صفحه 58 از 433 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 68 108 158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 571 تا 580 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

شد مثل قضیه تاپیک گرانترین عکس.

چرا حرف دوستانمون رو قبول نمیکنیم؟ حتماً باید کسی با عنوان مدیر فروم بیاد یک مساله ای رو توجیه کنه و تاپیک رو ببنده و بره؟

كاربر آشنا Mehr282 آواتار ها
    تشکر کرده
    101

نقل قول نوشته اصلی توسط asghar soltani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لنزهای کدام یک از دو برند کنون و نیکون بهتر؟
    این سوال یه سوال قدیمی که با مقایسه مورد به مورد یکی مسلما یا تا حدی برتر میشه ولی من میخوام بدونم کاربرانی که تجربه بیشتری دارند یا با هر دو کار کردن،نظرشون چیه؟
    کدوم در بازار ایران در دسترستر،در ایران و جهان از کدوم بیشتر استقبال شده(طرفدار بیشتر)،رنج گسترده تری داره،در مقایسه کیفیت اپتیک بهتری داره،در مقابل پولی که پرداخت میکنی کیفیت بهتری میده،کدوم لنزهای ارزشمند بیشتری در سالهای فعالیتش داشته،دقت بیشتری در ساخت لنز داره،کدام راحتتر...خلاصه خواهش میکنم بدون تعصب،و یا طرفداری از مارک خاصی جواب بدید.
    سپاس
    دوست عزیز همونطور که دوستان گفتن شما سوالاتی که جواب اون ها در 10 صفحه باید توضیح داد رو توی 3 خط نوشتید . اما بنده اون رو خلاصه میکنم ..

قبل از اینکه به نقد برند ها و لنز ها و دوربین ها بپردازیم ، باید بپرسم که شما خودتون در چه زمینه ای از عکاسی کار میکنید ؟ مدت زمان فعالیت شما ؟ احتیاجات شما ؟

چون در هر دو برند مطمعن باشید تجهیزاتی هست که تا 10 سال دیگر هم جواب گوی نیاز من و شما باشه . باید شما در چند خط انتظارات و توضیحتون رو از لنز خوب یا بدنه ی خوب بگید که تعریفتون از لنز ایده ال یا بدنه ایده ال چیست بعد دوستان یا بنده راهنمایی کنیم
    اون مواردی که شما گفتید هم در نیکون هست و هم در کنون و به نسبت در برند های دیگه ،

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

لنزهای کدام یک از دو برند کنون و نیکون بهتر؟
    Nikon

این سوال یه سوال قدیمی که با مقایسه مورد به مورد یکی مسلما یا تا حدی برتر میشه
    خیر - چون هردوبرند دربعضی از لنزهای خود رنج برابری رو ندارند كه بشه مقایسه كرد.
    ولی من میخوام بدونم کاربرانی که تجربه بیشتری دارند یا با هر دو کار کردن،نظرشون چیه؟
    هركدام درنوع خود نتیجه مطلوبی رو دارن .
    کدوم در بازار ایران در دسترستر،در ایران و جهان از کدوم بیشتر استقبال شده(طرفدار بیشتر)
    Canon
    ،رنج گسترده تری داره،در مقایسه کیفیت اپتیک بهتری داره،در مقابل پولی که پرداخت میکنی کیفیت بهتری میده،
    Canon
    کدوم لنزهای ارزشمند بیشتری در سالهای فعالیتش داشته،دقت بیشتری در ساخت لنز داره،کدام راحتتر...
    Nikon

ولی من میخوام بدونم کاربرانی که تجربه بیشتری دارند یا با هر دو کار کردن،نظرشون چیه؟
    البته تجربه من به پای جناب مبین علی ودیگر دوستان نمی رسه ولی درمورد نظر من نظر خودمو گفتم .

حالا اگه ایراد و اشكالی هم داشته باشه شما نمی تونید با نظر و عداد ارقامی كه به صورت سلیقه ای كسب می كنید كاری بكنید .
    چه بسا كه نظر من اشتباهه . (كه هست )
    هرانسانی سلیقه و علاقه مخصوص به خود رو داره .
    شما هم به نوعی علاقه و سلیقه مخصوصی رو دارید .
    پس مقایسه جمعی و سلیقه ای نمی تونه كار درستی باشه .
    حالا مثلا ماكروگرافی
    شما می خواهید دراین زمینه فعالیت كنید لنز و لوازم شما با نوع فردی كه عكاسی اجتماعی می كنه زمین تا آسمان فرق می كنه .
    حالا نظر و اطلاعات اون فرد هم تا حدودی می تونه به دردتون بخوره ولی نظر دادن اون فرد درمورد نوع عكاسی شما ولنز و ابزار شاید زیاد جالب نباشه كه هیچ بیشتر می تونه شما رو دلسرد كنه .

