صفحه 710 از 735 نخستنخست ... 210 610 660 700 706 707 708 709 710 711 712 713 714 720 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,091 تا 7,100 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    میخواستم بپرسم که دوربین های دیجیتال و recording قابلیت دید در شب رو دارن
    یا مثلا کدوم نوعا این قابلیت رو دارن ؟
    و اینکه کدوم دوربین ضمن فیلم برداری از لحظات (نیمه حرفه ای ) و عکس گرفتن و حجم خوب دید در شب و یا night shot داره و پشتیبانی میکنه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط netwalker نمایش پست ها
    هم لایو ویو فعاله هم اینکه احتمال دادم از قفل آینه باشه که اونم نبود!
    یک دور ریست تنظیمات انجام بدید ، اگه نشد فرمویر رو در صورت امکان ارتقا بدید، بازم اگه نشد با مجیک لنترن امتحان کنید ؛ دیگه اگه تحت هیچ شرایطی نشد علی القاعده مشکل پیدا کرده دوربین
    netwalker تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط netwalker نمایش پست ها
    هم لایو ویو فعاله هم اینکه احتمال دادم از قفل آینه باشه که اونم نبود!
    درود بر شما
    مورد مشابه برای یکی از دوستانم بر روی ۶۵۰ پیش اومده بود.گویا دکمه لایو ویو از نظر فیزیکی مشکل پیدا کرده بود.
    netwalker تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

پیش فرض پرتو های نور روی صورت

سلام خدمت دوستان عزیز. من نمیدونستم این پست رو کجا قرار بدم , اگه جای اشتباهی هست , ببخشید.
    در خیلی عکس ها پرتو های نور روی صورت میبینیم. که منبع فیزیکی داره , و با ویرایش و ادیت درست نشده.
    این اشکال رو خود عکاس درست میکنه ؟ یا اصلا خودش رو دارند؟
    مثلا نمونه سادش که همه جا هست .پرده های زبرا , که وقتی منبع نور طبیعی پشتش باشه , اون پرتو ها شکل میگیره .
    اگه منبع نور طبیعی نباشه و فلاش باشه , باز امکان این کار هست , که مثلا این شکل ها رو با مقوا درست کنیم و روی منبع نور مثل سافت باکس قرار بدیم , حالا یک سوالی دارم وسایل اماده این کار هم هست ؟ یعنی نیاز به درست کردن و این چیزا نباشه ؟
    مثل عکس های زیر:
    44.jpga08f29abdb5fb204148f1284d71d214e.jpg
    ویرایش توسط ahmadreza2017 : Friday 11 August 2017 در ساعت 23:15

كاربر آشنا alireza1200 آواتار ها
    تشکر کرده
    154

سلام دوستان امروز داشتم تو خونه از یک لیوان عکس می گرفتم که برام سوالی پیش امد
    قضیه از این قراره من یک لنز فیکس 135 منوال دارم وقتی می خواستم با این لنز تصویر را ثبت کنم حداقل فاصله فوکوس اش نزدیک 170 تا 180 سانتیمتر بود وقتی دیدم نمی تونم با این لنز تصویرم را ثبت کنم رفتم سراغ لنز 28- 135 در این لنز حداقل فاصله فوکوس در فاصله کانونی135 چیز نزدیک 60 تا 70 سانتیمتر بود حالا سوالم اینه مگر هر دوی این لنز ها در فاصله کانونی 135 قرار نمی گیرند چرا لنز منوال فیکس حداقل فاصله فوکوس اش اینقدر زیاده اما لنز 28 135 اینطور نیست؟ شرمنده می دونم سوالم ابتدایی است منتها دلیل اش را نمی دونم می خواستم بدونم کسی دلیل اش را می دونه دوربینم هم 5 دی کلاسیک است ممنونم

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza2017 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز. من نمیدونستم این پست رو کجا قرار بدم , اگه جای اشتباهی هست , ببخشید.
    در خیلی عکس ها پرتو های نور روی صورت میبینیم. که منبع فیزیکی داره , و با ویرایش و ادیت درست نشده.
    این اشکال رو خود عکاس درست میکنه ؟ یا اصلا خودش رو دارند؟
    مثلا نمونه سادش که همه جا هست .پرده های زبرا , که وقتی منبع نور طبیعی پشتش باشه , اون پرتو ها شکل میگیره .
    اگه منبع نور طبیعی نباشه و فلاش باشه , باز امکان این کار هست , که مثلا این شکل ها رو با مقوا درست کنیم و روی منبع نور مثل سافت باکس قرار بدیم , حالا یک سوالی دارم وسایل اماده این کار هم هست ؟ یعنی نیاز به درست کردن و این چیزا نباشه ؟
    مثل عکس های زیر:
    44.jpga08f29abdb5fb204148f1284d71d214e.jpg
    خودتون هم ميتونيد با پروژکتور يا فلش و استوت يه سری طرح ها رو درست کنيد
    لينک های زير رو ببينيد

