صفحه 221 از 735 نخستنخست ... 121 171 211 217 218 219 220 221 222 223 224 225 231 271 321 721 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,201 تا 2,210 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

خیر
    HERIS تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

ببخشید میشه یکم توضیح یا چندتا مقاله یا اموزشی در مورد ریسایز عکس ها یهم بدید
    اخه چطوری میشه یک فایل عکس را بدون از دست دادن شارپنس به حجم 200 کیلوبایت رسوند!
    ممنون

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

سلام دوست عزیز

دراین مورد تاپیک و بحثهایه زیادی وجود داره .

ولی هدف از ریسایز عکس رسیدن به حجم کمترعکس با کمترین میزان افت کیفیت تصویرهست .

و نمیشه بدون از دست دادن جزئیات این کاررو انجام داد .

درتمامی نرم افزارها و روشها سعی براین هست که حداکثر جزئیات با کمترین حجم باقی بمونه .

میتونید خودتون مطالعه کنید .

طرز تعيين سايز و حجم عكس براي ارسال در گالري

خودتون هم میتونید تاپیک های دیگری رو دررابطه بااین موضوع پیدا کنید .
    Mohamad_Ali تشکر می‌کند.
    Nikon D600

كاربر همراه pedram555 آواتار ها
    تشکر کرده
    54

در عکسبرداری با فلاش که فکر که ماز گزینه multiflash ( در فلاش نیسین )استفاده میشه حرکات سوژه در یک فریم عکس در حالات مختلف ثبت میشه تنظیمات به چه صورت هست و اصولا روش عکسبرداری در این حالت از نظر مد دوربین - زمان نوردهی و نور محیط به چه شکل باید باشد ؟
    من از مد M استفاده کردم ولی سوژه خیلی کمرنگ میشه شبیه یه روح !!)

كاربر آشنا hooshmand shokoohi آواتار ها
    تشکر کرده
    88

من این کار رو کردم خیلی راحت نبود بستگی به لنزتون و دیافراگمتون داره اما باید با ایزو 1600 به بالا امتحان کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_Ali نمایش پست ها
    ببخشید میشه یکم توضیح یا چندتا مقاله یا اموزشی در مورد ریسایز عکس ها یهم بدید
    اخه چطوری میشه یک فایل عکس را بدون از دست دادن شارپنس به حجم 200 کیلوبایت رسوند!
    ممنون
    دوست عزیز هر تغییر سایز در عکس یعنی کم کردن تعدادی از پیکسلها در واحد سطح و این امر به معنی آن است که مثلا چهار پیکسل را با در هم آمیختن به یک پیکسل تبدیل میکند و در هر صورت مقداری بر شارپنس تاثیر میگذارد. لذا امکان حفظ شارپنس در ریسایز کردن عملاً امکانپذیر نیست. موفق باشید.
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Tuesday 6 December 2011 در ساعت 10:24 دلیل: ادغام 2 پست پیاپی
    Mohamad_Ali تشکر می‌کند.

كاربر همراه mojtaba79 آواتار ها
    تشکر کرده
    606

چند تا سوال دارم که دست اساتید رو برای جواب دادنشون می بوسم.

1. تو شرایط استودیو اگر دیافراگم و ایزو رو ثابت بگیریم با دو تا چیز می تونیم مقدار نور رو افزایش بدیم. افزایش میزان نور و کاهش سرعت شاتر. البته می دونم که سرعت شاتر رو نباید کمتر از یه حدی کرد (فکر کنم 60) چرا که بدون پایه عکس دچار مشکل می شه.
    حالا سوال اینه: برای اینکه عکس بهتری داشته باشم رو کدوم مانور بدم؟ مثلا سرعت شاتر رو از 200 بیارم رو 160 یا نور فلاش رو افزایش بدم؟ جاهای خوندم که فرقی نداره ولی می خوام بدونم کدوم رو توصیه می کنید؟

2. یه کتاب خوب (انگلیسی باشه بهتر) می خوام که مرجعی برای تاکتیک های مختلف نورپردازی پرتره باشه. چند تا کتاب دیدم ولی کامل نبودن.

3. لنز 18-135 دارم و دوربین کنون 600D . شنیدم لنز های مختلف تو دیاف باز اشکالاتی از خودشون نشون می دن. چطور می تون راجع به این موضوع اطلاعات کسب کنم. بازترین و بسته ترین دیافی که برای لنز من توصیه می کنید چیه؟

ببخشید روده درازی کردم.

