صفحه 53 از 735 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 103 153 553 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 521 تا 530 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: مفهوم Aunt Bettie

سلام

آنت بتي به زن سياه پوستي مي گويند كه مانند سفيدپوستان رفتار مي كند. مثل كاندوليزا رايس.

از سوي ديگر آنت بتي كنايه از زني است كه با همه خويشاوند و مهربان است. از آن مفاهيمي است كه با زندگي امريكايي عجين شده و خيلي قابل شرح و معني كردن نيست.

در دنياي واقعي نيز آنت بتي وجود داشته است:
    کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:WikiProject_Oregon/Aunt_Betty_%28non-notable_Oregon_relative%29
    SBadri، Christ Melikian، mreza1001 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

اون معنی را می دونم.ولی مثلا در متن زیر مفهومش چیه؟

[Toplight Noon, with the sunlight
    illuminating the subject from the
    top down, is not a favorable light for
    photographing people, because it creates
    harsh shadows and tends to be colorless.
    h is is a great time of day to scout areas,
    however, so you can decide when to
    come back. If you have to shoot in this
    light, use a graduated fi lter, which will
    help saturate the sky’s color and create a
    bit more interest. It’s also a great time, if
    you are photographing Aunt Bettie, to
    use the on-camera fl ash to “fi ll” the harsh
    shadows with light
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

كنايه از گرفتن يك عكس پرتره خانگي (نه با تجهيزات كامل استوديو و از مدل هاي فشن) است.

مثل اينكه خودمون بگيم: نمي خوام خرج زيادي بكنم. فوقش مي خوام از عمه ام پرتره بگيرم باهاش.:biggrin:
    SBadri، reza_Bahman، farsad و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض پاسخ: سوالات عمومي عكاسي

سلام.
    یک سوال از دوستان داشتم. امیدوارم کسی بتونه راهنمایی کنه:

شارپ عکس ها رو چطور در فتوشاپ زیاد کنم که نویز در کارم نداشته باشم؟
    چون هر وقت که شارپ رو افزایش دادم، نویز تو عکس هام زیاد دیده میشه و اصلا نمیشه در اندازه A3 خوب چاپ کرد.
    ممنون اگر راهنماییم کنید.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط oveis نمایش پست ها
    سلام دوستان. یک سوال دارم . اما نمی دونم اینجا باید مطرح کنم یا نه.
    من دارم در زمینه عکاسی حیات وحش فعالیت می کنم و نیاز به یک لباس استتار دارم . کجا میشه پیدا کرد در تهران؟
    آیا چیزی مثل این عکس ها در تهران پیدا میشه؟
    سلام
    اگر جایی بشه پیدا کرد فروشگاههای لوازم شکاره در غیر این صورت باید خودت دست به کار بشی
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط oveis نمایش پست ها
    سلام.
    یک سوال از دوستان داشتم. امیدوارم کسی بتونه راهنمایی کنه:

شارپ عکس ها رو چطور در فتوشاپ زیاد کنم که نویز در کارم نداشته باشم؟
    چون هر وقت که شارپ رو افزایش دادم، نویز تو عکس هام زیاد دیده میشه و اصلا نمیشه در اندازه A3 خوب چاپ کرد.
    ممنون اگر راهنماییم کنید.
    سلام اويس جان

فرايند شارپ كردن براي چاپ با اين فرايند براي ديدن بر روي صفحه مانيتور و يا انتشار در وب تفاوت دارد. مخصوصا براي شما كه قرار است در قطع A3 چاپ داشته باشيد.

در شارپ كردن محدوديتهاي وجود دارد كه اگر رعايت نشوند نتيجه جالبي هم حاصل نخواهد شد. ميزان كراپ (مخصوصا براي عكسهاي حيات وحش) كيفيت نقاط خارج از فكوس، وضعيت سايه و روشنها و ...

