صفحه 695 از 735 نخستنخست ... 195 595 645 685 691 692 693 694 695 696 697 698 699 705 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,941 تا 6,950 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    شما نیازی به فون و پایه نداری. اگر یک دیوار سفید یا حداقل صاف دارید میتونید روش کاغذ سفید بچسبانید . در مورد فلاش هم همون 150 یا 200 براتون کافیه. روی یوتوب بگردید و روش های مشابه رو ببینید
    خیلی ممنون حتما از راهنماییتون استفاده میکنم
    فقط موردی پیش اومد ایشون مراجعه کردن به یه آتلیه و بابت هر عکس آتلیه ازشون 2تومن هزینه گرفت که بقیه کارو انجام بده !!! واقعا ارزش شاتر دوربین انقدر پایینه ؟ 2تومن؟ عکسی ؟ واقعا ؟
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    خیلی ممنون حتما از راهنماییتون استفاده میکنم
    فقط موردی پیش اومد ایشون مراجعه کردن به یه آتلیه و بابت هر عکس آتلیه ازشون 2تومن هزینه گرفت که بقیه کارو انجام بده !!! واقعا ارزش شاتر دوربین انقدر پایینه ؟ 2تومن؟ عکسی ؟ واقعا ؟
    متاسفانه هم اون اتلیه مقصر هستش و هم مشتری شما! این مدل قیمت دادن و قیمت گرفتن مد شده! یه بروشوری اوردند از ترکیه شامل 6تا عکس ساده از مدل و لباس و گفتند اینو با همین کیفیت ولی در حد 50 تا شات میخوایم! من تحقیق کردم شرکت شاتی 5هزار دلار برای اونکار پول گرفته بود. موقع قیمت دادن من ساعتی قیمت دادم ولی مشتری اصرار داشت فلان اتلیه تو فلان جای شمال شهر داره شات میندازه دونه ای 10 هزار تومان و تازه اینم نمیخواستن بدن انتظار داشتند مثه اخرین عکاسی که باهاشون کار میکرد برای هر شات حدود 1000 تا تک تومن هزینه کنند (خانومی بود اینکارو با 1000 تا تک تومن در سطح نسبتا نازل انجام داده بود) متاسفانه این موارد هست و یکی از بزرگترین مشکلات برای کسانیه که شغل ثابتشون عکاسی هست.
    naghli و E.K.Studio تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

دوستان شاید سوالی که میپرسم مسخره باشه
    اما چطوره که دوربین های روی گوشی های همراه با اپرچر های 1.8 و 2.0 که دارن انقدر بوکه ی ضعیفی ارائه میدن؟
    در حقیقت حتی بوکه ی f9 هم از دوربین های روی گوشی های همراه بیشتره!

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوستان شاید سوالی که میپرسم مسخره باشه
    اما چطوره که دوربین های روی گوشی های همراه با اپرچر های 1.8 و 2.0 که دارن انقدر بوکه ی ضعیفی ارائه میدن؟
    در حقیقت حتی بوکه ی f9 هم از دوربین های روی گوشی های همراه بیشتره!
    به دلیل اندازه‌ی بسیار کوچک سنسور
    farshad.s، Amin.Zallaghi، Vahid5500 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

