صفحه 168 از 735 نخستنخست ... 68 118 158 164 165 166 167 168 169 170 171 172 178 218 268 668 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,671 تا 1,680 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام

با چه چیزی رنگی شده؟ من توصیه نمیکنم از حلال های قوی استفاده کنید، حداقل لطمه ای که به بدنه میزند میتواند تاثیر جزیی در تفاوت رنگ روی بدنه ( خوشبینانه ترین حالت کم است ) به جا بگذارد.

کدام قسمت از بدنه دوربین رنگی شده؟
    دقیقا قسمت روبه روی دوربین، جایی که 4تا انگشت دست روش قرار می گیره،رنگ هم مربوط بود به رنگهایی که شهرداری میله های خیابون ها رو باهاش رنگ می کنه(خیلی عالی توضیح دادم واقعا ;) )
    Kourosh Kahal و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

خب اگر خیلی حساسید و نگرانید که با هر حلال معمولی بدنه آسیب ببینه یا تغییر رنگ روی گریپ ایجاد بشه بهترین کار اینه که دوربین رو به تعمیرگاه های مجاز ببرید و از اونها بخواهید مشکل رو برطرف کنن.
    Hoda Zaeimi تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط 350 نمایش پست ها
    سلام
    منبع را یادم نیست ولی در همین فروم بارها شنیده ام شاید در پست های قدیمی ! شاید در قسمت پشتیبانی تعمیر گاه مرکزی .
    (دوستان اگر اطلاع دارند بفرمایند)
    علتش هم امکان نوسان ولتاژ usb غیر استاندارد بعضی کیس ها و قطع و وصل های احتمالی.... و آسیب به دوربین بود.
    بهتر است تا جایی که ممکن هست از رم ریدر استفاده کنید .

مموری بنده هم پتریوت 32 کلاس 10 هست و با کارت خوان های ارزان قیمت مشکل دارد ولی با کارت خوان مرغوب و نوت بوک براحتی کار میکند .
    سلام

یکی از قابلیت دوربین های Dslr امروزی (مربوط به این بحث، دوربین های کانن ) این ویژگی است

Using the Remote Live View Function in EOS Utility to Shoot Still Photos Remotely EOS REBEL T1i/EOS 500D

برای این موضوع از رابط USB استفاده خواهد شد. این موضوع طراحی و مهندسی این دوربین است با دقت به استفاده زیادی که در این خصوص داشته ام و هیچ وقت هم مشکلی در این باره ندیدم، من نمیدانم واقعا دوستان بر این باور هستند که استفاده از دوربین با رابط USB برای دوربین ضرر دارد یا خیر؟ اما با حفظ احترام به نظر دوستان جسارت میکنم که عرض کنم نظر طراحان و مهندسان کانن در این خصوص برای من منطقی تر است. زمانی که با EOS Utility به دوربین ارتباط دارید هیچ خطری متوجه دوربین نیست و اصولا طراحی این دوربین ها بر همین اساس استوار است و من اطمینان دارم در همین حالت اگر عکسها را از مموری با دوربین دریافت کنید مشکلی ایجاد نخواهد شد. مگر آنکه مشکل تکنیکی دیگری در خصوص سخت افزار ( کامپیوتر کاربر ) وجود داشته باشد.

مشکلاتی از قبیل استفاده از USB HUB یا پاور دستگاه یا مواردی دیگر... که دوستان آشنا به سخت افزار خواهند گفت.

موفق باشید

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام
    من نمیدانم واقعا دوستان بر این باور هستند که استفاده از دوربین با رابط USB برای دوربین ضرر دارد یا خیر؟
    درود بر شما
    استفاده از رابط USB اگر از راه درستش انجام شود ، هیچ مشکلی نداره .

زمانی که با EOS Utility به دوربین ارتباط دارید هیچ خطری متوجه دوربین نیست و اصولا طراحی این دوربین ها بر همین اساس استوار است و من اطمینان دارم در همین حالت اگر عکسها را از مموری با دوربین دریافت کنید مشکلی ایجاد نخواهد شد. مگر آنکه مشکل تکنیکی دیگری در خصوص سخت افزار (کامپیوتر کاربر) وجود داشته باشد.
    بله دیگه ! خب مگه قراره مشکل از کجا ایجاد بشه ؟ خود دوربین که سالم و بی عیب و نقص عکسش رو گرفته ؛ اگه مشکلی باشه ، از ناحیه ی سیستم کاربره . برخی پورت های جانبی USB که از طریق کیس یا مانیتور یا کیبورد به صورت واسطه به مادربورد متصل میشن ، استاندارد نیستن . برای جلوگیری از بروز مشکل در این رابطه ، بهتره پورت USB مستقیماٌ رو به درگاه های مادربورد متصل کنید .

در ضمن برخی سیستم ها می تونن بنا به شرایطی که دارن در دوربین باگ ایجاد کنن و به دستگاه آسیب بزنن ؛ البته چونکه هسته ی برنامه ی دوربین ها معمولا از دسترسی خارجه ، حتی در صورت ایجاد باگ (به احتمال 1 در میلیون) ، آسیب جدی نخواهد بود .

در کل دوستان باید رعایت کنن که اولا دوربین رو از راه پورت های USB که در پشت کیس قرار دارند به صورت مستقیم به مادربورد وصل کنند و ثانیا از اتصال دوربین به سیستم خراب و ویروسی خودداری کنند .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

یه سوال در رابطه با Exif : چرا مشخصات و اسم لنز در فایل Exif توسط Windows7 نمایش داده نمیشود ؟ آیا راهی برای اینکار هست ؟

پی نویس: درسته که در Win7 64bit نمایش داده نمیشه ؟ دوستانی که بغیر از این نسخه ی میندوز رو دارند، هم مسئله بنده رو دارند ؟
    ویرایش توسط Ali Bayati : Monday 29 August 2011 در ساعت 15:34

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    در ضمن برخی سیستم ها می تونن بنا به شرایطی که دارن در دوربین باگ ایجاد کنن و به دستگاه آسیب بزنن ؛ البته چونکه هسته ی برنامه ی دوربین ها معمولا از دسترسی خارجه ، حتی در صورت ایجاد باگ (به احتمال 1 در میلیون) ، آسیب جدی نخواهد بود .
    چطور چنین چیزی ممکن هست؟؟ ایجاد bug در برنامه دوربین؟؟ چه نوع bug-ای؟ آیا برای شخص خود شما تا به حال پیش آمده یا موردی مشاهده کرده اید؟؟
    aidin594، M. Beyrami، M.Khalili و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط metalinox نمایش پست ها
    یه سوال در رابطه با Exif : چرا مشخصات و اسم لنز در فایل Exif توسط Windows7 نمایش داده نمیشود ؟ آیا راهی برای اینکار هست ؟

پی نویس: درسته که در Win7 64bit نمایش داده نمیشه ؟ دوستانی که بغیر از این نسخه ی میندوز رو دارند، هم مسئله بنده رو دارند ؟
    بهترین راه برای دیدن اطلاعات دقیق Exif بهتر است از نرم افزار همراه دوربین استفاده کنید
    بطور مثال نرم افزار zoom browser دوربین های کانن دقیقا مشخصات لنز رو هم درج می کنه

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    چطور چنین چیزی ممکن هست؟؟ ایجاد bug در برنامه دوربین؟؟ چه نوع bug-ای؟ آیا برای شخص خود شما تا به حال پیش آمده یا موردی مشاهده کرده اید؟؟
    درود

برای من تا حالا پیش نیومده ولی به هر حال چنین چیزی ممکنه . به صورت خلاصه باید توضیح بدم که اگر کوچکترین قسمتی از یک برنامه از دسترسی خارج نشده باشه ، این امکان رو برای برنامه ی مخرب فراهم می کنه تا از اون طریق به قسمت های مختلف برنامه حمله کنه . اگر خوش شانس باشیم ، برنامه ی مخرب پس از ورد به حفره ، تنها به پاک کردن می پردازه ولی در حالت بدتر ، می تونه کنترل سخت افزار رو به عهده بگیره .

