیافراگم 50 بیشتر به کارم میاد یا رنج 70-300.فکر میکنم 70-300 پرسپکتیو بهتری بهم بده برای سرو گردن از اون سمت دیافراگم 50 بوکه بهتری باید بدهد
    خلاصه که موندم و رنج 70-300 بیشتر به دلم نشسته
    همچنان منتظر استفاده از تجارب و اطلاعات دوستان هستم

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

من مدتی 300-70 را داشتم
    برای پرتره حتما شما را راضی می کنه
    M.Moghadam تشکر می‌کند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام

اگر برای پرتره های محیطی و بدون نورپردازی استودیویی میخواهید خرید انجام دهید؛ به نظرم لنز 50 میلیمتر با دیافراگم باز کاربردی تر است.

اما برای پرتره های بسته تر از سر و شانه فاصله کانونی بالاتر از 50 را شدیدا توصیه میکنم و شخصا فکر میکنم تفاوت زیادی خواهد داشت استفاده از مثلا 80 میلیمتر به بالا تا استفاده از 50 میلیمتر.

همانطور که خودتان اشاره کردید خیلی نمیتوان بحثی کرد بین انتخاب 50 میلیمتر فیکس با 70- 300 زوم، چون واقعا تفاوت و کاربرد از زمین تا آسمان است ! پیشنهاد میکنم اگر با دوستانی در ارتباط هستید که این لنزها را در اختیار دارند حتما قبل از خرید آنها تست کنید تا نیازتان و سلیقه تان بهتر مشخص شود.

اگر هم دوست دارید پرتره های محیطی بسته بگیرید به نظرم نیم نگاهی هم به لنزهای فیکس 85 میلیمتر نیکون بیاندازید هرچند شاید 50 میلیمتر به واسطه زاویه دید گستره تر کمی کاربرد بیشتری داشته باشد.
    M. Beyrami و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    3146

راستشو بخواین بدم نمیاد یخورده رنج لنزامم تکمیل بشه و مقداری هم با 50mm کار کردم و اونطوری که توقع داشتم عمق میدان کم بهم نداد
    کیفیت 70-300 میشه در حد 18-105 دونست و اینکه مقاومت برای بیرون قابل قبول هست؟
    البته به فکر تهیه اسپید لایت نیز هستم و در مرحله یعد تهیه میکنم

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

با سلام خدمت دوستان محترم.
    گویا بالاخره این آرزو در حال تحقق یافتن است . اما مشکل اینجاست که یک سناریوی دیگر شدیداً فکرم را مشغول کرده است. به همین خاطر تصمیم گرفتم از راهنمایی دوستان بهره ببرم.
    همانطور که گفتم طبق آن پست کذایی، قصد ابتیاع یک فروند 15-85 کانن کرده ام. اما مشکل اینجاست که خرید یک عدد 10-24 تامرون به همراه 55-250 کانن، به جای 15-85، که تقریباً هزینه ای مشابه دارد، نیز فکرم را مشغول خود کرده است. با عکاسی که در یک تور از 24-105 بر روی 5D II خود استفاده می کرد صحبت کردم، می گفت: «نه اینکه با این رنج در طبیعت مشکل نداشته باشم، اما با این حال رنج مناسبی است» و در کل سفر این لنز بر روی دوربینش بود. خودم به صورت عمومی عکاسی میکنم، اما بیشتر حوزۀ طبیعت و فضای بسته را شامل می شود (چه قدر تناسب!!).
    حال پیشنهاد دوستان کدام سناریو است؟

1- 18-55 به همراه 15-85 (باید در آینده و سر فرصت، و نه با اجبار، در پی لنزی تله تا 300 باشم)
    2- 18-55 به همراه 10-24 تامرون و 55-250 کانن (با این شرایط دیگر به تکمیل رنج فکر نکنم، مشکلی با تعویض لنز ندارم، چون هیچ وقت حسرت از دست رفتن سوژه ها را نخورده ام)
    دوربین کانن 500D

البته نظر خودم بیشتر بر 15-85 است و ممکن است بگویید سؤالی پرسیده ام که از دید شما پاسخش بدیهی است، اما برای خودم انتخاب سخت است و همیشه کسی که از بیرون به قضیه نگاه می کند، نظرات منطقی تری ارائه می کند.

با عرض معذرت از زیاده گویی.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Still_Life نمایش پست ها
    گویا بالاخره این آرزو در حال تحقق یافتن است . اما مشکل اینجاست که یک سناریوی دیگر شدیداً فکرم را مشغول کرده است. به همین خاطر تصمیم گرفتم از راهنمایی دوستان بهره ببرم.
    همانطور که گفتم طبق آن پست کذایی، قصد ابتیاع یک فروند 15-85 کانن کرده ام. اما مشکل اینجاست که خرید یک عدد 10-24 تامرون به همراه 55-250 کانن، به جای 15-85، که تقریباً هزینه ای مشابه دارد، نیز فکرم را مشغول خود کرده است. با عکاسی که در یک تور از 24-105 بر روی 5D II خود استفاده می کرد صحبت کردم، می گفت: «نه اینکه با این رنج در طبیعت مشکل نداشته باشم، اما با این حال رنج مناسبی است» و در کل سفر این لنز بر روی دوربینش بود. خودم به صورت عمومی عکاسی میکنم، اما بیشتر حوزۀ طبیعت و فضای بسته را شامل می شود (چه قدر تناسب!!).

