صفحه 665 از 689 نخستنخست ... 165 565 615 655 661 662 663 664 665 666 667 668 669 675 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,641 تا 6,650 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط sahneh32 نمایش پست ها
    بعد از کنون ،پاناسونیک هم با سنسور فول فریم در راه هست ،DSLR هر لحظه با پایان نزدیک تر میشه حتی از بعضی دوستانم خواستم زمان بندی دقیق برای فروش تجهیزات DSLR داشته باشند تا ضرر نکنند ، یاد دوران آنالوگ افتادم بعد از آمدن دیجیتال عده ای روی استفاده از اون دوربین ها سر سختی میکردند ولی قیمت ها به یکباره شکست و چه ضرر سنگینی برای این تعصب دادند تا یک بدنه اماتور دیجیتال بخرند.

این وضعیت برای DSLR در حال تکرار هست ، یکی دو سال آینده سالهای پایانی این سیستم خواهد بود و به خاطرت می پیوندد ، طبیعتا شرکت ها هرگز اعلام نمی کنند که DSLR را حذف میکنند و تاریخی نخواهند داد تا انبار ها خالی شود ، بنابراین خود کاربران باید هوشیار باشند چون در زمان حذف همه فروشنده اند و کسی دیگر بدنبال خرید لنز ها بدنه های بدون پشتیبانی و از رده خارج شده نخواهد بود.

چند ما پیش dpreview مطلبی منتشر کرد با عنوان پایان سلسله DSLR اینبار فقط حرف چند کارشناس نبود این مصاحبه با مدیران شرکت های کنون ، فوجی ، المپیوس ، سیگما ، ریکو پنتاکس ، سونی ، پاناسونیک و تامرون انجام شد و همه اینها به یک کلمه ختم شد "بدون آینه" در واقع قبل از کاربران ، مدیران خود این شرکت ها مایل به حذف سیستم قدیمی و مشکلاتش هستند.

فایل پیوست 83382

https://www.dpreview.com/interviews/...is-almost-over

دلایل حذف DSLR مشخص است :

- لنز های فرسوده و قدیمی هم از نظر سیستم موتوری آنها هم از نظر شارپنس و قاب بندی ضعیف که مناسب دوربین های امروزی نیستند در کنار فاصله لنز تا سنسور که خود باعث افت شارپنس است و چه بهتر که در سیستم جدید و تکنولوژی روز آپدیت شوند. اگر دقت کنید هر کدام از لنز های canon و Nikon که در این یکی دو ساله آپدیت شدند ، قیمتی معادل لنز های سونی پیدا کردند پس این قیمت تکنولوژی جدید است نه قیمت سونی.

- محدود بودن فیلمبرداری به یک LCD سه اینچی واقعا در اون صفحه کوچک چی میشه دید؟ با این محدودیت بزرگ 4K که هیچ 400K هم بیاد ارزشی نداره وقتی نمیشه رو جزییات ریز هیچ مدیریتی داشت.

- عدم استفاده از تکنولوژی های جدید بویژه در سیستم فوکوس ، بقول مدیر کنون تا وقتی که فقط 10 درصد از زمان عکاسی به سنسور تصویر مربوط است نمی توان از هوش مصنوعی استفاده کرد و هچنین طراحی سنسور AF که قطعه ای جداست ، ساختش وقت گیر و هزینه بر است.

- مشکلاتی مثل نفوذ نور تنظیمات فوکوس و غیره که در سیستم رقیب وجود ندارد . طبق اماری هایی که سال 2017 دادند 35 درصد از خریدارن بدون آینه هرگز به مراکز خدامات مراجعه نکردند و در سایر مراجعات اکثرا مربوط به مورادی مثل تمیز کردن سنسور و این نوع موارد بوده که نتیجه اش میشود پرسنل کمتر و هزینه پایین تر برای خود شرکت ها

- ضعف لرزشگیر در این دوربین ها از دیگر مشکلات است که مدل هایی با مگاپیکسل بالا را محدود به سه پایه کرده است ، عکاسی روی دست با این دوربین ها مثل یک رویاست.
    در مورد نظرات شما صحبت نمیکنم ولی اگر پیش‌بینی شما درست بود من کل تجهیزاتم را به شما هدیه میدهم!!
    yaghoobi، M.Meghdari، Soheil Qoddusi و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

