صفحه 732 از 735 نخستنخست ... 232 632 682 722 728 729 730 731 732 733 734 735 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,311 تا 7,320 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام
    وقت بخیر
    نمیدونم جای سوالم اینجاست یا خیر؟
    دوستان اگر اطلاعاتی دارند ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    نقاط فوکوس دوربین نرم افزاری هستند یا سخت افزاری ؟

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط bib200724 نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    نمیدونم جای سوالم اینجاست یا خیر؟
    دوستان اگر اطلاعاتی دارند ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    نقاط فوکوس دوربین نرم افزاری هستند یا سخت افزاری ؟
    سخت افزاری هستن
    bib200724، BRAD و filtrmiltr تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

سلام بر دوستان
    گزینه Minimum Aperture Lock بر روی لنز Nikkor 1.8 D چه کاری انجام می دهد؟ وقتی روی دوربین من که D7200 هست بصورت دستی می خواهم دیاف رو تغییر بدم و دکمه lock آنرا آزاد می کنم روی دوربین اروری ظاهر می شود و وقتی مجددا روی دیاف 22 ، lock می کنم مجددا مشکل حل می شود و سوال دیگم اینکه مگر در مد S یا سرعت شاتر نیکون، نباید دیاف اتومات عوض بشه؟ چرا برای این لنزی که عرض کردم با تغییر سرعت شاتر، دیاف روی 1.8 اولیه می ماند و بصورت اتومات تغییر نمی کند مگر با چرخاندن کامند دایال جلو. با سپاس از دوستان
    ویرایش توسط Kavian : Saturday 1 June 2019 در ساعت 14:25 دلیل: اشتباه
    D7200

كاربر آشنا Pedram88 آواتار ها
    تشکر کرده
    51

سلام دوستان
    می خواستم بدونم که اگه بخوایم با موبایل نوردهی طولانی داشته باشیم و نور محیط هم زیاد باشه بجای فیلتر ND از چی میشه استفاده کرد؟!
    فیلتر خاصی وجود داره؟
    عینک آفتابی خوبه؟!
    ممنون و عید فطر هم تبریک میگم ....

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian نمایش پست ها
    گزینه Minimum Aperture Lock بر روی لنز Nikkor 1.8 D چه کاری انجام می دهد؟ وقتی روی دوربین من که D7200 هست بصورت دستی می خواهم دیاف رو تغییر بدم و دکمه lock آنرا آزاد می کنم روی دوربین اروری ظاهر می شود و وقتی مجددا روی دیاف 22 ، lock می کنم مجددا مشکل حل می شود...
    درود

اگر دفترچه لنز خود را مطالعه کنید،حتما خواهید دید که در آن نوشته شده که:
    "For programmed auto or shutter-priority auto exposure shooting, use the minimum aperture lock lever to lock the lens aperture at f/22. Set the lens to its minimum aperture (f/22) by aligning it with the aperture index, slide the lock lever toward the aperture ring, so the two dots are aligned."

یعنی با انتخاب Minimum Aperture Lock که بر روی لنز شما بصورت یک امکان انتخاب دیده می شود،دیافراگم بر روی f/22 قرار می گیرد.حلقه دیافراگم یا همان Aperture ring روشی برای انتخاب دیافراگم مناسب جهت عکاسی است که در آن بدنه دوربین قادر به تنظیم خودکار دیافراگم با بکارگیری لنزهای قدیمی نبوده است.بسته شدن دیافراگم تا حداکثر میزان موجود یعنی همان f/22 این اجازه را به بدنه دوربین مدرن و پیشرفته شما خواهد داد که امکان تطابق و کنترل دیافراگم لنز را داشته باشد.قفل یا همان Lock سبب جلوگیری از بهم ریختن تنظیم لنز بر روی بدنه بدلیل مبتدی بودن کاربر شده و به دوربین اجازه تسلط و کنترل کامل بر دیافراگم لنز را می دهد.
    برای شما که از بدنه فوق العاده مناسب و پیشرفته ای چون D7200 نیکون استفاده می کنید،با قفل کردن می توانید به آسودگی به عکاسی بپردازید.در این حالت می توانید با استفاده از کنترل های روی بدنه یا همان on-camera controls نسبت به تنظیم دیافراگم اقدام کنید.اگر بدنه دوربین شما قدیمی بود،در آن صورت توصیه می کردم که بصورت دستی از همان حلقه دیافراگم بر روی بدنه لنز جهت تنظیم استفاده کنید.

امیدوارم توضیح فوق مفید فایده واقع گردیده باشد.فراموش نکنید که توضیح مختصر بالا از دفترچه راهنمای دوربین و همچنین لنز نیز قابل دسترسی است.

بدرود تا درودی دیگربار
    Kavian، 47amir و hosseinf722 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها
    درود

اگر دفترچه لنز خود را مطالعه کنید،حتما خواهید دید که در آن نوشته شده که:
    "For programmed auto or shutter-priority auto exposure shooting, use the minimum aperture lock lever to lock the lens aperture at f/22. Set the lens to its minimum aperture (f/22) by aligning it with the aperture index, slide the lock lever toward the aperture ring, so the two dots are aligned."

