صفحه 62 از 433 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 72 112 162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 611 تا 620 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر جديد H.Nazari آواتار ها
    تشکر کرده
    184

سلام خدمت دوستان
    تفاوت لنزهای جعبه سفید و جعبه طلایی چیه؟
    مشخصا بنده قصد خرید لنز نیکور 105-18 دارم. تفاوت قیمت حدودا 40 هزار تومنی بهم گفتن.
    خود لنز هم تفاوت ظاهری داره و یا فقط جعبه متفاوت هست.
    احتمال دسته دوم بودن لنز توی کدوم حالت بیشتره. (از کجا میشه فهمید که لنز کارکرده هست یا نه)؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط argu نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    تفاوت لنزهای جعبه سفید و جعبه طلایی چیه؟
    مشخصا بنده قصد خرید لنز نیکور 105-18 دارم. تفاوت قیمت حدودا 40 هزار تومنی بهم گفتن.
    خود لنز هم تفاوت ظاهری داره و یا فقط جعبه متفاوت هست.
    احتمال دسته دوم بودن لنز توی کدوم حالت بیشتره. (از کجا میشه فهمید که لنز کارکرده هست یا نه)؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.
    درود

لنز جعبه سفید چیزی نیست که برای فروش جداگانه تولید شده باشد
    بلکه لنزی هست کیت دوربین D90 یا D7000 بوده و از درون جعبه آنها برداشته شده است
    و هیچ کم و کسری هم در مقایسه با جعبه طلایی آن نباید داشته باشد.

1- در پوش جلویی لنز
    2- درپوش پشتی لنز
    3- هود
    4- کیفی از جنس جیر
    باید درون جعبه باشند چه جعبه سفید چه جعبه طلایی.

برای تست لنز ( بک فوکاس )
    چند تا شیء روی میز بچینید با فاصله ای مشخص از هم مثلا باتری قلمی!
    دوربین را ثابت کنید که بعد از فوکاس کردن دیگر حرکتی در کار نباشد اگر سه پایه نیست روی میز بگذارید
    روی آخرین فاصله کانونی که 105 باشد لنز را قرار دهید
    و در کمترین فاصله فوکاس لنز
    از دیافراگم f5.6 هم استفاده کنید کم عمق میدان کم شود و مشکل فوکاس را بیشتر نشان دهد
    حالت فوکاس نقطه ای را هم از دوربین انتخاب کنتید
    روی باتری وسطی فوکاس کنید و عکس بگیرید و بعد عکس را چک کنید ببینید همانجایی که فوکاس کردید
    دارای وضوح است ، اگر اینطور نبود و پشت آن در وضوح بود پس بک فوکاس دارد!
    و اگر جلوی ان در وضوح بود فرانت فوکاس دارد!
    و اگر همانجایی در وضوح بود که نقطه فوکاس دوربین را قرار داده بودید بود لنز سالم است

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 19 December 2011 در ساعت 15:46
    H.Nazari، iman ebrahimi، Hamid.d و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

من یه کم تحقیق کردم انوش جان.این روش تست صحیح نیست .
    masoudrejae تشکر می‌کند.
    NikonD700&D3200*Nikkor24-70*Nikkor70-200VRII*Tokina11-16*2sb800+2Sb600*Slik 500

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

درود
    بنده در پی خرید لنز به احتمال زیاد برای دوربین 1100D هستم و فقط و فقط ماکرو میخوام نمیخوام جمعا با دوربین بیش از 1 تومن بشه یا خیلی بالاتر نره بعد چیزی هم باشه که خروجی تصویر لااقل از دوربین فعلی بنده (HS20) بیشتر باشد!
    با تشکر...

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Danitondar نمایش پست ها
    درود
    بنده در پی خرید لنز به احتمال زیاد برای دوربین 1100D هستم و فقط و فقط ماکرو میخوام نمیخوام جمعا با دوربین بیش از 1 تومن بشه یا خیلی بالاتر نره بعد چیزی هم باشه که خروجی تصویر لااقل از دوربین فعلی بنده (HS20) بیشتر باشد!
    با تشکر...
    باید به خرید تجهیزات دست دو فکر کنید با این بودجه نمیتوانید این بدنه و ارزانترین لنز ماکرو را تهه کنید.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

برند نیکون و لنز 40مم ماکرو جدید ویا همان کنون و لنزهای تامرون شاید به هزینه شما نزدیک باشد.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Danitondar نمایش پست ها
    درود
    با تشکر...
    مي توانيد از لنز معكوس براي ماكروگرافي استفاده كنيد. يك لنز 18-55 بخريد و با مقداري كار فني تبديلش كنيد به لنز براي ماكروگرافي.در اين خصوص در همين فروم مي توانيد مطالب جالب و فراواني پيدا كنيد. البته استفاده از لنز معكوس دشواري هاي خاص خودش را دارد ولي ارزان ترين روش است و لنز براي شما كمتر از 150000 تومان تمام مي شود. بعداً مي‌توانيد لنز ماكرو مناسب را بخريد.

