صفحه 658 از 689 نخستنخست ... 158 558 608 648 654 655 656 657 658 659 660 661 662 668 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,571 تا 6,580 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط sahneh32 نمایش پست ها
    هیچ وقت به این سایتها که مشتی تصاویر گرافیکی احمقانه و رسم نمودار قرار میدهند اعتماد نداشتم و ندارم همچنین تست های استودیویی ، چون همه اشیا روی یک خط ثابت قرار دارند نمیشود قضاوت درستی روی شفافیت داشت اما در تصاویری مثل مناظر که قسمت های دور و نزدیک دارند برتری شارپنس لنز های سونی کاملا مشخص است و آمار DXO را تایید میکند.

من هم تفاوت میبینم و هم برتری.

فایل پیوست 83262
    اول از همه فکر می کنم موردی که فرستادید مربوط به مقایسه نویز تصاویر دو دوربین است و اصولا dpreview امکاناتش در حدی نیست که بتواند رزلوشن و یا به شکل همان عامیانه شارپنس لنزها را مورد بررسی قرار دهد. قبلا این شرکت از خروجی dxo برای تست لنزها استفاده می کرد ولی الان تقریبا دیگر خودش را وارد این مقایسه ها نمی کند چون هم نسخه هایی که از یک لنز دارد در حد یک عدد است و هم علم و تجهیزات مربوط به تستهای جدی را در اختیار ندارد.

lensrental یه شرکت هست که لنز کرایه می دهد برای همین به انواع لنزها در تعداد بالا دسترسی دارد و کل سیستم تست و برررسی لنزها را متحول کرده است. الان جزو معدود مراکزی هست که می تواند لنزها را نسخه به نسخه با هم مقایسه کند و نتیجه بررسی هایش فقط روی یک نسخه از یک لنز نیست معمولا زیر 10 عدد را معتبر نمی داند.
    این مرکز به تازگی یک دستگاه اپتیکال بنچ تهیه کرده است که دقت شگفت انگیزی دربررسی رزلوشن لنزها دارد مثلا اینکه لنز field curvature دارد یا خیر و خوبی دیگری که دارد این هست که لنزهای برندهای مختلف را می توان با آن تست کرد بدون اینکه نیاز به استفاده از بدنه آن برند باشد در حقیقت تاثیرات شارپپنس سنسور و پروسس و غیره حذف می شود. و این مورد این روزها با استفاده از انواع کانورتورها بیش از قبل در عمل هم دیده می شود که مثلا روی دوربین سونی از لنز کنون استفاده می کنند.

به هر شکل کاری که این شرکت انجام می دهد مطمئنا ارزشمند است با مطالعه مطالب وبلاگ این سایت که توسط راجر سیکالا نوشته می شود می توانید از علم اپتیک لنزها لذت ببرید.

با این وجود بررسی لنزها در عمل و عکاسی روی دست با آنها مکمل تستهای این سایت هست و نمی شود منکر field test ها شد.
    usef، Anoosh-Em، kiavash و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    من موندم این آمار 90% ای و 20 تا لنز سونی رو از چه منبعی استخراج کردید. همین دوربینهای "لولا و هندل "ی هنوز هم بین حرفه ای ها محبوب تر هستند. می تونید یه نگاهی به عکاسهای جام جهانی گذشته بیندازید. اونها خیلی بهتر از شما تشخیص می دن "لولا و هندل "ی بهتره یا بدون آینه.
    سونی تا حالا تو mirrorless های fullframe رقیبی نداشته از این به بعد که کانن و نیکون به مرور بدنه ها و لنزهای خودشون رو معرفی می کنن تازه رقابت شروع میشه.

درود

کاملا صحیحه ، سونی همون چند تا دونه لنزهاش هم در طول مدتی طولانی دست به دامن بودن زایس تهیه شده ، دوستان یک طوری صحبت کردند که گویا مشکل کمبود و محدودیت های توان تولید اپتیکی کمپانی سونی انگار دیگر وجود ندارد! یا قیمت های عجیب و غریبی که در مقایسه با همتای نیکون و کنون خود دارند...

