صفحه 222 از 735 نخستنخست ... 122 172 212 218 219 220 221 222 223 224 225 226 232 272 322 722 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,211 تا 2,220 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba79 نمایش پست ها
    بله. بوکه شدن به نوعی که موها و نیم تنه بصورت بلور دیده میشه. و چشم ها فوکوس شده باشه.
    اگر درست از عبارت بوکه شدن استفاده کرده باشم.

مرسی بابت جوابتون
    درست استفاده نکردید. بوکه یه چیز دیگه است.
    mojtaba79 تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا Amin ShirAli آواتار ها
    تشکر کرده
    372

در اینگونه موارد که هدف فلو کردن گوش یا مو باشد مطمئنا باید از دیافراگم بازتر استفاده کنی
    ولی اگر اولویتتان شارپنس باشد از دیافراگم بسته تر مثل 8 استفاده کنید
    در نظر داشته باشید که در محیط استودیو دیافراگم باز بیشتر به منظور همان استفاده ای که گفتید و همینطور جبران کمبود نور ( که کم پیش میاد ) میخورد
    hooshmand shokoohi، Mohamad_Ali و mojtaba79 تشکر می‌کنند.
    D90 + 18-105 + 24 f2.8D + 60 f2.8D + 105 f2.8G

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

برای اشنایی بهتر با بوکه مطالب زیررو مطالعه کنید .

از بوکه چه میدانیم. (قسمت اول)

از بوکه چه میدانیم. (قسمت دوم)

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    hooshmand shokoohi، djmehdi_67، shahbazi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر آشنا hooshmand shokoohi آواتار ها
    تشکر کرده
    88

چند تا سوال دارم که دست اساتید رو برای جواب دادنشون می بوسم.

1. تو شرایط استودیو اگر دیافراگم و ایزو رو ثابت بگیریم با دو تا چیز می تونیم مقدار نور رو افزایش بدیم. افزایش میزان نور و کاهش سرعت شاتر. البته می دونم که سرعت شاتر رو نباید کمتر از یه حدی کرد (فکر کنم 60) چرا که بدون پایه عکس دچار مشکل می شه.
    حالا سوال اینه: برای اینکه عکس بهتری داشته باشم رو کدوم مانور بدم؟ مثلا سرعت شاتر رو از 200 بیارم رو 160 یا نور فلاش رو افزایش بدم؟ جاهای خوندم که فرقی نداره ولی می خوام بدونم کدوم رو توصیه می کنید؟
    دوست عزیز در مورد سرعت حتماً حداقل 60 کافی نیست بلکه بسته به اینکه فوکال لنز شما چه عددی باشد حداقل سرعت متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال اگر لنز شما 18 باشد با توجه به اینکه 600D دارید باید 18 را در 1.6 که ضریب کانن غیر فول فریم است ضرب بنمایید عدد 28.8 بدست می اید واین یعنی واید 28.8 دارید. لذا میتوانید با سرعت 1/20 یا همان 20 هم عکاسی کنید. و بالعکس اگر لنز را روی عدد 135 بگذارید یعنی تله 216 و حداقل سرعت معمولاً باید 80 باشد. که البته به میزان لرزش دست و لرزشگیر لنز و دوربین بستگی دارد. با تمام این حرفها توصیه من حذاقل سرعت است چرا که در اکثر موارد نبودن نورهای اضافه سایه های زیبایی را در عکس ایجاد میکند که نور فلاش تقریباً تمام آن را ازبین برده و کنتراست برخی مناطق را بیش از حد زیاد میکند. موفق باشید.
    mojtaba79 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا hooshmand shokoohi آواتار ها
    تشکر کرده
    88

بله. بوکه شدن به نوعی که موها و نیم تنه بصورت بلور دیده میشه. و چشم ها فوکوس شده باشه.

مرسی بابت جوابتون
    آنچه شما فرمودید بوکه شدن نیست البته نمیدانم اسم دارد یا نه ولی این کار کم کردن عمق میدان است.
    mojtaba79 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

مرسی بابت جوابتون
    به هر نوعی از Blur شدن، نمیتوان Bokeh اطلاق کرد ...
    Blur شدن، محو ثبت شدن قسمتی از تصویر است خارج از عمق میدان واقع شده است ... اما Bokeh انحصاراً، محو ثبت شدن نقاط نورانی ( منابع نورانی، بازتابهای نورانی ) است که خارج از Depth Of Field واقع شده اند. بنابراین چون موها و احیاناً نیم تنه، جزء این رده بندی نورانی قرار نمیگیرند، بنابراین فقط Blur شده اند و Bokeh طلقی نمیشوند.