خوب این موضوع پیش ازاینکه به سلیقه کاربران مربوط باشد به سیاستهای شرکتها مربوط میشود.اگه شرکتهاتصمیم بگیرنددست ازتوسعه dslrها بکشن(که حداقل برای۵ سال اینده بعیداست) درانصورت جناب مبین علی چاره ای بجزهدیه دادن به من ندارند( من کنون هم قبول میکنم) جناب صحنه dslrنمیخان!!
    اما چیزی که بدیهیه اینه که توسعه دو سیستم به موازات هم به نفع هیچکس وبه خصوص خودشون نیست، به خصوص ۲ مانت مختلف لنز، لذا به نظرم بعداز تکمیل لنزهای بدون اینه ی کنون ونیکون، dslrها به اخرخط خواهندرسید. شاید۵-۶ سال دیگه.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

اینکه mirror box در دوربینها چیز قدیمی شده و به زودی کمتر و کمتر دیده خواهد شد بدیهی است و غیر قابل انکار.

ولی در مورد سرعت این تغییرات و جایگزینی قسمت عمده بازار dslr ها باید روی زمانی بالای ۴-۵ سال صحبت کرد.

آقای مبین علی فکر میکنم باید به فکر هدیه دادن دوربین باشید ولی نه به دلیل معرفی بدنه های میررلس جدید. بلکه به دلیل معرفی دو لنز 28-70 f/2 !!! و 50 f/1.2 جدید که به نظر خیلی جمع و جور هست.
    a.g g.a، 47amir، sahneh32 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    در مورد نظرات شما صحبت نمیکنم ولی اگر پیش‌بینی شما درست بود من کل تجهیزاتم را به شما هدیه میدهم!!
    حضور شما در انجمن برای من بهترین هدیه است ، شاید در مورد زمان بندی یکی دو ساله اشتباه کرده باشم اما در اصل ماجرا و حذف آن سیستم شکی ندارم. کنون یک گام بزرگ جلو تر از نیکون است چون قبلا سری M تولید کرده و میتواند آنها را جایگزین بدنه های آماتور و نیمه پیشرفته DSLR کند و اگر سال بعد یک بدون آینه در کلاس A9 بسازد دیگر چیزی کم ندارد (نظر شخصی).
    yaghoobi، Nima Sadigh، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    اینکه mirror box در دوربینها چیز قدیمی شده و به زودی کمتر و کمتر دیده خواهد شد بدیهی است و غیر قابل انکار.

ولی در مورد سرعت این تغییرات و جایگزینی قسمت عمده بازار dslr ها باید روی زمانی بالای ۴-۵ سال صحبت کرد.

آقای مبین علی فکر میکنم باید به فکر هدیه دادن دوربین باشید ولی نه به دلیل معرفی بدنه های میررلس جدید. بلکه به دلیل معرفی دو لنز 28-70 f/2 !!! و 50 f/1.2 جدید که به نظر خیلی جمع و جور هست.
    من با وزن و حجم مارک 4 و 70-200 2.8 هیچ مشکلی ندارم. حتی گاهی یک لنز واید روی 6دی دارم و با دو بدنه عکاسی میکنم.
    هر وقت حمل تجهیزات برایم سخت شد از خیر آینه و لذت عکاسی با یک slr صرف نظر میکنم.
    آن دو لنزی هم که فرموديد به کار من نمی آید.
    فاصله کانونی 50 مم اصلا مورد علاقه و استفاده من نیست و برای رنج 24-70 هم 24-70 اف 4 برایم کفایت میکند.
    Nima Sadigh، saber.pix، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    13646