با توجه به معيارها روش شارپ سازي و ميزان شارپ سازي متفاوت خواهد بود. پيشنهاد مي كنم يك بار با ايجاد لايه هاي متفاوت قسمتهايي را كه نياز به درجه شارپ سازي متفاوت دارند جدا كنيد و با استفاده از Smart sharpen به صورت مجزا فرايند شارپ سازي را انجام دهيد.
    Mazy تشکر می‌کند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

درود بر همگی
    دوستان من علاقه زیادی به عکاسی (هنری) دارم و تحصیلاتم در رشته حسابداری رو هم به دلیل همین قضیه کنار گزاشتم و ادامه ندادم . هیچگونه اطلاعاتی راجع به عکاسی و پیشینه و ... ندارم ، و می خوام شروع کنم.
    اما همونطور که تو هر زمینه ای نیاز به مربی یا یک راهنما وجود داره اکنون بنده هم به کمک دوستان عکاس نیازمندم و می خواستم در صورت امکان بندرو راهنمایی کنید که از کجا و به چه نحوی باید شروع کنم و یا کسی رو بهم معرفی کنید و یا محلی که بتونم از اونجا اطلاعات پایه و شروعی رو بگیرم
    ممنون از همه
    من در یاهو هم آن هستم و اگر کسی لطف داشت و قصد کمک و راهنمایی بندرو داشت می تونه با ایمیل و یا در یاهو با من در ارتباط باشه
    saeidh212@yahoo.com

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

مدتی را در همین سایت و فروم بگذرانید.

تاپیک‌هایی که درباره محتوای عکس‌ها و فارغ از بحث‌های قیمت و ... هستند را بیشتر دنبال کنید.

مقالات را بخوانید. به گالری مراجعه کنید و عکس‌ها را ببینید. عموماً عکس‌های خوب دارای امتیاز هستند و نقدهایی (هرچند کوچک) در پایشان ثبت شده.

این‌ها را هم ببینید

http://www.akkasee.com/articles/7079/
    http://www.akkasee.com/articles/7081/
    http://www.akkasee.com/articles/7083/
    http://www.akkasee.com/articles/7204/

به منابع و سایت‌های خارجی هم نگاهی داشته باشید.
    کد:
    photo.net/learn/

بحث‌های فنی و مشخصات دوربین‌ها:
    کد:
     www.dpreview.com

کد:
     http://www.dpreview.com/learn/

با مفاهیم اولیه و بحث‌های تکنیکی (از روشن کردن دوربین تا ... ) که آشنا شدید با یک دید بازتر و مناسب‌تر برای ادامه این روند و گذار به بحث‌های نظری، هنری و... در پی استاد و منابع (تا حد زیادی همین سایت) باشید.

پیروز باشید.
    mreza1001 و Navid7h تشکر می‌کنند.
    .

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

عذر خواهی از دوستان که بحث را به این تاپیک می کشانم خیلی مایل نیستم در تاپیک خرید وفروش دوستان صحبتی کنم از این روی عذر خواهی بنده را پذیرا باشید :)

به خاطر قطع شدن تولید،
    بسته به نوع کاربری برای بعضی از عکاسها فاصله کانونی 135 بر VR بودن 18-105 ارجحیت داره. چون غیر از این نکات این دو لنز تقریبا شبیه هستند.
    .

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    با عرض معذرت، برای مقابله با نشر اکاذیب مجبورم با شما مخالفت کنم. :cool:

1. فاصله کانونی 135mm هیچ فرق محسوسی با 105mm ندارد. هیچ کاری نیست که با یک لنز 135mm بشود انجام داد که با 105mm ممکن نباشد.
    2. این دو لنز شبیه هم نیستند. مهمترین تفاوت آنها در لرزشگیردار بودن 105-18 است. 135-18 لرزشگیر ندارد، و کیفیت اپتیکی آن نیز اگر از 105-18 بدتر نباشد بهتر نیست.
    .

روش مقابله با نشر اکاذیب نشر اکاذیب جدید نیست.

