صفحه 255 از 735 نخستنخست ... 155 205 245 251 252 253 254 255 256 257 258 259 265 305 355 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,541 تا 2,550 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    دوست گرامی. من هنوز دوربینی ندیدم که بتواند یک قسمت از تصویر را سیاه و سفید بگیرد و بخش دیگرش را رنگی. این تصویر در نرم افزار یه این شکل در امده است. خیلی ساده عکس رنگی را در فوتو شاپ سیاه و سفید کنید و با history brush انجا را که میخواهید به حالت قبل برگردانید.
    سلام دوست عزیز. از اینکه جواب دادید خیلی ممنونم. ولی من canon sx30داشتم و این امکانو داشت حتی نمونه عکسشم دارم تو منوی scan دوربین بود این تکنیک و شکل یه قطره چکان داشت. هالا تو فتو شاپ چه جوری میشه این کارو کرد؟

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

دوست گرامی. من هنوز دوربینی ندیدم که بتواند یک قسمت از تصویر را سیاه و سفید بگیرد و بخش دیگرش را رنگی.
    چرا وجود دارد در دوربین های لایک دیده میشود و در SX20 هم وجود دارد به این صورت که رنگ مورد نظر را در دوربین انتخاب میکنیم و دوربین تنها آن رنگ را در عکس ثبت میکند و بقیه عکس حالت سیاه و سفید و مونوکروم میشود.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوربین نیکون D5100 نیز در رده SLR ها همین قابلیت رو داره که با انتخاب یک رنگ اون رو حفظ کرده و بقیه تصویر رو سیاه و سفید میکنه .
    این قابلیت رو فوجی HS20 نداره . بلکه بعدا باید با فتوشاپ ایجاد کنید .
    اما من فکر میکنم همیشه بهتر است که عکس رو به صورت خام بگیرید و هر گونه ادیت رو بعدا به صورت نرم افزاری ایجاد کنید . چرا که وقتی با دوربین عکسی چنین رو تهیه میکنید دیگر امکان کار بر روی عکس اصلی را نخواهید داشت و هر چه هست همان است که دوربین ایجاد کرده . و امکاناتی که نرم افزارهای قدرتمندی چون فتوشاپ و برخی پلاگین های اون برای شما فراهم میکنند بسیار گسترده تر و قدرتمندتر از نرم افزار داخلی دوربین هاست . اما برای کار نرم افزاری :
    یک روش اینست که شما باید لایه ای را از لایه اصلی کپی کنید و اون رو سیاه و سفید کنید . اون لایه رو بالای لایه اصلی قرار بدهید . و سپس با ابزار پاک کن فقط قسمتی از تصویر را که میخواهید رنگی باشد ، پاک کنید .
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

سلام

میتونید عکستونو بگیرید بعد در برنامه فتوشاپ از منوی Image---->adjustments---->replace color را انتخاب کرده و با قطره چکان رنگی را که میخواهید به سیاه سفید تبدیل کنید انتخاب کرده (با Fuzzinesss میتوان شعاع رنگ انتخابیتونو تغییر بدید(زیاد یا کم کنید)) بعد با استفاده از اسلاید های پایین فیتیله ی Hue و Saturation را تا ته پایین بکشید(به سمت چپ بکشید).

شاد باشید.....
    Pouria Arshadi تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

ممنونم از راهنمایی هاتون. اقای اقبالی ایا برعکس این کری رو که فرمودید میشه انجام داد یعنی ان رنگی رو که دوست اری رنگی بمونه رو انتخاب کنیم؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دوستان لطفا توجه كنيد كه اينجا تاپيك سوالات عمومي است. براي بسياري سوالاتي كه اينجا پرسيده مي شه تاپيك داريم (مثلا تاپيك هاي فوتوشاپ سطح مبتدي و پيشرفته و...) لطفا فقط سوالات عمومي اي كه جاي ديگه اي نمي شه مطرح كرد رو اينجا بپرسيد.
    K_NMT و Farzad22 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    78

سلام
    دیروز مشغول گرفتن عکس بودم چون کارت حافظه دوربینم پرشده بود عکسهای اضافی رو پاک میکردم که ناگهان به طور اشتباهی یکی از عکسها که واسم مهم بود پاک کردم
    البته بعد از اون چندین عکس هم گرفتم! آیا امکان بازگشت فایل پاک شده وجود دارد و چگونه؟؟؟ یا اینکه نه؟ با سپاس

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

سلام
    دیروز مشغول گرفتن عکس بودم چون کارت حافظه دوربینم پرشده بود عکسهای اضافی رو پاک میکردم که ناگهان به طور اشتباهی یکی از عکسها که واسم مهم بود پاک کردم
    البته بعد از اون چندین عکس هم گرفتم! آیا امکان بازگشت فایل پاک شده وجود دارد و چگونه؟؟؟ یا اینکه نه؟ با سپاس
    اگر بعد از پاک کردن عکس عکسای دیگری گرفتید امکان بازیافت خیلی خیلی کم است و باید قید عکس را بزنید.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzad22 نمایش پست ها
    سلام
    من با این نرم افزار تونستم عکس هایی که چند هفته قبل گرفته بودم و پاک شده بود و بعدش هم رو مموری عکس گرفته بودم را تعدادی اش را بازگردونم
    Stellar.Phoenix.Photo.Recovery.3.5
    ولی حساب کتاب نداره
    گاهی عکس های چند روز قبل را برمیگردونه عکس های دیروز اش را بر نمیگردونه
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

چرا نوشته من رو تایید نمی کنید ؟
    تا حالا ندیده بودم تو یه انجمن پست زدن هم نیاز به تایید داشته باشه٬ خیلی شگفت انگیزه.