صفحه 16 از 23 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 222
Like Tree908تشکر

موضوع: فول فریم : برتري ها و محدوديت ها

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

دوستم یه 60D کانن داره و عکاس کودک و آتلیه عروس هست و مشتری هاش انگار ازش راضی هستن حالا اون کجا و 7200 کجا چه برسد به 750 !!
    حالا دل کلام چیه اساتید عزیز -[/QUOTE]

وقتی کنان 60دی با نیکون دی7000 رقابت کرد این نیکون بود که جزئیات تصویر و رنگ زیبا و و یک عکس تماماً طبیعی رو به عکاس میداد وجود مدرک هم دال بر اثبات قضیه هست. و با ورود 7100 که در کنترل نویز بهتر از دی7000 عمل میکرد و الان که 7200 اومده که هم جزئیات تصویرش برتر از 7100 هست هم کنترل نویز اون ولی به نظرم با اختلاف قیمت کمی نیکون دی 750 فول فریم نسبت خرید 7200 کراپدار انتخاب و خرید برتر باشد که یک فول فریم با کنترل نویزی در حد نیکون DF توی دستمون هست.
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

ادامه بحث از تاپیک راهنمایی برای خرید دوربین dslr:
    قدیم ها یک بنده خدایی زحمت انتقال پست ها را می کشید...

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    اما در مورد قیمت دلاری که فرمودید اجازه مخالفت دارم ؟
    در آشفته بازار داخلی ما در برند نیکون- حداقل قیمت یک فول فریم 4 میلیون ناقابل است ( 610 ) در حالی که بهترین کراپ حال حاضر نیکون 7200 قیمتی حدود 2800 دارد و اختلاف قیمت کمی نیست
    610 بدون لنز از زنبور بدون عسل هم بی فایده تر است درست مانند 7200 بدون لنز که مبالغ لنز را هم اضافه کنیم یکم وضعیت حادتر هم میشود.
    در کل به نظر من و دیدگاه شخصی لنز عامل اصلی در انتخاب کراپ و فول فریم است ( در مورد عکاسی تفریحی گپ میزنیم نه حرفه ای که خب تکلیف حرفه ای با خودش مشخص است )
    میتوان نزدیک 10 میلیون هزینه کرد و فول فریم گرفت با دو لنز ( مابقی ادوات مانند رم و سه پایه و... مشترک است ) یا میتوان با همین هزینه کراپ گرفت با 5 لنز. من با توجه به نوع عکاسی خودم گزینه دوم رو انتخاب میکنم.
    ولی اگر بنا باشد به اینکه یک دوربین با یک لنز داشته باشم یا نهایت دو لنز چرا نباید به فول فریم فکر کنم ؟
    نکته ی دیگری هم که باید به آن توجه کرد فاکتور تجربه است که خیلی از دوستان فکر میکنند بهترین دوربین و لنز بهترین عکس را هم میگیرد در حالی که تاثیر تجربه و ادیت خیلی مهم تر از سنسور و لنز است.
    من گاها تاپیک ویرایش پیشنهادی شما را که میبینم و تاثیر ادیت های متفاوت روی یک عکس بیشتر به این نکته میرسم که ابزار صرفا وسیله ایست در برای یک ذهن سیال که توان بهره گیری از آن ابزار را دارد وگرنه چه بسیار عکاسان مستعدی که با در آرزوی همین ادواتی که بنده دارم هستند و در توانشان نیست ولی بنده توان استفاده ی حداکثری از ابزارم را ندارم
    تا وقتی من توانایی استفاده حداکثری از توان همین بدنه را نداشته باشم به رده ی بالاتر از آن فکر نخواهم کرد
    ----
    اگر این نوشتار برای این تاپیک مناسب نیست از مدیران محترم تقاضای انتقال به صفحه ی مناسب را دارم
    ---
    هم نام عزیز خیلی خیلی ارادت
    درست هست انتخاب لنز بسیار مهم است. البته d500 هم به زودی در بازار جا خواهد افتاد.
    اگر به صورت کلی بخواهیم صحبت کنیم و مورد دوستمون را نادیده بگیریم، قیمتهای کنون را در همین ایران مقایسه بفرمایید:

80d: 3750 بدنه
    80d: 4850 کیت 18-135

4300 :7d ii بدنه
    7d ii: 5200 کیت 18-135

6d: 4380
    6d: 5750 کیت stm

به طور خلاصه می توان گفت الان با حدود 5 تومن می توان یک دوربین کنون کراپ و یا فول فریم با کیت لنز همه کاره اش را خرید. اگر همین مقایسه را 3-4 سال پیش انجام می دادیم مقایسه کلا امکان پذیر نبود!
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

سلام به همگی

مطالب این تاپیک رو خوندم و برام بسیار جالب بود ، سالها پیش (اوایل پیدایش دیجیتال ) در یک دوره آموزشی شرکت کردم که درباره عکس دیجیتال بود و مطلب عمده این بود که کیفیت عکس دیجیتال با سه عامل سنسور ، پروسسور ، و اپتیک ایجاد میشود ... نکته اینکه مقایسه به تنهایی سنسور ها باهم به تنهایی نتیجه تعیین کننده ندارد چون پروسسور و اپتیک هم هر کدام حدود یک سوم در عکس تاثیر دارند ممنون
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    ادامه بحث از تاپیک راهنمایی برای خرید دوربین dslr:
    قدیم ها یک بنده خدایی زحمت انتقال پست ها را می کشید...

درست هست انتخاب لنز بسیار مهم است. البته d500 هم به زودی در بازار جا خواهد افتاد.
    اگر به صورت کلی بخواهیم صحبت کنیم و مورد دوستمون را نادیده بگیریم، قیمتهای کنون را در همین ایران مقایسه بفرمایید:

80d: 3750 بدنه
    80d: 4850 کیت 18-135

4300 :7d ii بدنه
    7d ii: 5200 کیت 18-135

6d: 4380
    6d: 5750 کیت stm

به طور خلاصه می توان گفت الان با حدود 5 تومن می توان یک دوربین کنون کراپ و یا فول فریم با کیت لنز همه کاره اش را خرید. اگر همین مقایسه را 3-4 سال پیش انجام می دادیم مقایسه کلا امکان پذیر نبود!
    نیمای عزیز در کل من با گفتار شما چه اینجا و چه آنجا موافقم ( این رو اولش گفتم که وضعیتمون مشخص باشه فقط کمی اختلاف نظر تو جزئیات داریم که طبیعیست )
    کاملا درست میفرمایید این مرز تا چند سال آینده یحتمل کمرنگ تر هم خواهد شد ولی ولی ولی مورد اینکه من d500 رو مثال نزدم چون هنوز نوبرانه است و همینطور 80d هم هنوز فک میکنم جا برای افت قیمت دارد
    مورد مهم دیگه اینکه بهترین کراپ ( از هر نظر چه امکانات بدنه چه سنسور به کار رفته ) را داریم با پایه ای ترین فول فریم مقایسه میکنیم
    برای رسیدن به 10 فریم پیاپی در رده فول فریم چقدر باید پرداخت ؟ یعنی اگر کسی تمایل به عکاسی حیات وحش یا ورزشی یا خبرنگاری داشته باشد به نظر شما 6d به خاطر سنسور بزرگ تر و نویز کمتر اولویت دارد یا 7d به خاطر سیستم فوکوس قویتر و سرعت عکاسی بالاتر ؟ ( ذکر این مثال کلیست نه اینکه کدام یک بهتر هستند چون به طور مشخص هرکدام در برابر دیگری برتری ها و ضعف هایی دارند )
    در کل هدفم از گپ و گفت در آن تاپیک و ادامه اش در اینجا این بود که صرفا قیاس ما نباید سایز سنسور باشد و چون این دوربین فولفریم است در قیاس با کراپ از پیش برنده -
    در عکاسی ( همانطور که شما تجربه بسیار بالاتری از من دارید ) عناصر دیگری ( که اهمیتشان از سایز سنسوربیشتر نباشد کمتر هم نیست ) دخیلند.
    من یکی که بدم نمی آید 2 سال دیگه فولفریم گرفته باشم و امیدوارم روغن شاتر های نیکون تا اون موقع خشک شده باشند
    yaghoobi، soltaani، nautilus_214 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

