صفحه 257 از 735 نخستنخست ... 157 207 247 253 254 255 256 257 258 259 260 261 267 307 357 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,561 تا 2,570 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    فقط جهت بالا آمدن پست شاید کسی از دوستان اطلاعاتی داشته باشه که شدیدا محتاجم

در درجه اول فکر می کنم تکنولوژی این امر محرمانه باشد، و گرنه همه دوربین های هم رده شروع می کردند به ساخت چنین دوربین هایی ...
    در درجه بعدی، اگر شما به عکس رزولوشن بالا احتیاج دارید، و همچنین چنین زمانی (الان دقیقا خاطرم نیست ولی پیشتر ها خوانده بودم، هر عکس 30 ثانیه طول می کشد.) و هم در اختیار دارید، می توانید از تکنیک پانوراما استفاده نمایید.
    beh_b7 تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    در درجه اول فکر می کنم تکنولوژی این امر محرمانه باشد، و گرنه همه دوربین های هم رده شروع می کردند به ساخت چنین دوربین هایی ...
    در درجه بعدی، اگر شما به عکس رزولوشن بالا احتیاج دارید، و همچنین چنین زمانی (الان دقیقا خاطرم نیست ولی پیشتر ها خوانده بودم، هر عکس 30 ثانیه طول می کشد.) و هم در اختیار دارید، می توانید از تکنیک پانوراما استفاده نمایید.
    ممنون از اطلاعاتتون

- در مورد محرمانه بودنش چیز خاصی نمیدونم شاید باشه شاید هم نه، با استناد به مقالات خود هاسلبلاد اصول کار خیلی شبیه به ویرایش Stacking هستش که برنامه های معروفی مثل Helicon Focus و Combine ZM هم در مورد کارهای ماکرو انجام میدن

- در مورد زمان و نحوه عکاسی مصلمه که نمیشه ایم کار رو در عکاسی ورزشی و یا اجتماعی انجام داد حتما گروه هدف کسانی هستند که سوژه ثابتی در اختیار دارن اما شیوه پاناروما هم ایراداتی داره که همواره آزارد دهنده ست در ثانی در مورد عکاسی در شرایط آتلیه (اجسام) خیلی قایل اجرا به نظر نمیرسه
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

این نرم‌افزار Photo Acute را از سالها پیش می‌شناختم که چنین ادعایی داشت اما هنوز خودم تستش نکرده‌ام.

PhotoAcute software processes sets of photographs taken in continuous mode. It utilizes superresolution algorithms to convert a sequence of images into a single high-resolution and low-noise picture, that could only be taken with much better camera

خدمت شما
    Take Better Photos, reduce noise, increase quality and resolution of digital photographs. Leading superresolution technology.
    Daruosha، Kaveh Ghobadi، Kourosh Kahal و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد Mastaneh آواتار ها
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Mastaneh نمایش پست ها
    سلام دوستان اول اینکه آموزش آپدیت دوربین KODAK C142 رو کجای سایت می تونم گیر بیارم هرچی گشتم نبود تا اینکه بالاخره دلو زدم به دریا و اینجا سوالم رو مطرح کردم و دوم اینکه این دوربین اگر برای مدتی استفاده نشه زمانی که روشن می کنیش باید تاریخ رو از نو تنظیم کنی در صورتی که بقیه تنظیماتی که اجام شده بود حفظ شده و فقط تاریخ به هم می خوره به نظرتون با آپدیت حل می شه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    مشکل از آپدیت نیست!

مشکل از باطری بک آپ دوربین است که اغلب یک باطری گرد ساعتی است CR2023 که باید تعویض شود.البته در نت جستجو کردم و به چیز خاصی نرسیدم.اینکه این باطری کجاست و دقیقا از چه باطری استفاده می کند و ...
    اما کاوه جان مسئله اینجا که بقیه تنظیمات به هم نمی خوره و به نظرم اگه مشکل از باطری بود باید تنظیمهای دیگه هم ریست می شد!!!!!؟
    دوستان لطفا راهنمایی کنید چون این دوربین خواهر کوچولومه واین مشکل یه مقدار اذیتش می کنه و بعضی وقتا به خاطرش از خیر عکاسی می گذره و نگرانم که نکنه از عکاسی دل زده بشه برای همین می خوام زودتر این مشکل حل بشه
    ممنون
    اتفاقات در زمان حال بازتاب اعمال ما در گذشتست