با سلام ، دوستان من یه موردی ذهنم رو درگیر کرده.
    یه سری حقه هایی هست که تو فوتوشاپ اعمال میشه به این صورت که مثلا یک نمونه اش ، یک آیفون در حال عکس برداری از یک بزرگراه هست و با دوربین از اون آیفون عکس برداری میشه و با اعمال افکت هایی در فوتوشاپ ، انگار ادامه بزرگراه از وسط آیفون عبور کرده .
    حالا خواستم بپرسم کسی از دوستان اسم دقیق این تکنیک رو میدونه ؟ یا آموزشی ازش دیده است ؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط mmbt نمایش پست ها
    یه سری حقه هایی هست که تو فوتوشاپ اعمال میشه به این صورت که مثلا یک نمونه اش ، یک آیفون در حال عکس برداری از یک بزرگراه هست و با دوربین از اون آیفون عکس برداری میشه و با اعمال افکت هایی در فوتوشاپ ، انگار ادامه بزرگراه از وسط آیفون عبور کرده .
    حالا خواستم بپرسم کسی از دوستان اسم دقیق این تکنیک رو میدونه ؟ یا آموزشی ازش دیده است ؟
    تکنیک خاصی نیست ، همان ادیت های خلاقانه فوتوشاپ هستند، اگر نمونه خاصی مد نظر شماست عکسش را بفرستید .
    mmbt تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط mmbt نمایش پست ها
    دو شات از موضوع تهیه کنید، یک قاب ساده و یک قاب هم با وقتی گوشی تون رو در قاب گذاشتید. بعد در فتوشاپ دو عکس را باز کنید روی همدیگر و با یک ماسک ساده روی LCD گوشی به چیزی که توضیح دادید می رسید.
    Mehrdad-PL، kiavash، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان من یه سوال داشتم ازتون
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    داداشم یه دوربین عکاسی گرفته 16مگاپیکسل میخواد ببینه با کیفیت فول اچ دی و اچ دی هر دقیقه تقریبا چند گیگ حجم میخواد ایا یه رم 32 کافیه برای فیلمبرداری فول اچ دی و عکاسی ؟ یا نیاز به 64 هست...
    کسی تجربه کار با fujifilm hs25 رو داره ؟ عکس ها که گرفته میشه تقریبا یه ذره تاره روی تنظیمات مختلف هم تست کردم ایا کار خاصی باید انجام بده ؟

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

درود دوستان
    بنده از نظر نورپدازی زیاد نمیدونم و دوست داشت درین زمینه مطالعه کنم، البته بنده هیچ وسیله استدیویی ندارم و هرجوری سعی میکنم آموزش هایی مبنی بر نورپردازی خلاقانه بدون وسایل استدیویی و حتی قواعد عکاسی outdoor در محیط بیرون با همون خورشید، در چه زوایاییی باید عکس گرفت که بهترین خروجی رو داشته باشیم و این چنین مسائل نیازمند منبعی برای مطالعه هستم.
    محور کار بنده هم پرتره هست....
    کلا در جستجوی منبعی برای مطالعه درمورد پورتره بدون استفاده از وسایل گرون قیمت نورپردازی هستم... ممنون میشوم دوستان راهنمایی کنند
    سپاس

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    درود دوستان
    بنده از نظر نورپدازی زیاد نمیدونم و دوست داشت درین زمینه مطالعه کنم، البته بنده هیچ وسیله استدیویی ندارم و هرجوری سعی میکنم آموزش هایی مبنی بر نورپردازی خلاقانه بدون وسایل استدیویی و حتی قواعد عکاسی outdoor در محیط بیرون با همون خورشید، در چه زوایاییی باید عکس گرفت که بهترین خروجی رو داشته باشیم و این چنین مسائل نیازمند منبعی برای مطالعه هستم.
    محور کار بنده هم پرتره هست....
    کلا در جستجوی منبعی برای مطالعه درمورد پورتره بدون استفاده از وسایل گرون قیمت نورپردازی هستم... ممنون میشوم دوستان راهنمایی کنند
    سپاس
    برای نورپردازی تو محیط داخلی میتونید از تبلت و لپ تاب استفاده کنید! کمی عجیبه ولی امتحان کنید جواب میده برای محیط بیرونی هم با نور طبیعی رفلکتور کمک زیادی میکنه درمورد زوایا هم میتونید انواع نورپردازی رو سرچ کنید مثلا رامبراند خودش 4-5 مدل نورپردازی داره که هرکدوم یه تاثیر رو خروجی میزارن بسته به دید عکاس از نوع خاصیش استفاده میشه یا مثلا پروانه ای و...
    یه مورد هم که خودم امتحان کردم و دوست داشتم استفاده از آینه بود طوری که سوژه به دیوار تکیه داده بود و من با استفاده از یه آینه نه چندان بزرگ بازتاب نورخورشید رویصورت انداختم و شات زدم و خیلی راضی کننده بود برام
    به نظرم با همین ابزار میشه کارای جالبی کرد یا استفاده از سلفون های رنگی روی فلاش که رنگ رو تغییر میده یا جوراب پارازین!!! شیشه ای رویلنز که یه افکت جالب میده
    امتحان کن و نترس
    Aier تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )