صفحه 205 از 735 نخستنخست ... 105 155 195 201 202 203 204 205 206 207 208 209 215 255 305 705 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,041 تا 2,050 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر آشنا ahmadmobin آواتار ها
    تشکر کرده
    278

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    دو حالت خاص وجود داره دوست عزیز
    اول اینکه اینکه دو برابر شدن سرعت شاتر بخاطر کمتر شدن یک استاپ ایزو باشه که باید بگم بله کیفیت عکس 30 ثانیه بالاتره
    دوم اینکه شما با همون ایزو دیافراگم و ... نوردهی بیشتر انجام میدید که باز هم باید بگم اگر عکس نسوخته باشه (over expose) نشده باشه کیفیت بالاتری خواهیم داشت.(شیفت به راست)
    ممنونم آقای دانش‌پایه

حالا دوستان عزیزاگه امکانش هست و در این سایت تاپیک یا تاپیک هایی وجود داره که بشه به طور کل مفهوم دیافراگم و نوردهی و استفاده صحیح از سرعت شاتر رو آموزش بده و جود داشته باشه و من رو به آدرس اون تاپیک راهنمایی کنید سپاس گذار میشم، اگرهم وجود نداره کتاب یا مقاله مربوطه رو معرفی کنید
    با سپاس فراوان

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

به مقالات سایت سر بزنید.تقریبا تمامی مواردی رو که نیاز دارید(خیلی بیشتر) در این بخش خواهید یافت.
    Walkman و omid mohebbi تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض نقات

نقل قول نوشته اصلی توسط drfarahnak نمایش پست ها
    از لنز نیست با چندتا لنز امتحان کردم

با سلام لکه های دیده شده در دوربینها چند وجه دارند

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض نقاط دیده شده اضافی در عکس

با سلام لکه های دیده شده در دوربینها چند وجه دارند

وجه 1 اگر نقاطی را در ویزور میبینید این نقاط هیچ تاثیری درعکسهای شما ایجاد نمیکند (فقط دید شما رابصورت دانه دانه اشقال مینماید )

وجه 2 ممکن است در ویزور شما هیچ کثیفی دیده نشود ولی درنمایش فریمها نقاط دانه دانه بروز میکند این اشکال مربوط به کثیفی CCD

میباشد
    وجه 3 در بوجود امدن نقاط ، لنزها هیچ تاثیری ندارند (حتی اگر ورودی و خروجی لنز کثیف باشد )

وجه 4 ممکن است عکسهای شما نسبت به سالهای قبل شارپنس کمتری داشته باشند (لایه ای از گرد غبار روی CCD راپوشانده )
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

سلام دوستان.
    سوالی که برام پیش اومده این هست که چرا اندازه دهانه لنز ها متفاوت هست ؟ کوچک یا بزرگ بودن دهانه لنز چه تاثیری روی عکس میگذاره ؟

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    سوالی که برام پیش اومده این هست که چرا اندازه دهانه لنز ها متفاوت هست ؟ کوچک یا بزرگ بودن دهانه لنز چه تاثیری روی عکس میگذاره ؟

بسته به حداکثر فاصله کانونی و حداکثر گشودگی دیافراگم . همچنین ساختار لنز مقدار گشودگی فرق میکنه.اما فکر نمیکنم رابطه معنا داری بین کیفیت و دهانه باشه . ( مثلا سیگما 50F1.4 با اون دهانه عظیم تفاوت زیادی با همتای کنونی نداره) اما فکر میکنم دهانه بازتر برای یک لنز مشخص دست طراحان رو برای رسیدن به دیافراگمهای بازتر باز میذاره. به هر حال ما محصولات نهایی رو میبینیم با قابلیتهای مشخص. پس فقط به کیفیت توجه کنید و اتفاقا به وزنها و ابعاد کوچکتر.
    behzad_milad، Pouria Arshadi و AliShamshirian تشکر می‌کنند.
    امیر گروسی

كاربر آشنا korosh1 آواتار ها
    تشکر کرده
    324

با سلام:
    دوستان بنده میخوام دوربین hx7v سونی رو بخرم و لی تو برسی ها اون جور که متوجه شدم نمیشه از av - tv استفاده کرد یعنی نمیشه 30 ثانیه نوردهی داد و مثل دوربین های حرفه ای رد چراغ رو ثبت کرد؟
    یا من اشتباه میکنم و این امکان رو داره؟
    این متنی که من خوندم و موجب تردید من شد:
    شوتينگ مود manual وجود دارد ولي متاسفانه Shutter priority و Aperture priority وجود ندارند

و منظور از این نوشته چی هست:
    تاسفانه گستره ي گشودگي ديافراگم خيلي محدود است و در هر دو انتهاي زوم فقط دو مرحله را در بر مي گيرد. در 25 ميلي متر گشودگي بر روي f/3.5 و f/8.0 و در 250 ميلي متر بر روي f/5.5 و f/13.0 قابل تنظيم است.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط korosh1 نمایش پست ها
    با سلام:
    دوستان بنده میخوام دوربین hx7v سونی رو بخرم و لی تو برسی ها اون جور که متوجه شدم نمیشه از av - tv استفاده کرد یعنی نمیشه 30 ثانیه نوردهی داد و مثل دوربین های حرفه ای رد چراغ رو ثبت کرد؟
    شوتينگ مود manual وجود دارد ولي متاسفانه Shutter priority و Aperture priority وجود ندارند

تاسفانه گستره ي گشودگي ديافراگم خيلي محدود است و در هر دو انتهاي زوم فقط دو مرحله را در بر مي گيرد. در 25 ميلي متر گشودگي بر روي f/3.5 و f/8.0 و در 250 ميلي متر بر روي f/5.5 و f/13.0 قابل تنظيم است.
    اگر مد manual وجود داشته باشد به راحتي سرعت شاتر رو روي 30 ثانيه ميگذاريد و عكس ميگيريد.

اون جمله كمي نا مفهوم است ولي منظور اينه كه در انتهاي محدوده زوم شما ديافراگم باز اف 3.5 نداريد.
    korosh1 تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

.
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر آشنا SORENNA آواتار ها
    تشکر کرده
    251

با سلام:

درود به شما
    با مود Manual میشه چنین عکس هایی گرفت ولی حد اقل سرعت شاتر دوربین های اینچنین به کم کمه 5 ثانیه میرسه نه 30 ثانیه dslr...
    در مورد پرسش دوم مشخصات در بیشترین و کمترین فوکال گقته شده که چقدر دهانه ی دیاف باز یا بسته میشود...
    استاپ های دیاف:

2 - 2.8 - 4 - 5/6 - 8 - 11 - 16
    ویرایش توسط SORENNA : Monday 17 October 2011 در ساعت 15:30
    korosh1 تشکر می‌کند.
    CANON 7D+Grip | EF-S 18-55 | EF 100-400 L
    امیر حکیمی
    http://amirhakimi.org