كاربر جديد H.Nazari آواتار ها
    تشکر کرده
    184

سلام دوستان
    دوربین بنده نیکون d5100 می باشد. (یک ماه پیش خریداری شده)
    از دوستان راهنمایی می خوام برای خرید لنز مناسب. (البته اگه همون اول کار لنز کیت رو داده و یدونه 105-18 گرفته بودم شاید یکی دو سال سراغ لنز نمی رفتم.)
    کاربرد:
    اولویت اول: استفاده در منزل و مهمانی ها (کیفیت توی این حال از اولویت بیشتری برای بنده برخوردار است چرا که معمولا نور کمتر هست و لنزهای سریعتر و پرایم فکر کنم برام خوب باشه.
    اولویت دوم: مسافرت و باغ و گردش (توی این حالت بیشتر از تله استفاده می کنم، تله دوربین قبلیه من رو بد عادت کرد شاید)

حال آلترناتیوها:
    1- تعویض لنز 55-18 با یه لنز 105-18 (اولویت اول رو برآورده می کنه؟ حداقل 70 درصدشو) - راستی کیفیت 105-18 از اون لنز کیت (اسباب بازی) خیلی بالاتره یا محسوس نیست.
    2- حفظ همین 55-18 و خرید 50mm-F1.8G (انتظار شارپنس بالایی از این لنز دارم، انتظار بی خودی که نیست.) البته تله 105mm فنا میشه.

متشکر از راهنمایی دوستان - خصوصا اونهایی که همیشه لطف دارن

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

سلام دوستان
    از دوستان راهنمایی می خوام برای خرید لنز مناسب. (البته اگه همون اول کار لنز کیت رو داده و یدونه 105-18 گرفته بودم شاید یکی دو سال سراغ لنز نمی رفتم.)
    کاربرد:
    اولویت اول: استفاده در منزل و مهمانی ها (کیفیت توی این حال از اولویت بیشتری برای بنده برخوردار است چرا که معمولا نور کمتر هست و لنزهای سریعتر و پرایم فکر کنم برام خوب باشه.
    اولویت دوم: مسافرت و باغ و گردش (توی این حالت بیشتر از تله استفاده می کنم، تله دوربین قبلیه من رو بد عادت کرد شاید)

حال آلترناتیوها:
    1- تعویض لنز 55-18 با یه لنز 105-18 (اولویت اول رو برآورده می کنه؟ حداقل 70 درصدشو) - راستی کیفیت 105-18 از اون لنز کیت (اسباب بازی) خیلی بالاتره یا محسوس نیست.
    2- حفظ همین 55-18 و خرید 50mm-F1.8G (انتظار شارپنس بالایی از این لنز دارم، انتظار بی خودی که نیست.) البته تله 105mm فنا میشه.

آلترناتیو سوم : خرید یک 55-300 که هم تله بلندتری دارد. هم در فاصله کانونی بالاتر میتواند پرتره های خوبی بگیرد. هم رنج شما را کامل میکند. اما شارپنس بالایی ندارد.
    H.Nazari تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

سلام دوستان
    کاربرد:

حال آلترناتیوها:

پیشنهاد بنده برای شما در زمینه عکاسی در مهمانی ها و منزل و در کل indoor خرید پرایم 35 1.8 می باشد
    البته اگر بتوانید نیکون 18-105 رو با یک فلاش اس بی 700 و یا متفرقه بگیرید براتون خوب کار میده هم عکس های تله و هم داخل خانه وگر نه لنز پرایم چیز دیگری است
    تفاوت 35 و 50 تفاوت کراپ و فول فریم است.و با خرید 35 میتوانید یک لنز خوب با کارایی بالا بخرید ولی با خرید 50 موقعیت های زیادی را از دست خواهید بخصوص در مهمانی ها و جمع های چند نفره

صفحه 62 از 433 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 72 112 162 ... آخرینآخرین