درمورد مقایسه تخصصی هم باید بگم امكان و ابزار كافی و بوجه كافی برای مقایسه این لوازم در اختیار كسی از دوستان نیست كه بتونه تمام لنزهای و ابزارلازم رو برای مقایسه بخره و همینطور آگاهی كافی رو هم از لحاظ شناخت تمام لنزها وتست كامل اونها رو داشته باشه .
    برای اینكار دریایی از پول - وقت - معلومات و اطلاعات لازمه .

باوجود شناخت شما از نوع بهترین لنز هم كاری نمی تونید انجام بدید !
    اگر به طور مثال بهترین لنز از هرنظر Nikon باشه برای این لنز بدنه هم لازمه و فرض كنید بهترین بدنه Canon باشه !
    حالا چه كاری انجام می دید .

به قول جناب هژیرآذر
    بهترین خودنویس نمیتونه ما رو تبدیل به نویسنده خوب بكنه

دربیشتر مواقع علم و آگاهی بیشتر می تونه كاری بهتر از یك لنز انجام بده .
    مثال
    امید گلزار

این آقا با یه لنز 20 تومنی می تونه در سبك عكاسی خودش عكسهایی رو بندازه كه دیگران حتی بابهترین لنزها هم نتونن كاری بكنن .

با این اوصاف اینكه كدوم لنز بهتره و طرفداربیشتری داره به درد نمی خوره .
    مهم اینكه كدوم بیشتر به كارشما میاد وبا هزینتون برابری می كنه .
    behzad_paran تشکر می‌کند.
    Nikon D600

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    98

سلام به همه
    یه مدت کوتاهه که من عکاسی میکنم. دوربینم کنن 1000d هستش. یه لنز 18-55 و یه 55-250 کنن دارم.
    لنز 18-55 یمی دوبار ضربه خورده و الان دچار مشکل فکوس شده.
    میخواستم بدونم نظر دوستان در مورد یه 17-85 کنن چیه؟ در حد 450 هزار تومان میتونم هزینه کنم برای لنز.
    اگه لنز همه کاره دیگه از برند دیگه هم تو این حدود قیمت میشناسن دوستان ممنون میشم معرفی کنن.

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

دوستان میخواستم منو در خرید یک لنز راهنمایی کنید
    بین دو لنز 50 mm afs و 70-300 موندم!!!!!!!
    البته میدانم که کاربری هاشون فرق میکنه و هر کدوم برای کاربردی خوب است ولی میخوام شما هم کمکم کنید
    در ضمن من یک 18-105 نیز دارم و اولویت اولم پرتره است حالا نمیدونم که دیافراگم 50 بیشتر به کارم میاد یا رنج 70-300.فکر میکنم 70-300 پرسپکتیو بهتری بهم بده برای سرو گردن از اون سمت دیافراگم 50 بوکه بهتری باید بدهد
    خلاصه که موندم و رنج 70-300 بیشتر به دلم نشسته
    عید به تمام دوستان و مدیران عزیز تبریک عرض میکنم
    Miri و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    البته میدانم که کاربری هاشون فرق میکنه و هر کدوم برای کاربردی خوب است ولی میخوام شما هم کمکم کنید
    در ضمن من یک 18-105 نیز دارم و اولویت اولم پرتره است حالا نمیدونم که دیافراگم 50 بیشتر به کارم میاد یا رنج 70-300.فکر میکنم 70-300 پرسپکتیو بهتری بهم بده برای سرو گردن از اون سمت دیافراگم 50 بوکه بهتری باید بدهد
    محمد جان قیمت 70-300 چنده؟
    شنیدم لنز خوبی هست
    (اگه زیر 500 تومن باشه منم دست به کار میشم)
    به نظرم 70-300 برای شما مناسب تر باشه
    شما با هردو لنز می تونی پرتره بگیری ولی با 50 نمی تونی تله گرافی کنی
    درسته که بوکه 50 خیلی بهتره ولی به رنج 70-300 هم فکر کن
    M.Moghadam تشکر می‌کند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

تشکر کرده
    3146

من خودم دلم با 70-300 هست ولی خوب دوستان باید نظر بدن حتما تا با ارامش خرید کنم
    فکر میکنم حدود 600 باید باشه خیلی وقتهه قیمت نکردم و منتظرم دوستان کمک کنن چون دسترسی به بازار ندارم
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