به نظر من یکی از مهمترین اتفاقاتی که در بخش فول فریم افتاد ورود سونی با میرورلس هایش بود درحال حاضر a7 با لنزکیتش 1300 دلار عرضه میشود!
    میتوان متصور شد که نسل بعدی lowend سونی قیمت 1000 دلار برای بادی و لنز برسد

كاربر آشنا dr.aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    61

با درود دوستان گرامي - آيا ارزشش رو داره من دي 7200 خودمو + 18-140 بفروشم و يك دي 610 بگيرم و مدتي تا پولم جور بشه با يه 50 اف 1.8 جي سر كنم ؟ يعني ارتقا به فول فريم و دي 610 ارزششو داره يا 7200 بمونم ؟

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط dr.aryan نمایش پست ها
    با درود دوستان گرامي - آيا ارزشش رو داره من دي 7200 خودمو + 18-140 بفروشم و يك دي 610 بگيرم و مدتي تا پولم جور بشه با يه 50 اف 1.8 جي سر كنم ؟ يعني ارتقا به فول فريم و دي 610 ارزششو داره يا 7200 بمونم ؟
    بهتر بود اول میگفتید در چه ژانری عکاسی می کنید. به نظر بنده با توجه به دوربین فوق العاده ای که دارید، تنها برای برخی موارد خاص، مثلا عکاسی در نور بسیار کم و آسمان شب، ممکن است احساس نیاز به فول فریم شود. در بقیه موارد دوربین فعلی شما چیزی کم ندارد که هیچ! بهتر هم شاید باشد!
    E.K.Studio تشکر می‌کند.
    "برای لایک گرفتن اینستاگرام هست. لطفا عکس های بنده را به چالش بکشید."
    برای شرکت در کلاس ها و تورهای نجومی در استان تهران با بنده تماس بگیرید.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط dr.aryan نمایش پست ها
    من حرف آقا رسول را تکمیل می کنم
    اصلا چقدر عکاسی می کنید؟
    هدفتون از عکاسی چیه؟
    چه چیزی از دید شما برای این تغییر برتری محسوب می شده که به فکرش افتادید؟
    چقدر حاضرید برای لوازم فول فریم هزینه کنید؟
    و در نهایت اینکه اصلا چند ساله با عکاسی درگیر هستید؟
    ارادتمند
    Mehrdad-PL و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا dr.aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    61

من از كودكي درگير عكاسي هستم و علاقمنده بسيار شديد - ژانر بيشتر پرتره است و در كل در همه ژانر ها عكاسي ميكنم ولي نه براي درآمد ، فول فريم براي شارپنس و عمق ميدان و نويز كمتر فضاي عكس بيشتر ويوفايندر بزرگ و كاملتر و اينكه دوست دارم لنزي كه سوار ميكنم ضريب نخوره همون خودش باشه . لطفا يطوري برخورد نكنيد كه ادم احساس كنه داره مورد تمسخر قرار ميگيره - ممنونم

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست گرامی ، من تمسخری در پاسخ‌های دوستان ندیدم .
    سوالاتی که دوستان پرسیدند ، سوالاتی‌ست که باید برای ارتقای دوربین یا تغییر بدنه ، باید طرح شود تا به پاسخ درست برای علت و هدف تغییر یا ارتقای بدنه منجر شود .
    حالا اگر این سوالات برای شما جنبه‌ی تمسخر دارد ، خود هر کاری صلاح می‌دانید انجام دهید ...
    ولی اگر دنبال پاسخ پرسش خود باشید ، باید بدانید آیا این ارتقا برای شما ، ارزش افزوده دارد یا خیر ؟ و این بستگی به نوع کاربرد شما دارد .
    و اینطوری هم نیست که این تغییر ، اختلاف فاحشی در خروجی دوربین شما ایجاد کند . جز موارد ذکر شده که البته باید ببینید برای شما توجیه اقتصادی دارد یا خیر ؟
    اگر نیاز به عمق‌میدان کمتر‌دارید و عکاسی در شب ، جزو کارهای اصلی شماست، بله .
    ولی در روز اختلاف معناداری نخواهید یافت .
    msh2200، yaghoobi، Mehrdad-PL و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 16 از 23 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... آخرینآخرین