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

ممنون از اطلاعاتتون

- در مورد محرمانه بودنش چیز خاصی نمیدونم شاید باشه شاید هم نه، با استناد به مقالات خود هاسلبلاد اصول کار خیلی شبیه به ویرایش Stacking هستش که برنامه های معروفی مثل Helicon Focus و Combine ZM هم در مورد کارهای ماکرو انجام میدن

- در مورد زمان و نحوه عکاسی مصلمه که نمیشه ایم کار رو در عکاسی ورزشی و یا اجتماعی انجام داد حتما گروه هدف کسانی هستند که سوژه ثابتی در اختیار دارن اما شیوه پاناروما هم ایراداتی داره که همواره آزارد دهنده ست در ثانی در مورد عکاسی در شرایط آتلیه (اجسام) خیلی قایل اجرا به نظر نمیرسه
    چه ایراداتی؟
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دوستان لطفا راهنمایی کنید چون این دوربین خواهر کوچولومه واین مشکل یه مقدار اذیتش می کنه و بعضی وقتا به خاطرش از خیر عکاسی می گذره و نگرانم که نکنه از عکاسی دل زده بشه برای همین می خوام زودتر این مشکل حل بشه
    ممنون
    در DSLR ها مشکل از همان باطری است اما به نظرم شما دوربین را به تعمیرگاه مرکزی دوربین ( جناب قاسمی ) ببرید ( یک تاپیک هم دارند ) شاید ایشان بتوانند کمکی بکنند.چون از نزدیک با دوربین کار نکرده ام درست نمی توانم حدس بزنم مشکل می تواند از کجا باشد.
    Mastaneh تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

حتما در مورد دوربین 200 مگاپیکسلی H4D-200MS هاسلبلاد میدونید صفحه محصول
    همونطور که میدونید این دوربین یک سنسور 50 مگاپیکسلی داره
    اما علاوه بر خروجی عادی 50 مگاپیکسلی به صورت نرم افزاری و با روی هم گذاشتن 4 شات یک عکس 50 مگاپیکسلی با جزئیات بسیار بالا ارائه میده
    و از اون جالب تر با 6 شات خروجی 200 مگاپیکسلی میده
    میخواستم بدونم آیا نرم افزاری وجود داره که همچین کاری رو در کامپیوتر و با خروجی سایر دوربین ها انجام بده؟
    طراحی سنسور دوربین H4D-200MS به صورتی است که در هر فریم سنسور به اندازه یک پیکسل جا‌به‌جایی دارد و این یک روش سخت افزاری است و نرم‌افزار فقط این شات‌ها رو روی هم قرار میده و ترکیب می‌کنه و یک شات با 200 مگاپیکسل می‌سازد.

Hasselblad has announced a camera capable of producing 200MP images based on shifting its 50MP sensor. The H4D-200MS uses an extension of the company's sensor-shift, multi-shot (MS) technology to create a 200 megapixel file from six images taken at slight offsets. It can also use the four-shot mode used by the H4D-50MS that shifts the sensor by one pixel in each direction to capture all colors at each position. The latest approach adds 1/2pixel offsets to increase the captured resolution to 200MP

کد:
    http://www.dpreview.com/news/2011/5/26/hasselbladMS
    alonebaby، Anoosh-Em، aidin594 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر فعال alonebaby آواتار ها
    تشکر کرده
    5569

فقط جهت بالا آمدن پست شاید کسی از دوستان اطلاعاتی داشته باشه که شدیدا محتاجم
    به نقل از persiantools:

اگه راهش پیدا بشه (راه علمی و عملی) نه تنها توی دنیای آی تی ، کلا توی صنایع بزرگ و علوم مختلف از قبیل شیمی ، فیزیک ، ریاضی ، نجوم و خیلی چیزها که تصورش رو هم نمیکنی یه تحول بنیادی و عظیم ایجاد میشه.