و همه اینها یعنی سونی مادامی که توان اپتیکی رقبای اصلی را ندارد ، سیر تحولاتش هم همچنان حلزونی خواهد ماند و همچنان باید برای همان لنز های قبلی ، تند تند بدنه تولید کنه (تا کم تحرکی بخش اپتیکی اش به چشم نیاد) دلیل تولید تبدیل مانت برای استفاده از لنزهای دیگران توسط خود سونی هم همینه که این حرکتی کاملا هوشمندانه و بدور از تعصب است چرا که تصور غلطی از اندازه خودشان در صنعت اپتیک ندارند!

همونطور که دوست عزیزمون هم بدرستی فرمودند سونی تا حالا تو mirrorless های fullframe رقیبی نداشته ، فکر میکنم پارسال بود که سونی توانست بیشتر از SLR های نیکون میرورلس بفروشد و این برای اون دسته ای که توجه نکردند سونی اساسا میرورلس دارد چگونه امار فروش اون رو میشه مقایسه کرد با کنون و نیکون که میرورلس فول فریم نمیساخنتد؟!

و نکته جالب تر اینکه میرولس های فول فریم سونی توسط چه افرادی خریداری شده اند آیا این افراد یوزر های مانت سونی هستند؟ خیر ، شاید اندکی از آنها باشند اما غالب خریداران میرورلس های سونی، کابران نیکون و کنونی هستند (در خارج از کشور که محدودیت بودجه هم ندارند) براحتی و ارزانی یک بادی دوم یا سوم با تبدیل مانت تهیه کرده و لنز های کنون و نیکون رو که در کوله خود دارند روی آن بسته اند ولی بادی اصلی خود را دارند آمار فروش میرولس با تبدیل مانت! به معنی بیشتر شدن کاربران سونی نیست چون آنهاپیش از آن یوزرهای کنون و نیکون هستند همچنان.

کم کم با جدی شدن میرورلس ها کمپانی های نیکون و کنون هم بدون آینه میسازند و سونی دیگر تنها سازنده mirrorless های fullframe نخواهد بود!
    بعد از وارد شدن کنون و نیکون به عرصه میرولس فریم آنوقت میتواند مقایسه ای صورت بگیرد و ببینیم وضعیت سونی چگونه پیش خواهد رفت

38230725_1793647010701724_7054468119934271488_n.jpg
    Nima Sadigh، kiavash، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

دقیقا در این بحث منتظر شما بودم ، هر وقت که بحث از نیکون میشود سراسیمه و هراسان به سمت انجمن می آیید و پست میگذارید ، شخص شما ده ها کاربر خوب را که حضور آنها باعث پیشرفت افراد مختلف بود از این انجمن راندید با حمایت از یک برند زباله که دیگر همه چیز از روغن گرفته تا سولفات منیزیم از ان خارج میشود و بعد هم با مظلوم نمایی از بحث خارج میشوید روشتان دیگر برای همه آشکار شده ، اینبار هم حقارت خود را با یک تصویر بچه گانه به نمایش گذاشتید.

یادمه زمانی که از بدنه های نیکون روغن و ضایعات خارج میشد ، از آن حمایت میکردید سعی در فریب کاربران داشتید و البته موفق هم شدید ضرر فراوانی به انها برسانید و بعد همه مجبور به فروش شدند ، از D750 که برای خرید آن مجبور بودند 8 واحد ریاضی و فیزیک پاس کنند تا بتوانند شمار سریال سالم را تشخیص دهد حمایت متعصبانه میکردید. دیگر کسی در انجمن نمانده که شمارا نشناخته باشد ، امروز هم از لنز هایی فرسوده نیکون با نهایت 12 تا 16 مگاپیکسل شارپنس حمایت میکنید.

اگر سونی را ببر بنامید برایتان بهتر است حداقل میگویید از ببر شکست خوردید اما اینکه بگویید از یک حلزون شکست های پیاپی خوردید برای خودتان زشت تر است . مدیران نیکون هم با چنین تفکراتی سالها به انبار لنز هایشان می نازیدند ولی امروز 5 لنز هم ندارند که روی D850 سوارکنند ، روزی بدون آینه را احمقانه میدادنستند حالا هراسان به دنبال تولیدش هستند آن هم زمانی که 4 شرکت فوجی ، سونی ، پاناسونیک و المپیوس هر تکنولوژی که میتوانستند ثبت اختراع کردند و حالا بدون آینه نیکون جز یک محصول معمولی نخواهد بود.

برخلاف تصویر بچه گانه شما تصویر واقعی اینجاست دیروز دوم August سونی با افزایش فروش 670 میلیارد ین باز هم رکورد زد ، قبل از دفن ، در آن تابوت را باز کنید تا ببینید که نیکون در آن خوابیده نه سونی

IQ.jpg

https://www.sony.net/SonyInfo/IR/lib...sonyspeech.pdf
    ویرایش توسط sahneh32 : Friday 3 August 2018 در ساعت 13:52
    M.Nouri تشکر می‌کند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

دقیقا در این بحث منتظر شما بودم ، هر وقت که بحث از نیکون میشود سراسیمه و هراسان به سمت انجمن می آیید و پست میگذارید ، شخص شما ده ها کاربر خوب را که حضور آنها باعث پیشرفت افراد مختلف بود از این انجمن راندید با حمایت از یک برند زباله که دیگر همه چیز از روغن گرفته تا سولفات منیزیم از ان خارج میشود و بعد هم با مظلوم نمایی از بحث خارج میشوید روشتان دیگر برای همه آشکار شده ، اینبار هم حقارت خود را با یک تصویر بچه گانه به نمایش گذاشتید.

یادمه زمانی که از بدنه های نیکون روغن و ضایعات خارج میشد ، از آن حمایت میکردید سعی در فریب کاربران داشتید و البته موفق هم شدید ضرر فراوانی به انها برسانید و بعد همه مجبور به فروش شدند ، از D750 که برای خرید آن مجبور بودند 8 واحد ریاضی و فیزیک پاس کنند تا بتوانند شمار سریال سالم را تشخیص دهد حمایت متعصبانه میکردید. دیگر کسی در انجمن نمانده که شمارا نشناخته باشد ، امروز هم از لنز هایی فرسوده نیکون با نهایت 12 تا 16 مگاپیکسل شارپنس حمایت میکنید.

اگر سونی را ببر بنامید برایتان بهتر است حداقل میگویید از ببر شکست خوردید اما اینکه بگویید از یک حلزون شکست های پیاپی خوردید برای خودتان زشت تر است . مدیران نیکون هم با چنین تفکراتی سالها به انبار لنز هایشان می نازیدند ولی امروز 5 لنز هم ندارند که روی D850 سوارکنند ، روزی بدون آینه را احمقانه میدادنستند حالا هراسان به دنبال تولیدش هستند آن هم زمانی که 4 شرکت فوجی ، سونی ، پاناسونیک و المپیوس هر تکنولوژی که میتوانستند ثبت اختراع کردند و حالا بدون آینه نیکون جز یک محصول معمولی نخواهد بود.

برخلاف تصویر بچه گانه شما تصویر واقعی اینجاست دیروز دوم August سونی با افزایش فروش 670 میلیارد ین باز هم رکورد زد ، قبل از دفن ، در آن تابوت را باز کنید تا ببینید که نیکون در آن خوابیده نه سونی

IQ.jpg

نیکون در حال حاضر فقط مشکلش کمبود لنز با با مگا پیکسل بالا و قیمت بالای لنز هاشه وگرنه هیچ مشکل دیگه ای وجود نداره d610 d750 و d850 جزو بهترین بدنه ها هستن در حال حاضر .
    ximballchin تشکر می‌کند.
    nikon d750 + nikon 70-200 fl ed vr +godox v860 2 +sirui t-2004 xl

