صفحه 93 از 735 نخستنخست ... 43 83 89 90 91 92 93 94 95 96 97 103 143 193 593 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 921 تا 930 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4086

سلام بر شما جناب قشقایی
    من فکر می کنم منظورم رو بد رسوندم،اصلا کاری به موتور فوکوس ندارم،فقط می خواستم این نکته رو بگم که اگه فوکوس داخلی باشه سر لنز موقع فوکوس نمی چرخه و اگه داخلی نباشه (میشه خارجی؟) سر لنز وقتی که می خواد فوکوس کنه می چرخه،حتی اگه دقت کنید رینگ فوکوس مثلا تو 18-55 کاملا به سر لنز چسبیده
    QashQai، شاهین اکبری و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    محسن مقصودی

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

سلام به تمامی اساتید و دیگر اعضای سایت خوب عکاسی
    این اولین پست من هست و میخوام قبل از هر چیز از مدیران این سایت و اساتید فروم تشکر کنم چون واقعا تقریبا تمام مطالبی رو که از عکاسی میدونم مدیون این دوستان هستم.
    و اما سوال مبتدیانه من که جوابشو نتونستم پیدا کنم...
    در بعضی از عکس هایی که در گالری این سایت میبینم لنزی که با اون عکس گرفته شده مثلا Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS هست و اینجوری که من متوجه شدم یعنی حداکثر اندازه باز بودن دیافراگم 3.5 هست و بسته ترین حالت هم 5.6 هست(اگر اشتباه نکنم البته) ولی در بخش Exif نوشته شده fnumber: f/8.0 خوب این که از 5.6 بیشتر هست !! یعنی چی؟ اگر سوالم مبتدیانه هست ببخشید.
    سپاس

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها
    سلام به تمامی اساتید و دیگر اعضای سایت خوب عکاسی
    این اولین پست من هست و میخوام قبل از هر چیز از مدیران این سایت و اساتید فروم تشکر کنم چون واقعا تقریبا تمام مطالبی رو که از عکاسی میدونم مدیون این دوستان هستم.
    و اما سوال مبتدیانه من که جوابشو نتونستم پیدا کنم...
    در بعضی از عکس هایی که در گالری این سایت میبینم لنزی که با اون عکس گرفته شده مثلا Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS هست و اینجوری که من متوجه شدم یعنی حداکثر اندازه باز بودن دیافراگم 3.5 هست و بسته ترین حالت هم 5.6 هست(اگر اشتباه نکنم البته) ولی در بخش Exif نوشته شده fnumber: f/8.0 خوب این که از 5.6 بیشتر هست !! یعنی چی؟ اگر سوالم مبتدیانه هست ببخشید.
    سپاس
    سلام

به فروم خوش آمدید :)

منظور اینست که این لنز ابتدایی ترین ( بازترین ) دیافراگم آن f/3.5-5.6 است. لنزهایی که دیافراگم ثابت ابتدایی ندارند ( مثل لنز مورد اشاره شما ) این ابتدایی ترین دیافراگم یا بازترین دیافراگم با دقت به فاصله کانونی تغییر میکند. اما این به آن معنی نیست که نمیتوانید دیافراگم را بسته تر در نظر بگیرید. شما با دقت به نهایت بستگی دیافراگم یک لنز ( یا F 32 یا 16 یا 22 ) میتوانید از ابتدا دیافراگم باز تا بسته ترین دیافراگم با دقت به تنظیمات و نیاز دیافراگم را تنظیم کنید

موفق باشید
    شاهین اکبری و Pouria Arshadi تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

اجازه بدید بنده هم توضحات استاد قشقایی را با زبان قاصر خودم بیان کنم:

همانطور که فرمودند به فاکتور دیگری از لنز Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 توجه میکنیم: مینیمم دیافراگم f/3.5-22 / f/5.6-32 نتیجه چنین است که این لنز :

در 18 م.م، دیاف 3.5 تا 22 به شما میدهد و در 55 م.م اختیار دیافراگم 5.6 تا حداقل 22 را میدهد - مثلا در این لنز تا f32

محدوده مجاز برای ماکسیمم دیافراگم این لنز

18-23mm = f/3.5
    24-28mm = f/4.0
    29-38mm = f/4.5
    39-46mm = f/5.0
    47-55mm = f/5.6

اساتید ، قانونی در این رابطه وجود دارد که مینیمم دیاف در تله را، از مقدار مینیمم دیاف در واید بدست بیاوریم ؟
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Sunday 13 February 2011 در ساعت 04:15
    Pouria Arshadi تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

پيرو صحبتهاي جناب اكبري، سوالي كه براي من هميشه مطرح بوده اينست كه چگونه ميتوان حداقل دياف رو در فواصل كانوني مختلف از يك لنز زووم بدست آورد مثلا آيا راهي براي محاسبه دياف لنز 55-18 در فاصله كانوني 35mm وجود دارد ؟

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    پيرو صحبتهاي جناب اكبري، سوالي كه براي من هميشه مطرح بوده اينست كه چگونه ميتوان حداقل دياف رو در فواصل كانوني مختلف از يك لنز زووم بدست آورد مثلا آيا راهي براي محاسبه دياف لنز 55-18 در فاصله كانوني 35mm وجود دارد ؟
    بله ... احتیاجی هم به محاسبه نیست.

دوربین را روشن کنید در مد M در فوکال 18 دیاف را روی 3.5 تنظیم کنید. سپس روی فوکال مورد نظرتون، دیاف تغییر می کند اما همیشه دیاف کمترین را در فوکال مربوطه نمایش می دهد.
    F.KamranNia تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    4538

با سلام

آیا قانونی وجود دارد که بتوان برای هر لنز زوم ، مینیمم دیافراگم در انتهای تله را، از مقدار مینیمم دیاف در واید بدست بیاوریم ؟

مثلا در لنز Canon EF-S 18-55mm f/3.5-22 / f/5.6-???(32 عدد 5.6 را بر 3.5 تقسیم کنیم و حاصل را در 22 ضرب کنیم ، 35.2 بدست میاید و به 32 گردش کنیم ( تو سیستم درجه بندی استاندارد) . این بار شانسی درست در آمده یا همیشه این روش جواب میدهد ؟

اگر دوستان موردی از لنز زوم سراغ دارند که ماکسیمم دیاف متغیر دارند ولی مینیمم ثابت، معلوم میشود که قانونی وجود ندارد یا لا اقل با این تناسب بندی جواب نمیدهد.
    FD master

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

سلام.
    کسی می دونه منظور از مدیریت رنگ در عکاسی سیاه و سفید چیه؟ بیشتر شبیه به یه شوخی میمونه اما ظاهرا خیلی هم جدی هست و در موردش کلاس و سمینار آموزشی هم برپا میشه!
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    4538

آیا قانونی وجود دارد که بتوان برای هر لنز زوم ، مینیمم دیافراگم در انتهای تله را، از مقدار مینیمم دیاف در واید بدست بیاوریم ؟
    لنز سیگمای زیر با دیاف مینیمم 22 در کل محدوده زوم ، ثابت کرد که تناسب جواب نمیدهد گرچه ، هر موردی تو کنون امتحان کردم جواب میداد - حدود 30 لنز - .

http://www.sigmaphoto.com/shop/10-20...x-dc-hsm-sigma
    FD master

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    سلام.
    کسی می دونه منظور از مدیریت رنگ در عکاسی سیاه و سفید چیه؟ بیشتر شبیه به یه شوخی میمونه اما ظاهرا خیلی هم جدی هست و در موردش کلاس و سمینار آموزشی هم برپا میشه!
    می‌توان از عنوان آن سمینار برداشت کرد که نه مفهوم مدیریت رنگ را می‌دانند و نه عکاسی سیاه و سفید را.

احتمالا منظورشان این است که چگونه عکس سیاه و سفید درست کنیم اما برای عنوانش چنان اسم دهان‌پر‌کنی انتخاب کرده‌اند.

سال گذشته نیز چند کارگاه طنز عکاسی در مشهد برگزار شد.
    Mashhadi Vahid، farhad44، Amir Tavakoli و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 93 از 735 نخستنخست ... 43 83 89 90 91 92 93 94 95 96 97 103 143 193 593 ... آخرینآخرین