یعنی با انتخاب Minimum Aperture Lock که بر روی لنز شما بصورت یک امکان انتخاب دیده می شود،دیافراگم بر روی f/22 قرار می گیرد.حلقه دیافراگم یا همان Aperture ring روشی برای انتخاب دیافراگم مناسب جهت عکاسی است که در آن بدنه دوربین قادر به تنظیم خودکار دیافراگم با بکارگیری لنزهای قدیمی نبوده است.بسته شدن دیافراگم تا حداکثر میزان موجود یعنی همان f/22 این اجازه را به بدنه دوربین مدرن و پیشرفته شما خواهد داد که امکان تطابق و کنترل دیافراگم لنز را داشته باشد.قفل یا همان Lock سبب جلوگیری از بهم ریختن تنظیم لنز بر روی بدنه بدلیل مبتدی بودن کاربر شده و به دوربین اجازه تسلط و کنترل کامل بر دیافراگم لنز را می دهد.
    برای شما که از بدنه فوق العاده مناسب و پیشرفته ای چون D7200 نیکون استفاده می کنید،با قفل کردن می توانید به آسودگی به عکاسی بپردازید.در این حالت می توانید با استفاده از کنترل های روی بدنه یا همان on-camera controls نسبت به تنظیم دیافراگم اقدام کنید.اگر بدنه دوربین شما قدیمی بود،در آن صورت توصیه می کردم که بصورت دستی از همان حلقه دیافراگم بر روی بدنه لنز جهت تنظیم استفاده کنید.

امیدوارم توضیح فوق مفید فایده واقع گردیده باشد.فراموش نکنید که توضیح مختصر بالا از دفترچه راهنمای دوربین و همچنین لنز نیز قابل دسترسی است.

بدرود تا درودی دیگربار
    سلام دوست گلم ممنونم از پاسختون و اینکه هنوز وقت می گذارید و مطالب سایت رو مطالعه می فرمائید و خصوصا اینکه با دقت و حوصله پاسخ می دید. زنده باد.
    اما در مورد این 2 خط دفترچه لنز بله حق با شماست مطالعه کرده بودم ولی برام جای تعجب داشت.
    و در انتهای مطلب: لنز 18-140 کیت رو با لنز 50 1.8 D فیکس مقایسه کردم از زوایای مختلف و جز تفاوت بسیار بسیار اندک چیزی ندیدم و در واقع پشیمون شدم از خرید لنز 1.8 دی
    ویرایش توسط Kavian : Saturday 8 June 2019 در ساعت 21:59 دلیل: توضیحات تکمیلی
    47amir تشکر می‌کند.
    D7200

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

سلام خدمت دوستان، ی سوالی که ذهن منو مشغول کرده اینه که گاهی میبینم یک لنز دوربین کراپدار، قیمتش طوریه که با پولش میشه یه بدنه فول فریم و دو تا لنز عالی برای اون بدنه گرفت... برام سواله که چه توجیهی برای خرید اون لنز و سیستم کراپدار هست؟ بعنوان مثال لنز xf 200 فوجی....

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

دوستان بک دراپ‌هایی با این طرح و مشابه اون رو از کجا میتونم پیدا کنم؟
    71029095_164986454695684_5675523349968729210_n.jpg
    ال سی دی دوربین با کیفیت‌ترین ال سی دی دنیاست!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

درود.

لنز 200mm f/2 سه تا چهار مدل بیشتر در بازار نیست که قیمت اونها مشابه هست. کانن و نیکون حدود 5600$ و فوجی حدود 5900$
    این، یک لنز تخصصی هست و استفاده خاصی برای عکاسان آماتور و جستجوگر نداره. کسی که در ژانر حرفه‌ای خودش دقیقا به این لنز پرایم و این دیافراگم نیاز داشته باشه قیمتش رو هم پرداخت می‌کنه و اون رو با لنز f/2.8 70-200 مقایسه نمی‌کنه.

کراپ بودن یک سیستم دلیل بر ضعیف و ارزان بودن اون نیست و این تفاوت قیمت در بدنه ها هم وجود داره مثلا:
    بدنه Canon EOS RP حدود 1300$
    بدنه Fujifilm X-T3 حدود 1500$
    بدنه Panasonic Lumix DC-G9 حدود 1700$
    قیمت دارن. حالا می تونیم بگیم که با کوچک شدن سنسور قیمت بالا میره؟؟ یا این تفاوت به دلیل قابلیت‌ها و کلاس متفاوت بدنه‌ها هست. این دلیل برای تفاوت قیمت لنزها هم درسته.
    با دید حرفه‌ای به عکاسی، بدنه و لنز بر اساس نیاز و قابلیت‌ها خریداری میشه و انتخاب سایز سنسور فقط یکی از فاکتورهای امتیازدهی در این میان هست.

موفق باشید.
    kindlinessangel تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

یه سوال خاص ازدوستان؛ به فرض که ازنظر مالی مشکلی نداشته باشیم وپولش مهم نباشه ٫ ایا؛
    ایا دوربین‌های عکاسی را می‌توان مانند چیزی که مثلا دردنیای خودروها به عنوان تیونینگ میشناسیم دچار تغییرات اساسی کرد ؟ اگر بله تاچه اندازه وچه قسمتهایی رو میشه تعویض کرد؟ مثلا سنسور یا شاتر یا پردازنده ؟!