صفحه 410 از 433 نخستنخست ... 310 360 400 406 407 408 409 410 411 412 413 414 420 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,091 تا 4,100 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    دوربین باز وتعمیر نمیشود. اگر مشکل از دوربین باشد با همه لنزها فوکوس مشکل خواهد داشت ولی در لنز کیت به دلیل عمق میدان زیاد، متوجه نمی شوید. در این صورت در تعمیرگاه مجاز که دستگاه و نرم افزار اختصاصی نیکون را داشته باشد با وصل کردن دوربین به دستگاه متوجه اشکال می شوند و مشکل را حل می کنند.
    اگر مشکل از لنز باشد با میکرو اجاستمنت آن لنز خاص را با بدنه شما هماهنگ می کنند تا مشکل حل شود.
    پس مشکل سادست و نرم افزاریه
    امکان این تنظیم توسط خودمون وجود نداره به هیچ صورت ؟
    آخه برای من واقعا سخته که لنز رو مجدد با هزینه ارسال بفرستم تعمیرگاه و بعد مجدد برگرده
    این هزینه برای من واقعا تلخه

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    آخه برای من واقعا سخته که لنز رو مجدد با هزینه ارسال بفرستم تعمیرگاه و بعد مجدد برگرده
    در بدنه شما این امکان وجود ندارد.
    Aier تشکر می‌کند.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

كلا مگه هزينه فرستادن چقدر ميشه!؟ يعني بيشتر از ضرري كه در فروش ٣٥م م داري متقبل ميشي هزينه داره واست!؟ آقاي قاسمي كارش خيلي درسته من از بندرانزلي دوربينو ميفرستم تهران واسم سرويس ميكن خيالت راحت (نگران نباش قطعه ورنميدارن به جاش قطعه داغون بزارن )

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

آف تاپیک هست ولی جالبه بدونید:
    نمایندگی های معتبر ایده ال در شهرستان ها، هزینه رفت و برگشت دریافت نمیکنند.
    جالبه بدونید، تعمیرگاه مرکزی برای سرویس و شستشوی سنسور نیز هیچ هزینه ای دریافت نمیکند ولو اینکه بادی گارانتی نداشته باشد.
    خزان و Aier تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه mehran2190 آواتار ها
    تشکر کرده
    834

با سلام و عذرخواهی از اساتید چون نمی دونستم سوالم رو کجا بپرسم مجبور شدم اینجا مطرح کنم:

اول اینکه آیا 2 لنز با F یکسان به عنوان مثال 200-18 اگر یکی دهانه بزرگتری داشته باشد در مکان های کم نور نویز کمتری خواهد داشت؟

دوم اینکه 2 یا 3 لنز یکسان چطور امکان داره که در حداکثر زوم با هم متفاوت باشند؟ به عنوان مثال هر 3 200-18 هستند ولی همه اونها به فاصله 200 نمی رسند. یعنی اسماً 200 هستند ولی در عمل یکی 200 یکی 185 و یکی 192 هستند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran2190 نمایش پست ها
    با سلام و عذرخواهی از اساتید چون نمی دونستم سوالم رو کجا بپرسم مجبور شدم اینجا مطرح کنم:

اول اینکه آیا 2 لنز با F یکسان به عنوان مثال 200-18 اگر یکی دهانه بزرگتری داشته باشد در مکان های کم نور نویز کمتری خواهد داشت؟

دوم اینکه 2 یا 3 لنز یکسان چطور امکان داره که در حداکثر زوم با هم متفاوت باشند؟ به عنوان مثال هر 3 200-18 هستند ولی همه اونها به فاصله 200 نمی رسند. یعنی اسماً 200 هستند ولی در عمل یکی 200 یکی 185 و یکی 192 هستند.
    سلام
    اول- مقدار نوري كه از لنز عبور مي كند علاوه بر مقدار باز بودن روزنه لنز (اپرچر يا ديافراگم) به مقدار گذر نور (Transmission) لنز بستگي دارد. در واقع لنز از عدسي هاي مختلفي تشكيل شده است كه هر يك مقداري از نور را عبور مي دهند و مابقي را منعكس يا جذب مي كنند و نتيجتاً تمام نور ورودي به لنز از آن خارج نمي شود. معمولاً هر چه المان هاي لنز بيشتر باشد، مقدار گذر نور كمتر مي شود. اين مقدار در لنزهاي مختلف بنا به ساختارشان متفاوت است براي مثال در دو لنز ماكرو سيگما 105 م م F2.8(يكي قديمي بدون لرزشگير و يكي جديد و لرزشگيردار) مقدار Transmission با هم تفاوت دارد:
    https://www.dxomark.com/Lenses/Compa...58_836_360_836
    مقدار گذر نور ارتباطي به سايز دهانه لنز ندارد.
    دوم- فاصله كانوني لنزهاي زوم بعضاً در هنگام فوكوس تغيير مي كند كه به آن Focus Breathing مي گويند. اين تغيير به فاصله فوكوس هم بستگي دارد يعني يك لنز 70-200 روي فاصله كانوني 200 م م وقتي روي جسمي با فاصله 2 متري فوكوس كند ممكن است فاصله كانوني آن مثلاً از 200 به 175 م م تغيير كند ولي همان لنز وقتي از فاصله 10 متري روي سوژه فوكوس كند فاصله كانوني همان 200 م م باقي بماند.
    ارادت

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

سلام هر چند که میدونم پست من پاک میشه ولی یه سوال یا به نوعی یه مشورت من الان لنز 50 نیکون دارم روی 7200 به نظرتون با خرید لنز 85 چه چیز اضافه ای به دست میارم و ایا اصلا منطقی هست ؟ چون من عاشق پرتره هد شات هستم با لنز 50 زیاد جالب نمیشه . حالا نظرتون چیه؟ مرسی ممنون

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    سلام هر چند که میدونم پست من پاک میشه ولی یه سوال یا به نوعی یه مشورت من الان لنز 50 نیکون دارم روی 7200 به نظرتون با خرید لنز 85 چه چیز اضافه ای به دست میارم و ایا اصلا منطقی هست ؟ چون من عاشق پرتره هد شات هستم با لنز 50 زیاد جالب نمیشه . حالا نظرتون چیه؟ مرسی ممنون
    اگر پاک نشد، داشتن فوکال تله تر برای پرتره پرسپکتیو بهتری در هد شات میده.

اگرم پاک شد که هیج.
    M.Nouri، Dariush Chegini، خزان و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    برای هد شات بله 85 گزینه مناسب تری هست ولی به نظر من خرید 70-200 یا 70-300 برای هدشات گزینه معقول تری باشه در مقایسه با 85 ، چون ممکنه باز فردا روزی 85 رو خریدید به نظرتون مناسب نباشه و با ضرر بخواید بفروشید یا تعویض کنید
    خزان و kato تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    اگر پاک نشد، داشتن فوکال تله تر برای پرتره پرسپکتیو بهتری در هد شات میده.

اگرم پاک شد که هیج.
    حالا بهتر و شارپتر از 85 چی پیشنهاد میدین یه چیزی که دیگه واقعا ایده ال باشه