1- 18-55 به همراه 15-85 (باید در آینده و سر فرصت، و نه با اجبار، در پی لنزی تله تا 300 باشم)
    2- 18-55 به همراه 10-24 تامرون و 55-250 کانن (با این شرایط دیگر به تکمیل رنج فکر نکنم، مشکلی با تعویض لنز ندارم، چون هیچ وقت حسرت از دست رفتن سوژه ها را نخورده ام)
    دوربین کانن 500D

البته نظر خودم بیشتر بر 15-85 است و ممکن است بگویید سؤالی پرسیده ام که از دید شما پاسخش بدیهی است، اما برای خودم انتخاب سخت است و همیشه کسی که از بیرون به قضیه نگاه می کند، نظرات منطقی تری ارائه می کند.

فقط و فقط به نوع عکاسی شما بستگی دارد.

بنده در حدود 13 ماه کمتر از انگشتان یک دست، لنز 10-22 را از روی دوربین باز کرده ام. و دیگری ممکن است ماهی یک بار برای چند شات از 10-22 استفاده کند.
    M. Beyrami و AliShamshirian تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

دوربین کانن 500D

با امیر خان موافقم.
    به عکاسی شما بستگی دارد. اما اگر برای عکاسی طبیعت (از نوع تله گرافی و حیات وحش) به تله بیشتر نیاز دارید 85 نسبت به 55 خیلی بلندتر نیست که احساس شود و نیاز شما را برآورده نمیکند. اگر به عکاسی طبیعت (از نوع landscape) علاقه دارید واید 24 لنز 15-85 واید خوبی است اما به قول همون دوستی ازشون نقل قول کردید کامل هم نیست. از نظر رنج گزینه 10-22-18-55-250 رنج کاملی است از 16 تا 400 را پوشش میدهد. اما خوب کبفیت بالایی ندارد. رسما روی 6 مگاپیکسل از سنسور خود بیشتر حساب نکنید. چون این لنزها کیفیتی در همین حد دارند. اگر با شارپنس لنزها مشکلی ندارید گزینه بهتریست.
    اما لنز 15-85 لنز همه کاره بسیار خوبی است البته برای کسی که با رنجش مشکی نداشته باشد. بنظر من این لنز برای عکاسان جدی ساخته نشده است و بدرد کسانی که میخواهند عکسای خانوادگی بهتری بگیرند مناسب است. اگر جزءاین دسته هستید 15-85 را انتخاب کنید.
    (البته اضافه کنم 15-85 برای آتلیه لنز کاملیست)
    AliShamshirian تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

ممنون از راهنمایی شما.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    فقط و فقط به نوع عکاسی شما بستگی دارد.
    ... اما بیشتر حوزۀ طبیعت ...
    حالا؟ :)
    بیشتر مشکل من از این است که آیا 5 میلیمتر فاصلۀ کانونی کمتر در لنز تامرون، ارزش گذشتن از کیفیت 15-85 را دارد؟ ضمناً در حال حاضر از نظر بودجه هم محدودیت دارم. مصالحه باید بین رنج، هزینه و کیفیت انجام شود. همین مصالحه ها است که تصمیم گیری را مشکل می کند. چون توانایی خرید یک 1 واید کانن تنها را ندارم و رنج یک واید، به تنهایی برایم محدود کننده است.

ضمناً دوستان نیازی نیست کل پست بنده را در پاسخ خود بیاورند، به اندازۀ کافی طولانیست

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

برای عکاسی طبیعت پرتره و اصولا استفاده های عمومی و حتی جدی لنز 85-15 هیچ چیز کم نداره.و کیفیت بسیار بالای خروجی تصاویر رضایت شما رو جلب خواهد کرد.همینطور رنج بسیار خوب و عمومی اون.منتها بسته به نوع عکاسی ممکنه که به کمتر از اون نیاز پیدا کنید که مسلما در ابتدای کار محسوس نخواهد بود.بنده بعد از گذشت 1سال و اندی در حال حاضر احساس نیاز(تاکید میکتم نیاز) به فواصل کمتر 15 میکنم.و به زودی یکی از دو لنز 16-8 یا 22-10 رو تهیه خواهم کرد.

میتونید مطمئن باشید رنج جذاب 85-15 شما رو در هیچ کدام از ژانرهای مورد علاقتون محدود نخواهد کرد.و در هر صورت شما نیازمند داشتن این رنج هستید.پس بهتره فعلا همین لنز رو تهیه کنید تا بعدها اگر اگر اگر نیاز به بیشتر یا کمتر از اون رو احساس کردید لنزهایی با کیفیت در محدوده مورد نظر تهیه کنید.
    AliShamshirian تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 59 از 433 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 109 159 ... آخرینآخرین