صفحه 169 از 433 نخستنخست ... 69 119 159 165 166 167 168 169 170 171 172 173 179 219 269 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,681 تا 1,690 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudfk نمایش پست ها
    دوستان من در امر خرید تخصص کمی دارم! (البته بهتره بگم به خاطر وضعیت بازار حساسیت زیادی دارم) مهمترین مسئله ای که در زمان خرید لنز باید تست کرد چیه البته بجز موارد ظاهری؟ منظورم فوت کوزه گری در امر خرید لنزه!
    و اگر ترجیحا دوستان فروشگاه منصف و با اعتمادی رو میشناسند پیشنهاد کنند!
    :)

سلام
    برای اینکه از سلامت لنز مطلع شوید در بازترین دیافراگم و نزدیکترین فاصله فکوس روی نقطه مشخصی فکوس کنید و چک کنید که لنز مشکل بک یا فرانت فکوس نداشته باشد(اگر لنز زوم است این کار را در فواصل کانونی مختلف انجام دهید).فکوس منوآل را هم چک کنید که درست انجام میشود یا خیر.
    اگر لنز لرزشگیر دارد عملکرد آن را هم میتوانید چک کنید.
    وضعیت سلامت ظاهری آلمان جلویی و عقبی و اینکه غبار یا هر چیزی دیگری(حشره زنده هم داخل لنز یکی از دوستان دیده شده) داخل لنز نباشد را با انداختن نور به داخل آن میتوان چک کرد.
    به مانت لنز هم دقت کنید که آثار بسته شدن روی بدنه روی آن نباشد.

بهتر از جای معتبری خرید کنید که دست دوم را جای نو به شما نفروشند.
    masoudfk، hosein1973 و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا masoudfk آواتار ها
    تشکر کرده
    1366

سپاس جناب مبین علی!
    خرید لوازم الکترونیک در این مملکت پروسه جالبی است!
    منم مشکلات زیادی رو درباره خرید در فروم خوانده بودم(به خصوص مورد آخر که اشاره کردین) به همین دلیل سوال کردم!
    فروش با گارانتی ایده آل هم فروشگاه های زیادی دارند!
    چون از کاشان عازم هستم اگر فروشگاه خاصی مدنظرتون هست و اگر امکان دارد برایم پیام خصوصی بفرستید بسیار ممنون میشوم!

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط 47amir نمایش پست ها
    Nikon D610 24-85mm f/3.5-4.5G ED VR
    درود

بخاطر قیمت کمتر Nikkor 24-120mm f4G رو انتخاب نکردین؟ اگر محدودیت بودجه در کار نباشه ، اون انتخاب بهتری خواهد بود

البته برای خارج از آتلیه ، چون آتلیه بخاطر وجود نور خوب معمولا عرصه هنر نمایی لنز هاست خصوصا که از f8 و بسته تر استفاده خواهید کرد
    ونیز در آتلیه که رنج بالای 85mm کمتر مورد استفاده قرار می گیره ( اگر محیط آتلیه همانطور که پیش بینی میشه کوچک باشه )

پاینده باشید

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

بخاطر قیمت کمتر Nikkor 24-120mm f4G رو انتخاب نکردین؟ اگر محدودیت بودجه در کار نباشه ، اون انتخاب بهتری خواهد بود

البته برای خارج از آتلیه ، چون آتلیه بخاطر وجود نور خوب معمولا عرصه هنر نمایی لنز هاست خصوصا که از f8 و بسته تر استفاده خواهید کرد
    ونیز در آتلیه که رنج بالای 85mm کمتر مورد استفاده قرار می گیره ( اگر محیط آتلیه همانطور که پیش بینی میشه کوچک باشه )

پاینده باشید
    والا محدودیت بوجه به اون صورت ندارم ،ولی پول بیخودی نمیخوام خرج کنم (در حد نیاز میخوام).
    24-120 رو نمیشناسم درست ، با 24-85 کار کردم تو آتلیه لنز بدی نیس. حتما 24-120 بهتر خواهد بود ولی وقتی اگه بخوام بیشتر هزینه کنم NIKKOR 24-70 mm 1:2,8G ED چطوره؟ آیا ارزش هزینه کردن داره؟
    در کل خروجی این سه تا تو آتلیه چند درصد با هم فرق میکنه؟
    شارپنس چقدر تفاوت داره؟
    اون رنج بالای 70 که 24-70 نداره تو کار خیلی اذیت میکنه؟
    خودم فکر میکنم چون فضا دارم حتما از بالای 70 استفاده خواهم کرد .
    اگه بحث به تایپیک مربوط نمیشه لطفا بعد از رویت انوش خان انتقال بدید
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

