صفحه 37 از 735 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 87 137 537 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 361 تا 370 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: سوالات عمومي عكاسي

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    نقاط طلایی و اصلی در یک عکس کجاها هستند
    راهنمایی تصویری چیزی در این رابطه وجود دارد؟
    در مقالات سايت به مطالب خوبي خواهيد رسيد. مثلا قسمت تركيب بندي رو ببينيد :

http://www.akkasee.com/articles/category/81/
    Saadat تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    نقاط طلایی و اصلی در یک عکس کجاها هستند
    راهنمایی تصویری چیزی در این رابطه وجود دارد؟
    سلام

مجموعه مقالات ترکیب بندی وب سایت عکاسی

من به جز مطالب وب سایت عکاسی از مطالب زیر استفاده برده ام.
    امیدوارم به کار شما هم بیاید.

کد:
    http://photoinf.com/General/Geoff_Lawrence/Composition.html
    به لیست اصلی مقاله های این وب سایت سری بزنید.

Photography Composition Articles
    کد:
    http://photoinf.com/
    کد:
    http://www.colorpilot.com/comp_rules.html
    کد:
    http://digital-photography-school.com/digital-photography-composition-tips

ببخشید خط رو خط شد.
    farhad44، A. Mohammadi و Saadat تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12229

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadi نمایش پست ها
    سلام ببخشيد سوالي در خصوص مقاوت دوربين هاي slr در سرما داشتم . چون بنده زمستون كوه زياد ميرم . آيا از دوربين در سرما و شرايط سخت كوه استفاده كنم يا نه . دماهاي -30 -40 . البته تو دفترچه در 90 نشته دماي -15 كمتر استفاده نشه .

درود

فکر میکنم استفاده در چنین شرایطی باعث آسیب دیدن باتری دوربین میشه ، ممکن است بلا فاصله خراب نشود اما در عمر آن و میزان ظرفیت آن در شارژهای بعدی تاثیر میگذارد. دمای 40 درجه زیر صفر ؟ قطب جنوب تشریف میبرید؟:biggrin:

باتری فابریک هم اگر نمونه های در بازار واقعا اصلی باشند 35 هزار تومان قیمت آن است

پی نوشت: یکسری کاور هم هست که مثل کاپشن میمونه از بیرون برزنت است از تو خزدارد.
    چنین چیزی از لحاظ علمی نمیدونم فایده ای داشته باشه یا نه چون لباس باعث حفظ کردن گرمای
    بدن میشه دوربین که گرما نداره! بهر حال چنین وسیله ای هست.

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 29 January 2010 در ساعت 00:11
    A. Mohammadi و farhadi تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا farhadi آواتار ها
    تشکر کرده
    206

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

فکر میکنم استفاده در چنین شرایطی باعث آسیب دیدن باتری دوربین میشه ، ممکن است بلا فاصله خراب نشود اما در عمر آن و میزان ظرفیت آن در شارژهای بعدی تاثیر میگذارد. دمای 40 درجه زیر صفر ؟ قطب جنوب تشریف میبرید؟:biggrin:

باتری فابریک هم اگر نمونه های در بازار واقعا اصلی باشند 35 هزار تومان قیمت آن است

پی نوشت: یکسری کاور هم هست که مثل کاپشن میمونه از بیرون برزنت است از تو خزدارد.
    چنین چیزی از لحاظ علمی نمیدونم فایده ای داشته باشه یا نه چون لباس باعث حفظ کردن گرمای
    بدن میشه دربین که گرما نداره! بهر حال چنین وصیله ای هست.