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

IQ.jpg

درود
    برادرمن چراشما اینقدرعصبانی هستید؟ اصلامن نمیفهمم چرا بعداز بحثهای برندی برخی ازدوستان عصبانی میشن؟؟ خوب اگه درنهایت بحث، مطلبی را نپسندیدید خیلی ساده میتونید کانت بدید که من بااین قضیه مخالفم. الان شماباپاسختون ازسونی دفاع کردید که هیچ دلشون واسه من وشما نمیسوزه و دوستی رو ازرده کردید که میتونه به هرحال در انجمن مطالبی رو یاد بده والبته ممکنه مواردی هم بگه که مورد قبول شما نیست. اما درهرصورت خواهش میکنم که در بحثهای برندی کسی عصبانی نشه وبه خاطراین شرکتهای میلیارددلاری که کوچکترین ارزشی برای حداقل منه مشتری ایرانی قائل نیستند دوستی رو ازرده نکنه.
    این ازاین. اما درباره انوش خان شماخیلی تندمیرید. اینکه ایشون باعث ضرر چندمیلیونی دیگران شده کاملا حرف عجیبیه! خوب عیشون دقیقا چندماه پیش به من هم توصیه کردند سونی نخرم وهمچنان نیکون یوزر بمانم به دلایلی که منطقی هم بودند.ولی من جمع بندی خودم رو داشتم. دیگران هم خودشون به عنوان عکاس حرفه ای یااماتور فول فریم خریدندونه یک مبتدی! پس انقدری علم داشته اندکه تصمیم خودشان را بگیرند.پس دراین باره بی انصافی ست که کوچکترین حرفی از انوش امام به میان بیاد.
    همه جای دنیا تعصبات برندی وجوددارد.حتی خودشما بطورحتم در یک کانال خاص اعم ازخودرو یا لباس یا تیم ورزشی یاموبایل و.... علاقه مندی برندی دارید.پس این هم چیزی نیست که بابتش کسی را ملامت کنید.دراقن بین انوش هم گاهی طرفداری هایی از نیکون داشته که نظرخودشون بوده ولی من به نوبه خودم برخی جاها مخالف نظرشون بودم ولی موضوعی هم نبوده که بخام ازکوره دربرم و به ایشون حمله کنم.ضمن اینکه جداازاینکه ازنیکون جانبداری کرده اند ولی ندیده ام توهینی به کسی کرده باشند. اگر سونی را به سخره گرفته باشند، نباید شما ایشون رو به سخره بگیرید. نیکون وسونی ربطی به من وشما ندارد.
    درنهایت بازم تکرار میکنمقضیه سونی و dslr چیزی شبیه به اپل ایفون وسامسونگ و ال جی است..درخوب بودن اپل شکی نیست ولی ایا همه توان خرید یک ایفون ایکس رادارند؟ ممکنه سونی لنزهای خوبی داشته باشه، ولی ایا توانایی خریدشون را دارید؟ لایکا هم سیستم بسیار عالی ای هست.ولی من میتونم ایا ازش دربرابر نیکون وکنون جانبداری کنم؟ بنابراین فعلا تا امدن میرورلسهای نیکون و قیمت ان اصلازنمیتوانیم مقایسه ای کنیم..که انوش هم همین راگفتند.کما اینکه صحبتهایی از قیمت بالای ۴ هزار دلاری نیکون هم شنیده میشود!
    درضمن خیلی ازان عکس ناراحت نشوید.جنبه فان داشت.مطمئن باشیدخود انوش هم از مرگ سونی یاکنون خشنود نخواهدشد.
    زیاده گویی شد. ببخشید.فقط دوست داشتم چیزی بگم تا همین چندنفریوزر انجمن فرارنکنن اقا انوش هم وجودش مثل شما درانجمن عزیزه. درضمن یه وقت فک نکنید باانوش رفیقم.والا من حتی نمیدونم ایشون کجازندگی میکنن یا...

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    نیکون در حال حاضر فقط مشکلش کمبود لنز با با مگا پیکسل بالا و قیمت بالای لنز هاشه وگرنه هیچ مشکل دیگه ای وجود نداره d610 d750 و d850 جزو بهترین بدنه ها هستن در حال حاضر .

درود

من با شما هم عقیده نیستم ، برای چنین جمع بندی کردنی دیتای بیشتر لازمه.

شما فقط بادیهایی که داشتید رو تجربه کردید. تاثیر افزایش مگاپیکسل در خروجی، و عدم دستیافتن به همان خروجی دلچسب قبلی لنزها... مختص برند خاصی نیست.