حضور شما در انجمن برای من بهترین هدیه است ، شاید در مورد زمان بندی یکی دو ساله اشتباه کرده باشم اما در اصل ماجرا و حذف آن سیستم شکی ندارم. کنون یک گام بزرگ جلو تر از نیکون است چون قبلا سری M تولید کرده و میتواند آنها را جایگزین بدنه های آماتور و نیمه پیشرفته DSLR کند و اگر سال بعد یک بدون آینه در کلاس A9 بسازد دیگر چیزی کم ندارد (نظر شخصی).
    ممنون از لطف شما
    پیش بینی بلند مدتی از اینکه در آینده چه خواهد شد ندارم ولی امیدوارم در آینده هم هر دو سری بدون آینه و slr تولید شوند.
    فقط در مورد فکوس لایو ویو در فیلمبرداری در مورد مارک ۴ میتوانم بگویم که فکوس اوتوماتیک در فیلمبرداری حتی با لنزهای عکاسی مثل 70-200 بسیار عالی و فراتر از انتظار من بود.
    yaghoobi، M.Meghdari، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

بعد از کنون ،پاناسونیک هم با سنسور فول فریم در راه هست ،DSLR هر لحظه با پایان نزدیک تر میشه حتی از بعضی دوستانم خواستم زمان بندی دقیق برای فروش تجهیزات DSLR داشته باشند تا ضرر نکنند ، یاد دوران آنالوگ افتادم بعد از آمدن دیجیتال عده ای روی استفاده از اون دوربین ها سر سختی میکردند ولی قیمت ها به یکباره شکست و چه ضرر سنگینی برای این تعصب دادند تا یک بدنه اماتور دیجیتال بخرند.

این وضعیت برای DSLR در حال تکرار هست ، یکی دو سال آینده سالهای پایانی این سیستم خواهد بود و به خاطرت می پیوندد ، طبیعتا شرکت ها هرگز اعلام نمی کنند که DSLR را حذف میکنند و تاریخی نخواهند داد تا انبار ها خالی شود ، بنابراین خود کاربران باید هوشیار باشند چون در زمان حذف همه فروشنده اند و کسی دیگر بدنبال خرید لنز ها بدنه های بدون پشتیبانی و از رده خارج شده نخواهد بود.

چند ما پیش dpreview مطلبی منتشر کرد با عنوان پایان سلسله DSLR اینبار فقط حرف چند کارشناس نبود این مصاحبه با مدیران شرکت های کنون ، فوجی ، المپیوس ، سیگما ، ریکو پنتاکس ، سونی ، پاناسونیک و تامرون انجام شد و همه اینها به یک کلمه ختم شد "بدون آینه" در واقع قبل از کاربران ، مدیران خود این شرکت ها مایل به حذف سیستم قدیمی و مشکلاتش هستند.

فایل پیوست 83382

https://www.dpreview.com/interviews/...is-almost-over

دلایل حذف DSLR مشخص است :

- لنز های فرسوده و قدیمی هم از نظر سیستم موتوری آنها هم از نظر شارپنس و قاب بندی ضعیف که مناسب دوربین های امروزی نیستند در کنار فاصله لنز تا سنسور که خود باعث افت شارپنس است و چه بهتر که در سیستم جدید و تکنولوژی روز آپدیت شوند. اگر دقت کنید هر کدام از لنز های canon و Nikon که در این یکی دو ساله آپدیت شدند ، قیمتی معادل لنز های سونی پیدا کردند پس این قیمت تکنولوژی جدید است نه قیمت سونی.

- محدود بودن فیلمبرداری به یک LCD سه اینچی واقعا در اون صفحه کوچک چی میشه دید؟ با این محدودیت بزرگ 4K که هیچ 400K هم بیاد ارزشی نداره وقتی نمیشه رو جزییات ریز هیچ مدیریتی داشت.

- عدم استفاده از تکنولوژی های جدید بویژه در سیستم فوکوس ، بقول مدیر کنون تا وقتی که فقط 10 درصد از زمان عکاسی به سنسور تصویر مربوط است نمی توان از هوش مصنوعی استفاده کرد و هچنین طراحی سنسور AF که قطعه ای جداست ، ساختش وقت گیر و هزینه بر است.