حالا ممکنه سوال بشه برنامه ی مخربی که برای نرم افزاری مثل ویندوز نوشته شده چگونه می تونه روی یک دوربین کار کنه ؟ این صحبت کاملا صحیحه و دقیقا به همین دلیل بود که بنده گفتم حتی در صورت ایجاد باگ (به احتمال 1 در میلیون) ، آسیب جدی نخواهد بود . دلیلش هم اینه که برنامه ی مخرب نمی تونه سخت افزار جدید رو بشناسه . اما اگر خدای نکرده به هر دلیل و به صورت شانسی ، شباهتی میان قطعات دوربین و کامپیوتر وجود داشته باشه ، برنامه ی مخرب می تونه پس از ورود ، یک باگ جدی رو در دوربین بوجود بیاره . البته احتمالش کمه ولی به هر حال ممکنه . به عنوان مثال من گوشی های سیمبیان زیادی رو دیدم که با کرم کامپیوتری از کار افتادن .

فکر کنم توضیحاتم در همین حد کافی باشه . البته ببخشید که نمی تونم به صورت دقیق تری بیان کنم چونکه بنده برنامه نویس حرفه ای نیستم . من در حیطه ی نرم افزار ، تنها تا حدی که نرم افزار با سخت افزار در رابطه باشه اطلاعات دارم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود

برای من تا حالا پیش نیومده ولی به هر حال چنین چیزی ممکنه . به صورت خلاصه باید توضیح بدم که اگر کوچکترین قسمتی از یک برنامه از دسترسی خارج نشده باشه ، این امکان رو برای برنامه ی مخرب فراهم می کنه تا از اون طریق به قسمت های مختلف برنامه حمله کنه . اگر خوش شانس باشیم ، برنامه ی مخرب پس از ورد به حفره ، تنها به پاک کردن می پردازه ولی در حالت بدتر ، می تونه کنترل سخت افزار رو به عهده بگیره .

حالا ممکنه سوال بشه برنامه ی مخربی که برای نرم افزاری مثل ویندوز نوشته شده چگونه می تونه روی یک دوربین کار کنه ؟ این صحبت کاملا صحیحه و دقیقا به همین دلیل بود که بنده گفتم حتی در صورت ایجاد باگ (به احتمال 1 در میلیون) ، آسیب جدی نخواهد بود . دلیلش هم اینه که برنامه ی مخرب نمی تونه سخت افزار جدید رو بشناسه . اما اگر خدای نکرده به هر دلیل و به صورت شانسی ، شباهتی میان قطعات دوربین و کامپیوتر وجود داشته باشه ، برنامه ی مخرب می تونه پس از ورود ، یک باگ جدی رو در دوربین بوجود بیاره . البته احتمالش کمه ولی به هر حال ممکنه . به عنوان مثال من گوشی های سیمبیان زیادی رو دیدم که با کرم کامپیوتری از کار افتادن .

فکر کنم توضیحاتم در همین حد کافی باشه . البته ببخشید که نمی تونم به صورت دقیق تری بیان کنم چونکه بنده برنامه نویس حرفه ای نیستم . من در حیطه ی نرم افزار ، تنها تا حدی که نرم افزار با سخت افزار در رابطه باشه اطلاعات دارم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    به نظر من اين بحث به اندازه كافي جدي هست كه ما فرضيات و نظريات و حدس هاي خود را در آن منتشر كنيم.
    در ضمن شما كه با كامپيوترها و برنامه هاي آنها آشنا هستيد (منظورم فقط آشنا هست نه متخصص) نبايد سيستم عامل يك گوشي رو با يك DSLR مقايسه كنيد

توجه داشته باشيد كه مخاطب بعد از خواندن اين دو صفحه فكر خواهد كرد كه دوربين ديجيتالش با وصل شدن به كامپيوتر احتمال ويروسي شدن دارد. در حالي كه ما هنوز يك نمونه از اين قضيه را حتي توي اينترنت هم نديده ايم.
    بهتره كه با دقت بيشتري سوال كنندگان را راهنمايي كنيم و اگر در مورد چيزي اطلاعاتمان در حد فرضيات است آن فرضيات را نزد خود نگه داريم.