اساسا دوربین با مگاپیکسل خیلی بالا ، دوربین عکاسی روی دست و شرایط نور ناکافی نیست و نخواهد شد ، هیچ لنزی با افسانه ای ترین اپتیک ها هم نمیتواند آنرا جبران کند.
    شما با 5dR و D850 و ... در نور آتلیه میتوانید تصاویری ثبت کنید که مثال زدنی باشنداگر آن نور به سنسور نرسید هیچ لنزی هم معجزه نخواهند کرد.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها
    درود

من با شما هم عقیده نیستم ، برای چنین جمع بندی کردنی دیتای بیشتر لازمه.

شما فقط بادیهایی که داشتید رو تجربه کردید. تاثیر افزایش مگاپیکسل در خروجی، و عدم دستیافتن به همان خروجی دلچسب قبلی لنزها... مختص برند خاصی نیست.

اساسا دوربین با مگاپیکسل خیلی بالا ، دوربین عکاسی روی دست و شرایط نور ناکافی نیست و نخواهد شد ، هیچ لنزی با افسانه ای ترین اپتیک ها هم نمیتواند آنرا جبران کند.
    شما با 5dR و D850 و ... در نور آتلیه میتوانید تصاویری ثبت کنید که مثال زدنی باشنداگر آن نور به سنسور نرسید هیچ لنزی هم معجزه نخواهند کرد.
    درود
    انوش عزیز فکر میکنم البته مطمعن نیستم تست های dxomark تست های ازمایشگاهی باشه یعنی توی شرایط استودیو خب وقتی لنزی مثل 105 جدید نیکون با قیمتی 2200 دلار روی d810 نهایت 30 مگاپیکسل و روی d750 نهایت 22 مگاپیکسل شارپنس میده اینو چجوری توجیح کنیم وقتی لنزا جوابگو نیست چه لزومی داره بدنه ای مثل d850 یا 5dsr با اون مگاپیکسل بالا تولید بشه ؟ چرا و برای چی باید تولید بشه ؟ . 30 مگاپیکسل شارپنس روی d810 یعنی وقتی عکس رو توی کراپ 100 % میاریم کیفیت خراب میشه مشکل اینجاست . حتی 85 سیگما هم روی 5dsr نهایت 40 مگاپیکسل شارپنس داره .
    obsidiyan و 47amir تشکر می‌کنند.
    nikon d750 + nikon 70-200 fl ed vr +godox v860 2 +sirui t-2004 xl

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    درود
    انوش عزیز فکر میکنم البته مطمعن نیستم تست های dxomark تست های ازمایشگاهی باشه یعنی توی شرایط استودیو خب وقتی لنزی مثل 105 جدید نیکون با قیمتی 2200 دلار روی d810 نهایت 30 مگاپیکسل و روی d750 نهایت 22 مگاپیکسل شارپنس میده اینو چجوری توجیح کنیم وقتی لنزا جوابگو نیست چه لزومی داره بدنه ای مثل d850 یا 5dsr با اون مگاپیکسل بالا تولید بشه ؟ چرا و برای چی باید تولید بشه ؟ . 30 مگاپیکسل شارپنس روی d810 یعنی وقتی عکس رو توی کراپ 100 % میاریم کیفیت خراب میشه مشکل اینجاست . حتی 85 سیگما هم روی 5dsr نهایت 40 مگاپیکسل شارپنس داره .

درود

راستش فقط خودشان دقیقا میدانند پشت درهای Dxo چه خبر هست ، اما بدون شک باید شرایط کاملا ایده ال باشد ( یعنی بهترین شرایط نوری) تا نهایت بازدهی لنزها مشخص بشه (لنز خوب لنزی هست که کمترین میزان اتلاف نور رو در انتقال به سنسور داشته باشه)

وقتی نور کافی موجود باشه برتری سنسوری با مگاپیکسل بیشتر ، از نظر رزلوشن بر سنسور با مگاپیکسل کمتر غیر قابل انکاره ، برای همین با یک لنز واحد نمره رزلوشن با D810 بیشتر از d750 است. اما بدون داشتن اون نور چطور؟ اینو دیگه در DXO منظور نکرده که همون لنز روی d750 شارپ تره یا D810

D850 و 5dsr برای چاپ بزرگ مناسبند برای کسی که نیاز دارد خیلی هم واجب هست
    یا افرادی که ممکن است با کراپ کردن ، برای مشتری از یک عکس خروجی های دیگری با کادر های متفاوت بگیرند! (مگاپیکسل بالای عکس این امکان را میدهد)

اما هیچگاه نرمال نیست کسی D850 تهیه کند و قصد عکاسی مستند اجتماعی داشته باشد!