- مشکلاتی مثل نفوذ نور تنظیمات فوکوس و غیره که در سیستم رقیب وجود ندارد . طبق اماری هایی که سال 2017 دادند 35 درصد از خریدارن بدون آینه هرگز به مراکز خدامات مراجعه نکردند و در سایر مراجعات اکثرا مربوط به مورادی مثل تمیز کردن سنسور و این نوع موارد بوده که نتیجه اش میشود پرسنل کمتر و هزینه پایین تر برای خود شرکت ها

- ضعف لرزشگیر در این دوربین ها از دیگر مشکلات است که مدل هایی با مگاپیکسل بالا را محدود به سه پایه کرده است ، عکاسی روی دست با این دوربین ها مثل یک رویاست.
    سلام .
    دوست عزیز به نظر من مقایسه شما از پایه اشتباهه .

شما دارید عبور از آنالوگ به دیجیتال رو که در دنیای عکاسی و تصویر برداری چیزی شبیه به انقلاب صنعتی بود رو با دو تکنولوژی که در نهایت خروجی کاملا مشابه دارن و تفاوتشون فقط در ابعاد و ساختار داخلی هست رو مقایسه می کنید . ( بیننده در نهایت هیچ تفاوتی بین این دو عکس نخواهد دید .... برعکس آنالوگ به دیجیتال که کاملا خروجی متفاوتی داشتن و اصلا این مقایسه جاش اینجا نیست ) .. اینجا فقط بحث علاقه و ابعاد مطرحه .

من به شخصه هیچ تعصبی ندارم . برای اثبات این حرفم کافیه این رو بدونید که حتی یه لنز 18-55 هم برای خودم ندارم و سالها پس انداز کردم و الان تصمیم دارم یه دوربین تهیه کنم .

با دست کاملا باز میتونم از هر برندی و هر نوع دوربینی انتخاب کنم . میتونم a7r iii سونی بخرم ، یا مارک 4 ... برعکس دوستانی که از قبل تجهیزات داشتن و زمانی که اونها رو تهیه کردن هیچ انتخابی نداشتن ، من میتونم الان هر دوی این دوربین ها رو دست بگیرم ، باهاشون عکس بگیرم و در نهایت انتخاب کنم با کدومشون راحت تر هستم و کدوم حس بهتری به من میده ....انتخاب من شاید شما رو سورپرایز کنه ( و من تمام مواردی که شما فرمودید رو در مورد بازار عکاسی کاملا میدونم و چند ماهه روز و شب دارم تحقیق میکنم ... بگذریم از اینکه بیشتر از 10 ساله بازار عکاسی و دنیای عکاسی رو خیلی جدی دنبال کردم و تمام زیر و بمش رو میدونم ) ولی انتخاب نهایی من مارک 4 بود . این دوربین حس بهتری به من میده ... به همین سادگی . شاید d850 نیکون من رو خیلی مردد کرد ، ولی حتی یکی از دوربین های بدون آینه به این حس خوب نزدیک هم نشدن . حتی همسر من که دست ها و جسه خیلی ظریفی هم داره مارک 4 رو انتخاب کرد . ( مطمئنن من تنها کسی نیستم توی دنیای به این بزرگی که حس بهتری نسبت به DSLR ها دارم زمانی که اونها رو توی دست میگیرم یا باهاشون عکاسی میکنم . )

اینکه بازار میرورلس ها داره بهتر میشه ، یکی از دلایلش ( نه اینکه تنها دلیل باشه ) وجود شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرامه ، برای کسی که درآمدش ماهیانه بالای 5 یا 10 هزار دلاره ، این خیلی هزینه زیادی حساب نمیشه که یه دوربین 2 هزار دلاری جمع و جور و کوچک ولی کاملا حرفه ای تهیه کنه تا از غذاش یا از بچه اش یا گربه ی خانگیش عکس بگیره ... ولی نگاه حرفه ای وجود نداره ( و این اصلا بد نیست ولی با نگاه شما تفاوت داره ) . کافیه یه نیم نگاه به بازار میرورلس ها در کشور هایی که وضع مالی بهتری دارند بندازید و با کشور هایی که وضع مالی بدتری دارن مقایسه کنید .

