صفحه 169 از 735 نخستنخست ... 69 119 159 165 166 167 168 169 170 171 172 173 179 219 269 669 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,681 تا 1,690 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

پي نوشت: دوستان توجه داشته باشند كه حافظه دوربين ها مثل هر مدياي ديگر ميتونه ناقل ويروسهاي كامپيوتري باشه. ولي اصولا اين ويروسها به ميان افزار دوربين آسيبي نخواهند زد. (تا به حال ديده نشده)
    دوست عزیز بنده بر مبنای تجربه شخصی که دارم این رو بگم که مموری های ویروسی در دراز مدت تاثیر منفی بر روی دوربین دارد و بعضی مواقع مشکلات سخت افزاری بوجود می آورد و باعث خراب شدن دوربین میشود

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط Herat-picture نمایش پست ها
    دوست عزیز بنده بر مبنای تجربه شخصی که دارم این رو بگم که مموری های ویروسی در دراز مدت تاثیر منفی بر روی دوربین دارد و بعضی مواقع مشکلات سخت افزاری بوجود می آورد و باعث خراب شدن دوربین میشود
    علتش رو میدونید یا فقط بر پایه تجربه؟

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Herat-picture نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    درود

فکر نکنم که تا حالا ویروسی برای دوربین های عکاس نوشته شده باشه . بر این مبنا ، یک مموری که به بد افزار های کامپیوتری آلوده شده ، تا زمانی که دوربین به کامپیوتر متصل نشه ، نمی تونه تهدیدی برای دوربین محسوب بشه . دلیلش هم اینه که ویروس مورد نظر برای اینکه به سخت افزار و یا نرم افزار دوربین آسیب بزنه ، باید توسط سیستم عاملی که بر مبنای همون سیستم عامل نوشته شده اجرا بشه . ویروسی هم که با سیستم عاملش ارتباط نداشته باشه ، طبعا نمی تونه اجرا بشه و جز پر کردن حجمی از مموری ، کار دیگه ای انجام نمیده .

البته یک بار دیگه باید خدمت عزیزان توضیح بدم که اتصال دوربین به یک PC سالم ، هیچ ایرادی نداره و حتی اگر PC آلوده و خراب باشه ، باز هم احتمال خرابی خیلی خیلی کمه . صحبت بنده تنها در حد اینه که دوستان برای امنیت وصیلشون ، از این موارد اطلاع داشته باشن . بحث مموری ریدر هم همونطور که توضیح دادم ، برای اینه که بدافزار نهایتا فقط کپی بشه و روی دوربین فعال نباشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

دوستان الان برنامه EOS Utality همراه با دوربین رو امتحان کردم و واقعا عالی کار کرد ! اما نه تنها با این برنامه مشکل رفع شد بلکه با تمام برنامه های منیجر دیگه هم که قبلا کار نمیکرد دیگه مشکلی نداره !!!!!
    البته کابل Usb رو مستقیم به مادربرد وصل کردم !
    از تمام دوستان برای راهنماییشون ممنونم ! خیلی کمکم کردین !!!
    M. Beyrami و persian.boy تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    109

دوستان دو سوال ابتدایی

تو مشخصات دوربین تو قسمت ماکرو اون فاصله ای که به سانتی متر زده چه معنی رو میده ؟ ( مثلا زده 3 cm )

حساسیت دوربین رو از کجا میشه فهمید و چه رابطه ای بین پیکسل و حساسیت وجود داره؟ یعنی اگر حساسیت چقدر باشه ( در مقابل مگاپیکس ) عکس های بهتر و کم نویز تری میگیره؟
    ممنون از شما

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط KAZO نمایش پست ها
    دوستان دو سوال ابتدایی

حساسیت دوربین رو از کجا میشه فهمید و چه رابطه ای بین پیکسل و حساسیت وجود داره؟ یعنی اگر حساسیت چقدر باشه ( در مقابل مگاپیکس ) عکس های بهتر و کم نویز تری میگیره؟
    ممنون از شما
    هميشه iso كمتر معادل نويز كمتر است.

اما معمولا سنسور با ابعاد بزرگتر نويز كمتري دارد. در بين دوربينهاي كامپكت با سايز سنسور برابر، هرچه رزولوشن بالاتر باشد معمولا نويز بيشتر است

تو مشخصات دوربین تو قسمت ماکرو اون فاصله ای که به سانتی متر زده چه معنی رو میده ؟ ( مثلا زده 3 cm )
    نزديك ترين فاصله اي كه دوربين توانايي فوكوس بر سوژه را دارد.
    persian.boy، Miri و HERIS تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر همراه diamont آواتار ها
    تشکر کرده
    204

نقل قول نوشته اصلی توسط KAZO نمایش پست ها
    دوستان دو سوال ابتدایی

ممنون از شما
    اون عدد کمترین فاصله ی فوکوس دوربین شماست ، یعنی نزدیک ترین فاصله ای که شما میتونید عکس بگیرید.
    شما اگر وارد منوی ایزوی دوربینتون بشید بیشترین عددی که اونجاست نمایانگر نهایت حساسیت دوربین شماست.
    در مورد رابطه حساسیت با کیفیت هم باید عرض کنم خدمتتون عموما هر چه حساسیت کمتر باشه نویز تصویر شما کمتر خواهد بود واین کم شدن نویز یکی از پارامتر های موثر بر کیفیته.
    ________
    شرمنده گویا خط رو خط شدم با آقای اکبری
    ویرایش توسط diamont : Tuesday 30 August 2011 در ساعت 04:33
    persian.boy و HERIS تشکر می‌کنند.
    mj Nourmohammadi
    fuji xt2+ fuji x pro2+fuji xe1+ fujinon 14 f:2.8+fuji 18 f:2 +fuji 23 f:1.4 + fuji 27 f:2,8 + fuji 35 f:1.4 + fuji 56 nf:1.2 + fuji 90 f:2 + fuji 100-400 + fuji 18-55 f:2,8-4

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    علتش رو نمی دونم ولی این رو می دونم مموری های ویروسی هم در ثبت عکس مشکل دارند و باعث می شوند عکس درست ثبت نشوند و هم باعث می شوند که دوربین قفل کنه و در دراز مدت دوربین رو از پا می اندازد

البته تجربه من در مورد دوربین های کامپکت کانن می باشد

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

سلام

یه سه پایه از یکی امانت گرفتم، اومدم بازش کنم این پین متصل به سه شاخه ی زیر هد(10-15 سانت زیر هد) از جاش دراومد، با چی میتونم درستش کنم؟؟(مثله حالت میخ پرچ میمونه)

کمک کنید

ممنون
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام یه سه پایه از یکی امانت گرفتم، اومدم بازش کنم این پین متصل به سه شاخه ی زیر هد(10-15 سانت زیر هد) از جاش دراومد، با چی میتونم درستش کنم؟؟(مثله حالت میخ پرچ میمونه)کمک کنید ممنون
    جناب اقبالی، یه عکس از وضعیت مورد نظر تهیه و ضمیمه بفرمائید.
    از مارک و مدل هم شرحی؛ انشالله امانت به حال اولش در بیاد.