دوست عزیر خیلی نگران کیفیت لنز در اتلیه نباشید! با نور فلش، ایزوی پایین و رونه بسته که استفاده خواهید کرد همه لنزها راضی کننده خواهند بود. این دو دوربین هم در این شرایط اختلافی نخواهند داشت.
    اما فاصله کانونی مهم است. برای عکسهای تمام قدر و نیم تنه به فاصله کانونی بلند نیاز نیست تله 70 یا 85 کافیست. اما برای پرتره بسته صورت کمی فاصله بلند تر نیاز دارید. نه اینکه نشود با تله 85 یا 70 پرتره بسته گرفت اما قطعا 105 مم کنون و حتی بلندتر دلچسبتر خواهد بود.
    برای بیرون از اتلیه قطعا 24-70 با روزنه 2.8 اولویت دارد. نسخه تمرونش که لنز خوبیست باید با همین قیمتها پیدا شود.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط 47amir نمایش پست ها
    حتما 24-120 بهتر خواهد بود ولی وقتی اگه بخوام بیشتر هزینه کنم NIKKOR 24-70 mm 1:2,8G ED چطوره؟ آیا ارزش هزینه کردن داره؟
    در کل خروجی این سه تا تو آتلیه چند درصد با هم فرق میکنه؟
    شارپنس چقدر تفاوت داره؟

درود

با فرمایشات جناب دانش پایه کاملا موافقم ، اما در خصوص سوالاتی که فرمودید در خصوص 24-70 نیکون برای روی دوربین مورد نظر شما ارزش دارد ( اما دوربینی دیگر... خیلی اعتقادی به بکار گیری F2.8 یک لنز زوم ، روی دست با دوربین مگاپیکسل بالا در نور متوسط و کم ندارم )
    اما بهر روی ارزش هزینه کردن دارد چرا که برای پرتره روی 70mm در f2.8 وضعیت بهتری نسبت به تامرون معادل خودش دارد.

این مقایسات بین 24-70 نیکون و تامرون و 24-85 نیکون هست
    از نظر فاصله کنونی هم برای اینکه بدانید 24-70 چه کادری میدهد با توجه به دوربین های فعلی شما تصور کنید کادر 16-47 چگونه است.

ضمنا برای عکاسی در بیرون وجود لرزش گیر هم مفید خواهد بود که در 24-70 نیکون نیست.

ضمنا نگران شارپنس در آتلیه نباشید مطمئنا بیشتر از آنچه که دازم دارید شارپنس خواهید داشت

پاینده باشید
    m.daneshpayeh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2280

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    دوست عزیر خیلی نگران کیفیت لنز در اتلیه نباشید! با نور فلش، ایزوی پایین و رونه بسته که استفاده خواهید کرد همه لنزها راضی کننده خواهند بود. این دو دوربین هم در این شرایط اختلافی نخواهند داشت.
    اما فاصله کانونی مهم است. برای عکسهای تمام قدر و نیم تنه به فاصله کانونی بلند نیاز نیست تله 70 یا 85 کافیست. اما برای پرتره بسته صورت کمی فاصله بلند تر نیاز دارید. نه اینکه نشود با تله 85 یا 70 پرتره بسته گرفت اما قطعا 105 مم کنون و حتی بلندتر دلچسبتر خواهد بود.
    برای بیرون از اتلیه قطعا 24-70 با روزنه 2.8 اولویت دارد. نسخه تمرونش که لنز خوبیست باید با همین قیمتها پیدا شود.
    با این اوصاف من به یه نتیجه ای رسیدم لنز تامرون 24-70 که فرمودید قیمت خوبی داره میتونم این لنز رو بعلاوه 70-200 f/4 nikon رو بگیرم این دو تا روهم 300 € از 24-70 nikon گرون تر میشه. یا اینکه d610 رو فقط با 24-120 بگیرم بقیه رو خرج چیزای دیگه کنم.
    امیر دانش

تشکر کرده
    2280

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

با فرمایشات جناب دانش پایه کاملا موافقم ، اما در خصوص سوالاتی که فرمودید در خصوص 24-70 نیکون برای روی دوربین مورد نظر شما ارزش دارد ( اما دوربینی دیگر... خیلی اعتقادی به بکار گیری F2.8 یک لنز زوم ، روی دست با دوربین مگاپیکسل بالا در نور متوسط و کم ندارم )
    اما بهر روی ارزش هزینه کردن دارد چرا که برای پرتره روی 70mm در f2.8 وضعیت بهتری نسبت به تامرون معادل خودش دارد.

این مقایسات بین 24-70 نیکون و تامرون و 24-85 نیکون هست
    از نظر فاصله کنونی هم برای اینکه بدانید 24-70 چه کادری میدهد با توجه به دوربین های فعلی شما تصور کنید کادر 16-47 چگونه است.

ضمنا برای عکاسی در بیرون وجود لرزش گیر هم مفید خواهد بود که در 24-70 نیکون نیست.

ضمنا نگران شارپنس در آتلیه نباشید مطمئنا بیشتر از آنچه که دازم دارید شارپنس خواهید داشت

پاینده باشید
    من فک نمیکردم 16-47 بشه یعنی دقت نکرده بودم ولی چیزی که مطمعنم اینه که این رنج کمیه و ۱۰۰ % به بالای 70 نیاز دارم.
    همونطور که گفتم یا باید ۲ تا لنز بگیرم یا اینکه یه لنز تا رنج حدود ۱۲۰ .
    امیر دانش

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

جسارت به دوستان نشه، هر چی نگاه میکنم داریم از موضوع تاپیک دورتر میشیم

تشکر کرده
    2280

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    جسارت به دوستان نشه، هر چی نگاه میکنم داریم از موضوع تاپیک دورتر میشیم
    حق با شماست مدیر محترم بخش هر جا که صلاح میدونن انتقال بدن ،من برای اینکه دوستان رویت کنند اینجا ادامه دادم.
    امیر دانش