https://neilvn.com/tangents/photogra...ffects-studio/
    Light Blaster
    kiavash و ahmadreza2017 تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1200 نمایش پست ها
    سلام دوستان امروز داشتم تو خونه از یک لیوان عکس می گرفتم که برام سوالی پیش امد
    قضیه از این قراره من یک لنز فیکس 135 منوال دارم وقتی می خواستم با این لنز تصویر را ثبت کنم حداقل فاصله فوکوس اش نزدیک 170 تا 180 سانتیمتر بود وقتی دیدم نمی تونم با این لنز تصویرم را ثبت کنم رفتم سراغ لنز 28- 135 در این لنز حداقل فاصله فوکوس در فاصله کانونی135 چیز نزدیک 60 تا 70 سانتیمتر بود حالا سوالم اینه مگر هر دوی این لنز ها در فاصله کانونی 135 قرار نمی گیرند چرا لنز منوال فیکس حداقل فاصله فوکوس اش اینقدر زیاده اما لنز 28 135 اینطور نیست؟ شرمنده می دونم سوالم ابتدایی است منتها دلیل اش را نمی دونم می خواستم بدونم کسی دلیل اش را می دونه دوربینم هم 5 دی کلاسیک است ممنونم
    این به خاطر نوع طراحی هرکدام ازلنزهای مورداشاره شماست. درواقع لنز ۱۳۵ یک لنز با طراحی تله فوتوست واین تفاوت طراحی با لنززوم ۲۸-۱۳۵ باعثمیشود تا برخی المانهای عکاسی مثل حداقل فاصله فوکوس متفاوت باشد.
    hadi1363 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا alireza1200 آواتار ها
    تشکر کرده
    154

دوستان سلام سوالی داشتم خدمتتون پیشاپیش بخاطر ساده بودنش عذر می خوام می دونیم که برای داشتن عمق میدان 3 فاکتور وجود داره سوال من اینه چگونه می توان بصورت دقیق یا تقریبا دقیق اثر این سه فاکتور را با هم بالانس کرد بگذارید مثال بزنم ببینید من امروز از یک سبد میوه از فاصله 70 سانتی با فاصله کانونی 135 م م با دیاف 8 عکاسی کردم خوب نتیجه اینه که هنوز قسمت انتهایی سبد کمی خارج از فوکوس می باشد می خوام ببینم مثالا در چنین موقعیتی برای اینکه کل سبد شارپ باشه و در فوکوس باشه با توجه به فاصله از این سبد و فاصله کانونی دیاف مورد نظر باید روی چند تنظیم بشه عرض سبد 20 سانت فاصله تا دوربین 70 سانت و فاصله کانونی 135 م م این یک مثال بود در واقع می خواستم رابطه بیین دیاف و فاصله کانونی و فاصله از دوربین را حدودی بدونم تا در چنین شرایطی ادم برای تنظیم سریع و کمتر شات زدن نتیجه بهتری بگیره در واقع با این کار شما کل سوزه مورد نظرت را در فوکوس قرار می دی یعنی فاصله را کمتر نمی کنی چون می خوای سوژه درشتر بی افته از طرفی مجبوری فاصله کانونی را هم افزایش بدی پس تنها را هی که می مونه افزایش دیافه حالا این یک مورده در واقع من رابطه بین این سه پارامتر را حدودی می خواستم ممنونم از دوستان عزیز اگر لازمه عکس هم می فرستم
    BRAD تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1200 نمایش پست ها
    دوستان سلام سوالی داشتم خدمتتون پیشاپیش بخاطر ساده بودنش عذر می خوام می دونیم که برای داشتن عمق میدان 3 فاکتور وجود داره سوال من اینه چگونه می توان بصورت دقیق یا تقریبا دقیق اثر این سه فاکتور را با هم بالانس کرد بگذارید مثال بزنم ببینید من امروز از یک سبد میوه از فاصله 70 سانتی با فاصله کانونی 135 م م با دیاف 8 عکاسی کردم خوب نتیجه اینه که هنوز قسمت انتهایی سبد کمی خارج از فوکوس می باشد می خوام ببینم مثالا در چنین موقعیتی برای اینکه کل سبد شارپ باشه و در فوکوس باشه با توجه به فاصله از این سبد و فاصله کانونی دیاف مورد نظر باید روی چند تنظیم بشه عرض سبد 20 سانت فاصله تا دوربین 70 سانت و فاصله کانونی 135 م م این یک مثال بود در واقع می خواستم رابطه بیین دیاف و فاصله کانونی و فاصله از دوربین را حدودی بدونم تا در چنین شرایطی ادم برای تنظیم سریع و کمتر شات زدن نتیجه بهتری بگیره در واقع با این کار شما کل سوزه مورد نظرت را در فوکوس قرار می دی یعنی فاصله را کمتر نمی کنی چون می خوای سوژه درشتر بی افته از طرفی مجبوری فاصله کانونی را هم افزایش بدی پس تنها را هی که می مونه افزایش دیافه حالا این یک مورده در واقع من رابطه بین این سه پارامتر را حدودی می خواستم ممنونم از دوستان عزیز اگر لازمه عکس هم می فرستم
    درود بر شما
    استفاده از اپ یا نرم افزار و یا سایت های محاسبه عمق میدان.من از اپ DOF Calculator استفاده میکنم.
    alireza1200 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

دوستان یه سوال داشتم
    فرض کنید با یه لنز و شرایط مشابه و با فوکال مثلا 200 دو تا عکس با دو تا بدنه یکی کراپ دار و یکی فول فریم بگیریم (مثلا یکی با d7500 و یکی هم d750 )
    بعد عکسی که با فول فریم گرفتیم جوری کراپ کنیم که کادر و ابعادش با کراپدار یکی بشه
    سوال من اینه که این دو تا عکس چه مزیتها و معایبی نسبت به هم دارند ؟
    ویرایش توسط filtrmiltr : Thursday 24 August 2017 در ساعت 19:50