این موضوع بر میگرده به سیستم برنامه نویسی.
    بزار یکم واضح تر بگم : شما میخواهبد از یک پیکسل اطلاعات 4 پیکسل رو استخراج کنید. من هم میخواهم از دل 8 بیت اطلاعات 16 بیت یعنی 2 بایت رو استخراج کنم. هر دو به یک منبع منتهی میشوند. در سیستم نقشه بیتی یک پیکسل از 3 بایت برای نگهداری اطلاعات RGB یعنی رنگهای قرمز سبز و آبی استفاده میکنه. حالا شما باید با یک الگوریتم از این سه بایت اطلاعات 12 بایت رو بوجود بیارید. این باید درست و بدون اشتباه باشه و گرنه تصویر شما شکل نمیگیره. برای رسیدن به منطق درست باید از یک مسئله ساده کمک بگیریم: مثلا ما یک تصویر با 4 پیکسل با 4 رنگ داریم. حالا اون رو با فتوشاپ کوچیک می کنیم. اگه در دو جهت طول و عرض نصف بشه نتیجه 1 پیکسل میشه.
    ما این تصویر رو به کامپیوتر دیگه ای منتقل می کنیم. و میخواهیم از این یک پیکسل اطلاعات 4 پیکسل اولی رو به دست بیاریم. این همونجاییه که نه تنها من بلکه همه دانشمندان دنیا روش گیر کرده اند.
    مثلا در ریاضی دانشمندان دنبال راهی هستند که بتونند اعداد خرده دار رو کوچیک کنند. باید بدونید که نمیشه اعداد خرده دار رو کوچیک کرد مثلا (836238903225405). اگه کسی تونست این عدد رو کوچیک کنه طوری که تعداد رقمهاش کمتر بشه و بعد از روی همین رقمهای کم ، عدد اولی بدست بیاد ، اونوقت میشه تصاویر رو بیش از هزاران برابر کوچک و سبک کرد و سیو کرد و هر جا که میخواهی ببری و بعد بدون هیچ ایرادی به سایز اولش برگردونی(یعنی هزاران برابر بزرگش کنی).

مشکل کجاست؟ :
    مشکل اینجاست که از هر راهی برید وقتی اون عدد کوچیک میشه و یا اون پیکسل کم میشه، اطلاعات گلچین میشه و باقی اطلاعات از بین میره. برای همین نمیشه اطلاعات رو بازیافت کرد.
    هیچ هوشی هم نمیتونه اون رو بسازه حتی هوش انسان.

من نمیگم که غیر ممکنه. چون همچنان ته دلم یه چیزی میگه که میشه.

اگه بشه پرده از خیلی اسرار جهان گشوده میشه. مثلا همین معمای سیاه چاله های فضایی.
    ...
    .
    .
    .
    جواب یکی از دوستان به صحبت بالا :
    به نظر من نمایش یک عدد بزرگ با تعداد ارقام کمتر غیر ممکنه .
    دلیل :
    فرض کنید میخوایم یه عدد n رقمی رو بوسیله ی n-m رقم که m>=1 نمایش بدیم .

قبل از این کار باید این رو بدونیم که میخوایم الگوریتممون کلیت داشته باشه و تموم عددهای n رقمی رو کوچیک کنه . خوب همونطور که میدونید با n رقم میشه num.jpg عدد n رقمی رو داشت . خوب الگوریتم ما باید برای num.jpgعدد صادق باشه . اسم این num.jpg عدد رو میذاریم Original data

خوب فرض میکنیم الگوریتمی برای اینکار ساختیم و همه ی این عددهای original رو کم رقم کردیم (به عیارت دیگه فشرده سازی). خوب حالا ما لیستی از عددهای فشرده شده داریم که اسمشون رو میذاریم compressed data
    خوب حالا ما num.jpg تا عدد compressed داریم( که خوب واضحه دیگه )که میخواهیم Original data رو با کمک اونها و الگوریتمی بازسازی (Reconstruction) بکنیم .
    خوب اینجاست که کم کم داریم میبینیم یه تناقض داره رخ میده .
    آیا میشه num.jpg عدد (compressed ) داشته باشیم که همه ی اونها با هم متفاوت باشند (باید متفاوت باشند تا عددهای مشابه ازشون استنتاج نشه) در حالیکه تعداد رقمهاشون m تا از n کمتر باشه ؟. ما با محدودیت n-m رقمی ای که توی هر کدوم از اعداد compressed باید قایل بشیم فقط میتونیم num2.jpgعدد بسازیم . حالا چطور شد که num.jpgعدد(متمایز) ساخته شده ؟؟ و میبینیم که عدد num2.jpg از عدد num.jpg کوچکتره . پس به تناقض میرسیم .
    شاید بگید خوب دلیلی نداره که توی تموم اعداد compressed شده m ثابت باشه . خوب برای اون حالت هم میتونم ثابت کنم که مشابه اینه تقریبا . که واضح هم هست طریقه ی اثباتش .

به هر حال با این مطالب این موضوع رو میخوام بگم که این نوع فشرده سازی که بشه اطلاعات فشرده شده رو دقیقا از اطلاعات قبلی استخراج کنیم (که توی علم کامپیوتر lossless compression نام داره ) فقط برای مواقع خاصی میشه پیاده سازیش کرد . مثلا فرض کنید احتمال وقوع عددهای زوج توی نمونه های بالا 2 برابر احتمال وقوع عددهای فرد باشه . در این شرایط خواص میشه الگوریتمی با خصوصیت lossless نوشت . و یا اینکه فشرده سازیمون مبتنی بر یک کلیت نباشه والگوریتم با توجه به داده های ثبت شده به صورت هوشمندانه به یک سری نظم های موجود توی داده ها پی ببره. که بحثش مفصله

در مقابل الگوریتم lossless الگوریتم lossy قرار داره که برای فشرده سازیه تصاویر و فیلم بیشتر رواج داره و فرقش با lossless اینه که اطلاعات بازسازی شده ی ما دقیقا مثل اطلاعات اولیه نیست و افت داره . مثلا کیفیت تصویر رو به قیمت کم شدن اندکی کیفیت میتونیم بپذیریم .
    و...
    .
    .
    .
    .
    و باز جواب به صحبت اخیر :
    سیار زیبا تفسیر کردین این قضیه رو و سپاسگزارم از این اطلاعات کاملتون.
    من دانش ریاضیم بسیار ضعیف هست و اطلاعات زیادی در مورد پیکر بندی و الگوریتم های عددی ندارم. اما به گمان من اشکال ما محدود اندیشی ماست. بنده به شخصه فرای تئوری های اینچنینی می اندیشم (البته شاید هم به غلط).

بیاییم کمی فراتر از این فکر کنیم. ما همیشه در مورد مسائل این چنینی (حال در مورد الگوریتم های بیتی) سیستم بیتی استاندارد را مد نظر قرار میدهیم. سیستم 8 بیت یک بایتی. حال بیاییم بگوییم که آیا امکان دارد که در آینده ریزپردازنده هایی به بازار بیایند که بتواند فرضا 10 بیت را یک بایت فرض کنند ؟ و یا از سیستم دو دویی (Binary) در یک بیت فراتر رویم ؟ در حال حاضر که پردازنده های 64 بیتی به بازار آمده اند بسیاری پردازش هایی که تاکنون ممکن نبود را ممکن ساخته اند و حجم و سرعت پردازش در واحد زمان افزایش یافته. زمانی بود که کسی حتی گمان آنرا نمیتوانست ببرد که روزی پردازنده های Pentium به بازار بیایند.

مثالی که شما از داده های Decimal زدید کاملا صحیح است اما آیا اگر داده های Decimal شما به Hexadecimal تبدیل گردند به طریقی که در پردازش هر واحد آن یک بیت (یا واحد جدیدی ولی به حجم یکسان) فرض گردد ممکن است ؟

عدد 255,207,075 را در سیستم Decimal در نظر بگیرید. این عدد در سیستم Hexadecimal بصورت FFCF4B نوشته میشود. حال فرض کنیم که حجم داده F و 4 در یک سیستم پردازش مدرن برابر است در اینجا ارزش داده Hexadecimal با ارزش داده Decimal برابر است ولی طول آن کوتاهتر و با فرض برابری حجمی نوعی فشرده سازی صورت گرفته است که به راحتی قابل بازگشت است.

البته باز هم درپایان اضافه میکنم که اطلاعات من در این زمینه مخصوصا ریاضیات بسیار کم است اما این ابهامی است که در این باره سالها ذهن من رو مشغول کرده اما به جواب قطعی که آیا چنین چیزی امکان پذیر است یا خیر (با دانش آینده) دست نیافته ام. در صورتی که در جایی اشتباه میکنم خواهش میکنم که من رو راهنمایی کنید.

.
    .
    .
    سپاس از شما
    من دقیقا" نمیدونم چطور اینرو بیان کنم... اجازه بده برای سهولت یک مثال انسانی بزنم (البته شاید مقایسه درستی نباشه ولی به گمان من غیر ممکن نیست!):

CPU کامپیوتر را بعنوان مغز یک انسان در نظر بگیرید که قابلیت درک دو نوع داده Dec و Hex را دارد و میتواند آنها را به هم تبدیل نماید. حال Storage یا محل ذخیره مانند هارد دیسک و ... را نوار کاغذی در نظر بگیرید که فقط در طول آن میتوان عددی را درج نمود اما ارتفاع آن کم است (یعنی فقط بصورت طولی میتوان روی آن نوشت) و در عین حال طول آن نیز فقط 8 واحد جای دارد. حال ما داده ای داریم که طول آن 9 واحد است (از سیستم Binary بیرون بیاییم) بعنوان مثال همان عدد 255,207,075. داده ما بصورت Dec میباشد با طول 9 ولی Storage ما فقط 8 واحد ظرفیت دارد.
    اگر ما این داده 9 واحدی را با تفکر (در CPU یا در اینجا ذهن انسان) به سیستم Hex تبدیل نماییم، طول آن 6 واحد گشته (FFCF4B) و به راحتی بر روی آن قطعه کاغذ قابل ذخیره است. البته این در صورتی قابل اجراست که حجم داده به گونه ای در این دوسیستم با هم برابر گردد. یعنی F هم ارزش 1 گردد (از نظر حجمی). در اینصورت ما عدد مذکور را به نوعی فشرده و بر روی فضایی محدود ذخیره نموده ایم. و به راحتی و با فراخوانی آن از روی Storage و تبدیل مجدد آن به اعداد Dec قادر خواهیم بود سایر عملیات پردازش را (مثلا جمع و تفریق منطقی) بر روی آن به روال اعداد Dec در حافظه (CPU و پس از د-کمپرس کردن نگهداری در cache) انجام دهیم.

حال مثال را کمی نزدیکتر کنیم. پردازش بیتی کنونی دو-دویی (Binary) است حال بیاییم داده ها را در حالت ذخیره از 0 و 1 به 0 و 1 و 2 و 3 گسترش دهیم که اینها از نظر حجمی یکسان باشند حال اگر داده بایناری به داده چهار-چهاری تبدیل گردد، طول آن و حجم آن روی محل ذخیره کم خواهد شد ؟

نظر شما در اینباره چیست ؟ البته در اینصورت باید اول تغییرات در سیستم ها و فناوری Storage صورت پذیرد که صورت پذیرفته (ساخت Compact Diskهایی با بهره گیری از سیستم DNA که اساس چهار پارامتری دارند)