یادمه یه زمانی نه چندان دور ، همه ی دنیا مرگ کتاب های کاغذی رو اعلام کردن . حتی خودم هم توی این دسته بودم . کتاب کاغذی سنگین تر بود ، استفاده ازش و پیدا کردن مطالب توی اون سخت تر بود ، حمل کردنش راحت نبود و خیلی گرون تر بود . اما کتاب کاغذی زنده موند . حتی شاید بشه گفت کتاب های الکترونیک رو شکست داد . ... چرا ؟ جوابش اینه : چون حس بهتری داشت . این "حس" بهتر رو دست کم نگیرید ، برای خود من این درس بزرگی شد که حس خوبم رو فدای بازار نکنم .

نگاه اقتصادی بد نیست ، ولی اگر قرار باشه شما حس خوب خودتون رو فدای نگاه اقتصادی کنید ، شما نباید عکاس می شدید . باید حسابدار یا چیزی شبیه اون می شدید .
    یه عکاس میخواد عکس بگیره ، و با ابزاری عکس میگیره که حس بهتری با اون داره ، چون در نهایت این حس بهتر رو به عکسی که میگیره منتقل میکنه . حتی اگر هنوز در سال 2018 با دوربین آنالوگ عکاسی کنه . چه برسه به اینکه به دیگران پیشنهاد بدید دوربینشون رو بفروشن چون بازار یه نشانه هایی از یه راه جدید نشون میده و ممکنه در آینده ضرر مالی کنن ! شما اگر انقدر به فکر ضرر مالی بودید ، پیشنهاد درست به اون دوستان این بود که کوله بارشون رو جمع کنن و از ایران با این وضع اقتصادی برن .

در آخر اینکه ، من خودم فکر میکنم هر کس با هر ابزاری راحت تره عکاسی میکنه و در نهایت هم این تکنولوژی ها ( هر دو ) انقدر عمر میکنن که دست من و شما خالی نمونه . یه کم شارپنس کمتر و بیشتر ، یه کم کیفیت بالا و پایین ، هیچ عکاس بزرگی رو پایین نکشیده ، و هیچ مبتدی ای رو عکاس حرفه ای نکرده .
    yaghoobi، DELL، usef و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    من با وزن و حجم مارک 4 و 70-200 2.8 هیچ مشکلی ندارم. حتی گاهی یک لنز واید روی 6دی دارم و با دو بدنه عکاسی میکنم.
    هر وقت حمل تجهیزات برایم سخت شد از خیر آینه و لذت عکاسی با یک slr صرف نظر میکنم.
    آن دو لنزی هم که فرموديد به کار من نمی آید.
    فاصله کانونی 50 مم اصلا مورد علاقه و استفاده من نیست و برای رنج 24-70 هم 24-70 اف 4 برایم کفایت میکند.
    یادم نبود شما بیشتر ۸۵ کار هستید. ولی خوب همین دو لنز نوید دهنده استراتزی خوب کنون در ارایه لنزهای جدید هست. لنزهایی که در ef مشابه ندارند.

والا منم شخصا هنوز از ویوفایندر اپتیکال بیشتر خوشم می آید. داستان مصرف باتری این دوربینها به دلیل ارایه تصویر لایو برای خودش معضلی هست که در dslr ها وجود ندارد. ولی خوب با روند پیشرفت نمی توان جنگید. زمانی ممکن هست به دلیل یک لنز خاص مجبور به کوچ به R شوید.
    yaghoobi، M.Mobin، 47amir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6705

:Canon EOS R Specifications Summary

(Number of effective pixels: 30.3 million pixels (Total number of pixels: 31.7 million pixels
    Image type: JPEG, RAW (14 bit), C-RAW
    Dual pixel RAW support
    EVF: organic EL, 0.71 times
    AF point: Maximum 5,655 points
    (Distance measurement range: EV – 6 to 18 (23 ° C at room temperature · ISO 100 with F1.2 lens
    ISO sensitivity: 100 to 40000 (extended ISO: 50, 51200, 102400
    Shutter speed: 1/8000 to 30 seconds, valve
    (Continuous shooting performance: Up to 8 frames per second (at servo AF: up to 5 frames / sec
    Video: 4K 30p, FullHD 60p, HD 120p
    Rear liquid crystal display: 3.15 type 2.1 million dots touch panel
    Recording medium: SD / SDHC / SDXC card
    Battery: LP-E6N / LP-E6
    Can charge inside the camera using the USB power adapter PD – E1 (only when using LP – E 6N)
    Size: 135.8 x 98.3 x 84.4 mm
    (Weight: 660 g (including battery / memory card) · 580 g (body only