در حقیقت، Bokeh شدن،
    یکی از چهار نوع Blur شدن است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    54

سلام به اساتيد عزيز
    چند روزه كه نيكون d5100 با لنز 18-105 گرفتم . قبلا هم ست فلش 160 ژول jtl داشتم كه با دوربين كامپكت براي گرفتن پرتره هراز گاهي ازش استفاده ميكردم . با دوربين كامپكت هيچ مشكلي نداشتم و به نهايت كيفيت ممكن عكسهامو ميگرفتم ! ولي با همون تنظيمات با اين دوربين عكسهام خوب در نيومد و گفتم كه از شما بپرسم بهتره تا آزمايش و خطا كنم و شات اضافي به دوربين تحميل كنم !!!
    حالا سوالاهام اينه :
    - براي من شارپ تصوير خيلي خيلي مهمه . پس اگر بخوام شارپنس عكس نهايت قدرت لنز و دوربين باشه چيكار كنم ( تا حالا با slr كار نكردم كه اين سوالو ميپرسم ) لطفا گزينه هاي مربوطه رو روي دوربين بفرماييد تا اعمال كنم
    - ميخوام تصوير طوري باشه كه وقتي عكسي رو با پرده سفيد ثبت ميكنم پرده كاملا سفيد ثبت بشه و برش دادن و جدا كردن سوژه راحتتر انجام بشه . اين موضوع به كدام عوامل بستگي داره و چيكار بايد بكنم
    - مهمترين مشكل سايه اي است كه در يك طرف سوژه روي پرده مي افته و چطوري اين سايه رو حذف كنم ؟ چون بصورت عمودي دوربين رو دست ميگيرم يا روي سه پايه سوار ميكنم اين اتفاق مي افته و شدت نور فلش بالاست .
    و يك سوال خيلي مهم ديگه هم اينكه فلش چتر من با دوربين هماهنگ فلش نميزنه !! و اكثر اتفاقهاي بالا هم ناشي از همين موضوعه . چيكار كنم كه هماهنگ باشه و همزمان فلش بزنه !!
    خلاصه سرتون رو درد نيارم تمام مشكل من تو اين عكس پيوستي خلاصه شده !
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اولین قدم اینه که رادیو فلاش تریگر و یا سیم سینک به همراه کفشک تبدیل پایه‌فلاش به کابل سینک تهیه کنید. در حال حاضر مشغول به عکاسی با فلاش سر دوربین هستید.(به علت عکاسی با فلاش اول دوربینتان)
    yusefreza، hooshmand shokoohi، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    54

جناب آرش ضمن تشكر از شما اين مشكل رو همين الان با دستكاري در منوي brackting/flash و گزينه flash ctrl for built-in flash و تغيير اون از ttl به manual حل كردم و الان چتر همزمان ميزنه .
    ممنون ميشم به سوالات بعدي در مورد بهترين تنظيمات براي داشتن تصويري شارپ جواب بدين
    HERIS تشکر می‌کند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط yusefreza نمایش پست ها
    سلام به اساتيد عزيز
    چند روزه كه نيكون d5100 با لنز 18-105 گرفتم . قبلا هم ست فلش 160 ژول jtl داشتم كه با دوربين كامپكت براي گرفتن پرتره هراز گاهي ازش استفاده ميكردم . با دوربين كامپكت هيچ مشكلي نداشتم و به نهايت كيفيت ممكن عكسهامو ميگرفتم ! ولي با همون تنظيمات با اين دوربين عكسهام خوب در نيومد و گفتم كه از شما بپرسم بهتره تا آزمايش و خطا كنم و شات اضافي به دوربين تحميل كنم !!!
    حالا سوالاهام اينه :
    - براي من شارپ تصوير خيلي خيلي مهمه . پس اگر بخوام شارپنس عكس نهايت قدرت لنز و دوربين باشه چيكار كنم ( تا حالا با slr كار نكردم كه اين سوالو ميپرسم ) لطفا گزينه هاي مربوطه رو روي دوربين بفرماييد تا اعمال كنم
    - ميخوام تصوير طوري باشه كه وقتي عكسي رو با پرده سفيد ثبت ميكنم پرده كاملا سفيد ثبت بشه و برش دادن و جدا كردن سوژه راحتتر انجام بشه . اين موضوع به كدام عوامل بستگي داره و چيكار بايد بكنم
    - مهمترين مشكل سايه اي است كه در يك طرف سوژه روي پرده مي افته و چطوري اين سايه رو حذف كنم ؟ چون بصورت عمودي دوربين رو دست ميگيرم يا روي سه پايه سوار ميكنم اين اتفاق مي افته و شدت نور فلش بالاست .
    و يك سوال خيلي مهم ديگه هم اينكه فلش چتر من با دوربين هماهنگ فلش نميزنه !! و اكثر اتفاقهاي بالا هم ناشي از همين موضوعه . چيكار كنم كه هماهنگ باشه و همزمان فلش بزنه !!
    خلاصه سرتون رو درد نيارم تمام مشكل من تو اين عكس پيوستي خلاصه شده !

برای اینکه فون کاملا سفید بیفته باید یک نور را جداگانه فقط به فون بتابونی
    برای اینکه این سایه نیفته در کنار سر فرد
    اولا باید از فلاش بالای دوربین استفاده نکنی و مثلا دو فلاش در سمت راست و چپ قرار بدی
    دوما فاصله فرد را با فون بیشتر کنی حدودا یک متر فکر کنم مناسب باشه یا بیشتر
    برای اینکه تصویر شارپ باشه اولا باید بر روی چشم فوکوس کنی
    دوما باید دیاف 8 یا بالاتر مثلا 11 را انتخاب کنی
    yusefreza، behzad_milad و 7777 تشکر می‌کنند.