البته بازهم بحث ریاضی آن بسیار پیچیده است که من نمیدانم درست است یا خیر؟
    .
    .
    .
    به نظر من اینجا سه بحث کاملا مجزا مطرحه .
    1 . بحث فشرده سازی : نمایش یک عدد میتواند از ارقام دوحالته استفاده کند که عددی باینری محسوب شود و یا اینکه 8 حالته که عدد اکتان محسوب شود و یا 10 حالته و یا 16 حالته و یا بیشتر و در کل n حالته . به هر حال با تعداد محدودی حالت ( n , تعداد حالت های هر digit) مواجه هستیم که برای تشخیص اینکه عدد مربوطه چه عددیست میبایست تک تک L رقم عدد را بررسی بکنیم . پس با هر سیستم عددی که کار کنیم برای نمایش یک عدد میبایست از کنار هم قرار دادن تعدادی digit از اون سیستم عددی عدد خودمون رو بسازیم . فرض کنید از سیستمی n حالته استفاده کردیم و عددی را نمایش دادیم . حال L رقم کنار هم داریم . و فشرده سازی میخواهد با استفاده از همان n حالت تعریف شده برای آن سیستم عددی
    عدد را با طول L2 نمایش دهد (L2<L). و نمیتواند از رقمی که در آن سیستم نیست استفاده کند . چرا که برای آن سیستم تعریف شده نیست و سیستم فقط n حالت را تشخیص میدهد . مثلا فرض کنید با الگوریتمی خاص عدد FFA2BAA354C را تبدیل کند به FA2CC2B . و فرضا در این سیستم کاراکتر G شناخته شده نیست و در عدد فشرده سازی شده نمیتوان از آن استفاده کرد . پس در هر سیستم عددی n حالته فشرده سازی میتواند صورت گیرد و مفید واقع شود . حتی اگر n فوق العاده بزرگ باشد باز هم نیاز به فشرده سازی حس میشود .

2. اینکه سیستم منطقی کامپیوتر اگر باینری باشد بهتر است یا حالات دیگر . که بحثی مفصله و دلیل استفاده از سیستم باینری سهولت در اعمال محاسباتی و .. است . و بحث اینجا اینست که پردازش کامپیوتر با چه مبنایی کار میکند .که خوب سیستم های فعلی باینریه و ممکنه بعده ها به قول شما سیستم های دیگری با کارایی بهتر تشخیص داده شوند.
    3.بحث storage : که این مطلب هم از دو مطلب فوق کاملا مجزاست . ما میتوانیم به فرض مثال storage device داشته باشیم که اعداد رو به صورت دو حالت ذخیره نکنه . و به فرض مثال عدد باینری رو تبدیل کنه به یک سیستم عددی متفاوت و با حالات مختلف خودش ذخیره کنه . و با هر ایده ای ذخیره کنه .
    با توجه به مورد 2 و 3 به هر حال با هر روشی که اطلاعاتی ذخیره شده باشد برای اینکه توسط کامپیوتری با سیستم عددی n حالته (از لحاظ منطقی منظورمه) بتواند پردازش شود میبایستی قبل از پردازش تبدیل به سیستم مربوط به آن کامپیوتر تبدیل شود . و این کار زمان میخواهد .

و در کل نظر شما بیشتر به مورد دوم و سوم برمیگرده که بحثی مجزا از فشرده سازیست .
    واین مطلب را هم در مورد مثالتان به نظرم میرسد که حجم داده زمانی مطرح است که در مورد یک سیستم عددی بحث میشود . و هیچگاه حجم داده ای یک رقم hex با DEC مساوی نمیشود . چرا که حاوی اطلاعات بیشتریست نسبت به dec .

امیدوارم تا حدودی جوابت را داده باشم .
    .
    .
    .
    .
    .

کمی به نقل از دوستان

یا علی
    mreza1001، Mohamad_Ali، sh.khani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ساکت که ميماني ميگذارند به حساب جواب نداشتنت !!
    عمرا بفهمند داري جان ميکني تا "حرمت ها" را نگه داري....!!.
    مهدی مرادی

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

سلام

میخواستم بدون راهی هست که بشه با اوون دوربین sony H5 رو هک کرد و باهاش عکس raw گرفت؟
    تو یکی از تاپیک ها یکی از دوستان گفتند بعضی از دوربین های کنون رو میشه اینجوری به بیگاری گرفت...
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    سلام

میخواستم بدون راهی هست که بشه با اوون دوربین sony H5 رو هک کرد و باهاش عکس raw گرفت؟
    تو یکی از تاپیک ها یکی از دوستان گفتند بعضی از دوربین های کنون رو میشه اینجوری به بیگاری گرفت...
    دوست عزيز اين سوال عمومي است؟

بهتر نبود در تاپيك Sony H5 اين سوال رو مطرح مي كرديد؟
    فرهاد حسيني