انوش
    ممنون انوش خان . معمولا قله هاي ايران زمستان ( 3500 به بالا ) به علت وزش باد شديد دماي بسيار كمي دارند -30 - 40 - 50 - ( هر 1000 متر كه ارتفاع زياد ميشه دما 6 7 درجه كم ميشه اگه باد شديد هم بوزه كه پديده ويندشيلد باعث سرماي زيادي ميشه )- در دفتر چه دي 90 هم نوشته شده براي نگهداري طولاني بدون استفاده در -10 كمتر قرارداده نشود . در سرما هم باتري خوب عمل نميكنه - در حد 3 4 شات - ولي بعد از اينكه گرم شه مشكلش حل ميشه - ميخواستم بدونم كه اين سرما روي خود بدنه يا لنز چه تاثيري داره .مثلا بعض وقت ها هنگام استفاده از دوبين هاي معمولي دكمه شاتر يخ شده و تكون نميخورد . حالا فردا اين دي نود بدبخت رو ميرم امتحان كنم ببينم چي ميشه.
    در خصوص روكش هم خوبه اگه باشه - درسته كه دوربين گرما نداره ولي حداقل جلو نفوذ سرما بيرون رو ميگيره . كجا ديدين شما ؟
    اي كاش دوستاني كه در كوهستانهاي مرتفع ادر زمستان عكاسي ميكنند از تجربياتشون ما رو بي نصيب نكنند.ضمنا دماي فردا قله توچال -27 هست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون انوش خان . معمولا قله هاي ايران زمستان ( 3500 به بالا ) به علت وزش باد شديد دماي بسيار كمي دارند -30 - 40 - 50 - ( هر 1000 متر كه ارتفاع زياد ميشه دما 6 7 درجه كم ميشه اگه باد شديد هم بوزه كه پديده ويندشيلد باعث سرماي زيادي ميشه )- در دفتر چه دي 90 هم نوشته شده براي نگهداري طولاني بدون استفاده در -10 كمتر قرارداده نشود . در سرما هم باتري خوب عمل نميكنه - در حد 3 4 شات - ولي بعد از اينكه گرم شه مشكلش حل ميشه - ميخواستم بدونم كه اين سرما روي خود بدنه يا لنز چه تاثيري داره .مثلا بعض وقت ها هنگام استفاده از دوبين هاي معمولي دكمه شاتر يخ شده و تكون نميخورد . حالا فردا اين دي نود بدبخت رو ميرم امتحان كنم ببينم چي ميشه.
    در خصوص روكش هم خوبه اگه باشه - درسته كه دوربين گرما نداره ولي حداقل جلو نفوذ سرما بيرون رو ميگيره . كجا ديدين شما ؟
    اي كاش دوستاني كه در كوهستانهاي مرتفع ادر زمستان عكاسي ميكنند از تجربياتشون ما رو بي نصيب نكنند.ضمنا دماي فردا قله توچال -27 هست
    sسلام من عکسی دارم که یک نفر کنار ضریح ایستاده میخوام بدونم اگه بخوام این دو تصویر را از هم جدا کنم با فتوشا÷ باید چیکار کنم لطفا من را راهنمایی کنید samaneh_rezaei1984@yahoo.com

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

.... معمولا قله هاي ايران زمستان ( 3500 به بالا ) به علت وزش باد شديد دماي بسيار كمي دارند -30 - 40 - 50 - ( هر 1000 متر كه ارتفاع زياد ميشه دما 6 7 درجه كم ميشه اگه باد شديد هم بوزه كه پديده ويندشيلد باعث سرماي زيادي ميشه )- در دفتر چه دي 90 هم نوشته شده براي نگهداري طولاني بدون استفاده در -10 كمتر قرارداده نشود . در سرما هم باتري خوب عمل نميكنه - در حد 3 4 شات - ولي بعد از اينكه گرم شه مشكلش حل ميشه - ميخواستم بدونم كه اين سرما روي خود بدنه يا لنز چه تاثيري داره .مثلا بعض وقت ها هنگام استفاده از دوبين هاي معمولي دكمه شاتر يخ شده و تكون نميخورد . حالا فردا اين دي نود بدبخت رو ميرم امتحان كنم ببينم چي ميشه.
    سلام:

من در این وضعیت عکاسی نکردم اما در این وضعیت بوده ام، با دقت به آن شرایط ..... حدس میزنم برای دیافراگم و شاتر هم میتواند مشکل ساز باشد.

این صحبت کلیست و کاملا به این بستگی دارد چگونه و در چه شرایطی به چه مدت عکاسی کنید، اما احتمال میدهم مشکل ساز باشد.

در اینگونه موارد بنظرم دوربین هایی که الکترونیک شاتر هستند کاربرد بیشتری خواهند داشت.

موفق باشید
    A. Mohammadi و farhadi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