باتشكر

پي نوشت: دوستان توجه داشته باشند كه حافظه دوربين ها مثل هر مدياي ديگر ميتونه ناقل ويروسهاي كامپيوتري باشه. ولي اصولا اين ويروسها به ميان افزار دوربين آسيبي نخواهند زد. (تا به حال ديده نشده)

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    به نظر من اين بحث به اندازه كافي جدي هست كه ما فرضيات و نظريات و حدس هاي خود را در آن منتشر كنيم.
    درود
    دوست من ، جناب آقاجانی از من سوالی کردند که من هم با آرامش و حوصله به ایشان پاسخ دادم . شما اگر دوست دارید وارد صحبت بشید ، خواهش دارم کمی با آرامش و سکون خاطر بیشتری قلم بزنید . ما اینجا همه با هم دوستیم . ممکنه بنده اشتباه کنم ، شما هم ممکنه اشتباه کنید . به خاطر یک اشتباه ساده نیاز نیست با چنین لحنی با هم صحبت کنیم . می پردازم به اصل صحبت هاتون :

شما كه با كامپيوترها و برنامه هاي آنها آشنا هستيد (منظورم فقط آشنا هست نه متخصص) نبايد سيستم عامل يك گوشي رو با يك DSLR مقايسه كنيد
    در علم سخت افزار ، سخت افزار گوشی با سخت افزار دسکتاپ و با سخت افزار دوربین فرقی نداره (منظور تفاوت تکنیکی نیست) . این ابزار درسته که از لحاظ پیچیدگی با هم متفاوتن ولی اگر برنامه پذیری داشته باشن و برنامه ای بتونه اونا رو بشناسه ، به راحتی می تونه قطعه رو تحت اختیار خودش بگیره .

توجه داشته باشيد كه مخاطب بعد از خواندن اين دو صفحه فكر خواهد كرد كه دوربين ديجيتالش با وصل شدن به كامپيوتر احتمال ويروسي شدن دارد.
    قطعا مخاطب باید یک همچین فکری کنه . بنده خطر و احتمالش رو بیان کردم . برای من مهم نیست که این اتفاق تا حالا افتاده یا نه ؛ برای من این مهمه که چنین اتفاقی می تونه رخ بده . آیا شما حتی یک درصد هم احتمال می دهید که وقتی گوشیتون رو به pc وصل می کنید ، ممکنه به گوشیتون حمله بشه ؟ من دارم یک واقعیت علمی رو در حدّ توان و علم اندکم توضیح میدم . هر کی دلش خواست می تونه بپذیره و هر کی هم نخواست می تونه نپذیره ، ولی خواهش دارم اگر می خواید صحبتم رو رد کنید ، دلیل بیارید تا پاسختون رو بدم ، نه اینکه همینجوری بدون هیچ دلیلی می فرمایید با توجه به اینکه نمونش رو در اینترنت ندیدم پس محاله .

اگر در مورد چيزي اطلاعاتمان در حد فرضيات است آن فرضيات را نزد خود نگه داريم.
    :)

دوستان توجه داشته باشند كه حافظه دوربين ها مثل هر مدياي ديگر ميتونه ناقل ويروسهاي كامپيوتري باشه. ولي اصولا اين ويروسها به ميان افزار دوربين آسيبي نخواهند زد.
    بحث من چه ربطی به کارت حافظه داره ؟ مگه سیستم عامل دوربین روی کارت حافظه نصبه ؟ وقتی دوربین به pc وصل میشه ، کل دوربین در معرض اتصال قرار می گیره نه فقط کارت حافظه ی دوربین .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    Herati و Mehdi Ejtehadi تشکر می‌کنند.