پاینده باشید
    peacekeeper و kato تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    درود
    برادرمن چراشما اینقدرعصبانی هستید؟ اصلامن نمیفهمم چرا بعداز بحثهای برندی برخی ازدوستان عصبانی میشن؟؟ خوب اگه درنهایت بحث، مطلبی را نپسندیدید خیلی ساده میتونید کانت بدید که من بااین قضیه مخالفم. الان شماباپاسختون ازسونی دفاع کردید که هیچ دلشون واسه من وشما نمیسوزه و دوستی رو ازرده کردید که میتونه به هرحال در انجمن مطالبی رو یاد بده والبته ممکنه مواردی هم بگه که مورد قبول شما نیست. اما درهرصورت خواهش میکنم که در بحثهای برندی کسی عصبانی نشه وبه خاطراین شرکتهای میلیارددلاری که کوچکترین ارزشی برای حداقل منه مشتری ایرانی قائل نیستند دوستی رو ازرده نکنه.
    این ازاین. اما درباره انوش خان شماخیلی تندمیرید. اینکه ایشون باعث ضرر چندمیلیونی دیگران شده کاملا حرف عجیبیه! خوب عیشون دقیقا چندماه پیش به من هم توصیه کردند سونی نخرم وهمچنان نیکون یوزر بمانم به دلایلی که منطقی هم بودند.ولی من جمع بندی خودم رو داشتم. دیگران هم خودشون به عنوان عکاس حرفه ای یااماتور فول فریم خریدندونه یک مبتدی! پس انقدری علم داشته اندکه تصمیم خودشان را بگیرند.پس دراین باره بی انصافی ست که کوچکترین حرفی از انوش امام به میان بیاد.
    همه جای دنیا تعصبات برندی وجوددارد.حتی خودشما بطورحتم در یک کانال خاص اعم ازخودرو یا لباس یا تیم ورزشی یاموبایل و.... علاقه مندی برندی دارید.پس این هم چیزی نیست که بابتش کسی را ملامت کنید.دراقن بین انوش هم گاهی طرفداری هایی از نیکون داشته که نظرخودشون بوده ولی من به نوبه خودم برخی جاها مخالف نظرشون بودم ولی موضوعی هم نبوده که بخام ازکوره دربرم و به ایشون حمله کنم.ضمن اینکه جداازاینکه ازنیکون جانبداری کرده اند ولی ندیده ام توهینی به کسی کرده باشند. اگر سونی را به سخره گرفته باشند، نباید شما ایشون رو به سخره بگیرید. نیکون وسونی ربطی به من وشما ندارد.
    درنهایت بازم تکرار میکنمقضیه سونی و dslr چیزی شبیه به اپل ایفون وسامسونگ و ال جی است..درخوب بودن اپل شکی نیست ولی ایا همه توان خرید یک ایفون ایکس رادارند؟ ممکنه سونی لنزهای خوبی داشته باشه، ولی ایا توانایی خریدشون را دارید؟ لایکا هم سیستم بسیار عالی ای هست.ولی من میتونم ایا ازش دربرابر نیکون وکنون جانبداری کنم؟ بنابراین فعلا تا امدن میرورلسهای نیکون و قیمت ان اصلازنمیتوانیم مقایسه ای کنیم..که انوش هم همین راگفتند.کما اینکه صحبتهایی از قیمت بالای ۴ هزار دلاری نیکون هم شنیده میشود!
    درضمن خیلی ازان عکس ناراحت نشوید.جنبه فان داشت.مطمئن باشیدخود انوش هم از مرگ سونی یاکنون خشنود نخواهدشد.
    زیاده گویی شد. ببخشید.فقط دوست داشتم چیزی بگم تا همین چندنفریوزر انجمن فرارنکنن اقا انوش هم وجودش مثل شما درانجمن عزیزه. درضمن یه وقت فک نکنید باانوش رفیقم.والا من حتی نمیدونم ایشون کجازندگی میکنن یا...