. معمولا قله هاي ايران زمستان ( 3500 به بالا ) به علت وزش باد شديد دماي بسيار كمي دارند -30 - 40 - 50 - ( هر 1000 متر كه ارتفاع زياد ميشه دما 6 7 درجه كم ميشه اگه باد شديد هم بوزه كه پديده ويندشيلد باعث سرماي زيادي ميشه )- در دفتر چه دي 90 هم نوشته شده براي نگهداري طولاني بدون استفاده در -10 كمتر قرارداده نشود . در سرما هم باتري خوب عمل نميكنه - در حد 3 4 شات - ولي بعد از اينكه گرم شه مشكلش حل ميشه - ميخواستم بدونم كه اين سرما روي خود بدنه يا لنز چه تاثيري داره .مثلا بعض وقت ها هنگام استفاده از دوبين هاي معمولي دكمه شاتر يخ شده و تكون نميخورد . حالا فردا اين دي نود بدبخت رو ميرم امتحان كنم ببينم چي ميشه.
    سلام
    تمام قسمتهای دوربین عکاسی که حرکت مکانیکی دارند معمولا با نوعی روان کننده گریس مانند چرب شده اند.این روان کننده ها در دماهای پایین به حالت جامد در آمده و بیشتر باعث افزایش اصطکاک و بوجود امدن چسبندگی بین قطعات و در نتیجه موجب آسیب دیدگی دوربین خواهند شد.
    معمولا دوربین هایی را که قرار است در شرایط دمایی زیر صفر به کار گرفته شوند ،در یک سرویس خاص ، با پاک کردن این روان کننده ها،آماده می کنند.
    A. Mohammadi، mreza1001، Navid7h و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

سلام دوست عزیز

من ساکن منطقه کوهستانی هستم و دیشب بواسطه سرمای بعد از بارش برف، متوسط دمای منطقه که بر اساس اطلاعات چند ایستگاه مختلف اندازه گیری می شه حداقل -14 درجه بود شدت سرما کاملا محسوس بود و حتی در این دما امکان عکاسی متعارف نیست.
    با پدیده بادهای سرد در ارتفاع بالا هم آشنا هستم همین تابستان در بالای قله سبلان وقتی خواستم مختصات جغرافیای قله را روی جی پی اس موبایل ثبت کنم متوجه خاموش بودن آن شدم و بواسطه داشتن باطری یدکی (درون کوله بود) موفق به اینکار شدم. با دوربین 350 دی و لنز سیگما از دریاچه بالای قله عکس گرفتم باید چند بار دکمه رو فشار می دادم تا عکس گرفته می شد و پس از گرفتن حدود 20 ، 30 عکس، شارژ باطری به ظاهر تمام شد ! باد سردی در حال وزیدن بود و قسمتهایی از دریاچه که در سایه بود یخ زده بود هرچند تصور نمی کنم دمای هوا در آن فصل سال کمتر از -10 درجه بوده باشه. در ارتفاع پائین تر (بین 3700 تا 4000 ) از لنز 400-100 و دوربین 50 دی استفاده کردم لنز به واسطه سرمای بیش از حد به دستم می چسبید و چون از باد سرد خبری نبود مشکلات دوربین قبلی را نداشتم . البته محض احتیاط چند عکس می گرفتم و دوربین را درون کوله می گذاشتم.

ولی حالا که زمستان است و بادهای سرد جز لاینفک آن ، مطمئنا در دمای کمتر از -20 درجه اشک آدم در میاد و ریش و سبیل و پلکها قندیل می بندد. نمیدانم الان توچال چقدر برف آمده است مشکلات راه رفتن در برف را که گاهی از زانو هم بالاتر می رود حساب کنید. حتی اگر دوربین با استفاده از روکش کار کند تماشای صحنه های از ویزور دوربین با چشمانی اشکبار سخت خواهد بود مگر اینکه تک عکس بگیرد و دوربین را ملافه پیچ کرده ، درون کوله بگذارید.

در مورد ضرر داشتن برای لنز تصور می کنم ضریب انقباض قسمتهای مختلف لنز (مثل عدسی ها و بدنه لنز) در سرمای شدید متفاوت باشد و حتی احتمال جابجا شدن عدسیها و المانهای اپتیکی هم وجود دارد مگر اینکه سازندگان لنز برای استفاده از لنز در این شرایط بخصوص تمهیداتی اندیشیده باشند.

به نظرم اگر دمای هوا کمتر از میزانی باشد که در راهنمای دوربین نوشته ، ارزش ریسک کردن ندارد، مگر برای زمانی بسیار محدود.

سفر فردا هم خوش بگذره
    mreza1001، M.Mobin و farhadi تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

کارت خاکستری یا Gray Card را چطوری میشه درست کرد با توجه به اینکه نایاب است و گران!

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

به یکی از واردکننده های بی نام و نشان لوازم جانبی عکاسی سفارش کرده ام که color checker و gray card را هم بیاورد قرار شد حدود 30 الی 50 تایی از هرکدام بیاورند. فکر کنم تا برگردد و ترخیص شود یک ماهی طول بکشد. اگر آورده بود خبرتان می کنم. بیشتر نگران فروشش بود!!
    nmroshan، SBadri، Navid7h و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 37 از 735 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 87 137 537 ... آخرینآخرین