Canon RF 28-70mm f/2L USM

Lens composition: 13 groups 19 sheets
    Minimum focus distance: 39cm (15.35 inches)
    Filter diameter: 95mm
    Size: 103.8mm (4.08 inches) × 139.8mm (5.5 inches)
    Weight: 1430g (3.15lbs)

Canon RF 50mm f/1.2L USM

Lens construction: 9 groups of 15
    Minimum focus distance: 40cm (15.74 inches)
    Filter diameter: 77mm
    Size: 89.8mm (3.53 inches) x 108.0mm (4.25 inches)
    Weight: 950g (2.09lbs)

Canon RF 35mm f/1.8 IS STM Macro

Lens construction: 9 groups 9 pieces
    Minimum focus distance: 17cm (6.69 inches)
    Filter diameter: 52mm
    Size: 74.4mm (2.92 inches) × 62.8mm (2.47 inches)
    Weight: 305g (0.67lbs)

Canon RF 24-105mm f/4L IS USM

Lens construction: 14 groups 18 pieces
    Minimum focus distance: 45cm (17.71 inches)
    Filter diameter: 77mm
    Size: 83.5mm (3.28 inches) × 107.3mm (4.22 inches)
    Weight: 700g (1.54lbs)

ماشالا لنز که نیستند دمبل هستند!

EF 50 f/1.2 وزنش 580 گرم هست.
    EF 24-105mm f/4 هم 670 گرم هست.
    EF 24-70mm ii 2.8 هم 805 گرم هست.
    وزن ii 6d هم 765 گرم هست.

این کمپانی ها چی کار دارند می کنند؟!
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Sunday 2 September 2018 در ساعت 20:50
    M.Mobin، a.g g.a، 47amir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه davood آواتار ها
    تشکر کرده
    2943

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    [LEFT]:Canon EOS R Specifications Summary

(Number of effective pixels: 30.3 million pixels (Total number of pixels: 31.7 million pixels
    Image type: JPEG, RAW (14 bit), C-RAW
    Dual pixel RAW support
    EVF: organic EL, 0.71 times
    AF point: Maximum 5,655 points
    (Distance measurement range: EV – 6 to 18 (23 ° C at room temperature · ISO 100 with F1.2 lens
    ISO sensitivity: 100 to 40000 (extended ISO: 50, 51200, 102400
    Shutter speed: 1/8000 to 30 seconds, valve
    (Continuous shooting performance: Up to 8 frames per second (at servo AF: up to 5 frames / sec
    Video: 4K 30p, FullHD 60p, HD 120p
    Rear liquid crystal display: 3.15 type 2.1 million dots touch panel
    Recording medium: SD / SDHC / SDXC card
    Battery: LP-E6N / LP-E6
    Can charge inside the camera using the USB power adapter PD – E1 (only when using LP – E 6N)
    Size: 135.8 x 98.3 x 84.4 mm
    (Weight: 660 g (including battery / memory card) · 580 g (body only

سلام
    5655 نقطه فوکوس ؟؟؟
    واقعا توجیح داره ؟
    حتی 400 تاش هم ، آخه اصلا چطوری میشه استفاده کرد ازش؟
    بهتر نیست این هزینه صرف چیزای کاربردی تر بشه ؟
    برفرض که یکم فاصله باشه بین نقاط ، خوب با یکم تکون دادن سر مبارک میشه حلش کرد
    به نظر من از یه حدی اگه بیشتر باشه دیگه مزاحم و وقت گیر و آزار دهنده میشه بین این نقاط حرکت کردن و انتخاب کردن
    درست مثل رزولوشن صفحه نمایش موبایل میمونه که اگه از حدودای 400 DPi بالاتر بره دیگه چشم تشخیصش نمیده و فقط باطری گوشی رو زودتر خالی میکنه.
    E.K.Studio تشکر می‌کند.