سوال خوبی پرسیدید.
    50 به فرض استفاده روی بدنه سنسور کراپ 80 مم میشود که رنج خوبی برای پرتره است با این حتی پرتره بسته خیلی خوبی میتوان گرفت گرچه برای پرتره بسته فاصله کانونی بلندتر مناسبتر است اما اختلاف خیلی نمیشود. بر عکس چیزی که گفتید لنز 50 مم پرسپکتیو بهتری برای پرتره های محیطی دارد. چون خیی فاصله کانونی بلندی ندارد اشیائ زیادی در زمینه کادر برای محو شون و نمایش عمق میدان وجود خواهد داشت. اما در لنز 70-300 پرسپکتیو بگونه دیگری خواهد بود. اگر شما از فاصله کانونی بالاتری استفاده کنید با حفظ همان کادر روی سوژه بتدریج زمینه کادر شما شروع به بزرگتر شدن میکند و از کادر شما خارج میشود در این حالت شما عمق میدان را بیشتر لمس خواهید کرد حتی اگر با طبق محاسبات عمق میدان از 50مم با دیاف باز کمتر باشد. اما توجه کنید در این حالت زمینه کم کم شروع به محو شدن میکند و دیگر چیز زیادی در زمنه نخواهد بود و از حالت پرتره محیطی خارج میشود.
    یکی از عوامل مهمی که معمولا نادیده گرفته میشود پیش زمینه است. پیش زمینه به همان اندازه پس زمینه در ایجاد یک پرتره محیطی خوب مهم است. در عکسهای کلاسیک پرتره معمولا چیزی در زمینه نیست و کمتر به آن توجه میشود اما با قرار دادن اشیائ مختلف در پیش زمینه میتوان خلاقیتهای زیادی داشت. اینجا تفاوت فاصله کانونی بیشتر مشخص میشود. اگر شما از فاصله کانونی بلندتری استفاده کنید و از دور عکس بگیرید میتوانید اشیائ بیشتری در فاصله دوربین تاسوژه برای اایجاد افکت عمق میدان داشته باشید. این اشیائ میتواند زمین، دیوار و یا هر چیز دیگری باشد.
    در اینجا شما به عنوان عکاس باید انتخاب کنید که چه فاصله کانونی و چه پرسپکتیوی مناسب موقعیت خواهد بود. بهرحال هیچ کدام از این لنزها جای یکدیگر را نخواهند گرفت و هر کدام مورد استفاده خود را دارند.
    من شخصا اگر قصد عکاسی پرتره در فضای باز را داشته باشم (پارک، جنگل، ....) لنز تله را انتخاب خواهم کرد و اگر قصد عکاسی در مکانهای کوچک لنز 50مم.
    اگر هم قصد عکاسی استودیویی با استفاده از فلاش را دارید که قضیه کاملا منتفی است لنز شما هر چه که باشد مناسب است و نیاز به لنز دیگری ندارید.
    Ali Saeedi و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    3146

والا کم کم به فکر اتلیه کوچکی نیز هستم و به قول شما باید با همین لنزم جواب بده
    ولی بیشتر به فکر پرتره محیطی هستم و بخاطر اون مردد شدم
    یک سوال دیگر نیز اضافه کنم من از کیفیت 18-105 خود راضی هستم بخاطر کاربریم میخوام بدون 70-300 در مقایسه با این لنز در چه وضعیتی هست؟
    فکر کنم کیفیت 50 از هر لحاظ از 18-105 بهتره درسته؟

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

والا کم کم به فکر اتلیه کوچکی نیز هستم و به قول شما باید با همین لنزم جواب بده
    ولی بیشتر به فکر پرتره محیطی هستم و بخاطر اون مردد شدم
    یک سوال دیگر نیز اضافه کنم من از کیفیت 18-105 خود راضی هستم بخاطر کاربریم میخوام بدون 70-300 در مقایسه با این لنز در چه وضعیتی هست؟
    فکر کنم کیفیت 50 از هر لحاظ از 18-105 بهتره درسته؟
    والا من که کنون سوار هستم و اطلاعات زیادی در مورد لنزهای نیکون ندارم ولی قطعا 50 مم از لنزهای زوم اپتیک بهتر دارد. لنز 18-105 رنج خوبی برای پرتره دارد. من پیشنهاد میکنم مدتی با انتهای فاصله کانونی 105 عکاسی پرتره کنید تا هم به رفتار فاصله کانونی بلندتر در پرتره آشنا شوید و هم نیازتان را بهتر بشناسید بعد اقدام به خرید کنید. چون در اتلیه همان 18-105 مناسبتر از 50 مم و 70-300 است.
    اما اگر به لنز تله علاقه دارید بحث دیگریست. میتوانید عکسهای پرتره خوبی هم با آن بگیرید بعلاوه لنز 50 1.8 را فکر میکنم زیر 200 تومن بعدا هم میتوانید خرید کنید.
    M.Moghadam تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

صفحه 58 از 433 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 68 108 158 ... آخرینآخرین