تشکر کرده
    4010

1. تو شرایط استودیو اگر دیافراگم و ایزو رو ثابت بگیریم با دو تا چیز می تونیم مقدار نور رو افزایش بدیم. افزایش میزان نور و کاهش سرعت شاتر. البته می دونم که سرعت شاتر رو نباید کمتر از یه حدی کرد (فکر کنم 60) چرا که بدون پایه عکس دچار مشکل می شه.
    حالا سوال اینه: برای اینکه عکس بهتری داشته باشم رو کدوم مانور بدم؟ مثلا سرعت شاتر رو از 200 بیارم رو 160 یا نور فلاش رو افزایش بدم؟ جاهای خوندم که فرقی نداره ولی می خوام بدونم کدوم رو توصیه می کنید؟
    اگر داخل استودیو عکاسی و با استفاده از فلاش عکاسی می‌کنید، با تغییر سرعت سینک(مثلا از ۲۰۰ به ۶۰) تفاوت خاصی در نور بوجود نخواهد آمد.

3. لنز 18-135 دارم و دوربین کنون 600D . شنیدم لنز های مختلف تو دیاف باز اشکالاتی از خودشون نشون می دن. چطور می تون راجع به این موضوع اطلاعات کسب کنم. بازترین و بسته ترین دیافی که برای لنز من توصیه می کنید چیه؟
    دقیقن چه جور اطلاعاتی؟
    می‌تونید تصور کنید اکثر لنزها شارپترین خروجی خودشون رو بین دیافراگمهای ۸ تا ۱۱ تولید می‌کنند. اما نیاز شماست که مشخص می‌کنه نیاز به چه دیافراگمی دارید.
    mojtaba79 تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    606

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اگر داخل استودیو عکاسی و با استفاده از فلاش عکاسی می‌کنید، با تغییر سرعت سینک(مثلا از ۲۰۰ به ۶۰) تفاوت خاصی در نور بوجود نخواهد آمد.

دقیقن چه جور اطلاعاتی؟
    می‌تونید تصور کنید اکثر لنزها شارپترین خروجی خودشون رو بین دیافراگمهای ۸ تا ۱۱ تولید می‌کنند. اما نیاز شماست که مشخص می‌کنه نیاز به چه دیافراگمی دارید.
    ببخشید حوصله تون رو سر می برم. اینجا منظورتون از سرعت سینک همون سرعت شاتر؟
    یعنی تو نوردهی فرقی ایجاد نمیکنه؟ اگر جوابتون منفی هستش چه سرعتی رو پیشنهاد می کنید؟

احساس می کنم تو دیاف پائین تر عکس خوبی گرفتم. (خوب البته بوکه شدن هم داشتم که راضیم کرده) حالا میشه بفرمائید چه مشکلی ایجاد می کنه؟ منظورم اطلاعات راجع به این بود. یعنی مشکل لنزها تو دیاف باز چیه؟ تو استودیو البته...

تشکر کرده
    4010

اینجا منظورتون از سرعت سینک همون سرعت شاتر؟
    بله
    یعنی تو نوردهی فرقی ایجاد نمیکنه؟
    هنگام عکاسی با فلاش استودیو در ایزو ۱۰۰ و یا ۲۰۰ خیر

اگر جوابتون منفی هستش چه سرعتی رو پیشنهاد می کنید؟
    سرعت ۱/۲۵۰ یا ۱/۲۰۰ ثانیه مطلوب است.

احساس می کنم تو دیاف پائین تر عکس خوبی گرفتم. (خوب البته بوکه شدن هم داشتم که راضیم کرده)
    بوکه شدن یعنی چی؟ در استودیو؟!

اگر از میزان ثبت جزییات لنزها تست بگیرید با باز شدن دیافراگم مقدار ثبت جزییات در منطقه‌ی فوکوس کاهش پیدا می‌کند.
    mojtaba79 تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    606

بله. بوکه شدن به نوعی که موها و نیم تنه بصورت بلور دیده میشه. و چشم ها فوکوس شده باشه.
    اگر درست از عبارت بوکه شدن استفاده کرده باشم.

مرسی بابت جوابتون