135mm فرق محسوسی با 105mm دارد. عدد 135 مقداری از 105 بزرگ تر است.

کاری که 135mm انجام می دهد ولی 105mm نمی تواند انجام دهد قابلیت عکاسی در محدوده ی 106 تا 135 است.

.

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    مسلما وقتی که از تفاوت بین دو لنز در چنین تاپیکی صحبت می شود، منظور تاثیر چنین مواردی در عمل است نه روی کاغذ. تفاوت بین 135mm و 105mm در عمل آنقدر محسوس نیست که بخواهد مبنای تصمیم گیری باشد، و معنای جمله دوم من هم دقیقا همین بود.

سه عکس زیر به خوبی میتواند این تفاوت ناچیز را نشان دهد. وایدترین عکس کادر معادل 18mm ، بعدی کادر معادل 105mm و تله ترین عکس کادر معادل 135mm را نشان می دهد. با توجه به اینکه معمولا اکثر عکسهای هر عکاس (نه دوربین به دست!) در Post-Processing کراپ های جزیی میشوند، هیچ کس اصراری ندارد که از 100% رزولوشن دوربینش استفاده کند. بنایراین، به راحتی در Post-Processing میتوان با یک کراپ جزیی از عکس دوم به سوم رسید و تفاوت 105mm و 135mm در عمل محسوس نخواهد بود.

متاسفانه تعداد تاپیکها بسیار زیاد شده و هنوز هم تاپیکهای تکراری زیادی وجود دارد که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. هر موقع کار منظم کردن فروم به پایان رسید، میتوانیم به فکر تاپیک "جوکهای مرتبط با عکاسی" نیز باشیم.

آقای شاهکار دلیل شما یک دلیل درستی نیست و نهایت نتیجه گیری بدست آمده نیز 100% یک نتیجه درستی نخواهد بود.

من فکر نمیکنم اینگونه باشد. شما اطمینان دارید؟

از دید من کراپ نرم افزاری، آخرین چاره برای رسیدن به نتیجه مطلوب است. بهتر است هر آنچه که از کادر مد نظرتان هست قبل از اقدام به شات انجام دهید. البته این نظر من است و لزوما درست نیست. بسته به نوع عکاسی و مواردی دیگر این موضوع میتواند از اهمیت برخوردار باشد یا نباشد اما یک اصل نیست...

میباید نظر دوستان فروم را در این خصوص جویا شد.

در مورد لنزهای مطرح شده در این بحث نظر خاصی ندارم اما اگر لنز مطرح شده در فوکال لنت 135 خطای اپتیکی نداشته باشد، واقعا 135 میلیمتر باشد فرق دارد، مگر آنکه فرق فوکال لنت 105 و 135 برای یک فرد مهم نباشد.

موفق باشید :)
    Kholeno، barca007، Amir Abdolpanah و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

امیدوارم آن دوستمان که قصد فروش دوربین و لنزشان را دارند, از ادامه آن بحث دلخور نشوند و بد برداشت نکنند. :)

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    در مورد لنزهای مطرح شده در این بحث نظر خاصی ندارم اما اگر لنز مطرح شده در فوکال لنت 135 خطای اپتیکی نداشته باشد، واقعا 135 میلیمتر باشد فرق دارد، مگر آنکه فرق فوکال لنت 105 و 135 برای یک فرد مهم نباشد.
    قطعا ً کسی منکر تفاوت 135 م.م و 105 م.م نمیشود, برداشت من از حرف آقای شاهکار این بود که " اختلاف کادر 135 با 105 م.م آنقدر چشمگیر نیست که به وجود لرزشگیر (و کمی کیفیت ساخت بهتر) بچربد" !!

به خاطر قطع شدن تولید،
    بسته به نوع کاربری برای بعضی از عکاسها فاصله کانونی 135 بر VR بودن 18-105 ارجحیت داره. چون غیر از این نکات این دو لنز تقریبا شبیه هستند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 53 از 735 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 103 153 553 ... آخرینآخرین