بحث این حرف ها نیست جناب کیاوش اصلا ربطی به برند ندارد ، این افراد در طول این سالها هر کاری خواستند کردند ، در پست هایشان جستجو کنید بیش از 100 مورد درگیری وجود دارد ، نمیتوان گفت همه آن 100 نفر بد بودند و فقط اینها راست می گفتند، همکاری بعضی مدیران با این نوع افراد هم فراموش شدنی نیست اگر یک کاربر تازه وارد از این تصاویر اینستاگرامی قرار دهد بلافاصله تذکر داده میشود ولی این افراد براحتی قوانین را زیر پا میگذارند ، در مورد همه برند های دیگر اطلاعات منفی و قدیمی می دهند ایشون به 42 لنز سیستم E می گوید چند تا دونه ، که مدت زمان تولید آن هم نه تنها طولانی نبوده که تولید 25 لنز FF در طول 5 سال یک رکورد بشمار می آید ، اطلاعاتشان از 2012 به بعد بروز نشده آنوقت به اشتباهات دیگران اعتراض دارند.

حالا نتیجه این همه درگیری برایشان چه بود آیا برند مورد علاقه شان پیشرفت کرده ؟ معتبر ترین سایت ها وقتی مخالفشان باشد نا معتبر میشود، کاربرانی زیادی بخاطر همین نوع رفتار ها رفتند در این انجمن دوستانی بودند در مورد لنز های قدیمی اطلاعات داشتند افرادی بودند که با تغییراتی در لنز های ارزان قیمت نتایج جالبی بدست می اوردند ، خانومی بودند که از وبسایت های ژاپنی زبان شایعات محصولات را منتشر میکردند و همیشه 2 هفته از سایت های شایعات خود این برند ها جلو تر بودند ، و باز هم دوستان دیگری که فیلم آموزشی قرار میدادند و....

همه این عزیزان با این نوع برخورد ها از انجمن رفتند ، بدتر از همه حالا که تعداد کاربران آنلاین از انگشتان دست کمتر شده باز هم از این رفتار ها دست بر نداشتند ، معمولا بعد از هر درگیری چند پست میگذارند و مظلوم نمایی میکنند تا طرف مقابل را تخریبگر نشان دهند و خودشان را درست ، بعد هم دیگر هیچ فعالیت مفیدی ندارند وخبری ازشون نیست تا 6 ماه دیگر و درگیری جدید . این روش ها دیگر قدیمی شده و جوابگو نیست.
    scorpion8 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

عملا بیش از 90 درصد لنز های دو برند کنون و نیکون فقط مناسب همان دوربین های 24 مگاپیکسلی هستند و اینروز ها دیگر نمیتوان روی آنها حساب کرد و برعکس سونی حداقل 20 لنز دارد که به راحتی از پس 40 مگاپیکسل بر می آید.".

سلام.من معتقدم قضیه به این شوری هم نیست.شبیه این صحبت ها زمان افزایش مگاپیکسل ها از ۱۰-۱۲ به ۲۰ هم شده بود.
    شما تفاوت لنز ۴۰۰۰$ زایس و ۴۰۰$ کانن را در دوربین ۱۰ مگاپیکسلی هم متوجه میشوید کسی هم نمیتواند منکرش باشد.اگر منظور از رزولوشن، شارپ بودن و نمایش جزییات است بسیاری از لنزهای فیکس کانن حتی قدیمی و تعداد زیادی از لنزهای زوم سری ال که سال های اخیر تولید شده اند خروجی مطلوبی با ۵ds ارایه میکنند.من عکس های بسیار شارپی با 70-200 ISII که تولید ۲۰۱۲ هست با این بادی گرفتم.

موید صحبت من سمپل های بسیاری است که خوشبختانه اینروزها با سرعت بالای نت به راحتی میتوان دانلود کرد و حدود ۷۰۰ شات که در یک روز کامل عکاسی با 5ds با لنزهای محدودی که دارم انجام دادم.

با تشکر
    usef و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro